Przyczepy do przewozu koni

Lov   all my life is changin' every day.
18 września 2019 08:27
xxagaxx, no właśnie różnie się przemieszczam, a w dodatku auto jeszcze powinno być na co dzień do jazdy... Ciężki wybór
Zaopatrzyliśmy się niedawno w przyczepę Equitreka. Stanęło na Space Treka ze względu na polskie przepisy dot. masy całkowitej przyczepy  🤔wirek:. Żeby jeździć tym na legalu w Pl, to do ciągania mamy SUVa 2.5 tonowego  😁. Te szalone przepisy dziwnym trafem obowiązują tylko w Pl 🤔wirek: i stąd zapewne nie ma u nas Equitrekowych przyczep, bo trzeba byłoby je ciągnąć chyba autobusem 😂.

Przyczepa jest bardzo fajna, ciągnie się dobrze. Mam sporo miejsca na siodlarnie, przebieralnię, składzik (dużo wygodniej niż w 3.5 tonowym koniowozie). Konie podróżują komfortowo oraz również mają więcej miejsca niż w Movano. Zdecydowanie było warto. Raz, że mam to co chciałam i się nie zawiodłam,  a dwa - wożę tyłek autem z 400 końmi mechanicznymi pod maską i nooo jest fajniej niż Peugotem 1007 😉
xxagaxx, no właśnie różnie się przemieszczam, a w dodatku auto jeszcze powinno być na co dzień do jazdy... Ciężki wybór

proponuję Chryslera Grand Voyagera w wersji benzyna (do zagazowania)
Vimto testował dziś Space Trekę i konisku pasuje. Mi też - super rozwiązanie na moje potrzeby🙂. W zestawie z Range Roverem 4.2 V8 spisuje się świetnie.


agull   Dążąc do celu
28 grudnia 2019 09:31
Pomocy - potrzebuję wymienić amortyzatory osi w przyczepie (teraz mam ALKO). Rzuciły mi się gdzieś w necie amory KNOTTa. Co lepsze? Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia i podzieli się wiedzą bo ja czytam i nie wiem co wybrać/kupić  😵
Jak przewozić kucyka szetlandzkiego? Może być to normalna przyczepa dla dużych koni? Może być dwukonna?
Gillian   four letter word
29 grudnia 2019 10:40
Natal13, w normalnej przyczepie.
Ja rozumiem te pytanie i obawy Natal13. Sama mam kuce 110cm i wożenie ich w przyczepie bez przeróbek to porażka. Rury są wysoko więc kuc co najwyżej może sobie urwać łeb siadając na trapie albo rozbić głowę nurkując pod przednią belką. W dwukonnej przyczepie jest o tyle lepiej że kuc chociaż nie lata na boki. Ja przestrzeń przed przednią belką zapycham kostkami siana/słomy do wysokości belki żeby mi kuc nie przeleciał i nie wiąże żeby mógł oprzeć się o trap w razie potrzeby bez urywania głowy.  W planach mam zamontowanie zaczepów do belek na odpowiedniej dla kuców wysokości.
Gillian   four letter word
30 grudnia 2019 16:26
Ja wiążę dość krótko i jak mam czym to zastawiam a jak nie mam to nie i na razie bezproblemowo. Jak wiozę kuce, to jadę jeszcze ostrożniej niż z dużymi końmi.
Zaopatrzyliśmy się niedawno w przyczepę Equitreka. Stanęło na Space Treka ze względu na polskie przepisy dot. masy całkowitej przyczepy  🤔wirek:. Żeby jeździć tym na legalu w Pl, to do ciągania mamy SUVa 2.5 tonowego  😁. Te szalone przepisy dziwnym trafem obowiązują tylko w Pl 🤔wirek: i stąd zapewne nie ma u nas Equitrekowych przyczep, bo trzeba byłoby je ciągnąć chyba autobusem 😂



Jakie DMC ma ten Equi Trek? To wersja L czy M? Szukam przyczepy i zastanawiam się między Iforem 511 a właśnie Equi Trek Space L 🙂
Nefreteska, Space Treka L ma dopuszczalną masę całkowitą 2600. Na legalu w Pl raczej tym nie pojeździsz 🙁.
Może ktoś podpowiedzieć jakie powinno być ciśnienie w oponach w przyczepie? R14, DMC 2t jak to cos pomoże  🙂
Gdzie kupie nowy znak na tylną klapę przyczepy w kształcie trójkąta, coś na zasadzie UWAGA KONIE  👀 przekopuje internety i kiepsko mi idzie, może ktoś z Was kojarzy?

edit. znalazłam takie naklejki, może nakleję na stary który już wyblakł  😜 :emot4:
Ponawiam pytanie, bo na pewno kiedyś już pytałam xD
macie jakieś sprawdzone kamery do przyczepy? Szukam czegoś albo totalnie bezprzewodowego, albo coś na kablu, ale żeby dało się to jakoś wpiąć w oświetlenie przyczepy itp.  Są różne "Nianie" bezprzewodowe ale nie wiem co realnie jest w stanie przesyłać obraz live przez te 4-5h.
Gillian   four letter word
02 czerwca 2020 15:21
Ja miałam nazwyklejszą kamerę cofania i robiła robotę.
Gillian, I jak ja miałaś podłączona ?
Gillian   four letter word
02 czerwca 2020 16:05
Do wiązki światła w przyczepie nad koniem kamera i dalej bezprzewodowo.
Gillian   four letter word
03 czerwca 2020 11:15
Tak, dokładnie coś takiego tylko tutaj musisz dokupić wyświetlacz bo nie jest w zestawie 🙂
Gillian, twierdzą że działa z androidem więc możesz sobie zrobić wyświetlacz z telefonu
podbijam. Czy ktoś wie gdzie dostane te gumowe zaczepy, aby z tylu zapiąć plandekę do trapu? Guma juz mi umarła i mam 3 zepsute...
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 sierpnia 2020 08:13
xxagaxx  - 😉
https://allegro.pl/oferta/guma-do-plandeki-namiotu-gumka-przyczepa-bukmanka-9549326747
edit: znajdę jeszcze gdzie kupowałam te typowe to podlinkuje.
Aleks, te będą git. Bardzo dziękuję!
Mam pytanko ile kosztuje transport konia lub dwóch od km? Dzięki za odp bo jadę jutro.
Piotr_48, koniowozem na dwa konie to 2-2,5zł / km
Dzięki puma . Pisząc koniowóz masz na myśli,, auto,, a bukmanką też
Piotr_48, pisząc koniowóz na dwa konie mam na myśli koniowóz na dwa konie 😉
Nie wiem jak jest z przyczepą.
Jeszcze raz dzięki Puma. Domyślałem się że chodzi o koniowóz . Ja mam przyczepę na dwa konie a znajoma ma koniowóz i  poprosiła mnie żebym komuś  przewiózł konie ponad 100km i to ma kosztowaç 1,60zl od km. Dlatego się pytałem bo coś mi nie pasi
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
27 sierpnia 2020 15:54
Czy ktoś z Was się orientuje czy dostanę gdzieś samą roletę na tył z mocowaniem ? Planujemy odświeżyć nieco naszą przyczepę i wypadałoby wymienić ją i tak sobie pomyślałam, że może to jest, wiecie, systemowe rozwiązanie. Niestety nigdzie nie znalazłam. Natknęłam się na niemal wszystko jeśli chodzi o wyposażenie, separatory, maty, odboje, rurki, zaczepy, ale rolet nie widziałam  🤔 . Będę wdzięczna za info  :kwiatek:
vissenna   Turecki niewolnik
27 sierpnia 2020 16:08
Czy w okolicy Bydgoszczy znajdzie się jakiś fachowiec od naprawy/remontu przyczep?
Do zrobienia burty i trap (sklejka).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się