Siodło skokowe

Perlica, a forumowa Lusia nie zamawiała czegoś niedawno....?

PS: Nie miałaś czasem rezygnować z jeździectwa? 👀
Sankaritarina, z Lusią rozmawiałam.
Nie jeżdżę,ale w marcu koń mi kończy trening  i będę musiała siadać, więc w styczniu muszę coś zamówić.
Perlica, ja zakupiłam Renaissance i jestem zadowolona zarówno z obsługi, serwisu jak i z samego siodła. No, ale też już rozmawiałyśmy także moje opinie znasz. 😉
Klami, Wychodzi na to, że jesteś jedyna w Polsce, która zamówiła siodło skokowe  😂 a ja chyba będę druga 🤣
Perlica, jeszcze Lusi zawodniczka na pewno zamawiała skokowe siodło. 😉 Jesteśmy trzy. Heh
Klami, ale ona jest zawodnikiem to się nie liczy  😁
Jutro powinny przyjść do mnie na testy 2 siodła Stubben: model Phoenix oraz Virginia. Bardzo jestem ciekawa tych siodeł, bo ponoć to zupełnie już nie te Stubbeny jakie znamy,ale się przekonam  😉


EDIT:
Jestem po testach 2 modeli siodeł Stubben, siodła różnią się baaaardzo od siebie.

Siodło Virginia ma dość ciekawy panel, szeroki,czyli duża część styczna z plecami końskimi i szeroki kanał między panelami, ale za to siedzisko dla mnie było za szerokie, za daleko od konia ogólnie i wielka tybinka, bo 17 stanadard to aż 36 cm. Ogólnie tego siodła było dość dużo, dla mnie twarde siedzisko.

Siodło Phoenix w wersji Elite ma fantastyczną skórę  😍, ogólnie jest bardzo zgrabne( 17 cali to tybinka 33cm), jest dużo bliżej konia niz model Virginia, ale nie tak blisko jak np CWD, za to bardzo fajnie stabilizuje mi nogę ( bo ja mam tendencję do trzymania łydki na łopatce), ale tu to było niemożliwe, choć siodło nie zakleszcza,a przyjemnie narzuca właściwą postawę.

Jestem na tak jeśli chodzi o Phoenix, ale to była dopiero pierwsza marka przeze mnie testowana.
Siedzisko miekkie
Mam starszego kieffera.
Moglibyście mi powiedzieć, czy to coś przy tylnim łęku mi w jakiś sposób zagraża? Czy to siodło nadaje się do normalnego użytku?
Warto je zrobić? Nie wiem czy dorobienie tylnich klocków , naprawienie w jakiś sposób pękniecia przy poduszcze i to coś wystające z boku nie przewyższy kosztów tego siodła?
Stawiam na bezpieczeństwo, a bardzo mnie to coś zastanawia.  😀
Nie wiem czy się sypie i to koniec jego życia, czy tylko estetyka.  🤣
"To coś wystające z boku" to haczyk, na którym mocowany jest panel do siedziska. Kieffery oryginalnie nie są tam szyte, tylko mocowane na te przeklęte haczyki. Dodatkowo panele mocują śruby, więc nie odpadnie Ci podczas jazdy, natomiast warto sprawdzić u rozsądnego rymarza, w sensie siodlarza bardziej, czy ten haczyk nie jest wyłamany (góra panelu w Kiefferach jest plastikowa- jeśli ktoś go próbował niefachowo otworzyć, mógł uszkodzić miejsce, gdzie zamontowany jest ten haczyk). Podaj, skąd jesteś, bo może jest w Twojej okolicy ktoś do polecenia, żeby to sprawdzić.
Hej, czy miał ktoś z Was doczynienia z siodłem prestige S1?
Szafirka Dziękuję bardzo.  :kwiatek: Bardzo fachowa odpowiedź, teraz wiem jak to wszystko wygląda. 🙇 Pochodzę z Giżycka, ale nie mam problemów by wysłać komuś siodło do obejrzenia, jeśli jest tego warte. 🙂 
konikaraa to raczej podziękowanie dla Bombal, a nie dla mnie  😜

Ja wciąż liczę na to, że pojawią się opinie o prestige S1  :kwiatek:
SzafirkaTak ,dla Bomball.  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Przepraszam za pomyłkę. 😡 Trzymam kciuki za opinie o prestige S1. 💃
Kieffera postanowiłam sprzedać. Nie spełnia moich oczekiwań w obecnym stanie, a koszty poprawienia go przerastają moje możliwości. U mnie będzie głównie tylko leżeć, a ktoś jeszcze zrobi z niego użytek. 🙂
Mam Jeszcze Zaldi Super Royal. Przeszukałam forum, informacji niewiele o firmie, w internecie również nic na temat tego modelu. W Polsce wiem, że siodła tej marki sprzedaje  Equiversum. Lubię wiedzieć coś o siodłach które posiadam, a nawet w tej chwili nie znam jego wartości. Bubla, nie mam po co trzymać  🤣
Może ktoś jeździ w nich z was? Możecie coś o nich powiedzieć?
konikaraa, Tutaj masz ten model siodła, tylko Twój ma już trochę lat coo?  Zaldi to hiszpańska firma? Tak mi się wydaje  😉
Puma dziękuję. Trochę lat ma na pewno, nie wiem ile. Jak na moje oko to i tak zaskakująco dobrze zachowane. Firma hiszpańska z tego co piszą na swojej stronie.
Oba siodła nabyłam spontaniczną drogą za śmieszne pieniądze,bo miały zostać potraktowane jak śmieci.
I jak widać są tak stare, że już ciężko o nich informacje znaleść.  🤣
Wypróbuję to siodło na koniu i jeśli będzie wygodne to zostanie ze mną, ale już na stołku niekoniecznie się w nim czuje i mam jakieś "ale" do niego. Nie wiem czy słusznie. 
Z drugiej strony zdecydowanie wolę inne marki, jak właśnie kieffer, stubben czy daw mag.
Nie wróżę nam wspólnej długiej przyszłości, pewnie będzie ze mną do czasu, aż coś kolejnego nie zobaczę na oczy.
Zaldi, nie przykładałam nigdy uwagi w stajniach  rekreacyjnych czy używają tych siodeł, a szkoda.
Jakie siodło będzie najbardziej zbliżone do Prestige Meredith? Poluje i potrzebuje na już a nikt Mereditki nie chce się pozbyć 🙁
Gillian   four letter word
09 listopada 2019 21:13
Grupa Sprzedaż sprzętu jeździeckiego cała Polska, 2 godziny temu ktoś wrzucił Meredith 🙂
Jakie siodło będzie najbardziej zbliżone do Prestige Meredith? Poluje i potrzebuje na już a nikt Mereditki nie chce się pozbyć 🙁
Michel Robert (przynajmniej to stare) a ja ostatnio kupiłam, stan idealny, leżało w mojej stajni nieużywane od dłuzszego czasu, nadal jestem w szoku 😉
Nawet u nas w ogłoszeniach widziałam dziś Meredithkę
To siodło idzie upolować, trzeba tylko odrobiny cierpliwości i szczęścia 😉
Faktycznie, odkąd zapytałam nagle wskoczyły ze trzy 😀
A z innej beczki, używa ktoś siodeł firmy Galop? W sobotę wystawiali się na zawodach, zmacałam sobie i jestem w szoku, wydają się super, cena rozsądna i dawno nie siedziałam w tak wygodnym siodle 😀
Może ktoś ma i podzieli się opinią?
To ja napiszę, że w końcu kupiłam Devocoux , model Lab , bezpośrednio od producenta. Mają taki sam sposób sprzedaży jak CWD,  z testem bezpłatnym 30 dni.
Porównując do CWD to na pewno siedzisko jest bardziej płaskie w Devo niż w Se02, Miss czy 2Gs.
Ogólnie na pierwsze wsiadanie to mi się zdawało mega płaskie, nic pod kolanem, ale zadziwiająco fajnie się jeździło. Nie pcha mi to siodło łydki do przodu, co jest zmorą moją od lat.


Perlica, pokaż  😍 Masz brązowe?
Puma, tak brązowe, w lepszej wersji skóry. Rozglądałam się za siodłami naprawdę wiele miesięcy,ale znaleźć skróconą tybinkę, lekko szerszy łęk i panel standard w brązie , do 10 tysięcy graniczyło z cudem po prostu. Bo jak tybinka dobra to za wąskie, jak szerokie to tybinka długa itp.
Było także CWD Se02 z tybinką 1C ( a prawie nie spotykane), roczne, nie zniszczone, ale przesadziło CWD z ceną bo prawie 12 tysi, gdzie nowe bez nogacjacji kosztuje 15, więc z rabatem można mieć za tyle nowe w PL ( przynajmniej zbliżone cenowo).
Devocoux w standardzie paneli ( tzn. prawie, bo to panel lekko cieńszy niż standard) i standardowym łęku , jest minimalnie szersze od standardu CWD, przynajmniej w modelu Lab.
Już miałam zamawiać nowe siodło, bo myślę sobie nie trafię już nic, no to zamawiać trza w grudniu, co by na marzec mieć na pewno. Myślałam nad nowym Butetem, bo w zasadzie wielu alternatyw w PL z pasowaniem nie ma jednak, poza CWD, Devo i Butet, Ikonic, a tu nagle patrzę jest na stronie ( tam nie ma tak wielu siodeł jak w CWD , gdzie co chwilę coś nowego) idealnie dla mnie !




P.S.
Jeszcze Devo wg mnie nie jest tak mięciutkie w tyłek jak CWD, ale różnica minimalna.
Pisałam już na siodlach ujezdzeniowych, ale nikt mi jeszcze nie odpisał... czym charakteryzuje się terlica wooden Platinum w siodlach equipe? Co prawda chce kupić ujeżdżeniowe, ale widzę, że skokowe też z taka terlicą wyszły. Na stronie x-horse link mi nie działa 🙁
amanda666, jest to po prostu drewniana terlica, a nie syntetyczna jak w innych model i nie karbonowa.
Ja tam jestem tradycyjnych terlic czyli drewnianych, bo wiele marek się nadal na nich opiera ( CWD, Devo, Equipe itp.).
Perlica dziękuję  :kwiatek: znalazłam już jakiś katalog włoski i z tłumaczem coś tam dałam radę zrozumieć  🥂
Swoją drogą piękne to Twoje siodło  💘
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
23 grudnia 2019 18:55
Czy użytkował ktoś z Was siodła pessoa? Jak one pod względem konia? Wygodne dla jeźdźca? No i najważniejsze czy w skoku są mocno zakleszczajace?
Hermes

Ja mam Pessoa Legacy. Fajne siodło - ja mam z wymiennymi łękami. Bardzo miękkie wypełnienie paneli, tam jest jakiś specjalny system...

Klocki kolanowe są małe, akurat Legacy ma takie akurat, bo są takie klocki typu "pencil" że tam nic nie trzyma.

Siodło fajnie usadza ale w żadnym wypadku nie trzyma, nie zakleszcza - dale dużo swobody. Ja mam 17 cali i jest OK, ale już 17,5 było da mnie za duże.

Próbowałam też 16,5 ale było na styk - mam 160 cm i 55 kg (tyłek jest  😉 )

Tybinka na długość akurat.



mils   ig: milen.ju
23 grudnia 2019 19:42
ewelin_n a masz raczej długie czy krótkie udo? Wzrost mam taki sam, aczkolwiek nogi mam raczej w stronę krótszych niż dłuższych. Udo jednak długie (patrząc na proporcje nogi), a i tak zdecydowana większość 17” ma dla mnie za długą tybinkę i kolano wchodzi mi na klocek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się