Derki

nagana a podlinkujesz ten preparat do impregnacji ?  :kwiatek:
😵 no i klops - nie mogę znależć 500ml tego impregnatu; wszędzie tylko 300  😫
chyba, że wezmę ten: https://allegro.pl/oferta/nikwax-impregnat-tent-gear-solar-proof-500ml-7760912635

edit: jak pierzecie te wasze padokowe/przeciwdeszczowe derki? W czym? Jaka temperatura?  👀
😵 no i klops - nie mogę znależć 500ml tego impregnatu; wszędzie tylko 300  😫
chyba, że wezmę ten: https://allegro.pl/oferta/nikwax-impregnat-tent-gear-solar-proof-500ml-7760912635

Tego właśnie używam. Tylko podobno powinno się go przegrzać, żeby się uaktywnił, dostałam takie info wczoraj. Oo Zabiorę z domu suszarkę i machnę.
Mój start też przemaka - ja nie wiem, chyba mam pecha jak jasna cholera 😕
Założyłam drugiego - używanego krótko i pranego bardzo delikatnie jeśli ten też przemoknie to się chyba powieszę.
Sivrite - matko jak przegrzać 👀 wiadomo czemu?
Rudzielc - udało ci się może uratować tym przeciekającą derkę? Pewnie można suszyć na słońcu tylko którą stroną do słońca?
powiem tak, ja przeciekających nie mam, robię to jakby prewencyjnie. Raz mi jedna przemokła ale lało cały dzień a ja nie ma derek z górnej półki. Sądzę że tym jej raczej nie uratujesz jak bardzo przemaka. Ja gdzieś widziałam (nie paiętam gdzie 🙁 ) preparat który nakłada się pędzlem na derkę. To moim zdaniem powinno pomóc ale niestety nie pamiętam nawet jakiej firmy to było.
blucha, akurat nie widzę na Allegro teraz tego co używałam. Generalnie był to impregnat do plandek, pokrowców, itp. firmy HG, tylko był niemiecki nie polski, Tego polskiego nie używałam, nie wiem czy jest różnica w jakości na pewno jest droższy. Niemiecki kupowałam na allegro za 19,90 za 500 ml.
Przeciwdeszczówka na polarze na konia z długą klatą?

Mam kobyłę, która jest baardzo długa, ale realnie nosi 155 bo większe jej wiszą za zadkiem. Tylko, że się z przodu nie dopina i wiadomo zaraz się wszystko rozdziera w łopatkach.

czy ktos się orientuje kto w pl (Cabal czy ktoś inny) robi derki na wymiar- w sensie właśnie zmierze konia i mi wykroją taką derę?
Przeciwdeszczówka na polarze na konia z długą klatą?

Mam kobyłę, która jest baardzo długa, ale realnie nosi 155 bo większe jej wiszą za zadkiem. Tylko, że się z przodu nie dopina i wiadomo zaraz się wszystko rozdziera w łopatkach.

czy ktos się orientuje kto w pl (Cabal czy ktoś inny) robi derki na wymiar- w sensie właśnie zmierze konia i mi wykroją taką derę?

Powinni Ci to zrobić w Caballu.
Mam teraz Kavalkade na jakąś ogromną klatę. Ma z przodu fabrycznie dodatkową klapę, że możesz zapiąć normalnie derkę z nią w środku lub zapiąć o rzep na klapie, dodając jakieś 20 centymetrów. Tyle że to jest tylko ta klapka, więc nad nią i pod nią robią się przerwy. Model Alaska.
kotbury - ja kupiłam to:
https://dobry-kon.pl/dla-konia/derki/treningowe-pasy-do-derek-dla-psow/horze-przedluzka-do-derki.html

wtedy kupuję normalne derki i dopinam przedłużkę. Wyszło taniej niż robienie na zamówienie
kotbury, - ja gorąco polecam caball, mam końskie, teraz szyki psie dla sharpeia mojego taty i jakość top, odszycie też. Bez problemu zrobili mi większą w klacie czy pod wymiar nietypowego psa.
W dodatku one są od razu na prawdę fajnie obszerne w klacie i łopatkach.
Pogoda robi się taka se... 🙄

Czy możecie polecić jakąś derkę przeciwdeszczową do jazdy, na całego konia, nie tylko na zadeł?

Mam na myśli coś takiego:



Niby teraz pogoda taka se, a z tego co prognozy pokazują ma iść ocieplenie  🤔
Dlatego się zastanawiam jak z derkowaniem jeżeli ma podskoczyć podobno nawet do 17 na plusie, bo póki co mój 25 letni emeryt chodzi w przeciwdeszczówce na polarze  🙄
Jeśli faktycznie podskoczy to zdejmę derkę na dzień a na noc jersey na plecy - na razie mamy starta padokowego na polarze cały dzień i noc ubranego.
kotbury, Eskadrony miały takie wielkie "otwory" na głowę. Konie z pełnymi, dużymi klatami się mieściły fajnie. Może podpasuje?

avee, Jarpol miał kiedyś takie spoko derki z zakrytą klatą. Może u nich zapytaj?
Sankaritarina, potwierdzam. Eskadrony to jedne z bardzo nielicznych derek które przodem dobrze leżą na moim smoczysku. Z tym, że nie dotyczy to wszystkich modeli.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 października 2019 12:41
Jak rozmiarowo wypadają derki Weatherbeeta ? Czy jak na metce jest 145cm to faktycznie jest to 145 cm, a nie w kierunku 155cm ? Czy może podobnie jak w przypadku derek Felix Buhler lub Horze, które są duże ?
Będę wdzięczna za info  :kwiatek:

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 października 2019 13:35
Aleks ja mam dla chłopaków te derki klik mam 6,3' i wypada dokładnie jak 145. Także celuj w większą 😉 6,6' najprawdopodobniej.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 października 2019 15:26
Ostatnio odkryłam, że 155cm to dla nas derki za duże 😉 tzn z tych marek, które tak w ogóle są duże. Mam Horze Avalanche 155cm i Nevade 145cm i w tej Avalanche moje chłopaki wyglądają jak w za dużej piżamce. Nevada 145cm za to jest ok choć i tak szeroka i długa (od kłębu po łopatce w dół). Także może w te 145cm z Weatherbeeta by weszły. Ja chciałam bez wypełnienia plandeki, a że doczytałam że 135cm wypada jak 145cm (plandeka) to już teraz sama nie wiem  🙄 . Na razie się rozglądam, nic pilnego, ale przydałaby mi się jeszcze jedna nowa, solidna plandeka, nie z odzysku, na większy deszcz.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 października 2019 15:31
Porzyczę Ci, to przymierzysz, ale wydaje mi się, że będzie mała.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 października 2019 15:34
:kwiatek: oki chętnie sprawdzę choć być może na Dukata może być ciasna, ale zobaczymy. Chciałam jaką kolorową, najwyżej się skończy na czornej z Horze  😉
w jakich derkach trzymacie obecnie konie wygolone wd wzoru trace clip
https://equista.pl/editorial/gallery/853/pielegnacja-wzory-golenia-koni-5-najpopularniejszych
Zapowiadają cały tydzień na mocnym plusie
darolga   L'amore è cieco
03 listopada 2019 21:00
Dobry, dobrze skrojony kaptur o wypełnieniu 100-200 g? Cena nie gra roli.
Wszystkie, które testowałam są workowate, przekręcają i zsuwają na łeb mimo podpięcia do derki albo cisną kiedy koń schyla głowę. Może mam niewymiarowego zwierza  😵 Może być zestaw derka + kaptur z jednego kompletu, byleby to to naprawdę dobrze leżało. Koń padokowany całodziennie niezależnie od pogody, golony. Więc musi leżeć komfortowo i spełniać swoją rolę.
darolga, a próbowałaś PE? One serio fajnie leżą i te kaptury są obszerne, przy czym się nie przekręcają. Mają fajny system - taką gumkę, przez to dobrze siedzą za uszami i nic się nie zsuwa.
darolga   L'amore è cieco
03 listopada 2019 21:14
epk - nie, ich akurat nie testowałam! Ta gumka nie uciska / nie obciera? Mam headshakera, który nie lubi żadnego ucisku gdziekolwiek za uszami, nawet daleko za nimi - dlatego derki podpinane do kantara w ogóle nie zdają u mnie egzaminu, za bardzo ciągną w newralgicznych miejscach. To rozwiązanie z gumką wydaje się naprawdę fajne i chyba będzie dla nas najlepsze. Dzięki!
Darolga te gumki są bardzo delikatne, tak naprawdę nie ściskają ale powodują, że kaptur przylega do tej szyi. Ja mam już z 10 derek PE wyjściowych i jedyne co mogę zarzucić tym kapturom to to, że wycierają grzywę. Mogłyby być bardziej profilowane te szyje.
Posiada ktos te derke?
https://www.gnl.pl/derka-padokowa-hkm-winter-time-200g-24h.html
Jak z jej przemakalnoscia? Kon padokowany od rana do nocy
Gillian   four letter word
05 listopada 2019 10:05
Epikea, ja mam! Jest rewelacyjna, jeszcze nie przemokła mi nigdy. Brud niespecjalnie się jej trzyma. Jestem bardzo zadowolona.
dostałam bon do decathlonu i zastanawiam się nad derką polarową. Jak myślicie, która z nich będzie najlepsza?

https://www.decathlon.pl/derka-stajenna-polar-500-bordo-id_8513571.html

https://www.decathlon.pl/derka-stajenna-polar-czarn-id_8554495.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się