Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Ehhh no będziemy próbować...on nie boi się dźwięku tylko nie chce dac sobie założyć maseczki. Wydaje mi sie, ze ma też trochę uraz, bo za dużo ostatnio robiłam mu przy nosie i ogólnie jak zbliżam cokolwiek do jego nosa to jest bunt.
ash   Sukces jest koloru blond....
25 października 2019 11:19
D+A, ja miałam do inhalatora końcówkę ze smoczkiem. Bawił się nim, memlał w buzi a nosem się inhalowal
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
25 października 2019 12:25
Dzięki za porady odnośnie bujaczków😉

Boje się, że oberwę od kogoś butem, ale jednak zapytam. Co zrobić kiedy dziecko długo śpi? Niepokoić się? W nocy budziła się dwa razy na karmienie, rano karmienei + godzina aktywności i śpi od 9 do teraz z jedną tylko przerwą na karmienie(którą sama zainicjowałam). Czytam w sieci i zwykle jest o tym, że dziecko śpi za krótko. Temperatury nie ma.
Pytałam o to mojego lekarza ostatnio i mówił że póki prawidłowo przybiera to mam nie budzić.
Moje dziecko dla odmiany, teraz w dzień praktycznie nie śpi nic.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
25 października 2019 13:00
Karinaa ale co rozumieć poprzez prawidłowe brzybieranie? Masz swoją wagę i go ważysz? Ja w zasadzie ważę dziecko tylko u lekarza. Raz na miesiąc. Bardziej intuicyjnie do wszystkiego podchodzę, ale czasem mam taki napad lękowy, co jeśli moja intuicja jednak mnie zawodzi i coś przeoczę 🙁
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
25 października 2019 13:20
D+A ja zrobiłam zabawę z inhalacji (wdycham trochę ja i robię głupią minę a potem wdycha młoda) i teraz już sama sobie maskę trzyma i tylko czasem mi podaje a na początku też stawiała opory.
Bizon, ja nie ważyłam nawet co miesiąc, przybieranie widziałam po ciuchach, a to ze jest dobre po baleronikach na nogach 😀 i tez nie budzilam, a pierwszych kilka miesiecy Aniela spała 20-5 - karmienie - 8. Potem zaczęła jeść więcej w nocy.
Po odstawieniu cyca (20 miesiecy) jak nagle zaczęła znowu spać całe noce bez pobudek nad ranem, wiesz jaka byłam zestresowana ze zabrałam jej coś bardzo potrzebnego??? 🤣
Przez jakies 3 dni. A potem zaczęłam się cieszyć spaniem do 8 bez szarpiącego mnie dziecka od tej 4-5.

Ale ale, odliczanie rozpoczęte, za 10 dni wyciągają ze mnie Julka, także będę szarpana bez przerwy, poproszę o kciuki za lekka i przyjemna pionizację!!! 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
25 października 2019 13:46
sienka, woooow to już? Ale zleciało! Będzie dobrze. Życzę Ci takiego cc i pionizacji jakie ja miałam. Luzik i te sprawy!
Bizon, cieszyć się trzeba. Serio. Jak dziecko śpi to rośnie 😉 moja nadal nie śpi, tzn śpi jak ją usypiam i trzymam na ręku w fotelu. Albo w samochodzie śpi, albo na spacerze. A ze smog mamy już codziennie piękny to się spacery kuzwa skończyły. Pisze właśnie z drzemki mojej panienki, śpi na mnie a ja siedzę w fotelu. Dzięki Bogu kupiłam mega wygodny fotel do karmienia, inaczej bym oszalała.
Już! I już sama nie wiem czy wolałabym już być po, czy zeby siedział do wiosny! 😂

Jak już tyle rzeczy mi poleciłaś ash, to poleć jeszcze ten fotel 😀 bo właśnie wysłałam dziś męża po fotel z funkcja relaks, ale niestety budżetu na taki jak miałam w szpitalu a pediatrii nie mam, bo bankowo bym go kupiła 😀
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
25 października 2019 13:57
Sienka dzięki za odzew.  Trzymam kciuki 🙂 A Ash powinna etat z wypłatą dostać za te porady. 😀
Dokładnie tak samo jak pisze sienka. Ważę tylko u lekarza. Widzę że rośnie po ubraniach i ciężaru na ręce
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 października 2019 14:27
sienka, o rany, to zaraz! Julek = Julian czy Juliusz? Oj, będzie się działo, zaraz zacznie się wysyp!
ash   Sukces jest koloru blond....
25 października 2019 16:27
sienka, zwykły uszak, ale 100x wygodniejszy niż ten z ikei. Podsyłam link 🙂
Bizon 😜 miałam tyle lipnych zakupów przy pierwszym dziecku, ze teraz mega dużo rzeczy sprawdzałam przed zakupem. Babybjorna tez pożyczyłam na kilka dni zanim kupiłam  😅
ash, też mam końcówkę ze smoczkiem, ale tylko raz pociumkał przez minutę. No nic. Będziemy próbować.
Sienka, trzymam kciuki!
Ash dasz znać co to za fotel? 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
25 października 2019 18:31
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 października 2019 18:32
Dziewczyny a ten bujaczek babybjorn to takie 6,7 tyg można wsadzac? Czy tam jest jakiś przedział wiekowy co do pozycji? Chodzi mi oto że jak wsadze moja 6 tyg Anię w tej pozycji najwyższej to czy jej krzywdy nie zrobię z kręgosłupem?

PS. Walczymy z infekcja w obrębie układu moczowego, wyniki krwii ma beznadziejne, antybiotyk na zamówienie bierze. Plus do tego kolki. Czy ten koszmar się kiedyś skończy? Ja tylko marzę o tym aby ją nie bolalo
ash   Sukces jest koloru blond....
25 października 2019 18:38
zabeczka17, babybjorn jest od urodzenia (w pozycji najbardziej leżącej. Fizjoterapeuci polecają, ale używać z głową. Wiadomo, nikt nie wkłada noworodzia na kilka godzin.
Moja Lila dostała babybjorna jak miała chyba 7 tygodni. Leżała w nim pare razy po 10-15 minut
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 października 2019 19:08
Czyli lipa, bo ja myślałam że wsadzajac  ją w tym wieku 6,7 tygodni w ten fotelik dam możliwość większej możliwości obserwowania świata. A takie lekkie pionizowanie pomogłoby na kolki. A pozycje leżące to mamy obcykane w wózku itp
Pozycja leżąca i tak jest ciut podniesiona zabeczka! Ja tez uwielbiam babybjorna, nie raz pozwolił mi włosy umyć albo pranie powiesić 😉 zdrowia dla Ani!!!!
zabeczka takiego 7 tyg bejbika to bym nie wsadziła na dłużej niż 15 min. Córcia już chce oglądać świat? Fasolka dopiero teraz, jak skończyła 3 miesiące to interesuje się czymś dłużej niż 5 minut. A na kolki mi polecono kłaść dużo na brzuchu i faktycznie, gazy wtedy idą koncertowo.

W jakim wieku dzieciom zaczynają wyrzynać się ząbki?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 października 2019 07:46
Kaarina, przeróżne, niektórym w wieku 4 miesięcy, innym na roczek... Często to jest rodzinne. Ja miałam pierwszy ząb na roczek, Kalina 10 miesięcy.
Moja Zuzka się tak potwornie ślini ostatnio, że aż potrafi zalać ubranie, stąd moje pierwsze skojarzenie-zęby. Ale dopiero skończyła 3 miesiące więc trochę mi to nie pasuje.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 października 2019 08:44
Bo dzieci na tym etapie się "po prostu" ślinią. Zaczynają trafiać rękami i wszelkimi rzeczami do paszczy i w ten sposób badają świat.
ash   Sukces jest koloru blond....
26 października 2019 09:05
Dokładnie! Moja 3 miesięczna bulba tez się ślini ze trzeba przebierać kilka razy. Tymek pierwszy ząb miał w okolicach 9 miesiąca
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 października 2019 12:25
Córcia już chce oglądać świat? Fasolka dopiero teraz, jak skończyła 3 miesiące to interesuje się czymś dłużej niż 5 minut.


moja to armagedon nieodkładalny na płasko, bo kolki. Noszenie, bujanie to ulga.Stąd szukam czegos bardzo na pionie.A to jak skubana ,,oglada tv" mogłabym ksiazke napisac 😉
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
26 października 2019 12:34
Moja po 3 miesiącach wreszcie zaczęła dostrzegać psy, ale radocha!  Wciąga łapki i dotyka pysków 😅

https://photos.app.goo.gl/mPo8gGLtZadSS49S7
Żabeczka sprawdź Bujak mamaroo 4 for mums on ma różne pozycje nachylenia i kilka trybów bujania
Jest drogi ale sprawdził się w podobnej do Twojej sytuacji
ash   Sukces jest koloru blond....
26 października 2019 13:33
zabeczka17, moja tez wykręca głowę żeby zerkać na tv. Muszę ją odkręcać tak żeby nie widziała. W tygodniu praktycznie nie włączam, ale w weekendy coś tam leci i mała od razu wytrzeszcza oczy. Trzeba pilnować
Ash dzięki za namiar na fotel, czaiłam się na taki od dłuższego czasu!

A ja dziś przypadkiem byłam w Osiem gwiazdek (bo się okazało, że mam go niecały kilometr od rodzinnego domu 😉) i jestem trochę podłamana - Avionaut nie leży dobrze w naszym samochodzie  😕 wpięty do bazy ma zły kąt nachylenia. Na pasach jest ok, ale chyba jednak wolę z bazą...
Dobrze leży Axkid, ale nie bylam w stanie wypiąć go sama z bazy  🤔 strasznie dużo siły to wymagało.
I chyba stanie na Maxi Cosi pebble pro. Leży dobrze i z bazą, i na pasach. Tylko strasznie ciężki mi się wydawał... Ma go ktoś w użytkowaniu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się