Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.

[quote author=Rudzielc_23 link=topic=102673.msg2889700#msg2889700 date=1569579212]
mój rudy (6 lat) ma taką samą siwiznę na tylnej nodze, na brzuchu wielkości 5cio złotówki i siwe pasmo w ogonie. Nie zapowiada się rączej ze wysiwieje. 😉
[/quote]

Siwy kon moze wyjść tylko jeśli jedno z rodziców jest siwe, innej opcji nie ma. Na szczęście  😉
Fahra, ale cudowny ten młody  😍
tajnaaa jaki duży!
Albo ta moja taka mała - ma 17 miesięcy i .... 152 🙄 Ja widzę, że odstaje od rówieśników, ale rośnie mi równo i wiem, że jest po malutkiej matce (155). Ja sama jestem mała i jak dobije mi do 160 to w zupełności mi wystarczy  💘
Pisałam Wam kiedyś, że kobył mi nie chce galopować na lewy zad i szukałam przyczyny. Znalazłam po kilku tygodniach dopiero, kiedy wyszedł jej nakostniak na ostatnim żebrze. Musiał ją ktoś ostro potraktować  😫

A co do siwych plamek - mam też starszą kobyłkę, która ma taką dużą, wysiwiałą plamę na zadzie plus 2 całkiem siwe mniejsze - na szyi i łopatce. Nie wiem kiedy się pojawiły, ale odkąd mam (5 lat), nie zmieniły swojego rozmiaru.
No i oficjalnie mój Rysiu przechodzi do tej grupy jako odsadek.
Wczoraj z marszu załadował się do przyczepy, podróż zniósł naprawdę super, jechałam z nim w przyczepie bo nie chciałam go wiązać. Stał stabilnie, nie stresował się, jadł sianko i nawet nie było kupy stresówki. Na miejscu wyładował się jak stary i pomaszerował bez krępacji do nowego boksu.
Dziś wyszedł na wybieg z kilka dni starszym kolegą Leonem.
Tak oficjalnie to Ryszard nazywa się Furst Rusador po Fursten Look
draskaeb jaki maluszek jeszcze 🙂 śliczności.

My jedziemy we wtorek do kliniki jajca tracić. Już jestem zdenerwowana, w co dopiero będzie w środę. Będą musieli mój numer zablokować 😀
Fahra No właśnie on jest całkiem spory. Nie wiem ile ma wzrostu ale zamówiłam już kantar COB bo kantar PONY na ostatnie dziurki.
draskaeb maluszek, że maluszek bo dziecko 😀 od tajneej też maluszek. A większy od mojej klaczy już  😵
A no maluszek taki przedszkolak z niego. Ale jak patrzę na te fotki to jakiś mały tu wygląda.
Od wczoraj w klinice, czekamy na zabieg w czwartek  👀 chłopak grzecznie wszedł do przyczepy (wystarczyło jak zobaczył jabłko) i przejechał 200km  🏇

Uwielbiam tego konia za jego spokój. Nowe miejsce, pierwszy raz w boksie od urodzenia na dłużej niż godzinę, pobieranie krwi itd a on pełen luz, byle jeść dali.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 listopada 2019 10:42
Jaki on "dorosły" już 😀 A dopiero co się urodził przecież!
To samo chciałam napisać...
Jak one szybko rosną!
Mój to już w ogóle jak dorosły koń, ma 165 cm, tylko budowa źrebakowa. Charakter za to zarąbisty.
Hejka.
Pamiętacie jak przygarnęłam tę niedożywioną bide, klaczkę po Aravelu Waro? Miała skończyć w rzeźni z ciotką.


Dziś wygląda tak 🙂

Oho, świetna zmiana. Ile młoda ma?  😍
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
08 grudnia 2019 21:17
To i my tutaj zawitamy  😉
Ramirezowa, 1,5 roku 🙂
tajnaa Ale wypiękniała!  😍
domiwa Przystojniacha z niego, ile już ma?

A ja przychodzę już do tego wątku z moim "maleństwem"  😉
Jutro będzie miał 8 miesięcy a ma już 137 cm. Mama ma 154 a tata 151, myślicie że ich przerośnie?  😜 Według kalkulatora wzrostu ma osiągnąć 160, ale nie wiem czy wierzyć  😁

My też się pokażemy

Cassalido 9 miesięcy skończy końcem miesiąca
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 grudnia 2019 22:10
peeepejack dzisiaj skonczyl 9 miesiecy 😵 Ale Twoj jest przefajny 🙂
Nasz 8-miesięczny Rychu  😀iabeł:
Bardzo niezależny młody chłopak dodatkowo strasznie odważny a to niestety idzie w pakiecie z innymi dodatkami.
W nowym domu- przedszkolu zdążył już narozrabiać i oskalpować sobie noc a po tym pozrywać wszystkie szwy 2 razy, blizna niestety będzie ale i tak go (jeszcze) kochamy 😀
draskaeb No proszę, u nas to samo ale z taką różnicą że szwy zerwał raz a nie dwa  🥂
peeepejack no co te nasze kare dzieci wymyśliły.
Rychowy nosek wyglądał tak zaraz po zdarzeniu.
Mam prawie 7 mies klaczke która stoi z matką, na dniach będę je przeprowadzać do drugiej stajni gdzie każdy będzie.miał swój boks. Tutaj rodzi się moje pytanie o odsadzenie A bardziej o zasuszenie klaczy, sa one w przydomowej stajni więc nie mam możliwości oddzielenia ich do innych budynkow jak i padokow. Zostawić je razem i czekać aż przestaną się sobą interesowac czy odgrodzic matkę od zrebaka Ale czy po zasuszeniu klaczy i po zlaczeniu jej z powrotem z mała nie będzie szukała cycka ? Ostatecznoscia jest poszukanie malej miejsca w pensjonacie na miesiąc Ale wolała bym uniknąć tego.
I my się w końcu meldujemy, choć młody "na swoim" od końca września 🤣 Jest tak paskudny, że mam nadzieję, że to minie, bo póki co... 😀 I jeszcze to jego "ludzkie oko"...
Czy ktoś odstawiał źrebaka w wieku 5 msc?
W UK w aktualnie najlepszej Stadninie Hodowlanej Mount Saint John wszystkie źrebaczki odstawiane są w wieku 5,5 miesięcy.
Ja znam jednego, który był odsadzony w wieku lekko ponad 4 miesiące bo swoją matkę już zarzynał.
Wszystko zależy od tego w jakiej kondycji jest źrebaczek, czy przyjmuje już sam stałe pokarmy czy jednak opiera się wciąż w sporej większości na mleku mamy. Czasem też temperament bo ten, o którym pisałam to wieku 4 miesięcy wskakiwał na matkę, kopał ja i gryzł.
Moj robi to samo, a kobyła jak wrak chodzi, pomimo extra jedzenia, odrobaczenia I mega mega dbania.
Windziakowa one często mają takie etapy, że wyglądają jak maszkary 😀
Ile razy ja zwątpiłam? Teraz mam etap zachwycania się jaki to jest piękny. Czorny jak diabeł bo zima 😀
Czy ktoś karmił młodziaki paszą Chrupka Źrebak? Młody fajnie ją wcinał i się zastanawiam czy iść w to, czy raczej coś innego. I, ewentualnie, czym wy karmicie odsadki? Jakieś suple, czy sama pasza?
Czy ktoś odstawiał źrebaka w wieku 5 msc?

dwa lata temu padla nam kobyla, gdy zrebak mial niecale 5 miesiecy.
bardzo schudl i troche mu zajęło  zanim doszedl do siebie, powiedzialabym, ze wyglądał  normalnie jak skonczyl rok.
Windziakowa co prawda nie karmiłam żrebak a dorosłego konia ale ja do Chrupki zawsze dodawałam witaminy, jakoś tak w tej paszy wydaje mi sie ich ubogo, żrebie rośnie wiec zapotrzebowanie jest, ja dla swojego młodego kupuje Opfok Mastersa + owies i nie dodaje nic więcej
Mój dostaje 1kg dziennie Havens dla źrebaków plus owies.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się