Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Hej, ja mam pytanie z innej beczki. Czy znacie kogoś kto w okolicach Poznania ma na sprzedaż kilkanaście balotow siana? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
Czy ktoś wie co się dzieje w Stajni pod lasem w Łosińcu? Podobno jest nowy właściciel i nie ma już tam jazd 👀
Nojec   dom na skraju niczego
07 października 2019 12:04
Może warto zaaktualizować informacje tutaj, byłoby łatwiej wyszukiwać stajnie

[url=http://re-volta.pl/stajnie/szukaj/mapa🙁52.42083844586965,%2016.926403850585984)/odleglosc:30]http://re-volta.pl/stajnie/szukaj/mapa🙁52.42083844586965,%2016.926403850585984)/odleglosc:30[/url]
Możliwe, że czeka mnie przeprowadzka do Poznania, potrzebuje zrobić research stajni. Szukam czegoś koniecznie z halą i placem z dobrym podłożem (najlepiej kwarc, ale nie musi być), czystego, z dobrym karmieniem. Super jakby nie było rekreacji i jak będzie miejsce na pakę. Padokowanie niekonieczne, wystarczy że będę miała go gdzie wyrzucić na opalanie. Dużym plusem byłaby karuzela. Idealnie gdyby był dojazd komunikacją miejską, czy inną alternatywą dla auta. Preferowane okolice Suchego Lasu - na jakie kwoty muszę się przygotować i gdzie warto popatrzeć? Google wypluwa niestety tyle co nic.
Lov   all my life is changin' every day.
14 października 2019 19:32
keirashara, okolice Suchego Lasu z tymi wymaganimi to chyba jedynie Hipodrom Wola. Rekreacja jest, ale na osobnej hali. Co do podłoża, to widziałam ostatnio kwarc na dworze, szału nie ma ale tragedii też nie. Karuzela jest, płatna dodatkowo, komunikacją dojedziesz, a teraz jak ostatnio pytałam, to 1300 zł. Chyba, że masz konia na paszy, to odliczają owies.
Lov, - osz kurka... ładnie się cenią. Ciekawe ile odliczają za ten owies, bo mój je i tak niewiele, możliwe, że wyszłoby taniej na paszy. Jak zejdę z wymagań, znaczy minimum - hala, dobre podłoże (mam zwyrodnieniowca, słabe podłoże skróci mu znacznie pozostały czas w zdrowiu), czysto i siano w porządku, to znajdę coś taniej? Czy zostają zastodolniki i łąki? 🙁 Z rekreacją się dogadam, byle nie było tak, że nie idzie pojeździć wcale, bez karuzeli przeżyje, pakę mam jedną kompaktową i parę lat już stała w korytarzu w stajni (codzienne wożenie ze sobą siodła mnie nie urządza), jakby była kultura i porządna siodlarnia to może bym się odważyła zostawić. Padoków może nie być wcale, poopalam go w ręku 🙄 On i tak nie może jeść trawy, nie radzi sobie w stadzie, musi chodzić w pełnym pancerzu, a z ruchu preferuje przeżuwanie.
Lov   all my life is changin' every day.
15 października 2019 07:17
keirashara, generalnie to największy problem, jeśli chodzj o dojazd, bo z autem to kilka fajnych, tańszych stajni się znajdzie, ale bez to mi do głowy przychodzi tylko Wola :/
Keirashara... nie tutaj niestety...

Poznań to pipidówa jest. Tu nawet gdy dysponujesz własnym transportem i nie zwarzasz ile do baku musisz lać to jest o dobre stajnie bardzo, bardzo ciężko.
W zasadzie każdy nowopowstały ośrodek, który zaoferuje to o czym ty piszesz to będzie miał kolejki.


Lov   all my life is changin' every day.
15 października 2019 12:16
kotbury, plus kasa powyżej 1000 😉
kotbury, - to nawet nie chodzi o paliwo, ale czas... doba ma upierdliwie 24h 😉
Lov, - a zakładając dojazd co byś proponowała sprawdzić?
keirashara, a może Więckowice?
[b]Karmelita,[/ab] - dzięki za trop, zerknę, jak pisałam, na razie research, bo trzeba poskładać wszystko żeby nie było "zamienił stryjek siekierkę na kijek" 🙂
Lov   all my life is changin' every day.
15 października 2019 17:20
Karmelita, z tego co wiem, to full. Plus dojazd komunikacją średni.

keirashara, z autem na pewno Otorowo, bardzo fajne warunki, Obrzycko trochę gorsze ale da się przeżyć, Bogdanowo ale tam dawno nie byłam 😉
Cześć. Obiło wam się może o uszy, czy jakaś stajnia z dobrym dojazdem komunikacją miejską, czy też pociągiem. Nie dysponuje może, wolnym boksem?
Zależy mi tylko, na dobrym karmieniu, wypuszczaniu i takim skromnym miejscem do jazdy.
Koleżanka szuka i jest to dość pilne. ;(
https://www.facebook.com/StajniaToffel/

Chyba, zaznaczam chyba, mają obok stajni przystanek, ale ogłoszenie czytałam dość dawno.
Koleżanka stała, bardzo poleca.
Dzięki, koleżanka sprawdzi. Ale jak, ktoś, coś jeszcze. Bardzo proszę.
Nojec   dom na skraju niczego
18 października 2019 16:46
MalinaZGryzina sprawdź babki, stajnia Karino, dojazd mpk jest, koszt to 900zł, ogłaszali się ostatnio. Swadzim też ma dojazd komunikacją. Kiekrz u Krygiera też jest mpk.

keirashara koło Suchego Lasu to Kiekrz - Kaliński, Kiekrz - u Krygiera, jest Wola, dalej Swadzim, jakieś przynajmniej 2 stajnie na Morasku.
Z Babek trochę ludzi uciekło.
Lov   all my life is changin' every day.
18 października 2019 20:38
maluda, a dlaczego?
Babki ogarniałam i nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia.
Mały plac, który trzeba dzielić z szkółką i stajnia w oplakanych warunkach. Każdy boks z czegoś innego zrobiony, słoma i siano dołem wypadało na korytarz. Generalnie budynek stajni, wyglądał jakby składał się z 5 innych.
Było to co prawda, jakiś czas temu... Ale no, jakoś nie..
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
22 października 2019 10:20
Jak wygląda kwestia pensjonatu w Baborówku? Jaka cena, co w niej jest, jak karmienie, łaki/padoki i czy miejsca są wolne czy oblężenie?
Albo czy w okolicy są jakieś sensowne pensjonaty?
Hej, posiada ktoś może prosty wzór umowy pensjonatowej i chciałby się nim podzielić? 😀
Nojec   dom na skraju niczego
23 października 2019 09:55
Jak wygląda kwestia pensjonatu w Baborówku? Jaka cena, co w niej jest, jak karmienie, łaki/padoki i czy miejsca są wolne czy oblężenie?
Albo czy w okolicy są jakieś sensowne pensjonaty?


950zł na ten moment bodajże, karmienie siano rano i wieczorem, pasza 3x dziennie, są padoki i w podstawowej cenie wyprowadzane są konie 5x w tyg chyba. Na łąki czasem wypuszczają ale to z całym stadem. Zazwyczaj mieli kolejkę do pensjonatu.

Co do sensownych pensjonatów blisko to Obrzycko, plac, hala, karuzela etc albo coś bliżej Poznania bo jeśli chodzi o okolice Szamotuł nie ma za dużego wyboru.

EDIT
Ktoś się orientuje jaka jest cena w tym momencie w Swadzimiu?
Lov   all my life is changin' every day.
25 października 2019 10:02
Nojec, kumpela ostatnio pytała to 1400 plus 100 za wypuszczanie...
Witam szukam pensjonatu w okolicach Poznania (do ok. 35-40 km, strona nie ma znaczenia)
- dużo sianka, karmienie według zaleceń właściciela
- sucho i czysto w boksach
- cały dzień na łące (w miarę duże pastwiska, a nie małe kwatery)
- poza sezonem trawiastym siano na pastwisku
- woda na pastwisku
- hala, roundpen, plac do jazdy
- fajne tereny do jazdy (lasy, pola)
- podstawowe zaplecze sanitarno-socjalne
- dobre traktowanie koni przez stajennych
- miła atmosfera, ludzie o otwartych umysłach szukający różnych technik i metod pracy z koniem, rozwijający się w różnych kierunkach (praca z ziemi, Monty Roberts itp.)
- brak szkółki jeździeckiej (albo niewielka)
- fajnie gdyby było miejsce i możliwość zrobienia grilla itp. ale niekoniecznie
- rodzinna atmosfera

Nie szukamy stajni sportowej tylko dobrego miejsca na ziemi do jazdy rekreacyjnej 🙂
Hej,
ktoś wie jak teraz z miejscem w Krajkowie?
Jaka cena?

Hej, może mi ktoś poradzi😉
Szukam miejsca dla konia :
w okolicach Poznania - najlepiej w okolicach Swarzędza/Kostrzyn itp
Duże boksy, hala kryta z dobrym podlożem, lonżownik - najlepiej kryty oświetlony lub mozliwosc lonzowania w hali. Padoki - bezpieczne - nie muszą być duże ( siano na padoku) , zakladania ochraniaczy, derek. Karmienie 3 x dziennie plus odpowiednie ilości siana - bez oszczędzania.
Rozsadni wlasciciele, ktoś na miejscu w stajni, kto ma oko na konie.
Szukam miejsca, w ktorym nie musze przejmowac się czy koń ma bezpiecznie i czy nie chodzi głodny.
Cena nie gra roli.  Bede wdzieczna za wskazowki😉
Lov   all my life is changin' every day.
08 grudnia 2019 18:10
kupczak, wszystko oprócz lonżownika masz w Łowęcinie, koło Swarzędza 😉 niestety lonżowanie na razie na dworze. Siano na padoku jak się dogadasz to myślę, że w siatce też dostanie.
fraziu   Grażka, weź przestań
09 grudnia 2019 18:13
Emanacja - może stajnia Shadow koło Obornik?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
12 grudnia 2019 12:07
Przepraszam ale co to za pomysł ze zrobieniem azylu zoo na Woli??  😲  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się