Styl western (dawniej kącik)

Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
04 listopada 2019 11:50
UnicornWitch, zakładając, że koń nie ma problemów fizycznych to westówka ma tą zaletę, że ma "ławki" - większa powierzchnia oparcia na mięśniach, często szerszy niż w klasykach kanał na kregosłup. Pod kątem jeźdźca westówka jest wygodniejsza jak ma się np. problemy z kolanami - ale niewprawny półsiad w terenie może skończyć się uderzeniem w mostek z horn'a (przerabiałam 😉 zapiera dech w piersiach!).
Moja kobyła chodzi i westowo, i klasycznie (np. obecnie na niej ćwiczę "skoki" - dla mojej lepszej równowagi, a jej to sprawia ogrom zabawy). Tylko ja jeżdżę z założeniem, że chcę po prostu fajnie dla konia jeździć i pracować tak, żeby jej maksymalnie ułatwić życie (KSS na dwóch odcinkach kręgosłupa), żeby miała fun z tego co robi. Nie nastawiam się na bycie pro zawodnikiem west czy skoczkiem 😉 Dla konia to też nie jest trudne na takim mocnym rekreacyjnym poziomie - kobyłę mam strasznie kumatą, ona dobrze wie co będzie robione w jakim sprzęcie. Nie ma problemu zrobić na niej treningu skokowego, a innego dnia trailowego. Ma to swoje plusy, jak i minusy, wiadomo - nam odpowiada 🙂
jak dodać zdjęcie do wątku rozmiar zdjęcia to 1,84 mb i nie wiem jak dodać a chce się poradzić
Dodaj najpierw do galerii. Jak już dodasz, wejdź w zdjęcie i pod nim będzie link. Przekopiuj do treści posta (    )  🙂
O nie, źle kliknęłam i zamiast zmienić zacytowałam  😡
w niedziele będzie Pan sprawdzic dopasownie, ale chciała bym wiedzieć co wy uważacie czy siodło leży dobrze czy lepiej na niedziele kupić jeszcze jedno do przymiarki?
http://re-volta.pl/galeria/album/7763
dzięki ontaria za pomoc
W wątku o oglowiach widziałam że ktoś pytał o Balotade i weszłam i zobaczyłam że mają siodła australijskie i westowe w bardzo niskich cenach. Czy ktoś miał coś z tą firmą do czynienia, może powiedzieć coś o jakości? Czy nowe siodło w takiej cenie może być spoko? Potrzebuję westowki albo siodła australijskiego na teren raz w tygodniu więc nie byłoby jakiś super ciorane.
UnicornWitch te siodła nie wyglądają fajnie. Skóra wygląda na mielonkę, po terlicy tez bym się nie spodziewała nie wiadomo czego, Lepiej kupić używke dobrej firmy, bez ozdob w podobnej cenie.

Ale watek umarł. Co u Was?
UnicornWitch jak chcesz mieć dobre siodło westernowe na lata to żadne australijskie. Napewno celuj w firmowe, dobrej  firmy, najlepiej amerykańskie. Wprawdzie używka kosztuje ok. 2 - 3 tys, ale mają solidną, właściwie wyprofilowaną terlicę i solidną skórę. Można upolować na olx lub grupach na fejsie. Najpewniej w horsepassion lub u Pawła Chruślickiego.
mason na pierwszy rzut oka leży ok. Ale pewne rzeczy można sprawdzić tylko na żywo. To nie jest takie proste jak w klasyku.
UnicornWitch jak chcesz mieć dobre siodło westernowe na lata to żadne australijskie. Napewno celuj w firmowe, dobrej  firmy, najlepiej amerykańskie. Wprawdzie używka kosztuje ok. 2 - 3 tys, ale mają solidną, właściwie wyprofilowaną terlicę i solidną skórę. Można upolować na olx lub grupach na fejsie. Najpewniej w horsepassion lub u Pawła Chruślickiego.
mason na pierwszy rzut oka leży ok. Ale pewne rzeczy można sprawdzić tylko na żywo. To nie jest takie proste jak w klasyku.

znasz Pana Pawła Chruślickiego? bo chce od niego kupić siodło.
mogłybyście też polecić jakie marki siodeł polecacie? do 4-4,5  tys
UnicornWitch jak chcesz mieć dobre siodło westernowe na lata to żadne australijskie. Napewno celuj w firmowe, dobrej  firmy, najlepiej amerykańskie. Wprawdzie używka kosztuje ok. 2 - 3 tys, ale mają solidną, właściwie wyprofilowaną terlicę i solidną skórę. Można upolować na olx lub grupach na fejsie. Najpewniej w horsepassion lub u Pawła Chruślickiego.
mason na pierwszy rzut oka leży ok. Ale pewne rzeczy można sprawdzić tylko na żywo. To nie jest takie proste jak w klasyku.

znasz Pana Pawła Chruślickiego? bo chce od niego kupić siodło.
mogłybyście też polecić jakie marki siodeł polecacie? do 4-4,5  tys
Continental, Montana, Diamond C, Circle Y (żadna podróba z Circle S, Z czy X 😉), Billy Cook, Tex Tan, Saddlesmith, Zajac. Sa jeszcze inne, ale to tak na szybko.
A główne pytanie - do czego Ci to siodło? Do wożenia się czy do jakiejś konkretnej konkurencji?
do wożenia się w terenie. głowie na jakieś dłuższe wypady
[mason] Tamara Sagan na facebooku często wystawia fajne siodła na sprzedaż w dobrych cenach. Pytanie na jakiego konia szukasz
na araba płaski grzbiet jak deska
Wygląda w porządku, dobrej firmy. Jak do włóczenia po lesie, to sprawdź dopasowanie do konia i do siebie i korzystaj 🙂.
mogę jakoś bez założenia siodła zmierzyć ile powinno być między conczo?
dziewczyna która ma mi dopasować siodło mówiła ze mam szukać ok 20 cm na araba ale koń koniowi nie równy a nie chce kupującemu zawracać głowy jak okaże się nie dopasowane
To jest tylko jeden wyznacznik i to zdecydowanie za mało. Może Ci super pasować na szerokość, a w grzbiecie już średnio.
Metoda "zmierz concho i jak będzie ok, to będzie pasować" jest niestety równie szkodliwa, co popularna 😤. Jeden z czołowych polskich trenerów dopasował siodło mojemu koniowi (jak jeszcze nie był mój) właśnie na tej metodzie (wstyd jak ch***), a ławeczki pięknie lewitowały z tyłu. Niedługo potem poprzednia właścicielka wołała weta, "bo konia coś grzbiet boli, ale dlaczego?".
Nie idź tą drogą 😉.
czyli wziąć siodło do przymiarki i zobaczyć
muchozol mogłabyś mi jeszcze polecić jakiś sklep, bo muszę dokupić pady i popręg bo ma tylko po 1 sztuce a to za mało
mason najlepiej, ale czasem nie ma możliwości. Natomiast jak to wszystko w Polsce, to to najlepsza opcja 🙂.
Najlepiej to ściągać ze stanów 😁. Tam to nawet pad PC można za 450 zł nowy dorwać.
Są sklepy stricte westowe - kinghorse.pl, horsepassion.pl, a duży dział westowy ma też gnl.pl. Czasem pady w extra cenie i dobrej jakości trafiają się i w innych sklepach, które mają bardzo mało westowego asortymentu ale to nie reguła, raz tak trafiłam i do dziś nie wiem jakim cudem 😁.
ale za ściąganie ze stanów nie wiem nawet jak się wziąć chociaż córka klienta tam mieszka i mogła by mi wysłać ale nie zna się na jeździectwie więc mi nie kupi a znasz jakieś strony internetowe z których można ściągnąć cos ze stanów?
Mój brat też nie - ale on nie szuka tylko przesyła.
muchozol a znasz tą firmę https://www.olx.pl/oferta/siodlo-westernowe-peter-kreinberg-CID767-IDBtkZy.html bardzo mi się to siodło podoba, ale nie chce kupić byle czego
Nie kojarzę firmy, ale wygląda porządnie. Jest też od Tamary o której pisała wyżej krysiex213.
mason wprawdzie nie osobiście, ale znam Pawła Chruślickiego. Kupowałam od niego siodło i wielokrotnie rozmawiałam telefonicznie. Ma super siodła w przyzwoitych cenach i przede wszystkim niesamowitą wiedzę na ten temat. Jeśli ma być na araba to na pewno nie continental i cirkle. Proponuję celować w diamond C,  ale ten krótki. Uderz do tego użytkownika na fejsie https://www.facebook.com/ale.siodlo.7  , bo ma takie. I nie sugeruj się odległością między concho, bo równie ważny jest twist i wygięcie ławek. jak nie przymierzysz to nie będziesz wiedziała. Co do ściągania sprzętu z USA to nie polecam. Doręczyciel odbierze od Ciebie jeszcze 25 % od towaru z wysyłką (cło i vat). Popręg dla araba najlepiej futrzany w kształcie księżyca w horsepassion i jakiś pad z wkładką csf u nich.
Dobry wieczór 🙂
Czy może ktoś polecić jakieś dość  mocno krótkie siodła westowe?
Na małą (130cm) bezkłębową, okrągłą kluskę z płaskim grzbietem. W jakich markach szukać, jakie modele?
Witam,podpinam się do pytania shy . Jamam fryza a to ,,krutkie,, koniki i normalne siodło west jest za długie. KTOŚ coś i z tych prawdziwych nie podrubek. Dzięki
Ja mam pytanie dokąd minimalnie powinien sięgać popręg? Ile cm nad łokieć  :kwiatek: Kupiłam za krótki i zastanawiam się o ile dłuższy zdobyć, żeby koniowi było jak najwygodniej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się