ubezpieczenie konia- gdzie i za ile?

To nie jest działalność. Mam stałą osobę, która trenuje na moim koniu.
Ubezpieczał ktoś w ostatnich czasach konia w Concordii i zna dobrego przedstawiciela? Kontaktowałam się z nimi w zeszłym tygodniu, najpierw mnie przekierowywali, potem ktoś miał oddzwonić i cisza....
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
12 lutego 2019 12:47
olga96, ja i nawet mam kogoś z Wrocławia, chodź na pw
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lutego 2019 20:47
Mnie interesuje to samo co olge96. 🙂
i mnie, jeśli można 🙂
Czy coś się obecnie zmieniło w kwestii ubezpieczycieli? Polish Prestige, Concordia? Czy mamy jakąś dobrą konkurencję? Kupiłam 4-latka wartego spory hajs i chciałabym na tym nie stracić zbyt dużo  😁 Równocześnie zastanawiam się nad sensem ubezpieczania 11-latka, który już jest po kontuzjach... Będę wdzięczna za jakieś informacje praktyczne gdzie najlepiej uderzać. Mamy jakiegoś dobrego agenta/przedstawiciela w Poznaniu?  :kwiatek: Z góry dziękuję  :kwiatek:
Hop hop, ktoś ma jakieś nowe info? Kogo wybrać ? Jakieś namiary na przedstawiciela?
Już wszystko wiem, więc jak ktoś ma pytania to chętnie odpowiem.
Opcję ubezpieczenia kosztów operacji ma tylko Polish Prestige I Concordia. Od padniecia jest też PZU.
Polish Prestige ma również opcję ubezpieczenia kosztów leczenia konia. Concordia tej opcji nie ma, tylko od operacji
fabapi, tak dokładnie. I PP daje jeszcze 50% z diagnostyki. Więc jak robisz scenografię czy rezonans to pokrywają połowe
🏇 🏇
No własnie się czaję na Concordie albo Presige.
Concordia wypada taniej ale po przebrnięciu przez mały druczek -mniej korzystnie...
Mam jednak pytanie jak oszacować wartość konia w ubezpieczeniu na życie
jeśli kupiło się go za żrebaka -.- Proszę bez linczu. 😕 😕 😕
wiadomo, że odsadki są znacznie tańsze niż Młodziez gotowa do treningu..i trzeba sporo zainwestować zanim się człowiek nacieszy.
Młody już ma ponad dwa lata 
Wpisywać cenę zakupy  czy koszta poniesione do tej pory?  🙇 🙇 🙇
Czy komuś odmówili ubezpieczenia konia w Gamie? Niestety odpisali że ze względu na wiek konia (17 lat) i problemy zdrowotne (przebyte wrzody - nie miał nigdy typowej kolki, ale bóle morzyskowe, rao) jest zbyt duże ryzyko..

Wiem że Concordia ma gorsze warunki, czy komuś tam odmówili?
Czy komuś z Was wypłacali ubezpieczenie z Gamy przy wypadku konia? Koń leczony w stajni.  Dokładnie chodzi o wypadek na padoku. Mam kilka pytań, najlepiej na priv 🙂
Ubezpieczenie Concordia ma ktoś doświadczenie , interesuje mnie wersja ubezpieczenie życia konia + trwała utrata zdolności. Jak z wypłacalnością i obsługą powypadkową  👀
Jakieś nowości odnośnie ubezpieczenia konia? U kogo, jaka firma?
Hej, jestem w kontakcie zarówno z Concordią jak i Prestige ale mam zagwozdkę i nie pojmuję jednej rzeczy: a mianowicie sytuacja : koń w treningu u trenera, trener spada z konia i coś sobie robi, OC tego nie pokrywa jako że nie jest to osoba trzecia, wypadek pokrywa ubezpieczenie trenera? Polisa chroni przed odpowiedzialnością za szkody, które koń może wyrządzić osobom trzecim i ich mieniu, ale co w wypadku gdy osoby świadczące usługi nie są osobami trzecimi i do kogo mogą się zwrócić z roszczeniami? Tak samo gdy koń kopnie masztalerza albo kogoś kto przyszedł na jazdę i np poszedł po konia do jazdy na pastwisko, a był tam mój i od mojego dostała strzała itp. Pierwszy swój koń oraz pierwsze ubezpieczenie i milion pytań...
usunięty
17 maja 2021 13:34
Skadins, Hej, teraz to już nie można (póki co) ubezpieczyć konia w Prestige. Zawiesili ubezpieczanie bo ich partner zrezygnował z rynku polskiego. Zostaje Concordia do czasu aż ktoś się nie znajdzie w Londynie, kto zechce robić rynek polski.
usunięty
17 maja 2021 13:38
fusco, Można sprawdzić wysyłając formularz ze strony lendy.pl, jak się da to przyślą informację co można ubezpieczyć, ale koszty operacji można ubezpieczyć w każdym wieku, ale do 18 roku życia to i życie można ubezpieczyć.
usunięty
17 maja 2021 13:40
Tiri, Wpisuje się wartość rynkową, porównując do transakcji innych podobni koni. Zazwyczaj zakłada się wartość z umowy, ale tutaj się tak nie da.
usunięty
17 maja 2021 13:41
xxagaxx, polecam lendy.pl są na stronie Concordii
usunięty
17 maja 2021 21:15
olga96, Lendy załatwi to tego samego dnia, jak nie trzeba dodatkowych dokumentów
Kurde to masakra, ze nie ma już loyds ;/ Concordia jest do dupy.... przez 15 lat posiadania koni jedyne "operacje" jakie przyszło mi robić to prp, komórki, splitting, schocki.... I NIC nie pokrywa ubezpieczalnia. Serio, jedyna opcja to ubezpieczenie kolki do kwoty 12 tysi (a większości koszta ida bliżej 20)..... jestem naprawde zła... to znowu pokłosie głupiego Brexitu????
Moon   #kulistyzajebisty
18 maja 2021 08:29
z tego lendy.pl ktoś już korzystał? Bo e... strona mocno amatorska, widzę tam jakieś komentarze to głównie takie, że brak kontaktu po wysłaniu zapytania...
Moon napisałam do nich, odpowiedź dostałam od razu. Ale oferują Concordię także... można wszędzie to załawtić.
Prestige podobno prowadzi negocjacje i chcą od czerwca wznowić ubezpieczenia, poczekam chyba te 2 tygodnie i zobaczę jaka jest sytuacja, jeżeli nic z tego to pozostaje Concordia.. Lepszy rydz niż nic, niby w Concordii jest opcja odnośnie trwałej utraty zdolności użytkowej ale znowu operacje tylko w klinice pod pełną narkozą i brak pokrycia kosztów leczenia stajennego. Bądź tu mądry :/
Skadins wszyscy mi odradzali tą utratę wartości użytkowej. ponoć słabo z wypłacalnością, a musisz płacić 8%? wartości konia... więc to dużo.

Ja pójde w jakąś podstawę w Concordii i tyle, mam do 2 czerwca w Polish prestige, więc dużo czasu do namysłu nie ma :P
Dziękuję za informację, to teraz mam zagwozdkę co ewentualnie u nich brać :/ Jakbym chciała wszystko full wypas to mi wychodzi około 2500zł rocznie ... Więc stanowczo za dużo. Ubezpieczenie na zdrowie komfort plus to 530zł, ubezpieczenie na życie w basic to 476zł i to jest śmierć lub uśmiercenie w wyniku wypadku / czyli choroba i operacja juz nie, jeżeli chcę taką opcję to już 1400zł / uhhhh :/
Ja osobiście nie polecam Concordia w pakiecie dotyczącym operacji... Zażyczyli sobie multum papierów z kliniki i zaczęli wydzielać kwoty w absurdalny sposób. Np za koszty materiałów koniecznych do operacji już zwrócili kasę, ale np za leki do sedacji ani badanie RTG w trakcie operacji to już nie. Uznali że te czynności nie wiązały się z operacją 😬😬
Co do ubezpieczenia na "życie" konia w full opcji wyszła mi składka ponad 8 tysięcy 😅 więc ja już podziękuję za ich usługi..
xxagaxx, a Lloyds miał całkowitą sumę ubezpieczenia 10 000 rocznie, więc 12 000 za kolkę (jednorazowo) nie wygląda źle
Moon, odpowiedź jest natychmiastowa, na stronie i na mail
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się