popręg

Hej, orientuje się ktoś może, czy w Polsce idzie dostać gdzieś taki popręg?

https://www.horse.com/item/tough-1-double-buckle-supron-girth/E028759/
Używa ktoś z was popręgu START? Chodzi mi o ten taki mocno "powyginany" anatomiczny. Jaka tam skóra? Papier, czy da się na tym pracować?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 września 2019 06:44
Ja miałam ten popręg, bardzo solidny i fajnie starannie wykonany był, skóra fajna porządna i równej jakości w całym popręgu. Mogę polecić. Swój musiałam sprzedać, bo mam mega wrażliwca i jegomość stwierdził, że ten popręg jest za sztywny dla niego 😉 Drugi koń chodzi w jeszcze bardziej sztywnym i mu pasuje, ten pierwszy to wyjątkowy egzemplarz 😉
amanda666, mam ten popręg od lat i jestem bardzo zadowolona.
Dzięki  :kwiatek: W takim razie kupuje. Miałam taki sam z villa horse i też był fajny, może skóra nie jak w daw-magu, ale regularnie czyszczony i smarowany dawał radę  🏇
Cześć wszystkim 🙂
Mam bardzo duży problem z przesuwaniem się siodła na łopatki. Od stycznia próbujemy znaleźć dopasowane siodło, ale każde, nawet najlepiej leżące siodło statycznie, w ruchu leci na łopatki. KAŻDE. Prześledziłam zdjęcia mojej klaczy jeszcze u poprzedniej właścicielki i było dokładnie tak samo, pod każdym z wielu, wielu siodeł. Po wielu próbach doszłam do wniosku, że chodzi o budowę mojej klaczy. Po każdym treningu popręg ląduje zaraz za łokciami i ciągnie za sobą siodło. Myślę o kupnie anatomicznego popręgu z Mattesa, ale nie jestem pewna, który model wybrać. Link do modeli: https://shop.mattes-equestrian.com/girth-shapes-and-how-to-measure-correctly
Athletico ma na logikę odpowiedni kształt, ale wg. opisu to Crescent zapobiega przesuwaniu się siodła do przodu. A wg. budowy ciała to ten asymetryczny jest dla niej, ale dalej będzie mi ciągnął siodło...
Załączam zdjęcia sylwetki Rudej bez siodła, a także zdjęcie na koniec treningu, które pokazuje jak popręg ściąga siodło na łopatki. Przed jazdą popręg jest o całą dłoń bardziej w stronę brzucha...
Emara, ja stawiam na to, że to nie jest wina popręgu - zjechany popręg to tylko efekt. Lata całe męczyłam się z takim problemem i jak patrzę na twojego konia to jakbym swojego widziała. Idę o zakład że siodło przesuwa się do przodu na skutek ruchu zadu. Linia grzbietu dość ostro od kłębu idzie w górę co może (u nas tak było) przekładać się na to, że każdy ruch zadu pchał siodło do przodu. Rozwiązaniem okazało się takie odepchanie poduszek łopatkowych, żeby pomimo tego, że siodło znajduje się dość blisko łopatek - to nie były one blokowane. Jednocześnie skończyły się też problemy z przesuwaniem się popręgu.
Dzięki wielkie za odpowiedź, będziemy działać 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
15 września 2019 17:38
Emara jeśli masz od kogo, to spróbuj pożyczyć taką podkładkę, może pomóc do czasu dopchania siodła.
Słuchajcie znajoma ma konia który niesamowicie obciera się pod pachami od popręgu. Nawet pas do lonzownia potrafi go załatwić do krwi... do tej pory używała popręgu neoprenowego I dużej ilości wazeliny. Czy wiecie jaki inny popręg mógłby się sprawdzić? Siodło mono więc w grę wchodzą tylko krótkie popręgi.
xxagaxx mój koń się tak obcierał od wszystkiego i sprawę rozwiązały dwa popręgi:

-asymetryczny mattes, tylko w codziennej pielęgnacji takie futro jest jednak upierdliwe- o taki
https://www.gnl.pl/popreg-ujezdzeniowy-anatomiczny-mattes-217352.html
-stubben equisoft- jest tak fajnie wyprofilowany, że nawet ze skórzaną wkładką mój koń nigdy nawet sierści nie wytarł

ale przed jakąkolwiek próbą polecam dać koniowi trochę czasu żeby porządnie się zagoiło i zarosło sierścią 🙂
Ile ja popręgów już wypróbowałam z tego powodu! Nie ma reguły – to co na jednym koniu się sprawdzi, na innym nie – wiem z doświadczenia, bo sama próbowałam takie, które innym się sprawdziły.  Poszukaj moich postów w tym wątku, może coś się przyda.
xxagaxx, U mnie był ten sam problem, obcierał się nawet od futrzanych popręgów. Pomógł popręg w takim kształcie:
https://ksantos.pl/pl/p/Popreg-ujezdzeniowy-skorzany-Horze/2696
Mam dokładnie ten model, jest płaski i sprzączki też są bardzo płaskie więc nie zahacza łokciami.
Ja bardzo bym chciała trafić na skórzany nieobcierający.  Wielkie nadzieje wiązałam z Schockemohle Pandora, ale u na się nie sprawdził, mimo że skórą ma mięciutką i kształt też odpowiedni.  Neoprenowe okazały się porażką kompletną.  Teraz mam Mattesa profilowanego, ale futrzany jest jednak dość upierdliwy w użytkowaniu.
Potrzebuję pomocy  😀
Mam konia, który nie dość, że krótki, miejsce na popręg mocno z przodu, więc się obciera na łokciach, to jeszcze dość okrągły więc potrzebuję popręgu, żeby dobrze ustabilizował siodło.
Rozważam anatomiczny Mattes SLIM-LINE. Czy ktoś go używa i podzieli się opinią czy będzie on spełniał powyższe warunki? Problem też jest taki, że minimalny rozmiar to 60, a ja potrzebuję 50  😲  czy w przypadku popręgów z futrem wystarczy np o 5cm dłuższy ( co i tak problemu nie rozwiąże w sumie)?
Będę wdzięczna za każdą opinię  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
11 listopada 2019 11:50
dziewczyny,
potrzebuję naprawdę mega grubego i miękkiego rękawu na popręg. Musi chronić blizne po operacji i zapobiec ponownemu otwarciu rany dlatego potrzebuję czegoś naprawdę ekstra. Cena w zasadzie nie gra roli

Polećcie coś :kwiatek: :kwiatek:
domcia406, mogę wiedzieć więcej nt. tego Stubbena? Była poprawa w chodzie i komforcie konia (na tyle na ile można zauważyć, bo niestety nie możemy ich zapytać czy lepiej czy gorzej)? 😉 Wytrzymały jest? Moja się nie obciera ale nie lubi popręgu, nie lubi jak jej się zapina, poprawia z siodła itd. no wrażliwa jest w tym temacie (jej matka ma tak samo więc to może jakaś przekazana trauma). Myślałam, o equicku ale ten wygląda na wygodniejszy i cena przystępniejsza. 🙂
UnicornWitch cenowo wychodzą mniej więcej tak samo. W stubbenie musisz kupić oddzielnie popręg i oddzielnie wkład (są 3 do wyboru: syntetyczne futro, neopren, skóra). Ja miałam głownie problem z mocnym obcieraniem się- na szczęście w equisofcie ani razu się to nie przytrafiło. Mam skórzany wkład- skóra miękka i łatwo się czyści. Generalnie w porównaniu z mattesem ten popręg jest super w pielęgnacji. Dla konia też chyba jest bardziej komfortowy- szeroki, elastyczny.
domcia406, znalazłam w jednym sklepie za 570 ale to może bez wkładu był. 😉 Jak konikowi wygodnie to najważniejsze, rozważę go mocno w takim razie. Chyba poczekam z ochraniaczami i popręgiem do Cavaliady, może będą mieli te marki co mnie interesują to sobie pomacam i porównam. 😉 Dzięki za info!
Help :kwiatek:
Dostałam zalecenie zakupu popręgu Mattes Crescent (ujeżdżeniowy) - koń krótki, szeroki/okrągły (obwód klaty ponad 2m)
Mam możliwość kupienia popręgu Felix Buhler Crescent (circle) za połowę ceny Mattesa- czy ktoś mógłby się wypowiedzieć, czy ten Felix da radę?
Jakościowo i funkcjonalnie?
Czy jednak zastawiać nerkę i zamawiać Mattesa?
poszukuję popręgu anatomicznego podobnego do tego z Horka, tylko w kolorze brązowym..ktoś coś widział, ktoś coś wie?

Dziewczyny, probówałam wyszukać w lupce ale nic konkretnego mi nie wyskoczyło... Czy ktoś miał do czynienia z popręgiem anatomicznym ANKY ?
Zastanawiam się własnie nad nim bądź nad jakimś anatomicznym z Kentaura (np. Geneva) . Cena gra rolę, ale jeśli Anky ma być tak rewelacyjny to dołożę  🏇
Czy ktoś mógłby się podzielić opiniami ?  :kwiatek:
grando_, ja ten Anky uwielbiam. Jest to jedyny popręg, który jest tam gdzie ma być a nie zjeżdża radośnie na przód. Teraz będę zmieniać bo mi rozmiar nie pasuje (był kupiony na innego konia) ale ja te popręgi bardzo lubię. Właśnie za to, że to ich profilowanie jest rzeczywiste a nie taka pseudo falka, która niewiele daje.
agull   Dążąc do celu
02 stycznia 2020 09:20
Też mam popręg anatomiczny Anky (około 2 lata) - fajny, mięciutki, ładnie leży, nigdzie nie obciera (ma mięciutko wykończone brzegi). Zdecydowanie dobrze wydane pieniądze. Jak był u mnie na dopasowaniu siodła Pan Adrian Fabian z Elfab Horse to mocno chwalił ten popręg za doskonałe wykończenie właśnie.
Podlinkujecie ten popręg?    :kwiatek:


Podpisano: Nieustanna Poszukiwaczka Popręgu Nieobcierającego
agull   Dążąc do celu
02 stycznia 2020 09:44
trusia, jak dla mnie to może być dobra rzecz, bo on po prostu jest bardzo daleko od pachwin. Podeślę ci na pw zdjęcie jak to wygląda na koniu.
Dzięki.

Trochę inny od mojej poprzedniej próby, czyli Schockemohle. Mój Schockemohle Pandora też mięciutki, super wykończony, a jednak kobyłę obtarł. Może kształt zrobi różnicę? Muszę przemyśleć.

epk, looknij pls na mój w ogłoszeniach. Sądzisz, że ten kształt będzie lepszy dla wiecznie obcierającej się kobyły?  Obciera się na łokciach i pod samym popręgiem (Schockemohle obtarł ją pod popręgiem). Jasne, że bez próby nic nie da się stwierdzić, ale jakieś założenia mogą pomóc, bo wszystkich popręgów nie kupię, żeby próbować, a tyle już ich mialam, że jestem mocno zdesperowana. Teraz używam futrzanego Mattesa, ale w utrzymaniu jest upierdliwy niestety. 

Edit:
obejrzałam zdjęcie. Faktycznie daleko leży.
trusia, popatrzyłam. To jest to o czym piszę - te popręgi niby mają podcięcia ale realnie dalej leżą blisko. Przez to jak ten Anky jest skonstruowany leży zdecydowanie dalej niż jakiekolwiek inne popręgi jakie znam i jest to jedyny, który nawet na koniu, któremu wszystkie popręgi zjeżdżają pod brzuch - pozostaje na miejscu.
Podejmę wobec tego kolejną próbę, ale dopiero na wiosnę, bo ona teraz jest tak ofutrzona, że żadne wnioski nie będą miarodajne. Dzięki.

Ten popręg ma kształt bardzo podobny do Kentaura, który kiedyś miałam, tyle że ten Kentaur był dość sztywny w porównaniu np. do Schockemohle.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się