Pensjonaty we Wrocławiu

celsijs katalog jest nieaktualny od paru lat niestety.
Zerknij może na Mrozów, padokują 24/24(tylko nie bardzo ten kierunek). Ja tam nie stoję ale znajome są zadowolone jak na Wrocław. Są tereny i całkiem schludna stajnia. Fajna ekipa- zawsze sobie pomagaliśmy gdy ktoś nie mógł być u swego konia 😉

W miłocicach też jest miłe i kameralne miejsce- stajnia Jerry(nie wiem czy nazwę dobrze napisałam) są boksy angielskie i konie długo padokowane. Taka bardziej rodzinna stajnia niż komercyjna. Tereny CUDOWNE i wet na miejscu więc opieka na pewno odpowiednia.
W miłocicach też jest miłe i kameralne miejsce- stajnia Jerry(nie wiem czy nazwę dobrze napisałam) są boksy angielskie i konie długo padokowane. Taka bardziej rodzinna stajnia niż komercyjna. Tereny CUDOWNE i wet na miejscu więc opieka na pewno odpowiednia.



Nie znam samej stajni w Milocicach, natomiast weterynarz z tej stajni w wolny dzień rzucił wszystko i w ciągu kilku minut zmaterializował się obok mojego konia potrzebującego pilnej pomocy. Jestem mu bardzo wdzięczna za fachowa pomoc, mimo ze go osobiście nie poznałam, to mam ochotę ozłocić go za szybka reakcje!
Bardzo dziękuje!
Podjadę obejrzeć 🙂
Przez prawie rok miałam konia 5km od domu, teraz pewnie wszędzie będzie się wydawać "daleki świat"... To szukanie stajni jest zdecydowanie jedną z najmniej przyjemnych stron posiadania konia :/
Bardzo dziękuje!
Podjadę obejrzeć 🙂
Przez prawie rok miałam konia 5km od domu, teraz pewnie wszędzie będzie się wydawać "daleki świat"... To szukanie stajni jest zdecydowanie jedną z najmniej przyjemnych stron posiadania konia :/

He..he... ja mam 65km w jedną stronę do stajni  :p
ale miałam dość Wrocławskich bolączek i wybrałam raj dla konia kosztem własnych wygód (choć miejsce daje możliwości do treningu). No ale ja nie jeżdżę już konno, ale konia odwiedzam 2xtyg aby wyczyścić i poganiać trochę ;p

Koszt utrzymania konia wraz z dojazdem to koszt samego pensjo w okolicy wrocka, więc mi się opłaca zwłaszcza, że nie muszę dopłacać za siano, słomę, wypuszczanie dałodniowe itp.

Frans, a gdzie masz teraz konia?
eeee taaam ja mam 70  🙂 szukanie stajni to koszmar, a ja dobrze trafiłam, więc nie narzekam  😀
Frans, a gdzie masz teraz konia?


Piskorzów koło Pieszyc (Góry Sowie) ale ja mieszkam przy FAT więc wylatuje na obwodnicę i się kulam 90km/h, godzinka zejdzie ale jadę a nie stoję w korku usiłując przejechać przez miasto.


Edit. eeee taaam ja mam 70  🙂 szukanie stajni to koszmar, a ja dobrze trafiłam, więc nie narzekam  😀


Bo czasem warto iść na kompromis aby mieć święty spokój 🙂
Dla mnie możliwość nie martwienia o konia gdy nie ma mnie dłużej jest bezcenna  😉


Frans, jakie tam warunki są?
Witajcie. Prawdopodobnie od około stycznia będę potrzebowała wolnego boksu dla mojego konia. Poszukuję stajni jak najbliżej zachodniego Wrocławia (do ok 30min drogi samochodem), cenowo do 900 zł miesięcznie. Nie potrzebuję udogodnień- nie zależy mi na hali, derkowaniu, czy ogrzewanej siodlarni. Priorytetem są łąki, (najlepiej całodzienne) padokowanie razem ze stadem. Do tego podstawy - sprzątanie boksu, karmienie i traktowanie konia jak swojego, a nie jak comiesięczny dochód. Jak najbardziej może być to przydomowa stajnia, a może jest miejsce gdzie konie są na zewnątrz w stadzie 24 na dobę? Będę wdzięczna za polecenia, a do miejsc powiedzmy "mało popularnych" o kontakt, bo czasami ciężko znaleźć niektóre stajnie w internecie.
Mrozów.
Duże łąki, jest opcja na konia 24h na dworze. Konie chodzą w stadzie.
Od późnej jesieni ma być nowy dzierżawca i sądzę że miejsce dużo zyska na zmianie.
Cześć!
Od października przeprowadzam się do Wrocławia(okolice placu Grunwaldzkiego) w związku z tym poszukuje stajni z trenerem, halą i padokami najlepiej. Póki co mam miejsce w Small Cherry- jakieś opinie lub propozycje?  :kwiatek:
prime, to się dopytaj tam o padokowanie,  bo chyba jest tylko w stadzie,  a tak jak w pojedynkę to musisz sama puszczać ( chyba)?
prime,  a Wojnarowice u J. Chrzanowskiego? Bardzo polecam
prime, to się dopytaj tam o padokowanie,  bo chyba jest tylko w stadzie,  a tak jak w pojedynkę to musisz sama puszczać ( chyba)?


O to dobrze, że mówisz!! Musze w takim razie się wywiedzieć.
kare_szczescie dziękuje, dzisiaj tam zadzwonię  :kwiatek:
Mrozów.
Duże łąki, jest opcja na konia 24h na dworze. Konie chodzą w stadzie.
Od późnej jesieni ma być nowy dzierżawca i sądzę że miejsce dużo zyska na zmianie.

Czy zysk na zmianie ma polegać na tym że konie w nocy będą bez opieki bo nowy dzierżawca ma taką koncepcję !!!
Frans, jakie tam warunki są?


Warunki mam idealne 🙂
- koń ma jedzenia full, długo padokowany, mój ma drzewa w sezonie letnim na padoku, jest woda non-stop (nie jest to oczywiste w wielu stajniach), boks codziennie sprzątany.
- obiekt na wysokim poziomie, bezpieczny, stajnia wysoka i szeroka bez strychu nad końskimi głowami oraz bez zapachu amoniaku. Są dwie ujeżdżalnie wymiarowe w tym jedna oświeltona oraz jest lonżownik, są siodlarnie i wc.
Jestem bardzo wymagająca do tego pleśń w sianie wyczuje na kilometr a tu mój wrzodowiec wygląda cudnie (no nie cudnie bp jest gruby ale to emeryt)

Edit odp była do Cloud George nie do Iskra de Baleron
myślę, że zmiany będą znaczne. Przede wszystkim siano full i kamery on-line również na podczerwień. Obiekt będzie zabezpieczony i nie przez cały czas będą same. Osoba przejmująca dzierżawę na pewno dźwignie trud prowadzenia stajni z korzyścią dla tych co nie chcą się wynieść z Mrozowa. Zmiany będą widoczne ale wszystko wymaga czasu.
Czy zysk na zmianie ma polegać na tym że konie w nocy będą bez opieki bo nowy dzierżawca ma taką koncepcję !!!

Witamy na RV 😀

Wydaje mi się że ludzie w nocy śpią i wtedy też nie patrzą na konie, ale może jestem dziwna  🙄 😉
Masa jest stajni gdzie na noc zwyczajnie zamyka się obiekt a stajenny jedzie do swojego domu...

Dla mnie ważniejsza jest dobra kondycja pastwisk i zgodne z umową zadawanie siana niż to żeby ktoś w nocy stał i patrzył jak konie śpią 😉
[quote author=Cloud George link=topic=170.msg2885422#msg2885422 date=1567098642]
Czy zysk na zmianie ma polegać na tym że konie w nocy będą bez opieki bo nowy dzierżawca ma taką koncepcję !!!

Witamy na RV 😀
[/quote]

Czyżby odchodzący dzierżawca robił reklamę nowemu?
Trochę dziwne, że o takim szczególe wiedzą wyłącznie pensjonariusze mrozowa a tu nagle rekestracja na forum tylko po to aby postraszyć, że konie będą same (co jest nieprawdą).

Stadnina Koni Kruszyńscy w Rościslawicach jeden wolny boks 🙂
Cześć!
Od października przeprowadzam się do Wrocławia(okolice placu Grunwaldzkiego) w związku z tym poszukuje stajni z trenerem, halą i padokami najlepiej. Póki co mam miejsce w Small Cherry- jakieś opinie lub propozycje?   :kwiatek:



W Small Cherry nie ma dużych padoków i nie stoją raczej od rana do wieczora na dworze. Większość koni stoi tam w boksach, ale to głównie sportowe konie.
Wolne boksy są w Warzynie- Horda. Stoję tam ze swoją klaczą ( dekowana) stajnia posiada halę i łąki 20h, również na wybiegach jest siano i automatyczne poidła z wodą. Stajnia po generalnym remoncie, odmalowana i wysprzątana na cacy. Karmienie według zaleceń właściciela ( moja klacz łyka i ma wrzody, rao). Polecam można jeździć do późnych godzin wieczornych.
Mogę na facebooka wysłać aktualne zdjęcia i filmy ze stajni, bo dużo się tam zmieniło.
Cena 900zł miesięcznie
[quote author=prime link=topic=170.msg2885126#msg2885126 date=1566983483]
Cześć!
Od października przeprowadzam się do Wrocławia(okolice placu Grunwaldzkiego) w związku z tym poszukuje stajni z trenerem, halą i padokami najlepiej. Póki co mam miejsce w Small Cherry- jakieś opinie lub propozycje?   :kwiatek:



W Small Cherry nie ma dużych padoków i nie stoją raczej od rana do wieczora na dworze. Większość koni stoi tam w boksach, ale to głównie sportowe konie.
[/quote]


Konie padokowane w stadzie są tam od rana do wieczora.
Tak z ciekawości zapytam, czy są w okolicach Wrocławia jakieś stajnie wolnowybiegowe? Tak do 50 km, kierunek obojętny.
w 50 km łapią sie chyba Janczowice, a prawdopodobnie za rok będzie otwierała sie następna, blizej Wrocławia.
Stajnia Foresta.
Dzięki za odpowiedzi, ewentualnie jakaś hodowla tabunowa, która bierze konie na pensjonat, Prowadzi ktoś takie stajnie na Dolnym Śląsku? Chodzi dokładnie o jak największą ilość ruchu na dobę dla konia  :kwiatek:
Od jakiegoś czasu Wasiewicz Western Horses również prowadzi chow wolnowybiegowy. Znajdujemy się w okolicach Kątów Wrocławskich, choć chow tabunowy to to nie jest 🙂
Dorota Szorc, znajdziesz na fb.
MATRIX69, w stajni u Susłowskich konie są 24h na łąkach. To stado duże ma coś ok. 20 koni chyba.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się