Paka :-)

Hej, mam kilka pytań  :kwiatek:
Czytałam, że kilka osób ma paki Nortex? Czy może ktoś podzielić się informacją jak z trwałością paki po więcej niż 1 roku w nieogrzewanym pomieszczeniu?  :kwiatek:

Czy do pak z osb nie wchodzą Wam myszy? Czy komuś może jakiś gryzoń przegryzł sobie drogę do paki? 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
22 lipca 2019 13:22
olga96, u mnie koleżanka, poprzedniej stajni ma, nortex pake i wygląda jak nówka sztuka nadal, a ma już ją grubo ponad rok. Ja swoją kupiłam dwa miesiące temu i ja ubostwiam 😁
Nortex nie jest super jakości, jak stoi to jest ok, tylko od wilgoci odchodzi farba, ew rysuje się, gdy drzwi się opuszczą. Ja nie będziesz jej ruszać i będzie tylko stała to kilka lat Ci posluży
Czy do pak z osb nie wchodzą Wam myszy? Czy komuś może jakiś gryzoń przegryzł sobie drogę do paki? 🙂


Ja mam pakę z OSB od roku, w nieogrzewym, korytarzu blisko wejścianie (nieimpregnowana). Nic się z nia nie dzieje, myszy nic nie nadgryzły, nie mam śladów prob, ale w największe mrozy wlazła mi szczeliną między skrzydłami drzwi jedna (za duży przeswit zostawiliśy) Po poprawce już nie włażą, ale na własne oczy widziala że przez te mikro nierowności na wiórach to one chodza op pionowej ścianie jak spiderman o_0, więc bez problemu mysza wejdzie Ci na dach (od góry też nie może być szczelin 🙂
olga96,  - mam paki z osb z 10 lat już i myszy docierały tam tylko dziurami, żadna się nie przegryzła nigdy 🙂 Trzymają się tak upierdliwie dobrze, że mimo chęci zmiany na coś bardziej ustawnego (z biegiem lat zmieniły się potrzeby, no i projekt nie był jednak idealny), to dalej je trzymam, bo mi szkoda funduszy 😁
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi  :kwiatek:
Szukam paki stacjonarnej 🙂 dlatego rozważam z osb (najlepiej cenowo wychodzi, ale właśnie obawiam się, że przy złym dopasowaniu wymiarów elementów mogą wchodzić myszy)
olga96, - ja mam jedną, gdzie stelaż jest metalowy, a środek z osb i nadaje się też na wyjazdy od czasu do czasu - ciężka jak diabli, ale na kółeczkach śmignie i od biedy do busa też się ją wpakuje. Dobre rozwiązanie, znacznie zwiększa pancerność i żywotność. Ogólnie jak ma być stacjonarna to osb daje radę, trzeba tylko bardzo dobrze obmyślić projekt i wszystko pomierzyć, bo ja np. w pierwszej nie uwzględniłam wysokości komory na siodła i w efekcie jest ona nieużytkowa trochę (znaczy obecnie mam tam powrzucane buty, ciuchy, kask i inne pierdolety tak pół luzem, ale miało wchodzić wszystko, no i się nie mieści).
Mi myszy wchodziły tylko niezamkniętymi drzwiczkami 😉 Z ich powodu wentylację mam zrobioną w ten sposób, że na dole są nawiercone malutkie dziurki, wiertarką. Tak, żeby się żadna paskuda nie przepchała. No i co chyba najważniejsze - to utrzymywać porządek i ruszać co jakiś czas rzeczami. Przydaje się też kot stajenny, kilka miźnięć o pakę i mysz 3x pomyśli 😎 Ja po to karmię nasze stajenne w kanciapie, żeby mi tam nimi pachniało 😁
Kot jest 🙂
jaką polecacie wielkość komory na siodło? z tym wymiarem mam największy problem, tak żeby po boku można było powiesić haczyki na ogłowia, kantary etc
keirashara masz może jakiś w miarę sprawdzony i fajny projekt?  :kwiatek:
Na 49 str jest mój projekt, mogę podać wymiary tylko ja nie mam w planie miejsca w komorze siodła na ogłowia.
Na fotach widać też jaką szparą (na dole drzwi) mi mysza wlazła o_0.
Generalnie ja jestem bardzo zadowolona. Jedyne co to bym 5 cm więcej dała nad górnym wieszakiem, bo żeby nie musieć uważać przy składaniu musiałam 3 cm wcięcie w półce na tylny łęk zostawić
azzawam :kwiatek: jaką masz szerokość miejsca na siodło ?


Taką mam obecnie w planach 🙂
chciałabym obok siodła powiesić ogłowie, kantary itp. na 1 siodło + drugi drążek na czaprak
moja komora na siodo ma 60 cm 🙂


Hej, mam kilka pytań  :kwiatek:
Czytałam, że kilka osób ma paki Nortex? Czy może ktoś podzielić się informacją jak z trwałością paki po więcej niż 1 roku w nieogrzewanym pomieszczeniu?  :kwiatek:

Czy do pak z osb nie wchodzą Wam myszy? Czy komuś może jakiś gryzoń przegryzł sobie drogę do paki? 🙂



Ja mam Nortex już ponad rok i wygląda jak nówka sztuka.
Fakt - stoi cały czas w jednym miejscu, ale za taką cenę uważam, że warto. Oczywiście jeśli ktoś nie planuje wyjazdów na zawody.
Na początku miałam obawy o drzwiczki, bo wydają się dosyć delikatne, ale przy normalnym użytkowaniu nic się z niminie dzieje.


Co do paki z płyty OSB to niestety koleżanka musiała robić dodatkowe uszczelniania z metalowej siatki, gdyż myszy znalazły sobie mikro szczelinę między łączeniem płyt i wygryzły sobie przejście 🙁


Hejka, potrzebuję inspiracji lub wstępnych planów do zrobienia własnej paki. Koniecznie niezbyt duża, półka na czapraki, wieszak na ogłowie, dwie półki na pierdoły i siodło. Czy komora 70x60 na siodło wystarczy? 😀
Również mam pakę Nortex i bardzo polecam, świetna jakość jak za tę cenę (oczywiście nie jest tak kosmiczna jak paki za 3 czy 4 tys ale na codzienne życie w stajni spokojnie wystarczy), jest to dużo lepsze rozwiązanie niż paka z drewna, zwłaszcza w stajniach gdzie może dostać się wilgoć.

Jeśli chodzi o plany, to zanim kupiłam Nortexa to chciałam też robić z drewna i natrafiłam na taką stronę: https://majsterkowo.pl/konska-paka-czyli-szafka-na-przybory-jezdzieckie/ ta paka jest duża, ale można sobie np. zmniejszyć wysokość o połowę. 🙂
hej, czy zamawiał ktoś pokrowiec na pakę na wymiar? 🙂 potrzebuje jakiś namiarów 😀
Również mam pakę Nortex i bardzo polecam, świetna jakość jak za tę cenę (oczywiście nie jest tak kosmiczna jak paki za 3 czy 4 tys ale na codzienne życie w stajni spokojnie wystarczy), jest to dużo lepsze rozwiązanie niż paka z drewna, zwłaszcza w stajniach gdzie może dostać się wilgoć.

Jeśli chodzi o plany, to zanim kupiłam Nortexa to chciałam też robić z drewna i natrafiłam na taką stronę: https://majsterkowo.pl/konska-paka-czyli-szafka-na-przybory-jezdzieckie/ ta paka jest duża, ale można sobie np. zmniejszyć wysokość o połowę. 🙂


Poczułam się wywołana do tablicy tym linkiem do mojej własnej paki  🏇 Jestem bardzo mile zaskoczona, że na re-volcie zobaczyłam link do twórczości mojego męża  🤣 Odnośnie samej paki mogę tylko powiedzieć, że z perspektywy czasu zrobiłabym wyższą komorę na siodło, bo dwa siodła jedno nad drugim wchodzą bardzo ciasno
Też mam pakę firmy Nortex. Uważam że paka jest ok jeśli użytkuje się ją stacjonarnie. Jeżeli masz w planie zabierać na zawody, to nie polecam-nawet bardzo.
Leśniczanka ta paka od zawsze mi się podoba niestety nie ma mi kto zrobić... 😂 😵
Ty masz czapraki wszechstronne u góry poukładane czy ujeżdżeniowe?  👀
Leśniczanka ta paka od zawsze mi się podoba niestety nie ma mi kto zrobić... 😂 😵
Ty masz czapraki wszechstronne u góry poukładane czy ujeżdżeniowe?  👀

Na górze swobodnie wchodzą czapraki wszechstronne, z ujeżdżeniowymi jest trochę problem, bo żeby je upchnąć trzeba je troszkę naginać na końcach...
Moon   #kulistyzajebisty
11 lipca 2020 07:49
Dziewczęta, czy któraś z Was miała doświadczenia z tego typu szafami jako paki stacjonarne?



Siodło i ogłowie trzymam w siodlarni na wieszaku, czapraki w osobnym ikeowym pudle wiec to byłaby paka „na całą resztę” szpargałów. (Na wys komory na ciuchy dodałabym jeszcze wieszaki na jakieś kantary etc pewnie) Cena na pewno zdeka milsza niż nawet Nortex, nad którym tez się zastanawiam i już sama kurde nie wiem ;p
Moon, - pomyśl co dokładnie i jak chciałabyś tam trzymać. Bo ja mam paki "jakoś się poukłada" i od jakiegoś czasu z dwóch z nich mam ochotę zrobić ognisko 😉 Wyszły bardzo nieporęcznymi klamotami, ale z drugiej strony trochu mi szkoda funduszów na coś nowego i tak się bujam. Ostatnio je przewoziłam to moja chęć ogniskowania nawet wzrosła 😁 Zajmują w chusteczkę miejsca, a w sumie wchodzi w nie niewiele, nieustawne to, zapomniałam np. pomierzyć dobrze wysokość przy pierwszej 🙄


Trafiłam na Facebooku na coś takiego jak pless pack, ktoś ma może? Widział, macał? Takie se jak nortex, czy warto się interesować?
Moon   #kulistyzajebisty
11 lipca 2020 09:50
keirashara, no właśnie muszę pomyśleć i pomierzyć bo na szybko to mi przychodzi do głowy: srylion butelek od preparatów, supli, oficerki x2, kask, baty, zapasowe ochry, kaloszki i inne jakieś pierdoły zawodowe. I jak patrzę na wymiar tej co wstawiłam to e... chyba dałabym radę tam wsadzić i derki i pół Kula 🤣

Ale no już powinnam moją z osb wymienić, bo niedość ze jak nie domknę i nie docisnę drzwi czymś ciężkim to mi panna myszka buszuje, to już po prostu ta płyta zaczyna paskudnie wyglądać i śmierdzieć.  🤔
Ehhh, nie miała baba problemu x.x
Panna myszka 😂 Jak Ty czasami coś powiesz, to nie do podrobienia! 😀

Jak Ci tam wejdzie na spokojnie siodło na wieszaku, to taka szafa to bardzo spoko sprawa. Wszystko wsadzisz. Tylko musiałabyś dobrze pomierzyć, żeby weszły i czapraki, i siodło... tak "normalnie". Tylko wtedy ma to sens. Płytsza szafa na pewno będzie niepraktyczna... No i warto te półki robić takie "wysokie" - tj, żebyś swobodnie mogła postawić jakieś specyfiki w "długiej" butelce typu, nie wiem, duże opakowanie Absorbiny z dozownikiem, o. Żeby nie było tak, że masz 5 półek, ale do żadnej ani pół szamponu nie włazi 🙂

keirashara, A niezłe są te paki. Tzn, ja je widuję tylko na zawodach, bo producent z okolic🙂 I wyglądają nieźle, choć nie wiem jak z funkcjonalnością. Blacha wydaje się być nie jakaś super-gruba (nie wiem czy Alfako nie ma grubszej...), no ale tak ogólnie pierwsze wrażenie raczej na plus.
Jeśli szukałabyś czegoś mega solidnego, to chyba mogę polecić ComfortStable - bardzo spoko to wygląda na żywo (solidne, duże kółka).

edit: literówka
Moon, - na myszki polecam kota stajennego 😎 Ja to nie pamiętam co to są myszy z naszą ekipą futer kocich. Tylko trzeba podatek deratyzacyjny w postaci saszetek płacić 😁
I popieram Sankaritarinę, mi np. nie wszystko na półki wchodzi, część preparatów jest za wysoka i stoją w innym miejscu, co turbo wkurza.

Sankaritarina, - dzięki! Cena Alfako mnie trochę zabija, ja nie jeżdżę jakoś super dużo na zawody, ale no... widziałam nortexy i sorry, to jest shit. Paki byle jakie mam, więc jak wymieniać, to na coś takiego w miarę solidnego, jeśli rozumiesz co mam na myśli 😉
Moon   #kulistyzajebisty
12 lipca 2020 16:27
Sankaritarina, no panna myszka :P Kiedyś w pozostawionym wiaderku z owsem ją znalazłam i w sumie nie wiedziałam czy mam jej pomóc się wydostać, czy zostawić by skonsumowała sobie posiłek w spokoju 🤣
Akurat w naszej siodlarni kotów nie ma no to mamy innych lokatorów, niestety...

Ale pokminiłam trochę w stajni, polukałam znajomym w paki 😁 i rozmawiałam z Nirv :kwiatek: no i wniosek mam taki, iż jednak skonfiguruję sobie delikatnie Nortexa. Nie wiem gdzie mnie życie rzuci za rok, dwa, trzy, więc nie wiem czy nie będę potrzebować paki z miejscem na siodło i bardziej mobilnej niż wielka landara, w dodatku pewnie nie do końca jeździecko przemyślana. 😉
Moon w jakim konkretnie pudle trzymasz czapraki? :kwiatek:
Moon, jak się nazywa ta szafa, bo właśnie takiej potrzebuję? Na czapraki mam oddzielną, głęboką, potrzebuję szafy na inne bzdety plus moje ubrania. To jest szafa plastikowa, dobrze widzę? Naoglądałam się ich sporo, ale nie trafiłam na taką, która by mi przypasowała, a ta właśnie na taką wygląda. Miałam nadzieję, że ktoś będzie miał starą szafę ubraniową do pozbycia się, ale teraz chyba wonostojące to rzadkość.
Moon w jakim konkretnie pudle trzymasz czapraki? :kwiatek:


ja nie Moon ale podejrzewam, że w takim + pokrywka bo ja taką mam i to było jedyne w ofercie IKEI na tyle duże, żeby pomieścić czapraki bez potrzeby składania ich na pół
Moon   #kulistyzajebisty
12 lipca 2020 19:26
flygirl, azzawa, dokładnie tak - szmaty trzymam w największym ikeowskim pudle 🙂 Jak dokupić do niego plastikowe klipsy-zamknięcia to można tam upchnąć całkiem pokaźną kolekcję czapraków (dopychając nogą  😜 ) :P A mi się zdarzało wciskać tam też derki i transportery np :P
Ale obecnie, codziennego użycia szmaty mam w mniejszym pudle, złożone na pół, z lenistwa, bo nie chce mi się ich ładować do tego wielkiego  😁

trusia, proszę Cię bardzo: https://majs.pl/szafy-metalowe-biurowe-na-akta-i-dokumenty/55-szafa-biurowa-warsztatowo-gospodarcza-z-polkami-i-drazkiem-na-ubrania.html
to dokładnie ta, której screen wstawiłam, z allegro akurat 😉 One są akurat metalowe, proszkowo malowane.
Moon, - wiesz co, ta szafa jest w takiej kwocie, ze wolałabym już dorzucić i wziąć małą pakę alfako 😉 Choć sama czaje się na midi, widziałam je w użytku i na prawdę sporo do nich wchodzi. W zasadzie wszystkie codzienne rzeczy, łącznie z codziennymi derkami i czaprakami spokojnie się by upchało. Zapas derek zimowych i resztę czapraków i tak większość ludzi trzyma osobno. W razie czego łatwo się przenieść, taką pake zawsze gdzieś postawisz, choćby przed boksem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się