Zoofizjoterapia

kajaada,
Z trzech wymienionych przez Ciebie pozycji, ta druga (Studium Fizjoterapii Zwierzat) wydaje się być najsensowniejsza. Pierwszą pozycję zdecydowanie odradzam, a trzecia, zdaje się, jest nowa na rynku, więc lepiej poczekać na opinie osób, które skończyły to szkolenie.
Dzięki,
A tak z ciekawości, brałaś udział w tych które odradzasz? albo może znasz kogoś kto brał udział?
kajaada,
Tak, brałam udział w tym, które odradzam i znam inne osoby również odradzające z własnego doświadczenia.
Dziękuję
Ja jestem w trakcie drugiej opcji, jestem bardzo zadowolona. Zdaje się, że już trochę na ten temat pisałam, ale jak masz pytania to wal śmiało 🙂
Wow, super. Na jakim jesteś etapie?
Twoim zdaniem przekazują dużo wiadomości? Planujesz  się tym zając zawodowo?
W kwietniu zdaję egzamin, jestem już po ponad połowie zajęć. Poziom zajęć jest bardzo duży, w skryptach jest multum przydatnej informacji i sporo zależy od danego kursanta co z tym zrobi. Ja staram się dość skrupulatnie uczyć, więc moja wiedza bardzo się poszerzyła. Dodatkowo zapisuję się na pokrewne fajne i przydatne kursy w granicach rozsądku finansowego i wolnego czasu. Wykładowcy są znakomici, mają bardzo duże doświadczenie i wiedzę w temacie (dr. Henklewski, Justyna Kalbarczyk, dr. Zielińska) w ich wykładach czuć pasję i zaangażowanie, ciężko się nie zarazić 🙂

Oczywiście ucząc się zdajesz sobie sprawę, że jeszcze mnóstwo wiedzy do zdobycia przed tobą i tylko od twojej odpowiedzialności i chęci zależy jak bardzo ją rozszerzysz, ale myślę, że każdy kto przyłoży się do nauki na pewno zyskuje bazową wiedzę by pracować w tym zawodzie. Dodam jeszcze, że wcale nie jest tak łatwo zdać egzamin kończący, więc prowadzącym zależy by "wypuszczać w świat" jakościowych fizjoterapeutów.
Dziękuję  😀
Powodzenia na egzaminie !!!
Czy jest ktoś na forum kto ogarnia lub zajmuje się elektroterapia EMS?
Czy jest ktoś na forum kto ogarnia lub zajmuje się elektroterapia EMS?

Elektrostymulacją EMS. zapraszam na priv.

Kajaada jestem po Studium FK, skończyłam w 2017roku, jeśli masz jakieś pytania to śmiało 🙂 nie żałuję wyboru,pierwsze dwa zjazdy z anatomii spędziliśmy w prosektorium SGGW, do egzaminu cisneli bardzo, na nasz egzamin przyjechali ludzie z edycji wrocławskiej na poprawkę , na grupę 11 osób nie zdało u nich 6 więc na pewno nie jest tak że "zapłacę to zdam" poprawki dalej połowa z 6 nie zdała, trzeba się uczyć i to na bierząco, na kadym zjezdzie mieliśmy krótki sprawdzian z poprzedniego spotkania. Mimo wszystko dobrze że pilnują poziomu i cały czas rozwijają program
Cześć. Czy zdarzają się Wam konie które reagują agresją na masaże? Mój koń jest raczej spokojny, ale wrażliwy. Masowany jest od pół roku i nasza fizjoterapeutka się go boi. Dziewczyna na pewno nie jest niedoświadczona, wie co robi. Ale mój koń ewidentnie nie reaguje dobrze- macha nogami i podszczypuje (raczej straszy bo nigdy nie ugryzł ani nie kopnął). Musi go robić na korytarzu podpiętego z obu stron na uwiązach zamiast w boksie bo ją wygania. Nie mam z nim takich problemów na co dzień. Macie pomysł co może być przyczyną albo jak utemperować jego zachowanie w takich sytuacjach?
rox   ogony trzy
08 marca 2019 09:53
alcatraz, mój koń gryzie i kopie. U nas jest to reakcja na ból i frustracja ciągłymi zabiegami.
alcatraz jak boli to co się dziwisz.
Koniowi ten rodzaj dotyku może się też źle kojarzyć.
Mam ten sam problem ze swoją kobyłą, jest mega ciężka w pracy dla chiropraktyka. Dla odmiany przy kowalu najgrzeczniejszy koń świata.
Myślę, że jest to kwestia zaufania konia do osoby, która dotyka, bo masaż (jeśli ma pomóc...) to nie jest kizie mizie, tylko tam trochę siły trzeba użyć i przeważnie uciska się właśnie te punkty "spustowe" - w praktyce najbardziej tkliwe.
Konie z naturalnie wysokim tonusem mięśniowym często protestują, niestety.
rox   ogony trzy
08 marca 2019 13:42
A jeszcze dodam, że jak koń faktycznie bardzo obolały i nie odpowiada mu dotyk, to warto użyć innych środków przed głębokim masażem. Ultradźwięki robią piękną robotę u takich koni. Elektroterapia czy derka magnetyczna też bardzo pomaga.
Czy ktoś korzystał z usług Pani Martyny Bajerskiej (Equilibrio Fizjoterapia i terning koni na FB) ? I może polecić/ odradzić wizytę tej Pani?
Poszukuje opini o magnetoterapii. Czy koś podzieli się ze mną doświadczeniem?
Chętnie pogadałabym z kimś od strony technicznej- na jaki czas i moc ustawić urządzenie.
Frans, pisz na pw, może coś podpowiem 🙂
Frans, pisz na pw, może coś podpowiem 🙂

Poszło priv :kwiatek:
Posiada może ktoś z was wiedzę na temat literatury opisującej terapie powięziowe u koni? Nie liczę na polskie wydania (które notabene chyba nie istnieją  :icon_rolleyes🙂. Byłabym bardzo wdzięczna, jeśli takowe znacie. Ewentualnie dobrą literaturę odnośnie fizjoterapii koni, poszczególnych terapii, itp.  :kwiatek:
Możecie polecić jakiegoś fizjoterapeutę z okolic Warszawy ew. dojeżdżającego do Warszawy? Kobyła zaczęła nierówno ścierać jedno kopyto, mam nadzieję, że uda mi się zadziałać zanim przerodzi się to w jakiś poważniejszy problem. 
trusia, Magdę Saracyn masz w Wawie, mega polecam.
Masz też Ori Cheval. Polecam
Wielkie dzięki
:kwiatek:
Ateajakie kursy dodatkowo wybrałaś?
tereska W sensie oprócz studium? Jest mnóstwo wydarzeń, które warto sprawdzić. Byłam na Intensywnym Kursie Masażu (tygodniowy, w wakacje), na Technikach Mięśniowo-Powięziowych z Vibeke, no i wiadomo wszelkie konferencje i szkolenia z np. Manolo Mendezem, Gillian Higgins, Sue Dyson, szkoleniowcami których cenię. Szukam czegoś fajnego dot. siodeł i kopyt. W listopadzie jadę na wykłady do Przewoza, w grudniu na Biomechanikę Żucia. Jak kasa pozwoli to interesuje mnie jeszcze Masterson, zrobienie licencji na kinesiotapy. Można przebierać :P
Tak. Pytam, bo interesuje mnie głównie tematyka masażu. Ten tygodniowy kurs kto prowadził?
Justyna Kalbarczyk. Bardzo polecam 🙂
Na zakończenie otrzymujesz papier Masażysta Koni.
Organizowane przez Studium Fizjoterapii Koni. Ja byłam na wrocławskim w Szymanowie. W linku szczegóły: klik
Dzięki. Też planuję, a Szymanów to prawie na miejscu.
Czy ktoś planuje iść na kurs zoofizjo koni od marca w Warszawie ? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się