produkty ANKY

Idealnie nie pasują, piscina jest zielonkawa, a owijki bardziej pod niebieski
Jest minimalna różnica, jak będę w stajni to pyknę fotkę
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
28 września 2019 20:48
Przymierzam się do zakupu kaloszków Anky, ale cały czas się zastanawiam jak z ich utrzymaniem w czystości  🤔 Czy w te dziurki nie wbija się piach, który ciężko potem usunąć? Mamy piach kwarcowy, który jak jest mokry to się troszkę lepi. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w kwestii codziennego użytkowania? Może ktoś może pokazać zdjęcie takich kaloszków albo ochraniaczy utytłanych po zwykłej, codziennej jeździe?  👀


Przepraszam, że dopiero teraz - kilka dni nie jeździliśmy. Utytłane po jeździe na kwarcu, wszystko zeszło miękką szczotką do głowy.

Kupiłam bardziej sobie niż koniowi, bo nie jestem pewna,.czy to taki super kolor na gniadego 😉

moje dwa komplety ochraniaczy anky climatrole białe i czarne musialam reklamować- jeśli chodzi o jakość były jak papier.... przetarły się na lamówkach i miejscu styku końskich nóg bo 3 założeniach na niekutym, niestrychującym się koniu. Reklamacja została uznana, ale zastanawiam się czy coś zmienili w wykonaniu ochraniaczy jeśli chodzi o jakość? Używa ktoś regularnie?
Precelek ja reklamowałam po pierwszym założeniu (również bosy koń  😵 ). Nowe były używane póki co x2 w terenie i jeszcze żyją, ale nie wróżę im mega długiego życia, szkoda.
Czytając Was cieszę się że zdecydowałam się na komplet szary Eskadrona, a nie Anky.
Kurczę jak za taką kasę to słaba jakość.
Anky zdecydowanie są na jazdy od święta. Mój znajomy kupił sobie białe climatrole na zawody i już w czwartek na treningu 1 konia obdarł się materiał wierzchni na zadzie 🙁
Moje były użyte 4 razy na zawodach i leżą, bo szkoda mi że się poniszczą :/ Co prawda koń nie jest mocno pukający, no ale wiecie...  🙄
Dramat rekreanta:
Gdy przymierzasz sie do pierwszej w życiu anky, kładziesz porzyczoną na grzbiet aby zobaczyć czy profilowanie będzie ok... a tu zonk bo czaprak za krótki na twojego konia  😵

Chodiz mi o jego długość od pleców (środkowe szycie) do dołu, nie od długosć (od kłebu do zadu).
Nie wime dlaczego ale ma moim koniu ten czaprak zginął.

Macie jakieś zdjęcia na dużych koniach. Może to tylko takie pierwsze wrażenie miałam jak zarzuciłam sam czaprak.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
15 października 2019 10:28
Wszechstronne czapraki Anky są małe. Ja kupuję ujeżdzeniowe. Wyglądają o niebo lepiej  😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 października 2019 10:32
Ja mam wszechstronną wersję i długością nie różni się od innych marek (Caball, Fair play, Shocemhole, Lauria Gerelli itp. itd.).
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
15 października 2019 11:03
Precelek, u dewastatora robią za padokowe. I to są chyba jedyne ochraniacze, których nie zajeździ w miesiąc. Lewy przód ma zdarte wszystkie warstwy do plastiku, ale poza tym jak nowy. Koń bosy w tej chwili, ale mocno stukający nogami. Poprzednie padokowe miał neopreny. Dwa komplety załatwił w dwa miesiące. ANKY były do tej pory treningowe, ale skończyły jako padokowe po zdewastowaniu tamtych.
kotbury, ja mam ujeżdżeniową ANKę pod skokówkę, bo wszechstronny jest chyba na siodło 16 cali i małego konika. Acz może też nie być mój koń do końca miarodajny, bo na nim wszystko się na plecach rozkłada do tego stopnia, że wiele czaprakow czy derek jest przykrótkich.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
16 października 2019 07:58
U mnie, pod skokówkę kieffera, też był problem z wszechstronną Anką. O ile ujeżdżeniowe wyglądały bardzo spoko, tak VS była zdecydowanie za krótka.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 października 2019 08:12
U mnie wygląda tak, czyli zupełnie zwyczajnie. Może one się różnią  w zależności od roku produkcji?
[quote author=Nasturcja-Renata link=topic=202.msg2892407#msg2892407 date=1571131685]
Wszechstronne czapraki Anky są małe. Ja kupuję ujeżdzeniowe. Wyglądają o niebo lepiej  😉
[/quote]

To była ujeżdzeniówka.
One są mega małe czy tylko ja mam opasłego konia?
Zależy od konia i od roku wydania padu. Ja mam TYLKO wszechstronne, pod siodło skokowe i wszystko jest super. Z moich obserwacji obecne pady wszechstronne są nieco mniejsze niż te sprzed lat. I mają nieco inny krój. Bardziej powycinany.
No ale koń 158 cm.  😉 Siodło siedzisko-17, ale ze skróconymi panelami bo koń ma krótki grzbiet.
Więc jeśli ktoś ma konia normalnej, słusznej wielkości, to moim zdaniem pady wszechstronne mogą być za małe.
Ja wolę ujezdzeniowe, bo wszechstronne Anky zginęłyby na moim zwierzaku. Tu dodatkowo utuczony 😉 :

Pad vs 2018, koń 169, siodło 17 - jest ok, aczkolwiek faktycznie te paski na popręg mam niemal na tybince i trochę się morduję próbując zapiąć popręg. Mógłby mieć te 2 cm więcej, choć wizualnie nie jest dla mnie bardzo za krótki.



U anai np. dla mnie ten czaprak już estetycznie niezbyt, bo za długi :P Kwestia gustu wszystko.
[quote author=budyń link=topic=202.msg2892628#msg2892628 date=1571222041]
U anai np. dla mnie ten czaprak już estetycznie niezbyt, bo za długi :P Kwestia gustu wszystko.
[/quote]
Tyle że Anai ma na nim też podkładkę, przez którą nie może zrobić dzióbka. Jak by zrobiła, to już by tak długo nie było. :P I Ty też widzę, że masz jeszcze coś bna wierzchu, co nie tylko uniemożliwia dzióbek, ale też podnosi siodło. I mimo tego masz już mocno krótkawo. Więc bez tego by Ci raczej nie starczyło już tego padu.
Sivrite, mam cień pod siodłem tylko i wyłącznie 😁
Jak ktoś ma takie długie nogi (długość strzemion  😜 ) jak anai to mu za długi czaprak nie przeszkadza  😁
[quote author=budyń link=topic=202.msg2892663#msg2892663 date=1571229313]
Sivrite, mam cień pod siodłem tylko i wyłącznie 😁
[/quote]
Ty, no patrzę i nie dowierzam, z tyłu to serio wygląda, jakbyś coś miała pod panelami. 😀
Ja mam teraz dość dużą skokówkę i Anky wystaje, jak zrobię dzióbek niestety.
No VS są malutkie...

Passier Hoy 17,5 i dość długa tybinka i Anky DL


Tutaj Equipe 17, i dość krótka tybinka, a widać, że pasek od popręgu jest pod nią dość wysoko. Anky VS


Na obu fotach porządny dziubek czapraka i podkładki, ale nie aż taki jak robie w Eskadronach np. VS spod Passiera niewiele wystaje 😁 ale nie mogę znaleźć żadnego zdjęcia.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 października 2019 17:30
Ja też mam ANKY VS, jedną starszą, a drugą z tego brokatowego setu i no ... za duże nie są. Mam powiedzmy normalne konie 165cm i 167cm w kłębie, na tego 167cm, szczuplejszego te ANKY są tak na styk. Jak na zdjęci siwka Nirv. Paski do popręgu przy czapraku są dokładnie na krawędzi tybinki, nie podoba mi się to zbytnio, ( siodło 16,5 wintec lite, bardzo zgrabne i małe siodło jak na winteca, ale tybinka bardziej w stronę uj. ) Dla Dukata, 165cm w kłębie, ale grubszego w sensie upasionego i tym samym szerszego w grzbiecie niestety przykrótkie. Oba te czapraki kupiłam dla tego konia, na którego się nie bardzo nadają (pod siodło 17 wintec 2000 pro, jak wiadomo to są duże siodła i już kompletnie za małe te ANKY VS są i giną).
Oba czapraki użytkuje więc na koniu, na którym jakoś tam powiedzmy ujdzie, pod to mniejsze siodło. 
[quote author=budyń link=topic=202.msg2892628#msg2892628 date=1571222041]


U anai np. dla mnie ten czaprak już estetycznie niezbyt, bo za długi :P Kwestia gustu wszystko.
[/quote]

No niestety przy moim koniowatym vs nie wchodzi w grę, po prostu nie byłoby czapraka widać w ogóle.
Tu zdjęcie jak to wygląda ze mną w siodle :


anai, co racja to racja :P Z jeźdźcem już dużo lepiej.
Kojarzy ktoś, czy dostanę gdzieś Shiny Black w ogóle? Widzę dosłownie w jednym sklepie Purple i w jednym White. I też nie widziałam, żeby ktoś się reklamował w ogóle z wprowadzeniem ich.
Są  w gnl 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się