Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Klami, nie wiem co w składzie, ale mój koń zjadł całą na raz  😵
Klami, - dla mnie one są super w dwóch celach - jak chce odwrócić uwagę konia, np. przy goleniu wrażliwych miejsc i do rozciągania, bo koń trzyma pozycję, a nie cofa się jak po złapaniu kawałka marchewki, ale dalej to raczej zabawko-smakołyk.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 października 2019 18:46
Klami tej mobility, o nie wiem jakim smaku, nie pokochał ani mój koń ani koleżanki. Raz polizane dla smaku i nic więcej..
Ja tydzień temu kupiłam pierwsza lizawke horslyx mobilit i cała trojka pcha pychole do niej, używam ją jako nagrodę albo zwrócenie uwagi
Znalazłam tylko taki sklad
Czy jest jakaś podstawowa pasza bez melasy, która spokojnie może być zamiennikiem owsa na co dzień, a do tego jest do zamówienia z odbiorem na południu Warszawy (okęcie itp)? W zakresie cenowym do 75 zł około za 20 kg?
Czy wymagam zbyt dużo? Do tej pory jechaliśmy na Mebio Basic, ale z tego co widzę to nie bardzo jest tu dostępna. Oprócz tego Nuba, ale kiedyś używaliśmy i wolałabym przy Mebio zostać.

Halp  :kwiatek:
Fokusowa a może być pellet?
Fokusowa, - forhorses ma wysyłkę za 10zł/worek i na pewno mają mebio 🙂
lillid jeżeli jakiś fajny to pewnie 😉

keirashara tylko to już wychodzi 84 zł za worek, a ta pasza nie jest tyle warta niestety
Siwa239, samo zdrowie widzę.... dzięki za info.

Fokusowa, animavet i animalia mają specjalne opcje dostawy na terenie Warszawy a mają Mebio w ofercie.
Lov   all my life is changin' every day.
14 października 2019 19:30
Ponawiam pytanie - stosował ktoś Hippolytowe Super Condition? Chciałabym dodać trochę cugu na zawodach mojemu młodziakowi, ale tak żeby mu zbytnio nie odbiło, tylko żeby był mniejszym dieselem 😁 Nie chciałabym podawać tego non stop, tylko właśnie podczas zawodów. Slyszałam, że można ok 2 godziny przed wsiadaniem, i wtedy najlepiej działa, prawda to?
Klami u animalii nie widzę, bo szukałam już wcześniej  🤔
Fokusowa, o faktycznie. A byłam pewna, ze jeszcze niedawno u nich widziałam.
To jest animavet w takim razie. Powyżej 300 zł na terenie Wawy i okolic dostawa gratis. Poniżej 300 dostawa 15 zł.
Lov ja co prawda w końcu "na żywo" nie testowałam, ale konsultowałam z Hippovetem i mówili wtedy, że SuperCondition to taki nasz ludzki RedBull 🙂 Miałam dawać do rannego posiłku przykładowo, żeby mieć energię popołudniu.
Lov   all my life is changin' every day.
15 października 2019 07:14
natip, oo, no to będę testować 😀
Polecacie jakąś pasze dla klaczy, która po odsadzeniu źrebaka musi nabrać trochę masy? Niestety tak dobrze karmiła, że mimo sieczki i paszy żebra widać 🙁
Najlepiej do 100 zł za worek.
Moon   #kulistyzajebisty
15 października 2019 08:50
Lov, zdaj relację po testowaniu! 8-)
arlyn Brandon XS? Worek co prawda 105 zł, ale za 25 kg. Nie stosowałam, ale ponoć jedna z lepszych pasz na przytycie.
Ze sprawdzonych patentów polecam też marstall Naturell i Wiesen-Cobs - właśnie tym tuczę i przesadziłam 🤣
Stosuje brandon xs u starszego konia i dopiero po dwóch workach widać roznice, polecaja również musli mebio build
dopiero po dwóch workach widać roznice

chyba JUŻ po dwóch workach :P
Ja mam porównanie między Build Upem i XSem, i Brandon zdecydowanie na plus.
Siwa239 właśnie, jako że zgodnie z zalecanym dawkowaniem powinny iść najmniej 3 worki miesięcznie tej paszy, to efekt po 2 workach świadczy raczej o wysokiej skuteczności...
Build upa testowałam na swoim koniu i się kompletnie nie sprawdził, akurat tutaj szedł ostro w dekiel zamiast w masę, ale co koń, to metabolizm.
Odpowiadam jakie musli:
59PLN

Koń wsuwa i chrumka. Właściwy efekt od razu, co aż mnie zdziwiło.
Tj. pozytywny efekt obcięcia owsa był już wcześniej, ale już na trzeci dzień koń dodatkowo wykazał tzw. "pozytywną" energię,
czego wcześniej nijak nie udawało się uzyskać.
Bardzo miłe, suchutkie. Wygląda dokładnie jak na zdjęciu.
dea   primum non nocere
16 października 2019 05:42
Polecicie coś dla folbluta trzymanego pod chmurką na zimę? Jest żywiony wysłodkami z otrębami pszennymi i sieczką z lucerny, do tego suplementy mineralne, siano stale dostępne. W lecie wygląda dobrze, ale zeszłej zimy schudł mi za mocno i kłaki zmieniał do czerwca  😵 mimo wprowadzenia paszy, jak już zobaczyłam co się dzieje. Jak on chudnie, to chudnie błyskiem - w tydzień jest szczupły, w dwa chudy, w trzy wieszak... Dlatego chciałam już mu dać coś dodatkowo, żeby nie dopuścić do schudnięcia w tym roku.

Dostawał nuba builder i coś tam działało, ale bez szału (nie mam pewności czy po prostu nie odbijał, bo cieplej...). Czytam dużo o tych brandonach, może to warto, będzie któraś pasowała leniowi z metabolizmem wyścigówki?😉
dea

U mnie dobrze się spisało Mebio Build Up - aż za bardzo - teraz muszę trochę odchudzić  😉
Nie daje na łeb - ja dawałam pół na pół z owsem plus sieczka.
Koleżanka tuczyła starszego ogiera Brandonem i bardzo szybko miała efekty, niestety moja na Brandona się wypięła po pierwszym worku.
Pokaże Trenerowi musli od halo oraz tego build up i któreś z tych dwóch weźmiemy  😀
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi  :kwiatek: :kwiatek:
dea, ja mam pół xx i szczerze to jakby do niego różni żywieniowcy nie podchodzili to ja po 10 latach mam 3 obserwacje jeśli chodzi o okres zimowy:
- jest zmarzluchem i jak się robi zimno a nie przypilnuję derkowania to leci z wagi (od ponad dwóch lat się obija więc nie jest golony, sierść ma mega puchatą a i tak marznie) i to jest podstawa - musi mu być ciepło-ciepło
- musi mieć wysokoenergetyczne żarcie treściwe - energia najlepiej z tłustych pasz
Mi się do takiego utrzymania go w dobrej kondycji świetnie sprawdzają otręby ryżowe i to w ilości raczej coś ok. 1kg na dzień. Wszelkie pozostałe pasze, jeśli nie podawałam ich pełnoporcjowo średnio zdawały egzamin jeśli chodzi o utrzymanie w dobrym wyglądzie i odpowiedniej warstwie tłuszczyku. Także nie wiem czy nie podmieniłabym w twoim przypadku zwykłych otrąb na konkretną ilość ryżowych i tyle.
No i jeszcze mój ma pewną zależność - nie chodzi, nie rusza się - możesz tonami wrzucać jedzenie - wygląda jak szkapa. Zaczyna się ruszać - zaczyna przyswajać żarcie i można nawet zmniejszać dawki. Będąc w treningu jadł zdecydowanie mniej niż łażąc emerycko po padoku. A zima ruszaniu się nie sprzyja - ruszają się pewnie jeszcze mniej niż w lecie.
Dziewczyny, mam pytanie.. jest jakiś odpowiednik Aminorala ale w pelecie?
Czy rzeczywiście ktoś podaje go na sucho? Jakoś mi się to nie widzi, a chciałabym sobie ułatwić podawanie  😉
Puma - jota w jotę nie ma, ale śmiało na sucho, sama od wielu lat daję i wszyscy moi klienci również 😉 Jak zjada saute to też śmiało.
darolga, a jest coś jota mniej niż jota w jotę? 😉
Ale skoro mówisz, że na sucho wchodzi bez problemu to spróbuję też tak najpierw. Dziękuje!
Wchodzi bez problemu, on pieknie pachnie jablkiem 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się