Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

ash, zdrowia!!!

Dzieki zabeczka :kwiatek:

bobek, Aniela miała dusznosci od nocy pon/wt, w dzień pulmicort dał rade, a wieczorem we wtorek podwójna dawka nie dała nic, wiec wyladowalysmy na dożylnych w szpitalu, na szczęście po dobie puściło i po dwóch wróciłyśmy do domu.

krysiex123, hihi, jak myślałam ze jestem przeziębiona, a byłam w ciąży, to zrobiłam sobie ta antygrypine. Tak się złożyło ze u mnie sam początek ciąży wyglądał następnego dnia już nie tylko jak przeziębienie ale tez największa grypa żołądkowa ever 😀 i rzygałam ta antygrypina jak kot. Do dziś mam uraz do grejpfrutów i myśle ze bym miała cofkę już po pierwszym łyku 🤣

sienka No ale przeziębienie przeszło czyli działa  🤣
dea   primum non nocere
28 września 2019 07:42
Z pokrzywą też uwaga, jest moczopędna i przez to może "wypłukiwać" minerały.
fajne slowa od Marioli Kuczynskiej dla nowych mam, mi tez przynosza jakas ulge 🙂
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
29 września 2019 15:31
Hej, czy przy niemowlaku można stosować olejki eteryczne w kominku? Młoda ma juz 10 tyg.
Czas pędzi jak szalony, Ignasio skończył wczoraj 2 latka.
Dla mnie to ulubiony wiek, bo i przesłodkie takie dziecko, jeszcze małe, ale pogadać już całkiem poważnie można 😉
Zdjęcie z imprezy w żłobku.

Ja się wetnę (podczytuję wątek od dawna to se pozwolę, a co! 🙂 ) Julie jak 2 lata?! Przecież Ty go dopiero rodziłaś!
Ano 2. Szok. 😀
Pamiętam ten piękny, słoneczny dzień 2 lata temu w każdym szczególe.
Potem przez kilka miesięcy czarna dziura, jak przez mgłę, pojedyncze kadry. 😉

Zmieniłam zdjęcie na inne, bo się zapomniałam. Nie powinnam wrzucać zdjęcia na którym widać inne dzieci. 😉
Julie, ja to pamiętam jak nie chciałaś mieć dzieci i jak zmieniłaś się jak pojawił się Gabryś  🙂
Właśnie sobie uświadomiłam jak długo śledzę ten watek z myślą że się kiedyś tu pojawię 😁

A to mój 9 tygodni temu na sesji 😉 i od razu przepraszam, ale wrzuciłam niezmniejszone zdjęcie i nie wiem jak to zmienić.
Hah, ja też z grona podglądaczy na długo przed urodzeniem syna. 😀
Horsia, piękny, wygląda na Szymonka. 😀 Pasuje mu.
Ja czytałam z dobre dwa lata przed zajściem w ciąże 🙂

Julie Wszystkiego najlepszego dla Ignasia!

Horsiaa super ujęcie!

My mamy dziś pierwsze szczepienie po wypisie ze szpitala. Trochę się go obawiam, więc mam nadzieję że wszystko będzie w porządku.
Mamuśki dzieci >3 lat! Czy używacie tych zestawów do robienia gluta SLIME? Chciałabym kupić bratankowi, ale zupełnie się na tym nie znam. Możecie polecić jakiś sprawdzony zestaw/markę?  :kwiatek:
Dziewczyny, szybkie pytanie. Odstawienie roczniaka od piersi a wprowadzenie mm - konieczne czy nie? Aktualnie cyc wjeżdża do usypiania i w nocy. W dzień wystarczają stałe posiłki, chyba że jest jakaś ekstremalna rozpacz lub wielki głód, to ratujemy się piersią. Próbowałam już wprowadzać mm, ale niestety Kuba ma objawy alergii i nie wiem, czy szukać innego mm, czy może w tym wieku nie jest już ono konieczne do uzupełniania diety?
ash   Sukces jest koloru blond....
05 października 2019 21:02
Moje dziecko zaczęło nagminnie przygryzac i ssać dolną wargę. Wiem że idą zęby, ale czy mogę zrobić coś żeby tego nie robił? I tak ma cofnięta żuchwe bardziej niż fizjologiczne, a takie przygryzanie temu nie pomaga...
Byłam w sobotę na targach we Wrocławiu. Dziecka jeszcze nie na, ale wykupiłam trzy koszyki rzeczy. To jest gorsze niż kupowanie czworaków  🤔wirek:
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
07 października 2019 10:39
Hej. Jako że jednym ze wskaźników skutecznej laktacji i karmienia jest liczba mokrych pieluch (5-6) dziennie, chciałam zapytać co to jest mokra pielucha? Jak jest jedno siku, w połowie niebieski pasek czy możne ciężka jak po nocy??  🤔
Bizon, mi się wydaje, że jakikolwiek sik to jest mokra. Że jak dziecko 8 razy dziennie zrobi siku, to wystarczy.
Rtk trafiłaś coś fajnego na tych targach? Nawet się zastanawiałam nad nimi jak były w Wawie, ale jakoś tak czułam, że jeszcze za wcześnie, no i nie lubię takich spędów….
Właśnie jestem na etapie robienia listy tych większych rzeczy, które będą potrzebne i zaczyna mnie przerażać ta ilość :p Nie chcę wszystkiego zostawiać na ostatnią chwilę, żeby porozkładać sobie jednak wydatki. Część rzeczy chcę też upolować używane. No ale jednak w tych dzieciowych rzeczach można przepaść… piękne są niektóre 😉
Libella, ja właśnie kupowałam wszystko wcześniej powoli, szukając okazji cenowych.
Teraz młodemu na wyprzedażach pokupowalam sporo ubranek na 80 i 86 rozmiar akurat będzie miał za rok🙂 5 10 15 i smyk mają czasami fajne wyprzedaże, a lubię ich ubranka. Ale w regularnej cenie w życiu bym nie kupiła 😉 Zresztą po co kupować bodziaka za 50 zł jak za miesiąc będzie za 15  🤣
No dobra to kupiłam mu na teraz, w regularnej cenie😁 https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/636650/s/body-chlopiece-z-dlugim-rekawem-szare-star-wars/
Libella, warto jechać na Targi bo są mega promocje. Kupiłam fotelik do samochodu z baza 400zl taniej niż normalnie, w dodatku przedstawiciel firmy od fotelików wymierzył mi kąt ułożenia całości w samochodzie i mam 100% pewności ze wszystko ze sobą gra.
Ja w okolicach 25tygodnia ciazy kupiłam wózek - złapałam mój wymarzony który pojawił się w 3kiwi na outlecie ponad 1000zl taniej wiec wzięłam.
Teraz mam 29 tydzień, kupiłam fotelik i na targach inne pierdoly które były w ciekawych promocjach w stylu laktator, butelkę która się steryzlizuje w mikro, śpiwór i mufkę cottonmoose do wózka, smoczki świecące w ciemności  🤔wirek:
Dawali duzo gratisów, mam 6 darmowych smoczków, jedna butelkę, dużo różnych wkładek laktacyjnych i małych zabawek-gryzaków dla dziecka. Kupiłam tez taki śpiwór/kurtkę dla dziecka bo rodzę w grudniu, a gratis mi dorzucili myjkę, śliniak, jakiś pajacyk i czapkę. Obłowilam się bardziej niż na ostatniej Cavaliadzie  😂

Rtk to chyba w takim razie przy najbliższej okazji schowam do kieszeni moją niechęć do takich spędów i się wybiorę 😉
Chociaż na razie temat wybierania wózka i fotelika mnie przeraża, totalnie czarna magia  🤣
ash   Sukces jest koloru blond....
07 października 2019 19:45
Bizon, była u mnie cdl niedawno i powiedziała ze sik to sik, czyli wystarczy 6 zmoczonych pieluch
Libella musisz przemyslec swoje potrzeby jesli chodzi o wozek - nie szukaj 2 czy 3w1, bo to bez sensu, znajdz fajna gondole (wez pod uwage warunki w jakich bedziesz go uzywala - typu czy chodniki sa krzywe i jest duzo podbic, czy bedziecie jezdzic terenowo czy nie itd).

Fotelik musi miec atesty i jak dla mnie obowiazkowa jest baza. U mnie wybor byl pomiedzy maxi cosi a cybexem bo te dla mnie sa najbardziej godne zaufania. Gdybym miala wiecej szmalu to pewnie kupilabym cybexa cloud q ktory rozklada sie na plasko (oczywiscie poza autem) co jest mega opcja przy dziecku ktore duzo podrozuje (adaptery do wozka i heja - jedyny fotelik ktory bym akceptowala wpiety w wozek). Patrz tez na ogolne skatowanie fotelika, chociaz te nowe juz sa mam wrazenie bardziej fizjologiczne.

Jakis czas temu zakonczylam misje spacerowka, kupilam kompletnie inna niz chcialam i jestem przezadowolona 🙂 Mam Espiro Magic i kompletnie nie spodziewalam sie ze tak zarabiscie bedzie sobie radzic w terenie (a byl z nami nawet w gorach). Szczerze polecam!

horsiaa ale fotka!  😍 Jeszcze cos wrzuc! 🙂
Libella, na fb jest super grupa „wozkowe porady”. Wejdź koniecznie.
Co do fotelika, z mojego pogotowiane doświadczenia miałam jeden upatrzony. W dodatku niedawno był duży wypadek pod szczecinem, gdzie zginęła cała rodzica, a przeżyło dziecko w foteliku Avionaut Pixel jako jedyne. Wszyscy pogotowiani znajomi używają tylko tego fotelika :-)
Libella,
temat fotelika i wózka to chyba zmora wszystkich świeżaków w dzieciowym świecie 🤣 Miałam dokładnie to samo. Wózka nawet jeszcze nie mam, ale chyba w końcu wybrałam model i będę szukać okazji do końca miesiąca
Ja mam Cybexa, oprócz tego, że bardzo słabo układają dziecko (broda przy klatce), to są piekielnie ciężkie. Dziś gdybym brała to właśnie Avionaut Pixel.
Oo, o tym Avionaut nawet nie słyszałam! Jednak dobrze na voltę zajrzeć 😉 dużo dobrych opinii o maxi cosi widuję.

Rtk dzięki za tę grupę na FB, zajrzę tam sobie w wolnej chwili 🙂
Kasska a jaki wózek masz na oku?
Horsiaa przeurocze to Wasze zdjęcie  😍 a z tym body w Star Wars to się nie dziwię, czadowe jest 😀
Nerechta dzięki za porady wózkowe  💘 te 2w1 lub 3w1 faktycznie odrzucam, wszędzie piszą, że słabo wychodzą.
W ogóle jeśli chodzi o gondolę, to planuję rozejrzeć się za jakąś używaną, tylko muszę sama sobie sprecyzować wymagania, a jeszcze nie wiem jakie mam 😉 będę jeździć po mieście, ale też mam w planach leśne spacery. Pewnie będziemy też wyjeżdżać do teściów na wieś itp. Sporo jeżdżę samochodem, więc wygodne pakowanie do bagażnika wydaje mi się dość istotne.
Ja wymieniłam maxi Cosi którego dostałam na Avionaut Pixel z bazą. Kocham ten fotelik za wszystko. Dziecko chyba też nie narzeka. Już mnie ręka boli od wnoszenia Zuzki na 4 piętro i nie chce wiedzieć co by było gdybym miała cięższy fotel. Wkładka Pixel to jest hit-tyle możliwości dopasowania dziecia. No i na tą sama bazę po Pixelu jest fajny RWF Avionauta. Polecam też grupę na FB 8 gwiazdek. Można dopytać o wszystko i wiele się dowiedzieć.

Czy dwumiesieczniaki mają jakiś skok rozwojowy? Moje dziecko z anioła, od 4 dni stało się istnym szatanem.... 🙄
Zgadzam się 🙂 sama mam cybexa cloud q po Anieli bo 2 lata temu nie było jeszcze avionaulta 😉 a tak to tez bym go kupiła teraz.
Z cybexa byłam bardzo zadowolona, ułożenie idealne i głowa nie leciała (dopasowywany był tez w 8 gwiazdkach do samochodu), wpinalam go tez zawsze w stelaż wózka wiec ciężar mi aż tak nie robił, za to ANI RAZU nie rozłożyłam go na płasko bo kończyło się to aferka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się