Derki

flygirl, one ogólnie są duże. Nie jestem pewna, czy rozumiem, o co dokładnie pytasz 😁 Jeśli o to, czy padokowe są większe od stajennych to nie, bierzemy ten sam rozmiar.
Bo mam niejasne wrażenie, że te stajenne Rambo są mniejsze niż padokowe Amigo. Muszę kupić Amigo dla 5 koni, a nie mam na stanie nic mniejszego od 155, żeby mieć pewność, co wziąć. Założyłam te 155 na dwa konie, które niby są dość spore, ale jednocześnie krótkie, więc dla nich będzie 145, ale z kolei trzy pozostałe aktualnie mają na sobie 145 innych firm, ale są znacznie mniejsze od dwójki pozostałych i nie mam pojęcia, czy wziąć dla nich 135, czy to już będzie jednak za małe. Zwłaszcza, że mam summersheet (zielonego pojęcia nie mam, jak to się nazywa po polsku) w rozmiarze 135 i było zdeczka za małe. Dodatkowo dwa mniejsze konie plus te dwa większe będą golone, więc muszą mi się zmieścić pod to podpinki, również Horseware'a. I niby mam te 155 i zakładałam na największego konia, na jego grubaśne zimowe derki i nadal było miejsce, ale i tak nie do końca ufam, że dobrze to na czuja dopasuje. Zwłaszcza, że cała piątka ma w nich stać w stajni i na dworze, więc nie mogą w nich tonąć ani się zakleszczać. 😜
flygirl Z mojego doświadczenia Amigo zawsze lepiej leżały na koniach szczuplejszych z wąskimi klatkami. Rambo były zawsze obszerniejsze.
Bo mam niejasne wrażenie, że te stajenne Rambo są mniejsze niż padokowe Amigo. Muszę kupić Amigo dla 5 koni, a nie mam na stanie nic mniejszego od 155, żeby mieć pewność, co wziąć. Założyłam te 155 na dwa konie, które niby są dość spore, ale jednocześnie krótkie, więc dla nich będzie 145, ale z kolei trzy pozostałe aktualnie mają na sobie 145 innych firm, ale są znacznie mniejsze od dwójki pozostałych i nie mam pojęcia, czy wziąć dla nich 135, czy to już będzie jednak za małe. Zwłaszcza, że mam summersheet (zielonego pojęcia nie mam, jak to się nazywa po polsku) w rozmiarze 135 i było zdeczka za małe. Dodatkowo dwa mniejsze konie plus te dwa większe będą golone, więc muszą mi się zmieścić pod to podpinki, również Horseware'a. I niby mam te 155 i zakładałam na największego konia, na jego grubaśne zimowe derki i nadal było miejsce, ale i tak nie do końca ufam, że dobrze to na czuja dopasuje. Zwłaszcza, że cała piątka ma w nich stać w stajni i na dworze, więc nie mogą w nich tonąć ani się zakleszczać. 😜


To dla tych co mają 135 za małe bierz 140. Ja na obszernego wałacha który polarówki i stajenne nosi 135 padokową z horseware brałam 140.
Miałam ze dwie padokowe Amigo i wypadały dużo mniejsze niż PE. Nie są tak obszerne jak Rambo czy Rhino też Horseware’a. Były też dość wąskie w klacie. Te moje Amigo szybko zakończyły żywot, ale moje konie to niszczyciele jakich mało  😵. Znajomi mają Amigo po kilka lat, a Vimto z Duśką załatwili swoje w dwa tygodnie  😵 😂

Znalezione na stronie FB jednej z klinik weterynaryjnych z moich okolic:

W UK jest większa wilgotność powietrza i zimno jest mocniej odczuwalne. Stajnie są to otwarte boksy tupu angielskiego albo stajnie wewnętrzne, które są bardzo przewiewne dla zdrowej cyrkulacji powietrza (i z powodu niechlujstwa i partactwa tubylców też :hihi🙂.
Dziwne, bo ja mam wrażenie właśnie, że one są w klacie spore, albo mam same suchoklatesy. 👀

Nique oo nawet nie pomyślałam, że mają takie pomiędzy, wspaniale. 😀
czeggra1, O nieźle. Ale serio takie srogie dery są potrzebne czy trochę jednak przesady w tym jest...? Jak oceniasz? Rozmawiałam niedawno z kumpelą z UK, która twierdzi, że część ludzi mocno przesadza... z kołdrami i grubaśnymi derkami przy -1. Niemniej jednak z drugiej strony... w Polsce ostatnio były takie wahania temperatur, że zaderkowałam swojego dorosłego konia, bo uznałam, że jest mu najzwyczajniej w świecie zimno w takie wilgotne, wietrzne i zimne dnie.
W UK pracowałam w stajni ładnych pare lat i mają tendencje do przesadzania. W życiu tyle derek na jednego konia nie zakładałam jak tam, szczególnie konie skoczki są przegrzewanie.
Jednak jak moja kobyła była ogolona cała i w nocy spadło do -5 to miała podderke 100g i na to derke 400g z kapturem i ochraniacze stajenne a jakaś ciepła nie była, uszy miała letnie.
Dodam tylko, że temperatura -5 w UK to jest przeraźliwie zimno. Jak to mówią Anglicy to zimno przyszywa aż do kości.
Też chyba wszystko zależy od klimatu. Konie w Polsce z natury są nastawione na większe wahania temperatur, bo zimą łatwo o zmianę temperatury z +5 na -5.
W UK rzadko kiedy temperatura jest ujemna, więc konie nie są przyzwyczajone do nich. Dodatkowo rzeczywiście większa wilgoć i wiatr powoduje, że inaczej się taką temperaturę odczuwa.
Mój koń nie lubi jak mu jest za ciepło, więc nie muszę się obawiać, że go wychłodzi.
To jest moja 8 zima w krainie deszczowców i mam już trochę doświadczenia z tutejszymi zimami  😉. Wyspiarze często przeginają z derkowaniem. Widziałam już konie w 3 derkach i kołdrze przy około -10 😜. To co jest w tabelce jest mniej więcej zgodne z rzeczywistymi potrzebami.
Dziś w nocy ma być -3 i zapakowałam moje ogony w 300 gram z kapturami. Duśka jest ogolona, a Vimto nie. Obydwoje stoją w boksach angielskich. Poniżej - 5 wsadzę im pod spód Thermatexy i powinno być dobrze  🙂.
Mój Vimto to tak naprawdę zaczyna marznąć i chudnąć poniżej 5 stopni. To u niego taka granica od której trzeba zacząć go pilnować. Konisko irlandzkie urodzone i wychowane na irlandzkich łąkach. Może biologicznie nie jest zaprojektowany na mniej niż te +5 stopni  😉?

Edit. to jest już moja 9 zima w UK - ależ ten czas leci  🤔
Nie strasznie mnie z tymi Amigo, że są wąskie..... zamówiłam właśnie jedną. :/
Klami, to chyba zależy od punktu odniesienia 😉 Moim zdaniem szerokie 😉
paa, oby!!!! W każdym razie jak będzie ok na mojej szafie pięciodrzwiowej, to znaczy, ze sa dość szerokie.
Help!

Gdzie najlepiej wysłać derki do prania?  :kwiatek:
W zeszłym roku wysyłaliśmy do Wrocławia (Kitty), ale w tym roku nie zatrybiło 🙁
Dostaliśmy dodatkowo info, że pralnia działa tylko do grudnia...
Dodam, że ja spod Elbląga  👀
Dziewierz Nie, no ja do końca roku tyram  😉 To Twojej paczki dpd nie chciało mi dać za wszelką cenę?  😵
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
20 listopada 2019 06:47
dziewierz popyraj w lokalnych pralniach  😉 u nas przyjęli bez problemu, policzyli na kilogramy jako 1 wkład osobny
kitty

tak, naszej paczki z pierdyliardem derek 🙁

(oni mówią, że odbiorca za wszelką cenę nie chciał odebrać)

Paczka wróciłą do Elbląga, jesteśmy 50 zeta w plecy (o ile DPD nas nie obciąży za zwrot dodatkowo)

Szukamy gdzie by to barachło wyprać, bo mój to wytrzymie do mrozów (zarósł na odmianę syberyjską), ale koleżanka swojego musiała ogolić, bo nie dała rady jeździć, i teraz w dwóch polarach trzyma...
Dziewierz, bardzo polecam hippopralnia.pl
Korzystam od lat i jestem mega zadowolona
Sami przysyłają kuriera po paczkę
_Gaga  Dziękuję!
Wzięłam w końcu tą horze 165 cm i całe szczęście, bo jest na styk. Okazało się, że mój koń nie nosi już dawno 155 cm. Ja o tym nie wiedziałam, bo zawsze zamawiałam 155 cm i były dobre, ale teraz okazuje się, że wszystkie są większe. Eskadron ripstop XL ma 165 cm, a Premier Equine 6,9" 172 cm :-O
desire   Druhu nieoceniony...
20 listopada 2019 11:45
kitty

tak, naszej paczki z pierdyliardem derek 🙁

(oni mówią, że odbiorca za wszelką cenę nie chciał odebrać)

Paczka wróciłą do Elbląga, jesteśmy 50 zeta w plecy (o ile DPD nas nie obciąży za zwrot dodatkowo)

Szukamy gdzie by to barachło wyprać, bo mój to wytrzymie do mrozów (zarósł na odmianę syberyjską), ale koleżanka swojego musiała ogolić, bo nie dała rady jeździć, i teraz w dwóch polarach trzyma...

Ale jak nie chciala odebrac? Powiedziala kurierowi ze ma sie wypchac?  😲 tak to chyba nie dziala? 😉
desire

Nie,no to półżartem było ( chociaż do śmiechu nam nie jest)
DPD twierdzi że podjęli 3 próby doręczenia o różnych porach, ale nie udalo im się zastac adresata
z DPD ostatnio problemy, na wątku o kurierach opisałam ja i inne osoby, ja bym złożyła reklamacje i żądała zwrotu kasy.
Dziewierz Powiem Ci, że ten wpis mocno dla mnie nieprzyjemny..... Nie miałam nigdy takiej sytuacji z paczką ( a od 2012 prowadzę pralnię...) Brak informacji o paczce od strony kuriera, ani telefonu, ani awiza w skrzynce. Pojechałam do bazy na Twoją prośbę tracąc ponad 2h i paliwo, prosiłam o numer przesyłki, którego mi nie podałaś pisząc, że po adresie wyszukuje dpd, jeszcze na miejscu jak mi baba powiedziała, że nawet nie poszuka bez numeru, dzwoniłam do Ciebie i pisałam... Myślę, że mam prawo twierdzić, że zrobiłam bardzo wiele żeby wszystko było ok, choć nie było to po mojej stronie.
DPD nie wyszukuje po adresacie tylko po numerze paczki lub numerze nadania.
kitty
Napisałam już, że to pół żartem było, przecież!
Paczkę wysyłała moja koleżanka, nie wpisała waszego numeru telefonu i pluje sobie w brodę z tego powodu
A potem zgubiła dowód nadania
Szukamy gdzie by to barachło wyprać, bo mój to wytrzymie do mrozów (zarósł na odmianę syberyjską), ale koleżanka swojego musiała ogolić, bo nie dała rady jeździć, i teraz w dwóch polarach trzyma...


Dziewierz oprócz hippoprali polecam również praktyczną pralnię. Obydwie firmy działają na bardzo wysokim poziomie  😍
Nie zabrzmiało jak pół żartem tylko solidna antyreklama :P Kurier bez podanego numeru telefonu odbiorcy mógł nawet nie podjąć próby doręczenia, nie masz nawet jak tego sprawdzić czy nie odklikał próby nadania bo nie masz jak udowodnić że się nie kontaktował z odbiorcą. A jak miał się kontaktować bez numeru, szczególnie jak to była duża śmierdząca paczka to niekoniecznie mogło mu się chcieć nieść jak nie musiał. Przecież tam też pracują tylko ludzie.

Bez numeru paczki nie mają jak znaleźć jej na bazie (gdzie się miliony paczek przewijają).


Polecam Praktyczna Pralnię! Jest super.
kitty dopiszę się bo widzę że mi wcięło połowę postu
Absolutnie nie mam do was pretensji, nie miałam absolutnie zamiaru się skarżyć i jeśli odebrałaś mój post jako nieprzyjemny to najmocniej przepraszam :kwiatek:
Horseline_89 naprawdę nie wiem gdzie się dopatrzyłaś antyreklamy, naprawdę nawet przez myśl mi nie przeszła jakakolwiek krytyka pralni, po prostu pechowo wyszło z kurierem i tyle...
Ja to już się boję odzywać 🙁
[quote author=Horseline_89 link=topic=43.msg2898637#msg2898637 date=1574269495]
Polecam Praktyczna Pralnię! Jest super.
[/quote]

A ja niebardzo polecam, bo obydwie derki skurczyły mi się i są za małe na konia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się