Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Widzę, że pełna profeska, włos rozwiany, kasku brak, po czym "za mały", gdzie w ogłoszeniu jak byk widać wzrost 😁 Jakby mi miały hordy takich dzieci zawracać gitarę, to też bym ustawiła opłatę, żeby trochę ogarnąć dzieciarnię.
Ja jestem w szoku, a za takimi panienkami idą całe hordy dzieciaków. Poczytajcie komentarze, toż to niemal sekta. Skrajna nieodpowiedzialność. Laski jeżdżą naprawdę średnio, w obcej stajni, na nowym koniu i takie kwiatki.

W ogóle to zadziwiające, że tego typu filmiki mają takie wzięcie....

Ale konik cudny. Idealny dla dziecka, nastolatki albo drobnej kobietki  😍
W życiu spotkałam się z rożnymi końmi... np. kobyła która chodziła bardzo fajnie, w deklu poukładane po za jedną sprawą. Nie wiadomo skąd jej się to wzięło (czy jakieś zwarcie w mózgu czy ktoś ja tego nauczył) przy zbyt cofniętej łydce stawiała bardzo wysokie dęby które potrafiły się skończyć na plecach. I teraz jak sobie pomyślę, że jadę oglądać tego konia bo chce go kupić, wsiadam na pewniaka bez kasku, latam sobie w galopie i nagle niechcący cofa mi się łydka a koń nagle staje i wywraca się na plecy to aż mam ciarki. Swoja drogą gdybym ja sprzedawała konia to też nie pozwoliłabym komuś wsiadać bez kasku, ale to już inna sprawa...
Ja jestem w szoku, a za takimi panienkami idą całe hordy dzieciaków. Poczytajcie komentarze, toż to niemal sekta. Skrajna nieodpowiedzialność. Laski jeżdżą naprawdę średnio, w obcej stajni, na nowym koniu i takie kwiatki.

W ogóle to zadziwiające, że tego typu filmiki mają takie wzięcie....

Ale konik cudny. Idealny dla dziecka, nastolatki albo drobnej kobietki  😍


No niestety...a później taka dziewczynka nie założy kasku bo "misia" też nie nosi i nieszczęście gotowe. Jak zaczęłam się interesować jazda konną to zaczęłam śledzić niektóre kanały i bardzo szybko do mnie dotarło ze nie są to osoby które warto naśladować raczej.... Natomiast jej widownia to 80% dzieciaki które piszą że ja kochają i w ogień za nią pójdą
A tak swoja drogą dlaczego właściciel pozwolił tym dziewczynom siadać bez kasku to ja nie wiem....
Ja również jako właściciel nie pozwoliłabym wsiąść bez kasku. Wypadki podczas testowania koni zdarzają się naprawdę nierzadko. Z drugie strony przyjeżdżają ci takie dwie miszczynie wygadane, filmy chcą kręcić, kasku nie założą, bo nie i dyskutuj z taką.

Ale wkurza mnie to. Jakby jeszcze jeździła tak w domu za stodołą to mam to gdzieś, jej głowa. Ale jak czytam komentarze dzieci typu: "jeździ bez kasku, bo MOŻE", itp. to mnie to zwyczajnie wkurza. Rodzice niezwiązani z jeździectwem nie zweryfikują tego typu treści, ja bym swojego dzieciaka goniła sprzed kompa jakby takie głupoty oglądał. Myślę, że takich kanałów jest 1500 i na pewno są wśród nich dużo bardziej sensowne.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 października 2019 10:48
Do mnie przyjeżdżają też różni ludzie oglądać konia, ale żadnemu nie pozwoliłam wsiąść bez kasku, bo młody koń plus obca osoba niekoniecznie zawsze może skończyć się dobrze, choćby koń był najspokojniejszym osiołkiem na świecie. Nie i już, a jak się nie podoba to mogę sama pokazać konia lub po prostu się nie dogadamy.
Tez miałam sytuację, że pojechałam kiedyś oglądać konia do kupna, który na łydkę i mocniejszy kontakt stawał dęba. Osoba go pokazująca "zapomniała mi wspomnieć", a wtedy też jako szalona gówniara nawet kasku nie założyłam.
Dla mnie opcja z płatną jazdą próbną jest jak najbardziej okej, bo sama sprzedając konia widzę co się dzieje. Kuniareczki przyjeżdżają z "trenerem" powozić się i udać zainteresowanie, a później jadą szukać kolejnych co się na to nabiorą. Ja od razu pogoniłam, bo trochę za bardzo szanuję swój czas i swojego konia 😁
A tak swoja drogą dlaczego właściciel pozwolił tym dziewczynom siadać bez kasku to ja nie wiem....


Bo pokazywal konia nie właściciel a osoba która ma go w treningu i nic jej do tego czy pindzie zakladaja kask czy nie. Nie dorabiajcie teorii, kazdy odpowiada za siebie.
Nikt nie dorabia teorii. Właściciel zwierzęcia jest za nie odpowiedzialne, jeżeli coś komuś zrobi to właściciel musi ponieść tego konsekwencje. I tak jak właściciel powinien mieć psa na smyczy czy w kagańcu, tak właściciel konia powinien pilnować bo jeździec miał kask.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 października 2019 11:11
A propos kasku 😎
Na niedawnym szkoleniu z Manolo Mendezem była "gwiazda", która przyjechała z młodym koniem, który pierwszy raz brał udział w takiej klinice, sama to powiedziała pierwszego dnia. Po koniu było widać, że się boi, że próbuje z pod niej uciekać, cofał się na bandę, no generalnie widać było, że nie wiele brakuje żeby "fajerwerki były", a ta mundra dziunia bez kasku 🙄 Serio był to tam jedyny koń, który zachowywał się tak, że kask faktycznie mógł być potrzebny :/ Ale skoro trenerka też bez występuje publicznie, to i taki przykład durny daje 🙄
Noooo... ulało się 😉
Ta youtuberka też ponoć jest instruktorką i twierdzi ze ma na to papiery
W życiu spotkałam się z rożnymi końmi... np. kobyła która chodziła bardzo fajnie, w deklu poukładane po za jedną sprawą. Nie wiadomo skąd jej się to wzięło (czy jakieś zwarcie w mózgu czy ktoś ja tego nauczył) przy zbyt cofniętej łydce stawiała bardzo wysokie dęby które potrafiły się skończyć na plecach. I teraz jak sobie pomyślę, że jadę oglądać tego konia bo chce go kupić, wsiadam na pewniaka bez kasku, latam sobie w galopie i nagle niechcący cofa mi się łydka a koń nagle staje i wywraca się na plecy to aż mam ciarki. Swoja drogą gdybym ja sprzedawała konia to też nie pozwoliłabym komuś wsiadać bez kasku, ale to już inna sprawa...


Może to była kwestia bólowa? Wrzody...? Taki tam ot :P
szkrabek1984, - instruktora rekreacji zrobionego przez Internet? 🤣
szkrabek1984, - instruktora rekreacji zrobionego przez Internet? 🤣

🤣 możliwe
Nique, szybciej... jajniki.
halo też możliwe...

Żeby było w temacie to... dwuletnia klacz kuca mieszanego (taka nowa rasa) przyłuczona do siodła i bryczki...

https://ogloszenia.re-volta.pl/kuc-mieszany/o/189209/
Takie ogłoszenie. To cała treść, numeru telefonu brak.

Nique, bo może ona jest łukiem przypięta do tego siodła i bryczki...?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 października 2019 12:53
https://ogloszenia.re-volta.pl/swietny-walach-do-wspoldzierzawy/o/219104/
O ile lepiej by to ogłoszenie wyglądało bez pierwszej fotki... 🙄
O kurka, wygląda na to, że fotograf po prostu uchwycił bardzo zły moment, ale wybieranie takiego zdjęcia do ogłoszenia jest dziwne :-)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 października 2019 13:14
No właśnie.
O kurka, wygląda na to, że fotograf po prostu uchwycił bardzo zły moment, ale wybieranie takiego zdjęcia do ogłoszenia jest dziwne :-)


No przecież ładnie się "zebrał", o co wam chodzi?  😂
O kurka, wygląda na to, że fotograf po prostu uchwycił bardzo zły moment, ale wybieranie takiego zdjęcia do ogłoszenia jest dziwne :-)


A dlaczego przypuszczasz, że to źle uchwycony moment, a nie że ona tak jeździ?  Jeśli takie zdjęcie wrzuciła jako zachętę, znaczy, że nie widzi w tym nic zlego, a wręcz przeciwnie. 
Dla mnie na żadnym ze zdjęć nie wygląda dobrze, a pierwsze to po prostu hardcore już...
Bo jeździec nie wpatruje się w szyję konia i nie widzę specjalnego spięcia w ciele, żeby takie ustawienie utrzymać.
A na drugim zdjęciu wygląda to trochę lepiej mimo wszystko. Tak bym wywnioskowała po tych dwóch ułamkach sekund.
Ale na pierwszym zdjęciu, wodze nie są napięte. Mogło być jednak tak strzelone zdjęcie, w momencie gdzie koń tak się ustawił.
Wałach z koziej skóry  🤣
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
27 października 2019 17:05
Myślę, że cena niezła jak na ćwiartkowego konia i 3 bramy.
Myślę, że cena niezła jak na ćwiartkowego konia i 3 bramy.


Padłam  😂 😂
Generalnie pani miała kilka „Cwiartkowych” do sprzedania z równie ciekawymi „dodatkami”
Natomiast można jej wybaczyć, pochodzi z Węgier  🤣
W naszych ogłoszeniach znalazłam pad na sprzedaż w cenie 300 bez możliwości negocjacji (cenao 55 zł wyższa niż sklepowa) , pad jak na razie jest dostępny w sklepach.
https://horsetown.pl/pl/c/Czapraki/87/2
A tu jeszcze w promocji dużo tańszy klik . 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się