Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

pointure   Dresiarz mentalny.
11 listopada 2019 10:15
Dziewczyny, pomocy. Nie wiem już gdzie pytać.
Szukam do kupienia Scrabble Travel starego wydania - takiego jak na zdjęciu. Nie ma takich na allegro, olx, nigdzie.
Moi rodzice są fanami, grają w to codziennie i nieprzerwanie i ich egzemplarz jest już strasznie zniszczony, a tolerują tylko tę wersję. Chciałabym im zrobić prezent na święta.
Może ma któraś z Was, albo wasi rodzice, znajomi, nie gracie i byłby na sprzedaż?
Ja chyba mam, poprosze mamy, żeby spojrzała, bo ja nawet nie mam pojęcia, gdzie są moje rzeczy teraz.
Jak to możliwe, że paznokieć ciągle rośnie (czyli chyba się przemieszcza?), a jednocześnie cały czas jest "przymocowany" do ciała?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 listopada 2019 16:24
Czy ktoś zamawiał książki ze strony libristo.pl? Tylko tam jest książka, którą chcę, już prawie kupiłam ale zaniepokoiło mnie, że odbiorcą przelewu jest firma z końcówką s. r. o. - zatem nie polska. Kupować, nie robią żadnych przekrętów? 🙂
dea   primum non nocere
11 listopada 2019 17:38
Teo myślę, że tak samo jak kopyto 🙂 znalazłam o tym fajny tekst i chyba pisałam w wątku kopytowym, dawno temu. Najkrócej mówiąc, są dwie warstwy. Zewnętrzna "zjeżdża" wzdłuż paznokcia, wewnętrzna tworzy się cały czas w trakcie wzrostu, na całej długości, gdzie paznokieć jest przyczepiony. Ta górna "porywa" dolną, nadaje jej kierunek i jednocześnie dolna zespaja górną z podłożem. U konia dodatkowo dźwiga to skoro ciężaru. Magia 🙂
dobby o jaaa, miałaś rację! Znalazłam przepięknego - Lucky Cat by Donkey  😍 ale cena mnie powaliła - 20 euro plus przesyłka zza granicy, nie spodziewałam się za mała figurka będzie tyle kosztować 🙁


to sprawdź jeszcze na ebay, dużo rzeczy jest wystawianych na licytację od 1e bez ceny minimalnej. A gdybyś miała problem z wysyłką lub była za wysoka to jeśli ci się nie śpieszy to w okolicy świąt będę jechała samochodem do Polski to mogę przywieźć
Czy chcąc skorzystać z darmowego usuwania kamienia nazębnego na NFZ, muszę iść do określonej placówki ?
dea, może poszperam w kopytowym.
Uciachałam sobie kawałek paznokcia i przyglądam się zafascynowana procesem. Fakt, magia! Aż by się chciało jakiś mikroskop albo co...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 listopada 2019 17:43
dobby jak nie kupię wcześniej to zgłoszę się, dziękuję  :kwiatek:

kolebka nie, możesz iść do dowolnej placówki która ma kontrakt z NFZ 😉

Teodora z paznokciami jest jak z włosami, one rosną w macierzy, która jest pod skórą, a z tej skóry wychodzi paznokieć. To co widzisz na zewnątrz palca jest już martwe 😉 więc po o cięciu paznokcia nic nie zauważysz. Z resztą łatwo to zaobserwować mając sztuczne paznokcie albo bardzo trwały lakier - odrosty zaczynają pojawiać się u nasady 😉
smarcik, ale z paznokciem jest inaczej niż z włosem – bo to, czego przybywa, cały czas przylega do "ciała".
Ja to, z której strony idzie wzrost, rozumiem. Tylko fascynuje mnie, że to się może jednocześnie przesuwać i być mocno przymocowane.
dea   primum non nocere
12 listopada 2019 20:26
To było baaaardzo dawno, jakoś na początku moich kopytowych poszukiwań. Pewnie nie będzie łatwo znaleźć. Może wyszperam oryginał.
Pytałam w wątku z paszmi, ale nikt nie odpowiedział. Może tu ktoś będzie wiedział.  :kwiatek:

Jakiś czas temu spotkałam się z otrębami ryżowymi dla konia, ale sypkimi. Czemu są sypkie, a nie w granulkach? Właściwości mają te same? I jak powinno się je podawać?
Pytam, bo pierwszy raz spotkałam się z takimi otrębami (w takiej postaci).
Temat: kalendarz / organizer w wersji elektronicznej

Coś co działałoby identycznie na smartfonie i na komputerze.
Obecnie korzystam z kalendarza Google. Ale bardzo brakuje mi możliwości etykietowania wydarzeń - na zasadzie, że mogę podzielić wydarzenia/zadania/przypomnienia na np. "domowe" "praca" "zlecenia" "zwierzęta" i manewrować tym co w danym momencie widzę. Mam w tej chwili już tyle na głowie, że w kalendarzu każdego dnia jest kilka spraw i czasami brakuje przejrzystości. Czasem też trzeba zajrzeć do kalendarza przy innych i niekoniecznie ludzie z pracy muszą widzieć kiedy mam wizytę u lekarza albo jak układa się mój cykl kobiecy. 😉
Potrzebuję kalendarza (albo może jest takie ustawienie w Google w obu wersjach czyli smartfon i komputer?), w którym mogę czasowo część wydarzeń (o danej etykiecie/etykietach) ukryć. A jakby jeszcze można było zobaczyć wybraną grupę jako listę zadań to byłoby tym lepiej. 

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa - potrzebuję widoku "cały rok" z naniesionymi wszystkimi wydarzeniami. Na Googlowym kalendarzu w smartfonie mogę widzieć najwyżej miesiąc. W wersji komputerowej można zobaczyć maksymalnie pół roku, ale i tak nie ma zaznaczonych wydarzeń.

Trello, todoist.
budyń, dobrze widzę, że w Todoist etykiety są odblokowane tylko w wersji premium?
Tak. Chyba nie ma nic w pełni darmowego oferującego wszystko co byś chciała. Mój chłopak z tego baaardzo dużo korzysta i todoist najbardziej spełnił oczekiwania, więc sobie wykupił premium i zadowolony. Ja jadę na darmowej, bo mi wystarcza.
W sumie nie wiem, w którym wątku zapytać, więc pytam tu  😉
Polecacie jakieś nauszne, bezprzewodowe słuchawki? Coś porządnego, tylko niekoniecznie w cenie Beatsów.
infantil, ja mam co prawda douszne a nie nauszne, JBL i w tej półce cenowej zdecydowanie mogę polecić. Raczej będę musiała się przerzucić też na nauszne i pewnie też kupię JBL, nie lubię niepotrzebnie wydawać pieniędzy w dużych ilościach 😁
No właśnie jbl to pierwsze, co przyszło mi do głowy. I nawet wizualnie mi się podobają  😀 Tylko nigdy nie miałam nic wspólnego z ich słuchawkami, mam jedynie głośniczek.
JBL dobre, córka ma nauszne bezprzewodowe i sobie chwali.
infantil, ja też mam głośniczek, po tym kupiłam bezprzewodowe słuchawki i na tyle na ile mogę je używać, to jestem mega zadowolona. Długo trzymają, ogółem nie dbam o nie szczególnie, zazwyczaj walają się zwinięte w plecaku i wszystko z nimi dobrze, a zaraz rok im stuknie.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 listopada 2019 11:38
maiiaF a jaki masz problem z dousznymi, dlaczego chcesz zmienić? Zastanawiam się czy takie douszne nadają się do biegania, czy nie ma obawy, że się zgubią..
smarcik, w tej kwestii były super! Jak są dobrze dopasowane to nie wypadają, biegałam w nich i jeździłam rowerem po lesie w niezbyt płaskich warunkach 🤣 raz mi tylko wypadły, jak wracałam kiedyś do domu i wiatr wiał, ale to był taki wiatr, że ściągnął mi z głowy zimową czapkę i zrzucił torbę, także ten... Gdańsk 😂 zmienić muszę, bo mam duże problemy z uszami natury zdrowotnej 😉
Edit: z tym że ja mam douszne JBl ale nie pojedyncze słuchawki, tylko na kabelku obie połączone, więc nawet gdyby wypadła, to wisi na szyi. I na takie warunki zdecydowanie polecam, nie wyobrażam sobie gdzieś w lesie w liściach szukać słuchawki 😀
Edit: z tym że ja mam douszne JBl ale nie pojedyncze słuchawki, tylko na kabelku obie połączone, więc nawet gdyby wypadła, to wisi na szyi.

Też je mam i polecam do biegania!
Kwestie facebookowe
Może ktoś poradzi.
Otóż prowadzimy stronkę stajni, niechcący weszłam na profil jednego  z dzieci, które u Nas jeżdżą i ma ona na fb oznaczone, że pracuje w naszej stajni.
Chciałabym jakoś zablokować możliwość oznaczania tego. Pomoc facebookowa nic nie podpowiada.
Może wiecie jak to wyłączyć albo jak znaleźć jakieś info na ten temat.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 listopada 2019 13:26
Chyba nie ma takiej możliwości. Musiałabyś zmienić profil strony, ale to tez nie jest rozwiązanie - stajnia łapie się na ściśle określony profil z kategorii miejsc, a ta kategoria pozwala na oznaczanie jako miejsce pracy. Zmiana na niewłaściwa kategorie poskutkuje odmowa zmiany/cofnięciem zmian czy nawet usunięciem fanpage.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 listopada 2019 08:06
maiiaF, fin dziękuję dziewczyny  :kwiatek:
Są gdzieś jakieś takie miejsca, żeby zrobić coś jak w filmie Holiday? Muszę się zaszyć gdzieś na te święta, chociaż na te 2-3 dni.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 listopada 2019 08:15
mils a co było w filmie Holiday?
smarcik, dwie dziewczyny zamieniły się domami na święta - jedna pojechała zdaje się do Anglii a druga do Stanów.

mils, o zamianie mieszkań nie słyszałam, ale na pewno możesz sobie wynająć mieszkanie czy dom na kilka dni, z tym, że w święta już pewnie wszystko pozajmowane   
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się