Derki

Też polecam jersey 🙂 stępujemy się w tego typu derkach drugi rok z rzędu i nie elektryzuje 😀
Doradźcie mi proszę czy derkować, ew. jak derkować konia. 2 lata temu koń był golony i derkowany. Później trafił do mnie i nie golilam, ale sierść mało urosła, bardziej zgęstniała i jak było już koło +10 stopni zaczęłam derkować 100g bo koń dostał kataru. W tym roku myślałam, że będzie jak w zeszłym, ale koń obrósł znacznie bardziej, ma dłuższą sierść i nie derkuję go bo się zaczyna pocić nawet pod polarówką po treningu. I co tu zrobić najlepiej w takiej sytuacji? Koń spędza 4-6h na zewnątrz. Resztę w stajni albo na treningu.
Moon   #kulistyzajebisty
08 listopada 2019 12:30
mindgame, posiadasz halę? Jak intensywne są treningi i jaka jest ich częstotliwość?
Moon,
mamy halę do treningów, ale przy ładnej pogodzie w weekend jeździmy w tereny. Treningi są 6 razy w tygodniu i to normalna praca płaska, lonża, skoki.
No i koń stoi w boksie z oknem, boksy obok mają drzwi na zewnątrz z takimi wiszącymi paskami, żeby aż tak nie zawiewało do środka.
mindgame, mogłabyś go ogolić we wzór, blanket albo jakiś skromniejszy trace?
paa,
muszę nad tym pomyśleć.. jak się da to wolałabym uniknąć derkowania.
Jak wypada rozmiarówka w derkach Horze? Mój koń nosi polarówki 155 cm, 6,9" Premier Equine, Ripstop Eskadrona wg metki ma 155, ale mierząc po grzbiecie ma 165 cm. Czy derka Horze 165 cm (wg metki) będzie ok czy realnie wypadnie większa?
Mam polarówkę I derkę Nevada horze 145 i koń też jest 145 I wszystko pasuje.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
12 listopada 2019 21:10
sivens ja do rozmiarowki horze sie zraziłam po tym jak 145 nie mogłam w klacie dopiąć i brzuch koń miał na wierzchu...
Starta i eskadrona nosi 145 i ma jeszcze ciut luzu
paa,
muszę nad tym pomyśleć.. jak się da to wolałabym uniknąć derkowania.


To masz odpowiedź - nie golić 😀
Pati2012, w jakim modelu Horze koń ma brzuch na wierzchu? Mam kilka różnych z serii Avalanche i wszystkie są mega obszerne...
[quote author=mindgame link=topic=43.msg2896868#msg2896868 date=1573285091]
paa,
muszę nad tym pomyśleć.. jak się da to wolałabym uniknąć derkowania.


To masz odpowiedź - nie golić 😀
[/quote]

no i jak żyć 😉
wolałabym nie derkować, bo to ciągłe martwienie się o pogodę.
a niegolony poci się po treningu i długo schnie...
Może jak będzie zimniej to przestanie się tak pocić 😀
[quote author=_Gaga link=topic=43.msg2897371#msg2897371 date=1573630246]
Pati2012, w jakim modelu Horze koń ma brzuch na wierzchu? Mam kilka różnych z serii Avalanche i wszystkie są mega obszerne...
[/quote]

Mając porównanie do starszych modeli Avalanche, które kupiłam ładnych kilka lat temu, te nowsze są i mniejsze i wydają mi się trochę krótsze
Jak wypada rozmiarówka w derkach Horze? Mój koń nosi polarówki 155 cm, 6,9" Premier Equine, Ripstop Eskadrona wg metki ma 155, ale mierząc po grzbiecie ma 165 cm. Czy derka Horze 165 cm (wg metki) będzie ok czy realnie wypadnie większa?


Na zdjęciu derka Horze 165 na koniu z szeroką klatą noszącym normalnie 155.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 listopada 2019 09:52
mindgame Mam podobny problem- koń obrośnięty jak mamut. Nie golę, bo nie mam kasy na zakup kompletu derek na raz takich, żeby mnie satysfakcjonowały (czyli z PE). Jak jest cieplej, tak 10*C poci się strasznie, ale już w okolicy 2-3*C da się wytrzymać. Może spróbuj jeździć wieczorem, kiedy jest po prostu zimniej i poczekać na prawdziwą zimę. Ja mojego po treningu suszę po prostu polarem.
Rudziczek,
Jeździmy wieczorami i fakt że jak jest chłodniej to mniej się poci. Polaru już nie zakładam bo jak w odpowiednim momencie nie zdejmę to koń spocony jeszcze bardziej. Na razie rozwiązanie mam takie, że na czas stępowania po treningu zarzucam mu ręcznik na szyję, a w boksie zostawiam czaprak na grzbiecie albo ręcznik póki nie wyschnie i to tylko w tych miejscach mokrych 🙂

no i jak żyć 😉
wolałabym nie derkować, bo to ciągłe martwienie się o pogodę.
a niegolony poci się po treningu i długo schnie...
Może jak będzie zimniej to przestanie się tak pocić 😀



mindgame dobra derka osuszająca? Nie zwykły polar ale jakiś cooler z Horseware, Bucasa...
Ja ostatnio zapociłam kobyłę owłosioną w terenie, wróciłam do stajni, zamyłam i zarzuciłam nowego wafla od PE. Niecałe dwie godziny i kobyła sucha ;-)
draskaeb, trzeba przyznać, że PE derki robi świetne! Ja od tygodnia użytkuję na nieogolonym zwierzu cooler Dry Tech- nowość od PE. Rewelacja! Szybkość schnięcia można porównać do Thermatexów. Dużo efektywniej osusza niż PremTex (też od PE).
czeggra1 derki PE są naprawdę super, mam ich tyle, że boję się zliczyć żeby mąż mnie nie zaciukał. Tak czy siak czekam na BlackFriday, może coś upoluję. Ja mam masę derek osuszających w tym Thermatexa, comfort zone, 4 season z LeMieux i całą gamę polarów. W tym roku po wielu latach bycia łysym moja kobyła nie jest golona i okazało się, że potrzebuję czegoś cieniutkiego co by osuszyło a nie spowodowało pocenia. No i wafel sprawdził się świetnie w temp umiarkowanej.

Edit: Ten Dry-Tech wygląda rewelacyjnie!!!
czeggra1 czy Dry tech wypada tak same obszernie jak inner derki z PE?
ktos sie orientuje czy stajenne wypadaja tez wieksze?
Ja osobiście mam kobyłę co nosi 155 derki ale stajenne i wyjściowe z PE kupuje 6'6 bo 6'9 za długie ale wszystkie materiałowe czytaj polary, wafle, coolexy mam 6'9 bo 6'6 były za obcisłe.
czeggra1 czy Dry tech wypada tak same obszernie jak inner derki z PE?
ktos sie orientuje czy stajenne wypadaja tez wieksze?


DryTech to dera osuszająca i jest taka bardziej przy ciele, ale kusa nie jest. Koń jest nią dobrze okryty. Zrobię jutro zdjęcie.
majek   zwykle sobie żartuję
15 listopada 2019 19:53
Zawsze się zastanawiałam, czy w takim coolerze nie robi się koniowi zimniej? Czy tylko chodzi o wysychanie? Czy np jak mam mokrego konia po jeździe teraz w takiej pogodzie to się nie przeziębi? Koń w stajni angielskiej, nie ogolony
Ja aktualnie mam nieogolonego i zakładam polara/wafla jak jest mokry. Derka wyciąga wilgoć na zewnatrz a od środka jest sucha. Jak jest zimno to zakładam dwa cienkie bo wtedy ten pod spodem jest totalnie suchy a ten na zewnatrz cały w rosie.
czy ktoś ma derki tego producenta:

http://www.pionierhorse.pl/sklep/category/24-derki

szyją 1200D  i  zanim kupię chciałabym wiedzież czy faktycznie deszczyk przetrzyma?
Jakieś 2 tygodnie temu kupiłam derkę Waldhausena z tej linii comfort (taką: https://sklep.bergo.pl/p/408/23659/waldhausen-comfort-derka-stajenna-100g-stajenne-derki-kon-cob-full-xfull.html ) Z fajnym kołnierzem, generalnie wyglądającą bardzo ok. No to dziś poszły zapięcia na klacie. W derce w której koń tylko i wyłącznie stoi w boksie. Porażka.
Ma ktoś może burgundową QuickDry z Caballa? Chciałabym zobaczyć ten kolor "na żywo".
Czy derki Horsware w zależności od modelu różnią się rozmiarówką? Padokowe Amigo (nie mam pojęcia, jakie konkretnie, ale liczę że już w obrębie samego modelu rozmiarówka jest ta sama) kupujecie w rozmiarze standardowym konia czy mniejsze?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się