Oficerki

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 października 2019 20:45
kotbury ja miałam HKM, które używane cały rok (w błocie po kostki wiosną i jesienią) wytrzymały trzy lata. Tylko na początku sztywne były przez jakieś dwa tyg.
Paris, Dublin, London.... ergo trzy modele oficerek Hippica. Jakie różnice? Które wypadają najlepiej?
W jakim jeszcze sklepie internetowym oprócz pasi-konik dostanę oficerki cavallo?
MalinaM cavalloshop.
natip niestety ale mają tylko pojedyncze sztuki i to nic ciekawego...

kotbury jesli szukasz tanich oficerek to ja polecam HKM mam wersję zimową juz 2 sezony stan prawie idealny przy jednym koniu. Kupiłam kiedyś z horsetack na promocji (oni często mają 15-20% z różnych okazji) za jakieś niecałe 600zł. Myślę że na codzienne treningi w lepszej cenie i jakości nie znajdziesz. Tylko jeden wielki -. Moje mają baaardzo śliską podeszwę i jak było tylko trochę śniegu to można było się zabić. Dałam szewcowi na bodbicie gumą antyposlizgową i jest już ok 🙂
PETRIE Oficerki Melbourne
czy
CAVALLO Oficerki Linus Jump?

Proszę o opinie, to będą moje pierwsze oficerki 😀
Ja mam i Petrie i Cavallo, już kilkuletnie. Które bym wybrała? Trudne pytanie, napewno skóra w Cavallo ciut lepszej jakości, ta w Petrie wyglada trochę jak grubsza tektura. W Cavallo mozna doprowadzić do wysokiego połysku a Petrie nigdy bo ta skóra jest inna, nawet jak nakładałam pastę z woskiem na ciepło i polerowałam rajstopą. Ja modele mam ujeżdżeniowe.
Ja mam i Petrie i Cavallo, już kilkuletnie. Które bym wybrała? Trudne pytanie, napewno skóra w Cavallo ciut lepszej jakości, ta w Petrie wyglada trochę jak grubsza tektura. W Cavallo mozna doprowadzić do wysokiego połysku a Petrie nigdy bo ta skóra jest inna, nawet jak nakładałam pastę z woskiem na ciepło i polerowałam rajstopą. Ja modele mam ujeżdżeniowe.


dzięki za odpowiedz  :kwiatek:
Bardziej mnie Petrie przekonują bo cena niższa ale widziałam na forum kilka negatywnych opinii
To i ja się dopytam lepsze/wygodniejsze/trwalsze będą BR Venetia czy Ariat-y ?
Malina_M wygodniejsze jeśli chodzi o podeszwę to napewno Ariaty. Przetestowałam tyle butów pracując w UK i tylko Ariaty dawały rady przy dziennej ilości kilometrów wychudzonych z końmi i moimi problematycznym stopami. Skóra w Ariatach jest bardzo dobrej jakości ale nie miałam nigdy w dotyku BR wiec nie mam porównania.
Ha,

No i nie chcialam oficerek (po analizie, że mi tylko do ciurania) i weszłam do netu kupić czapsy z butami i... kupiłam oficerki  😂
Te HKMy, o ktorych pisałyście tu - tyle, że za 360 pln... więc wygrały konkurencji "tanio"  😁

W sumie to mogłam wcześniej polować na oficerki bo nagle się okazuje, że mam bardzo "standardową" łydkę. I rozmiar standard dla rozmiaru 39 jest piko bello... choć:
1. One są ogólnie obszerne - na stopę szeroką i szeroką łydkę
2. mają bardzo dużo gumy z tyłu przy zamku plus wszywkę gumowa na łydce- mega rozciągliwe, więc spokojnie można brac moooocno na styk
3. ciepłe jakieś takie- dla mnie ok, bo będą na zimę akurat.

Z ciulowych rzeczy to:
1. łuczek jest nieładny plus ma napis jebitny HKM wytloczony
2. Za dużo miejsca mam na samym końcu - szerokie w cholewce na samej górze
3. Są klejone... ciekawe ile wytrzymają
4. Mają wnętrze cholewki z takiego materiału przypominającego papaier w dotyku - myślę, że to się szybko przetrze

Ale za to siano.... 😉
Tak wiem, nie powinno się kupowac gównianych rzeczy tylko dlatego, że są tanie bo to produkcja śmieci, ale ja jednak sądze sumarycznie, że one sa na plus- szczególnie jako buty na zimę.
prośba o pomoc z odczytaniem rozmiaru  :kwiatek:
PETRIE- rozm stopy 9 to...?
CAVALLO-rozm stpy 6 i 1/2 to....?
sprawdzałam oczywiście w necie ale jest tyle tabeli róznych że nie mogę się połapać  :kwiatek:
Precelek, jak dla mnie to 6 1/2 to 40stka, 9 to 43 1/3
Precelek, 6i1/2 to 40, ale uwaga - Petrie ma długie czubki i jak ktoś ma wąską stopę to ja bym mierzyła. Normalnie noszę 39-40, ale z Petrie powyżej 38 i 2/3 się nie wychylam bo pływam w tych butach.
Precelek
Petrie rozmiar 9 to 43 i 1/3.
Cavallo rozmiar 6 i 1/2 to 40.
Miałam buty obu firm. Może moje wymiary pomogą Ci w rozmiarówce.
Moje Petrie Perfect, rozmiar: 6 - 48 -39 - 6
"6" to 39 i 1/3 moja stopa ma długość 25,5 cm, "48" to wysokość, "39" to szerokość łydki, "6" na końcu to numer z góry tabeli "6 XHLW"
Moje Cavallo, rozmiar: 5 i 1/2 - 46 - 38 -8316
Cavallo z numerem wysokości 46 były za krótkie.
bardzo dziękuję za pomoc
Laval busse - czy ktoś może mi powiedzieć jak wypada rozmiarówka? Dwóch sprzedających i dwa różne rozmiary wkładki wewnętrznej  🤔wirek: idealnie 38 i 39

A ja nie mam jak przymierzyć a chce zminimalizować prawdopodobieństwo ze nie będą pasować. :kwiatek:
Jestem rozdarta. Kupiłam w duuużej promocji oficerki petrie dressage, parę która ewidentnie zalegała na sklepie. Niby obwód w łydce się zgadza, ale nie jestem w stanie wciągnąć ich na nogę. I tak rozważałam wstawienie zamka- wtedy problem za wąskiej łydki się rozwiąże, ale boję się w nie ingerować, bo co jeśli w stopie będą za małe? Na razie mogę je jeszcze odesłać. Czy ma ktoś ten model i stopę w rozmiarze "duże" 39? Jaka to jest rozmiarówka petrie? Bo normalnie 6 jest na mnie raczej lekko za małe i kupuję 6,5. Draskaeb my chyba mamy ten sam rozmiar buta? Petrie masz 6?
Rudziczek ja mam 6, zmierzę Ci dokładnie stopę w środku i dam znać.
Chciałam tylko powiedzieć, że wjeździwszy się w te robocze HKM'y odkryłam, że równie ważne co cholewka i jej wysokość w butach do jazdy jest - szerokość podeszwy.

Ja mam szeroką stopę. Wszystkie sztyblety (głownie miałam hippika) były na mnie zawsze wąskawe. Ok, po czasie skóra się rozchodziła i było niby ok... Do momentu gdy wreszcie założyłam te HKM'y, które są bardzo szerokie w podeszwie. I nagle takie oparcie w strzemieniu nogi fajne. Zupełnie inne.

Więc kolejne oficerki to pierwsze o co będę pytać, to żeby mi zmierzyli szerokość podeszwy dla mojego rozmiaru. 😁

Rudziczek rozmiar 6 w stopie ma dokładnie 25,5cm długości.
Czy ma ktoś może oficerki QHP Verena/Brigit?  🤔
Gdzie znajdę drewniane prawidła do oficerek ? 🤔 🤔 🤔
Widziałyście dziewczyny gdzieś ładne, granatowe paski do ostróg?
Jest szansa że opadna na tyle że będzie okej...? Bo krótsze maja 4cm mniej, to będą chyba za krótkie.. 🙁
episode napewno opadną i to sporo tylko, że to będzie dosyć bolesny proces.
episode, opaść opadną tylko przy tej długości stawiam, że bardzo brzydko się połamią, na dodatek w dość przypadkowych  miejscach.
Wymienić na te 5cm niższe? Zostawić? Oddać i szukać innych zupełnie?
Moon   #kulistyzajebisty
12 grudnia 2019 06:35
episode, masochistka jestem, ale ja wolę za długie oficerki niż kończące się w połowie łydki :P
Aaaale, z drugiej strony, widziałam ten model już u kilku osób (sama takich nie posiadam, zaznaczam) i każde jedne, które widziałam były po pewnym czasie pomarszczone bardzo nie ładnie. Nawet nie tyle w jakiś newralgicznych miejscach, tylko po prostu na całej powierzchni cholewki. Tak jak są ładne teraz... tak potem, hmm, no nie. Może jako zawodowe oficerki, używane tylko i wyłącznie do startów, zakładane przed samym wsiadaniem.
Dzięki
:kwiatek: polecicie coś w zamian? Brązowe i do skoków 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się