siodło ujeżdżeniowe

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 października 2019 07:51
Ono jest krzywe celowo, czy to kwestia źle zrobionego zdjęcia?
A w którym miejscu?
Wigorrr na ostatnim zdjęciu prawy panel wygląda na niższy i ogólnie mniejszy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 października 2019 08:33
Na środkowym zdjęciu też to widać, do tego wyglądają jakby miały różny kąt nachylenia.
Jeśli chodzi o panele to będą one dopychane pod konia, więc powinno się to poukładać, jeszcze dziś to sprawdzę czy to kwestia zdjęcia,
Ja się jednak szarpnęłam na ErrePlus Freestyle więc nowego siodła nie powącham przez następne parę lat. Jest absolutnie rewelacyjne.
Mnie cena nowych Erre przerosła, a tym bardziej że nowy model impuls, który chciałam kosztuje ponad 20 tyś...
Aaaa! Ja macałam tego daw maga!
Ten krótki klocek jest genialny!
W ogóle bardzo fajne siodło się szykuje fasonem.
Właśnie doszło i to chyba zdjęcie zostało krzywo zrobione, bo panele są równe 🙂
Zobaczymy jeszcze czy saddlefiterka zwróci na to uwagę.
Ja z chęcią już dziś bym w nim pojeździła, ale chyba wypada je najpierw porządnie nasmarować  🙄
Wigorrr, - bardzo fajnie wygląda i cieszę się, że w końcu je wypuścili, bo słyszałam o tym modelu już jakieś 4 lata temu 🤣 Niech się dobrze jeździ :kwiatek:

Ja ze swoim Albionem prawie spałam w pierwszy dzień 😂
Co prawda jeszcze nie jest w sprzedaży, ale na pewno jeszcze w tym roku wejdzie do sklepów
Zastawiam się jeszcze ile razy je natłuszczać na początku, dziś muszę je spróbować i po jeździe pewnie zaimpregnuję 1 raz. Ale sam producent chyba również olejował je przed wysłaniem, bo jest trochę tłuste 😀
Ja je mialam w wersji łeku L i dlatego nie mogłam go wtedy zalożyć na konia.
Napisz jak wrażenia.
Miałam też wrażenie wlasnie sztywnej skóry i szerokiego twistu.
Ja również dostałam łęk L, jutro muszę odesłać na wymianę łęku na mniejszy, bo siodło opadło. Jeździ się super, jest wygodne, ma 1 tybinkę, czuję się w nim bardzo bezpiecznie. Ja przyzwyczaiłam się do niego już na 1 jeździe i nie chce już siadać w siodła z klocami jak banan, to zdecydowanie nie dla mnie. Na plus jest jeszcze to, że w tym siodle w kłusie ćwiczebnym nie odczuwam takiego wysiłku, mogę siedzieć i podróżować, gdzie w Dogeu po przesadzeniu przez trenera sprawiało mi to trudność
Witajcie. Mam pytanie. Czy ktoś z Was posiada siodło ujezdzeniowe firmy Kentaur w rozmiarze 16,5 i 17? (17,5 mam do testu Afrodite).  Interesuje mnie długość siedziska i model ? Zastanawiam się jaka jest między nimi różnica w sensie długości. Za wszystkie info z góry dziękuję. 🙂
Wigorr wrzucisz jakieś zdjęcia na koniu? 🙂
Aktualnie mam tylko takie, bo wysłałam je na wymianę łęku, L jednak jest za duży i siodło opadło na kłąb 🙁
Czy ktoś ma może model GIANT Daw maga i zechce się podzielić wrażeniami?  :kwiatek:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 listopada 2019 10:14
Czy zwężał ktoś z Was siodło daw maga może? 🙂
Jeździ ktoś z Was może w Passierze Young Star II?  🙂
Witam. Czy ktoś z Was jeździł w siodłe Amerigo model Vega. Jakies opinie?
Dość wygodne siodło, pasujące na wiele koni. Nie trzyma, nie zakleszcza. Bardzo dobra jakość wykonania. Mam 8 albo 9 letnie i wygląda lepiej niż 2-letni Prestige.
Dance Girl A jak wygląda rozmiarówka. Akurat ten model na rozmiar 2 + 2,5. Jak to się przekłada na rozmiarówke Prestige?
faszka
Tu masz link do strony Amerigo-jak czytać numer siodła
https://www.amerigo-saddles.com/ch-ch/en_GB/cat/Discover-Amerigo-10574/SERIAL-NUMBERS-10576/

+2.5 to rozstaw łęku szeroki
A 2 + 2,5 co znaczy w Amerigo?
Witam. Czy ktoś z Was jeździł w siodłe Amerigo model Vega. Jakies opinie?


Mam vegę i ją uwielbiam.
Ale vega- vedze nierówna- w sensie czy masz czystą veg÷, czy np. Vega- pinerolo itd.
To są siodła mocno konfigurowalne przy zakupie. Można mieć np. Siedzisko od vegi ( i będzie sie nazywało vega) a typów siedzisk dla vegi jest kilka, panele od pinerolo a tybinę z klickami jeszcze inną.
Takie mocno na indywidualne zamówienie one bywają, szczególnie, jeśli z zzagranicy kupione.
Musisz sobie rozszyfrować cały numer, to będziesz wiedziała.
Dance Girl A jak wygląda rozmiarówka. Akurat ten model na rozmiar 2 + 2,5. Jak to się przekłada na rozmiarówke Prestige?


Będę w stanie sprawdzić w piątek co mam w numeracji Amerigo.
Mam jeszcze pytanie. Potrzebuje siodła 18. Czy 18 w Amerigo jest wielkosciowo podobna do 18 w Prestigu?
Tak, znaczy 17’’ w obydwu jest takie same.
a ja mam inne odczucia. Moja veag dressage to 17", a w prestiżowe 17 moja dupa nie wchodzi tak łagodnie.
Wg mnie to zależy jaki model. Dressage dream ma zdecydowanie więcej miejsca dla tyłka niż taka Venus K / Doge itp.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się