Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Sivrite To chyba wypadek przy pracy, bo Lov ostatnio kupiła te zwykłą z Nuby i byłą bardzo ładna :kwiatek: ja czekam na kokosową, powinna być dzisiaj, albo jutro to dam znać jak wygląda  :kwiatek: na Twoim miejscu przesłałabym zdjęcie do producenta  👀
Ja też czekam na dostawę z Nuby i m.in dwa rodzaje sieczek, więc napiszę jak się ma sprawa 🙂
Ja tydzień temu odebrałam kokosową z Nuby i wszystko jest jak zazwyczaj było.
Lov   all my life is changin' every day.
13 listopada 2019 18:34
charlieeee, to sprawdzaj moje worki 😁


A Eggersmann będzie znowu dostępny 😉
Niestety, ale i zwykła olejowana i hoof były takie ostatnio. Wcześniej też korzystałam z obu i były dobre także obawiam się , że zamowienie innej nie załatwia sprawy.
To moja, świeżo otwarta sieczka Pure Lucern Chaff.
Powiedziałabym na oko, że sporo jest granulatu w porównaniu jak zamawiałam ostatnią paczkę sieczek. Mam jeszcze dwa worki, zobaczymy czy będzie tak samo ale aktualnie obstawiałabym na ok 40% granulatu w środku
Lov będzie w NTB czy gdzieś indziej?
To moja, świeżo otwarta sieczka Pure Lucern Chaff.
Powiedziałabym na oko, że sporo jest granulatu w porównaniu jak zamawiałam ostatnią paczkę sieczek. Mam jeszcze dwa worki, zobaczymy czy będzie tak samo ale aktualnie obstawiałabym na ok 40% granulatu w środku

U mnie na początku worka to nawet nie jest 40%, to jest grubo ponad połowa objętości... A, co za tym idzie, przecież też wagi, bo granulat ma o wiele większą gęstość.
Lov   all my life is changin' every day.
14 listopada 2019 22:57
belle, bezpośrednio u dystrybutorów regionalnych, NTB już nie będzie miało 🙂
Wczoraj odpakowałam moją sieczkę kokosową z nuby i nie mam jej nic do zarzucenia na szczęście  👀 na Waszym miejscu wysłałabym zdjęcia do producenta  :kwiatek:
charlieeee jaka to pojemność tego pojemnika (ikea?)? Wchodzi Ci cały worek sieczki? 👀
Fokusowa tak ikea i chyba 60L  :kwiatek:  niestety cała nie weszła jakieś 3/4 worka chyba się zmieściło  🤣
Stosuje ktoś z Was herbate z rokitnika od hippolytu ?
masz na myśli gastro rapair Mebio?
Tak, właśnie o to mi chodzi
Siwa, to podaję, ale o efektach trudno się wypowiadać. No i daję tylko raz dziennie, a nie 2.
Nie widać efektów ? Cena też nie jest niska więc wolę się dopytać
Siwa, to raczej chyba dodatek do profilaktyki niż lek. Ale raczej nie zaszkodzi 🙂
czy istnieje jakiś tańszy zamiennik Brandona XP, albo czy możecie mi polecić jakąś paszę o podobnym działaniu tzn. wolno uwalniana energia/dla koni szybko męczących się
będę wdzięczna  :kwiatek:
Azzawa, Mebio sport?
Moon   #kulistyzajebisty
18 listopada 2019 06:33
albo Hilight Improver?
dzięki! już sobie obie obczajam :3
Gillian   four letter word
18 listopada 2019 08:13
Mam stacjonarnie dostęp do paszy, którą polecała tutaj halo więc wzięłam na próbę. O Jezusie! Mój koń tak bardzo się na to wypiął, że cały worek muszę komuś zahandlować 🙂 wziął do paszczy i ostentacyjnie wypluł, po czym odwrócił się dupą do żłobu i zaczął jeść słomę w geście pogardy 🙂 szkoda, bo pasza wygląda sympatycznie, cenę ma dobrą i mam pod ręką. No nic, tyle z testowania.
Gillian piszesz o Złotowitalu? Mój też się na nią nie rzuca, ale zjada  😉
Gillian   four letter word
18 listopada 2019 08:36
Tak. Kiedyś jadł, sto lat temu. Teraz absolutnie nie. Nawet przez noc nie dojadł. Rozpieszczony dziad!
Gillian

Dzięki za info - miałam zamawiać właśnie to musli jako alternatywę zamiast owsa  😕
Moja kobyła ostatnio się wypięła na sam granulat i jak nie jest z owsem to rzuca wiadrem i idzie do koleżanki zobaczyć co ta ma do żarcia (karmiona na pastwisku).

Ja teraz przeszłam na Panto - musli ziołowe jest na allegro ze smartem za 75 zł, granulat też w fajnej cenie.
Musli z Panto je jak szalona ale sam granulat jej nie wchodzi - obojętnie jakiej byłby firmy...
Gillian   four letter word
18 listopada 2019 13:21
ewelin_n, jak chcesz to wyślę Ci trochę na spróbowanie. I tak mam cały worek otwarty 🙂
Moon, te pasze to dwie zupełnie różne bajki. Co innego jest nośnikiem energii no i XP absolutnie nie daje masy a HI jest jak najbardziej tuczący. Tak w skrócie.
Ja z punku mojej kobyły polecam D&H Stay Power Muesli
Wolno, fajnie uwalniana energia dla koni nieporywczych, szybko upuszczajacych powietrze.
Gillian

Dzięki  😉 ale moja baba na początku wszystkie pasze żre - strajk rozpoczyna się tak od połowy worka jak już się napalę że będzie zadowolona. Na razie kupiłam do dosmaczania Baileys Everyday High Fibre mix.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się