Jakie pasze dajecie swoim koniom?

darolga, czyli gold lepszy niż grow?
Wyslodki, otreby, siemię i lucerna są dla mnie oczywiste 🙂
Jak dam do tego to Pavo to aminoral tez, czy to za dużo już? Mam badania krwi, ma za mało wszystkiego w zasadzie...
darolga   L'amore è cieco
30 września 2019 20:43
Karmelita - zostaw Aminoral, to czyste białko, a on go teraz właśnie potrzebuje. Wbrew powszechnie krążącym mitom przebiałkować nie jest tak łatwo  😉 Postaw go na Gold E, reszta tak jak już podajesz i czekać. Jeżeli nie będzie poprawy to szukać przyczyny w bebechach (mogą być wrzody, ale może być też wyjałowiony np.) lub innej zdrowotnej, bo jak ze średnich warunków, to niestety coś mogło się już podziać. Ale nie ma co się martwić na zapas, najpierw trzeba go nakarmić 🙂
darolga, dziękuje 🙂
darolga   L'amore è cieco
30 września 2019 20:46
Karmelita - nie ma sprawy, cała przyjemność po mojej stronie  :kwiatek: powodzenia z konidłem, oby szybko wyrósł na pięknego smoka  😅
Lov   all my life is changin' every day.
30 września 2019 20:48
darolga, a propos przebiałkowania, w temacie innej rozmowy - a i tak wszyscy mówią, że nogi puchną bo za dużo białka 😁
Czy wielka krzywda się stanie koniowi jeśli przez kilka dni zamiast Brandona dostanie owies? Pasza niestety raczej już nie dojedzie na czas.. dwa posiłki dostaje normalnie Brandon + lucerna i na jeden posiłek owies + lucerna, więc teoretycznie nie będzie to całkiem nowa sytuacja...
mindgame, skoro i tak dostaje owies,to co się może stać?


A z ciekawości, jaki jest karmienia paszą tego typu i podawanie owsa jednocześnie?
Perlica, - pytanie który Brandon 😉 Ja XP dawałam jako źródło wolno uwalnianej energii, koń był dużo fajniejszy niż na samym owsie, gdzie albo brakowało mu miejscami powera, albo miał za dużo głupiej energii i musiałam dziada lonżowac przed jazdą albo mocno wygalopowywać przed pracą. Na Brandonie jakby szybciej się regenerował, był chętny do pracy, ale nie głupot 🙂 Na zawody sobie zwiekszalam jego udział i też było super, nie opadał z sił.
keirashara, założyłam z góry, że chodzi o XS i mnie to zastanowiło ;-)

Tak samo mnie zastanawia jak ktoś karmi paszą wrzodową sportową nie pełnoporcjowo tylko łączy z owsem...
Perlica dieta ułożona przez st. Hippolyt. Nie chciałam całkiem schodzić z owsa właśnie np w takiej sytuacji.. a dostaje go raptem 250g tylko żeby coś w tym żłobie było. Koń jest elektryczny na samym owsie, nawet na małych dawkach. Na Brandonie jest zdecydowanie spokojniejszy, aczkolwiek nadal chętnie idący do przodu.
W zaleceniach jest też mesz w którym też jest owies..

Czyli nic nie powinno się stać. Wolałam się upewnić.
mindgame, rozumiem, ale ten koń je XS-a?
Tak, xs.
mindgame, to jak w takim razie Hippolyt umotywował taką dietę?

No bo jeśli koń jest na XS to rozumiem, że ma wrzody? Więc powinien być najlepiej pełnoporcjowo bez owsa, ale jak wiadomo to spore koszty do budżetu, więc nie każdy może sobie na to pozwolić, więc wtedy konie są na owsie. Tyle, że jak się już podaje owies to całkiem sensownie jest podawać wtedy balancer ( i taniej) skoro i tak już jest skrobia w diecie?
Perlica, - no nie do końca, bo ja np. XS odpasałam konia mamci po wypadku 😉 Fajnie działa na przybranie na masie i nie daje dodatkowej energii. XS nie równa się wrzody.
keirashara, wiem,wiem , dlatego zadałam pytanie o wrzody, bo mnie ten temat interesuje ;-)
Perlica nie umiem ci odpowiedzieć na te pytania bo po prostu wypełniłam ankietę i dostałam dietę 🙂 poza tym z tego co wiem to nie każdy rezygnuje z owsa jak koń ma wrzody i generalnie nie powinno się zmieniać diety podczas leczenia i dalej podawać to co wcześniej czyli np owies. Więc chyba są konie z tendencją do wrzodów które są na owsie.
Ja dietetykiem nie jestem dlatego ufam, że jak lekarz weterynarii układa dietę to wie co robi.

Edit: tak jak napisano wcześniej, koń miał nabrać masy.
Perlica, ja też stosuję sporo XS, a koń nie ma wrzodów. Natomiast jest to bezpiecznie pusta energetycznie pasza która mogę dorzucić do właściwej żeby nie jadł biedny pół miarki na posiłek. Dopiero przy juz bardzo intensywnym treningu zupełnie schodzę z XS na rzecz innych pasz.
Formula 4feet można podawać to samo czy trzeba z paszą? Smakuje to koniom?
Klami, jasne rozumiem  😉
_Kate  dla moich koni jest smaczne, zjadaly też bez paszy
Dziękuję!
_kate ja dodaje do posiłku i zjada ze smakiem, a mam niejadka 🙂
Hej, wpadam z nietypowym (chyba) pytaniem...
Czy można w Polsce/Europie kupić pasze dla koni Purina? A konkretnie: Omolene#200 Performance?
Koleżanka przenosi się z koniem (fryzem) z USA do Polski i chciałaby dalej tym karmić
Albo czymś bardzo podobnym. No i zapewnić koniu jakieś łagodne przejście na ewentualną nową paszę.
Skład poniżej


Liczę na was i waszą wiedzę :kwiatek:
Dziewierz Puriny w PL nie dostanie. Z pasz dedykowanych fryzom jest Frysk Mix Equifirsta. Porównajcie sobie skład.
I Hesta mix musli z St. Hippolyt jest dedykowana fryzom
Kto mi poleci jakąś w miarę korzystną cenowo paszę dla źrebaków i młodych koni. Może być granulat lub muesli, do mieszania z owsem. Z dobrym składem i niskim poziomem cukrów i skrobii.
http://agro-vital.pl/agrovital-do-owsa-25-kg-p-17.html Czy taka pasza nadawala by sie dla klaczy karmiacych ze zrebakami ( ok4,5 miesiecy)? Ktos karmil, ma jakies doswiadczenia?
Konstrukcyjny, to jest pasza o niczym i z niczym a kobyły karmiące potrzebują dużo witamin, składników itd.
super, że temat się właśnie tu pojawił, bo jestem w trakcie szukania czegoś najlepszego 😵 z jednej strony Sukces dla klaczy źrebnych - kusi mnie niska cena, ale domyślam się, że to nie jest najlepsza jakość, ponadto nie trafiłam na jakieś konkretniejsze opinie, polecany Havens, na co jeszcze warto spojrzeć?
Ale najlepszego pod względem czego? Ceny? Niestety, w przypadku pasz i klaczy źrebnej trochę jednak wydać trzeba.... no i pytanie co to dla Ciebie znaczy "tanio". Jak zamówisz paletę, to też wyjdzie taniej.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się