Derki

Muszę sobie chyba taką skrzynię kupić - polecacie jakąś konkretną? Może ktoś ostatnio kupował na allegro i mu się sprawdza?

Producenci kołder bronią się, że jednak przechowywanie w workach próżniowych odkształca wypełnienie i tracą sprężystość, więc niestety z derkami pewnie będzie to samo.


Tych worków nie trzeba "wysysać" do końca- wtedy raczje nic się nie odkształci a jednak zajmie mniej miejsca.
W necie jest jest spro dużo tańszych niż z Ikea i w różnych rozmiarach.

Ja do derek i czapraków mam te duże ikeoskie torby:
https://www.ikea.com/pl/pl/p/dimpa-torba-przezroczysty-10056770/
lubię je bo mają "uszy" - łatwo się nosi. Mieszczą się nawet duże ujeżdzeniowe czapraki i pady - 6 sztuk mi wchodzi na luziku do jednej.
I są półprzezroczyste= widać co w środku.
też używam tych toreb i jestem w stanie wsadzić w jedną nawet 3 derki, są jeszcze w mniejszej wersji.
Euphorycznie, ja kupiłam w Jyssku.
Posiada ktoś może tą derke : https://sklep.bergo.pl/york-mika-derka-stajenna-300g
Ma 300g a cena... Mocno zachęcająca. Prosiłabym o opinie jesli ktoś posiada 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
19 września 2019 21:10
arlyn miałam taką, tylko model nazywał się inaczej, bo była dwukolorowa. Po kilku praniach zrobiła się połowę cieńsza. Mój koń nie gryzł derek i dwa sezony wytrzymała, potem była jako rezerwowa na czas prania. Na koniach węższych w klacie nieco zjeżdża do tyłu. Poza tym pasy i zapięcia wytrzymałe.
Ma ktoś tu derki Kingsland? Jak wypadają rozmiarowo? Na szerokość w klacie itd?
Klami, już jakiś czas temu widziałam, że rozglądasz się za derkami obszernymi w klacie i na szeroką szyję. Sprawdzałaś, czy odpowiadałyby Ci krojem derki Horseware’a w kroju XL? Te derki Horseware XL są specjalnie dedykowane dla bardziej masywnych koni z potężną szyją i szeroką klatą.
czeggra1, ano rozglądam. Mój koń ma klatkę jak szafa pięciodrzwiowa a plecami wcale zbyt długi nie jest, co nastręcza spore problemy z dobraniem derki. Co chwila robię jakieś rotacje derkowe żeby cos jednak maksymalnie możliwie mu dopasować. Najlepiej w klacie leży rozmiar 165, ale z tyłu skończy mu się poniżej stawów skokowych. :/
Horseware’a w kroju XL nie sprawdzałam, ale powiem też szczerze, że nie spotkałam sie w żadnym sklepie z taka opcją.
Klami, patrzyłaś na modele dla koni barokowych?
paa, to znaczy jakie?
Klami, oj, jest tego trochę. Np ten sklep poleca: https://www.pferdedecken-shop.de/de/uebergroessen.html
Kraemer, Loesdau itd oferują derki z barokiem w nazwie, choćby Felixa Buehlera- mają dobre opinie zarówno jeśli chodzi o jakość, jak i dopasowanie do specyficznej budowy. Krótki grzbiet i masa konia z przodu- to dla brzmi jakby o Twoim, stąd ten pomysł.
Mam głupie pytanie. Jak bardzo przeciwdeszczowe są derki przeciwdeszczowe? Dziś momentami leje...
Czy jakaś derka jest w stanie wytrzymać bardzo intensywne opady deszczu?  😡
Euphorycznie no to zależy od derki.... Tak samo jak z kurtkami.
Okej a czy ktoś ma może sprawdzoną jakąś wytrzymująca mega intensywne opady deszczu?
Większość z materiałem zewnętrznym min. 1200 DEN. Część PE, bucas, Horze avalanche. Pewnie dużo więcej jest, te mam sprawdzone  😉
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
30 września 2019 16:01
Ja polecam derkę Start, koń chodzi w niej sobie wolnowybiegow, nie raz całą noc deszczową przetrwał w niej i był pod spodem suchy 😉
Jedyny minus jest taki, że jakoś nie zawsze umiem ją dobrze ułożyć i czasem koń ma mokre łopatki... bo odstaje w tym miejscu trochę
Możecie coś podpowiedzieć jak ro dobrze ułożyć?
Ja polecam derkę Start, koń chodzi w niej sobie wolnowybiegow, nie raz całą noc deszczową przetrwał w niej i był pod spodem suchy 😉
Jedyny minus jest taki, że jakoś nie zawsze umiem ją dobrze ułożyć i czasem koń ma mokre łopatki... bo odstaje w tym miejscu trochę
Możecie coś podpowiedzieć jak ro dobrze ułożyć?

Którą derkę Start?  👀
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
30 września 2019 16:38
Padokowa z polarem, ta podstawowa
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 września 2019 16:51
Ja mam takie [url=https://www.forbesco.co.nz/shop/Horsewear/Rugs+Accessories/Winter+Synthetic+Rugs/NEW+Weatherbeeta+Comfitec+Essential+-+Lite+Plus+50gm+Fill+Combo.html]Weatherbeeta[/url] i mogę bardzo polecić 😀 kupowałam w jakimś brytyjskim sklepie. Konie stoją wolnowybiegowo i derek używam tylko jak jest naprawdę paskudnie, leje całą noc/dzień i wieje i w ogóle pizga złem 😉 I rano konie suche pod spodem i zadowolone 😀 Mają bardzo fajny krój, wygodny dla koni, bo moje jak derka jest niewygodna, to spierniczają podczas ubierania, tak było z poprzednimi, które były trochę za małe, a przy tych stoją.
Padokowa z polarem, ta podstawowa

Ta dwukolorowa? Bo u mnie ona ma jedną, zasadniczą wadę. Góra może nie przeciekła nigdy, ale ten spodni pas (u mnie czerwony) nasiąka w 15 minut deszczu i już taki zostaje, można wyżymać. :P
Wyszukiwarka nie chce ze mną współpracować..  😡

Czy jest jakiś sposób na zmniejszenie tego otworu na szyję w derce? Na długość jest mi w porządku, ale niestety na szerokość z przodu za duża - zsuwa się na kłąb.. Czy zwykła krawcowa mi to ogarnie? Tak żeby nie zniszczyć derki?
Przeszyć zapięcia?
Czy ktoś ma derkę polarowa z caballa i może coś o niej powiedzieć? Gruby, cienki polar? Łatwo się rwie czy trwała?  :kwiatek:
Jakie derki polecacie na chudego szczupaka 3 latka?
Na długość dobre 145cm a w klacie to drugi koń pomału by się zmieścił  😵
Czy najlepiej przeszyć zapięcia ?
Używa ktoś derek Trinity? Zakochałam się w jednej, jutro mam zamiar kupić, ale nikt w stajni nie ma derek od nich, tylko czapraki i kantary i nie wiem, czy warto wydawać tyle hajsów. 👀
Czy ktoś próbował traktować przemakajace derki impregnatem?
Z jakim skutkiem?  👀
Czy ktoś próbował traktować przemakajace derki impregnatem?
Z jakim skutkiem?  👀

Dosłownie dziś jadę wypsikać impregnatem derkę, która przemokła mi w... poniedziałek chyba? Mam nadzieję, że to coś da, bo po derce z takiej półki cenowej nie spodziewałam się mokrego konia po kilku godzinach przelotnych opadów...
[quote author=Euphorycznie link=topic=43.msg2890880#msg2890880 date=1570269606]
Czy ktoś próbował traktować przemakajace derki impregnatem?
Z jakim skutkiem?  👀

Dosłownie dziś jadę wypsikać impregnatem derkę, która przemokła mi w... poniedziałek chyba? Mam nadzieję, że to coś da, bo po derce z takiej półki cenowej nie spodziewałam się mokrego konia po kilku godzinach przelotnych opadów...
[/quote]

A będziesz od razu sprawdzać pod wodą czy coś? Chcę popsikać moją derkę ze starta podszytą polarem bo to nie taka typowa przeciwdeszczowa no i moja plandeka z villa horse zdecydowanie już nie jest przeciwdeszczowa  😕 Ciekawa jestem czy na którejkolwiek podziała.
[quote author=Sivrite link=topic=43.msg2890883#msg2890883 date=1570270071]
[quote author=Euphorycznie link=topic=43.msg2890880#msg2890880 date=1570269606]
Czy ktoś próbował traktować przemakajace derki impregnatem?
Z jakim skutkiem?  👀

Dosłownie dziś jadę wypsikać impregnatem derkę, która przemokła mi w... poniedziałek chyba? Mam nadzieję, że to coś da, bo po derce z takiej półki cenowej nie spodziewałam się mokrego konia po kilku godzinach przelotnych opadów...
[/quote]

A będziesz od razu sprawdzać pod wodą czy coś? Chcę popsikać moją derkę ze starta podszytą polarem bo to nie taka typowa przeciwdeszczowa no i moja plandeka z villa horse zdecydowanie już nie jest przeciwdeszczowa  😕 Ciekawa jestem czy na którejkolwiek podziała.
[/quote]
Nope, test przyjdzie z deszczem. Wypsikam, pojeżdżę i zarzucę na konia, środa-czwartek ma lać, to dam znać, jak się trzyma. Uważam, że kran lub prysznic to jednak inna ilość wody niż normalny deszcz, więc takie sprawdzanie mnie nie przekonuje. :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się