PSY

Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 listopada 2019 16:13
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 listopada 2019 17:03
A teoria dominacji nie została obalona?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 listopada 2019 17:35
Teoria teorią, a praktyka praktyką. Chciałabym zobaczyć jak taki "pozytywny behawiorysta"poradziłby sobie z takim stadem. Śmiem twierdzić, że by sobie nie poradził 😉 .
Naukowcy opublikowali artykuły, w których obalono teorię dominacji.
Psy nie czytały tych artykułów.

😉 
Igora i jego psy znam osobiście (parę lat temu jeździłam z nim na zawody/obozy treningowe) i zgadzam się w 100% z tym co mówi. Nie można przykładać tej samej miarki w traktowaniu psa "jedynaka" rasy kanapowej w chowie domowym a psa zaprzęgowego który żyje i pracuje w stadzie. Bedąc świadkiem "glebowania" psów przez Igora mogę potwierdzić w takich akcjach nie ma ani jednego zbędnego ruchu ani emocji poza przywróceniem porządku i zapewnieniem bezpieczeństwa całej grupy. Stado 15 greysterów (zwłaszcza przed startem albo treningiem) to jest żywioł i trzeba reagować szybko i konsekwentnie a Igor ma ten system wypracowany do perfekcji.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 listopada 2019 18:16
Ok, just askin'.
Na grupie jakiejś na fb była kłótnia o tym właśnie, że w praktyce nie każdego psa można wychować metodami pozytywnymi.
Ja mam super porównanie , bo doberman dominant razy milion i super uległy Borzoj, no nie da się z nimi tak samo.
Jeszcze zastanawia mnie to, więc ciekawe co o tym myślicie,że np. W książce Gałuszki jest napisane o tym, że jeśli pies broni zasobów i jest agresywny to nie można prowokować  do takiego zachowania, żeby sobie nie utrwalał, no i ok, ale ... co jeśli będzie sytuacja poważna, pies znajdzie coś i będzie chciał to zjeść,  a właściciel nie będzie mógł mu zabrać bo pies agresywnie będzie bronił?
Ja mogę mojemu teraz zabrać wszystko,  ale zaraz po hodowli( tam było 17 psów) nie dało się i były 2 akcje podbramkowo, po których teraz nie ma problemu już, ale rozwiązała to dominując go właśnie. Gdybym nie zrobiła tego wtedy i unikała konfrontacji, to teraz  kiedy już waży 26kg  i ma dorosłe zęby mogłoby być to znacznke trudniejsze ...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 listopada 2019 19:46
zależy co uważasz za pozytywne, bo do mnie ostatnio docierają metody szkoleniowe w stylu: nie używamy smakołyków bo pies się stresuje jak pracuje za jedzenie  😁 albo nie mówisz psu, że robi coś źle. Natomiast, lwia część problemów z psami sprowadza się do błędów komunikacyjnych i tutaj szczerze nie rozumiem np. karania psa, co często jest stosowane. Abstrahuję oczywiście od grupy nakręconych greysterów.
Ja propsuję takie podejście:
http://dogup.pl/2018/03/jak-byc-dla-psa-przewodnikiem/

A z mojego pieska jestem dumna, bo niewiele ostatnio robiłyśmy z posłuszeństwa, w rozproszeniach totalnie nic, pracowałam tylko nad byciem fajnym ludziem w jej oczach. Byłam dziś na treningu pierwszy raz od miesiąca, grupa zdążyła zrobić ogromne postępy i jutro ma egzamin, nie powiem, sporo rzeczy mnie zaskoczyło  😁 Ale pies totalnie dał radę, np. "zostań" gdy znikam z oczu, nigdy nie zdarzyło mi się ćwiczyć w sumie, a tu zrobiła pięknie i jeszcze w grupie psów. No i usłyszałam, że jest radośniejsza, co mnie w sumie najbardziej ucieszyło  💘
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 listopada 2019 20:02
I znowu czym jest kara, czym korekta? Akurat autorzy podlinkowanego przez Ciebie linku używają awersji 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 listopada 2019 20:08
Wiem, ja też trenuję pod okiem zawodnika IPO i też czasem używam 😉
I znowu czym jest kara, czym korekta?

Ta dyskusja kiedyś była już i dla mnie niezmiennie korekta nie jest tożsama z karą.

Perlica, książki p. Gałuszki są bardzo fajne niemniej jednak od czasu ich napisania "trochę" zmienił podejście. Od kompletnie pozytywnego (bez stosowania żadnej awersji) do stosowania metod (także awersyjnych) odpowiednio do potrzeb. I przyczynkiem do tego było pewne bardzo nieciekawe wydarzenie z udziałem tytułowej Arii.
Kojarzy ktoś firmę, która sprzedaje skórzane obroże (lub ew. z biothanu) typu martingale, ale z łańcuszkiem? ( Przykładowe zdjęcie) Znajduję niestety tylko na zagranicznych stronach. 🙁
Chciałam pierw kupić jakąś kolorową taśmową, ale po przejrzeniu miliona wzorów zwątpiłam, nic mi się nie podoba i też w niewielu miejscach jest opcja z łańcuszkiem.
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 listopada 2019 21:00
Joy, napisz do Equecana, robią z biothanu i robią różne rzrczy na zamówienie, może zrobią z łańcuszkiem 😉
epk, A co się wydarzyło?
Joy, jeśli nie znajdziesz w PL to daj znać, znam fajną firmę, która robi takie obroże z biothanu. Możesz zamówić tutaj: https://www.filipapet.cz/obojky-stahovaci/
i przywiozę Ci na święta.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 listopada 2019 07:28
Dziewczyny gdzie kupujecie karmy?
Przechodzę z barfa na sucha, bylam na zooplusie, ale wybór tam maly. Jest jakis sklep, w którym sa dostepne karmy różnych marek?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 listopada 2019 07:38
Jara, a jaka karmę chcesz kupić? Telekarma ma duży wybór.
Ja NIE polecam Prima vera i psiej budy
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 listopada 2019 07:42
No właśnie nie wiem jaką chce karme. Nie karmilam suchym od 7 lat, wiec kompletnie wpadłam z tematu. Jeden worek bym chciała dla psow sterylizowanych, a drugi dla alergika, wiec zadnego kurczaka, indyka i wołowiny.
JARA, A dlaczego rezygnujesz z Barf?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 listopada 2019 08:04
Te dla sterylizowanych to sam syf przeważnie 🙁 kup normalną karmę, tylko dawkuj odpowiednio mniej. Czy kaczka i jagnięcina też odpadają? Zerknij tu:
https://usledzi.pl/?product_cat=sensitive
Sporo alergików się na nich dobrze czuje i miałabyś możliwość zmiany smaku w obrębie: łosoś, kaczka, jagnięcina.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 listopada 2019 08:29
Rezygnuję, bo przestało mi się podobać jak mój pies wygląda, a ponadto po ostatnim poście Pokemon zaczęłam myśleć i byc moze niektóre problemy zdrowotne mojego psa to zasluga barfa. Nie mam zamiaru dłużej siedziec i nad tym dumac stad decyzja o przejściu na suchą.

Kiedy byla na suchym jadla Fish4dog, Wolfsbluta, White wolfa, tase of the wilde.
Kaczka, dziczyzna i jagniecina jak najbardziej wchodzi bez problemu 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 listopada 2019 08:50
TOTW jest średni. Wydaje mi się, że Caniwild jest też ciekawą propozycją:
https://www.keko.pl/firm-pol-1502199416-Caniwild.html

Składowo super wychodzi Eden Country i Fish Cuisine, jednak tutaj jest więcej źródeł białka.
Wiem, że alergikom fajnie się sprawdza też ten brit:
https://zooart.com.pl/product-pol-13009-Brit-Care-Sensitive-Venison-Potato-12kg.html

A tak, to myślę, że warto spróbować Simpsonsa. Fajna jakość, fajna cena, brak grochu. Jak masz przeciętnie aktywnego psa, nie sportowca, to powinien się sprawdzić 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 listopada 2019 08:55
madmaddie, 😍 dziekuje, przejrze Twoje propozycje i cos kupie 🙂
Wracam z tematem szelek. Kupiliśmy Adventure z DogVenture, już trochę używamy i jestem zachwycona 😍. Nic się nie przekręca, nie odparza (siateczka jest suuper), przy drugim psie na pewno zamówię drugie.
Stiorra dumnie prezentuje:



JARA, nie strasz mnie ...
Daj znać za jakiś czas czy na gotowej  karmię obserwujesz poprawę
JARA

Ja karmię Purizonem, w Zooplus mają fajne promocje - Single Meat Purizona i rybne są naprawdę fajne. Moja suka już dwa lata na tym śmiga. Próbowałam ToTW i Wolf of The Wirlderness ale kupy po nich były średnie i nie jadła ich tak chętnie.
Mamy tu kogoś kto uprawia dogtrekking ?
Perlica, ja za dwa miechy zaczynam z młodą, wcześniej śmigałam z babulką, ale potem mnie dopadł wyrostek :/ Tylko, że ja tak totalnie amatorsko i dla siebie biegam. A co chcesz wiedzieć? 😉
Ostatnio mała odwiedziła dziadków i poszliśmy w „góry”. Potem sobie zaklepała fotel i drzemała aż do wieczoru  😁
Młoda w ogóle dostała cieczkę w końcu. Pyskata się zrobiła i gada ze mną pół dnia, ze chce iść na spacer i szukać miłości 🤣 (dużo kejtrów się w okolicy kręci)




Dramuta12, ale wyrosła! Przepiękna jest, taka dama dostojna 😜

Muchozol, szybko się rozkręcacie, drugi juz w planie? 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 listopada 2019 07:06
Dramuta12, ale cudna pannica  😍 Moja też tak gada  🤣

Perlica, przecież Jara nie straszy, to nie jest tajemnica, że barf nie jest cudną dietą i łatwiej niż na suszkach dorobić się problemów 😉

A z DogVenture ja mam pas i też polecam! Siedzi jak zły, wygodny, multifunkcyjny (kieszeń i uchwyt na bidon można ściągnąć), solidny, z odblaskami. Tylko uprząż krokowa to porażka 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się