Pensjonaty we Wrocławiu

W stajni Janczowice wolny wybieg tylko latem. Najbardziej zblizony do tabunowego widziałam u Roksany Chrabustowicz (jest na FB). Ona ma duże swoje stado i pensjonat - jest tez tanio jak na okolice Wrocławia.
Tak z ciekawości zapytam, czy są w okolicach Wrocławia jakieś stajnie wolnowybiegowe? Tak do 50 km, kierunek obojętny.

Mrozów ma chów bezstajenny i spore wybiegi, stado ok 12koni, siano non stop i woda, lizawki itp 😉

Polecam również miejsce gdzie mój stoi na emeryturze- rancho piskorzów, 3km od pieszyc.
Noce są w stajni ale długie padokowanie, bdb warunki dla konia i jeźdźca oraz portfela.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi  :kwiatek:, na re-voltę zawsze można liczyć!  🏇
Jestem jeszcze przed wizytą weta, zobaczymy co wet powie, czy zmiana nocowania w boksie na wolny wybieg lub tabun nam pomoże, ja najchętniej nie ruszałabym się już do końca życia ze stajni, w której stoję...no ale konie najważniejsze. Jeśli zbliżenie warunków ich życia do naturalnych ma pomóc to zaryzykuję.
w Stajni w Rościsławicach dwa wolne miejsca od grudnia  😉
Nie wiem czy mogę tutaj, ale czy ktoś jest może zorientowany jakie są ceny za pensjonaty w Strzegomiu? Chętnie na Priv 🙂  :kwiatek:
Dzień dobry, czy mamy na forum kogoś z Jeleniej Góry lub okolic, bardzo potrzebuję namiary na kowali i weterynarzy z tych okolic lub też dojeżdżających. Może być tu, może być na priv, z góry dziękuję  :kwiatek:
MATRIX69 z wetów ( to aż zazdroszczę ) masz Barbarę Jandzis - fenomenalna lekarka, niestety dawno dała drapaka z Wrocka  😕
MATRIX69, na_biegunach jest z Jeleniej to może sie do niej odezwij (-:
Już się odezwałam, dziękuję za namiary  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Zdecydowanie polecam Basię Jandzis. Jest bardzo dobra
Mam pytanie.
Ile kosztuje pensjonat w stajni u Państwa Kruszyńskich w Rościsławicach?

1200zł karuzela płatna dodatkowo.
A w Żelazowie u Gillmaier?
TuttiFrutti, Ostatnio było 1000 pln i w cenie albo padok albo karuzela.
Nie wiem jak jest teraz, bo to cena jakoś rok wstecz.
Cześć, szukam dla mojego młodego stajni najlepiej północny-wschód Wrocławia (trasa na Oleśnice, okolice Długołęki). Nie interesują mnie stricte ośrodki jeździeckie a raczej małe, kameralne stajnie, mogą tez być przydomowe. Wiem o Ramiszowie, stajni w kamieniu k. Długołęki. Czy to tylko tyle? Może wy macie jeszcze jakieś namiary, będę mega wdzięczna  🙂
W Piszkawie jest nowa stajnia, a to zdaje się okolice Długołęki, w Kiełczówku- trzeba na FB znaleźć profil Aleks Borysewicz i ta na pewno kameralna, w Wilczycach (zwana dawniej bananiarnią, teraz to nie wiem nawet jak się zwie, ale działa).
Nowa piszkawa trochę droga jak na brak hali bo 950zl, jeżeli chodzi o Kiełczowek to pisałam do pana ale napisał, ze już nie przyjmują koni bo stajnia będzie się w kwietniu zamykać. A wilczyce sprawdzę, bo ponoć właściciel się zmienił wiec może będzie lepiej niż było. Dzięki  😀
A jakieś opinie o stajni Nostra w Kątnej?
Gdybyś chciała uzyskać więcej informacji o Ramiszowie
chętnie pomogę 🙂
Jeśli chodzi o Wilczyce - właściciel się nie zmienił, tylko dzierżawca jest inny, ale to już od ponad roku.
Stajnia odżyła - konie zadbane, dobrze karmione, na padokach siano i woda, boksy codziennie sprzątane (z tego co się orientuje). Świetna atmosfera.
Warto zerknąć na profil na FB:  Stajnia Wilczyce - jazda konna i pensjonat
Polecam 😉
Borysówka Nostry niestety nie ma od kilku ładnych lat. Musiałaś trafić na jakąs nieaktualną informację  😉
Jej, sprawdziłam to i faktycznie  😀
Ma ktoś numer do Państwa Marców z Ramiszowa?
Poszedł priv  🙂
Może stajnia Horda- Warzyna? Cena 900zł miesięcznie, hala, ogromne łąki ( bale siana te4ż są wstawiane), zewnętrzny lonżownik (20m), spory plac do jazdy na zewnątrz. Codziennie sprzątane, karmienie owsem lub według zaleceń właściciela.
Cześć 🙂 zastanawiam się nad przeniesieniem konia do Wrocławia
Jakie stajnie możecie polecić, by był w miarę dobry dojazd z okolic Grunwaldu? Jak cenowo, na jaki przedział się trzeba nastawić?  :kwiatek:
darolga   L'amore è cieco
03 maja 2020 12:04
olga96 - musisz sprecyzować czego szukasz i co potrzebujesz - padoków, stada, kameralności czy np. top zaplecza treningowego?
Zależałoby mi na tym by koń wychodził na padok, infrastruktura nie musi być top, ale żeby było gdzie pojeździć (hala to szczyt marzeń) i przyzwoita opieka. Miejsce dla rekreanta i młodego konia 🙂

Byłam kiedyś w Rakowie, jak tam wyglada opieka oraz cena? 🙂
Witajcie,
Pilnie szukam pensjonatu dla dwóch koni.
Czy w okolicach Wrocławia istnieją jeszcze stajnie z halą oferujące boksy w cenie do 1100zł od konia, z możliwością dojazdu komunikacją (poza Borową)?  🤔 Mogą być daleko, lekko ponad godzinę drogi z okolic dworca głównego jestem w stanie przetrwać.
Wiem o Warzynie i Głosce, ale tam jest spory kawałek do pokonania ze stacji, więc jeszcze się łudzę, że jest coś z lepszym dojazdem.
Zależy mi na tym aby konie wychodziły na padok i dostawały jeść (może być system pudełkowy, nawet mile widziany, zawsze sama moczyłam wysłodki itp), rodzaj stajni obojętny, mogą stać w murowanej lub angielskiej, a jak będzie taka możliwość to również 24h na dworze. Obecność rekreacji mi nie przeszkadza. Dotychczas prowadziłam jazdy osobom współdzierżawiącym mojego konia, jesteśmy dość zgranym teamem i nie chcemy się rozstawać, więc szukam stajni gdzie nie będzie to stanowiło problemu.
Jeśli nie znajdzie się nic z halą, chętnie wybiorę stajnię, gdzie place są zadbane i nie ewoluują w jeden wielki basen na cały sezon jesienno-zimowy. 
Z góry dziękuję za pomoc 🙂
Lolaaa Ja stałam w KJ Bachmat w Pruszowicach jak mieszkałam we Wrocławiu. Blisko Wrocławia, dogodny dojazd autobusem podmiejskim. Opieka świetna, jedzenia nie brakuje, dużo padoków, plac, hala. Cena 1000-1100zł, nie pamietam dokładnie. Moja bardzo dobra koleżanka przyszła tam z koniem po mnie, stoi już dwa lata i również jest bardzo zadowolona 😉 Złotych klamek może nie ma ale właściciele bardzo pomocni i dbający o konie.

olga96 Tobie również polecam tą stajnie. Z okoli Placu Grunwaldzkiego dojeżdżałam w 15 min. Oprócz tego stałam jeszcze w Kamieniu. Wyniosłam się bo trochę zaniedbali opiekę (przez pierwszy rok było super i po wakacjach wróciłam ale niestety się popsuło) nie wiem jak jest teraz. Ale stajnia tania i z bardzo dobrym placem nadającym się do treningów również zimną. Płaciłam chyba 650zł.
Bachmat teraz 1300 bo ostatnio tam dzwoniłam 🙂
Jeszcze Platan w Ramiszowie i dojazd szynobusem z Wrocławia ☺️
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się