Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

tunrida, widziałam historie ns fb, nie wiedziałam, że miałaś tylko godzinę na przesiadkę. No powiem szczerze że mocno ryzykownie, zwłaszcza, że loty międzynarodowe a nie krajowe to i odprawa inna. Ja sobie zawsze daję 3-4h zapasu. Masz nauczkę na przyszłość 😉 ahoj przygodo 😉
tunrida, a Etiopia-Malawi kiedy masz? Zdążysz?
A pierwszą przesiadkę miałam mieć 1 godzinę i 20 minut. Poprzednio też braliśmy taki czas i było ok.
Tak. Mam nauczkę.  Nigdy więcej!
Na lotnisku w Etiopii mam aż 3 godziny, więc spoko.
A teraz kolejna opowieść.
Startuję z Malawi do Etiopii. Etiopskimi liniami. Zabierają na pokład tylko tych którzy się odprawili jako pierwsi. Zostaje nas 36 osób, które " nie lecą". Tak po prostu. Dostajemy hotel, nowe loty następnego dnia.
I utknęłam znów. Sama. W Afryce.
Czy jest możliwość kupna biletów w formie voucherów, na konkretny lot, ale z możliwością wyboru terminu?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 listopada 2019 08:41
Słuchajcie, czy w bagażu podręcznym przejdą takie rzeczy jak lornetka, czy aparat fotograficzny (duży)?
zembria, ja normalnie przewoziłam lustrzankę do Norwegii, Anglii, tylko wykupywałam priorytet, żeby mieć pewność, że ta torba będzie na pokładzie, a nie przy bramce każą mi ją zdać do luku 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 listopada 2019 09:53
My mamy duży bagaż też wykupiony, ale wolałabym tego tam nie pakować, z obawy o uszkodzenie.
Ja zawsze mam aparat w podręcznym, bo nie latam z rejestrowanym już. Wyjmuję tylko aparat, obiektywy, laptopa  do kontroli i tyle. Problem mam tylko z zapakowaniem tego do torby ponownie. 🤣
Nie wyobrażam sobie załadowania takich sprzętów do nadawanego, przecież to co się dzieje czasem z tym bagażem to tylko można sobie wyobrazić widząc go czasem po locie 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 listopada 2019 10:43
No to spoko, mało latam i nie byłam pewna 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
21 listopada 2019 17:50
To już jutro, pierwszy od 15 lat lot samolotem 😅
Czy jeśli szampon, żel pod prysznic, perfumy i paste do zebow (wszystko oczywiscie do 100 ml) wrzucę do kosmetyczki z cieniem, tuszem, fluidem i lusterkiem to się przyczepia? Czy musze osobno?
Graba.   je ne sais pas
21 listopada 2019 17:58
Bischa, osobno, w przezroczystym, strunowym woreczku. Najczęściej  na lotnisku można je dostać, przed sama kontrola.
Bischa   TAFC Polska :)
21 listopada 2019 18:24
Wszystko? Wlacznie z kosmetykami płynnymi?
Ja zawsze wrzucam razem i jeszcze nikt nigdy się do mnie nie przyczepił.
Graba.   je ne sais pas
21 listopada 2019 19:47
Chodzilo mi o plyny, na każdym  lotnisku  sie spotkalam z tym, ze trzeba je miec w przezroczystym woreczku. Kosmetyczke wykladam osobno z plecaka, ale to juz zalezy od lotniska.
Ja sobie ostatnio karnie naszykowałam przezroczysty woreczek w płynami (raptem 3 sztuki). Chciałam do wyjąć przy kontroli bezpieczeństwa, ale w przypływie zaćmienia mózgu ( 5 rano w niedzielę ) zapomniałam, w której kieszonce plecaka go mam. Pomyślałam, ze może został jednak w domu i puściłam plecak do skanera. Wyszedł z drugiej strony i nikt nic nie mówił. Dopiero po jakiejś godzinie szukając batonika musli znalazłam ów woreczek. Cały czas siedział w kieszonce. Jakim cudem nie zatrzymali mi plecaka? Nie wiem. Może służby też były lekko nieprzytomne o tej porze 😉
Nie zawsze zatrzymują z tego powodu. Ja w sumie oprócz elektroniki, to nic nie wyciągam, jak im coś nie będzie pasowało to sami to sprawdzą, jak będą chcieli, nie ma co tak demonizować tych kontroli i się stresować każdym szczegółem, bo naprawdę nie ma czym. I mówię to ja, której bagaż za każdym jednym razem jest przetrzepany ze strony norweskiej, a prawie nic w nim nie mam. 🤣
Chodziło mi o to, ze zawsze mam kosmetyki w normalnej kosmetyczce, która lezy sobie zamknięta w walizce i nigdy nie kazali mi niczego pakować w woreczki. A podróżuje dość często ...
emptyline   Big Milk Straciatella
23 listopada 2019 12:59
Sonkowa, w bagażu podręcznym?
Lena, nie raz, nie dwa mi się to zdarzyło, zwykle jest to latający po torbie krem do rąk albo perfumy i zwykle nie ma problemu, czasem znajdą i zwyczajnie każą przełożyć do kosmetyczki, także nie ma się co tym stresować.

Generalnie zasada jest taka, że płyny mają być w przezroczystym woreczku. Ja mam na tę okazję kupione przezroczyste kosmetyczki i pi razy oko raz w roku muszę przełożyć do woreczka. Czasem mam tam też wrzucony puder czy cienie i to nie ma znaczenia, chodzi o sam fakt, że płyny powinny być max 100ml sztuka, max 1l łącznie i w przezroczystym worku. Wszystko jest dokładnie popisane na stronie każdych linii lotniczych zresztą, w większości nawet i w formie obrazkowej.
Tak, w tej walizce małej.
Oczywiście wszystko przelane do pojemniczków 100ml.
Czy ta "trolley bag" to musi być jak na obrazku, na kółkach? Czy to może być zwykła torba sportowa? I czy jest opcja, żeby mieć jedną torbę sportową jako darmowy podręczny, a drugą taką torbę, jako właśnie tą trolley?
flygirl, rodzaj bagazu (walizka/plecak/miekka torba) w zadnych liniach lotniczych nie ma znaczenia, ani w przypadku podrecznego ani nadawanego, byleby wymiary, ilosc i waga sie zgadzaly 😉

Zreszta na to nawet nikt z reguly nie patrzy, jak cos mierza lub waza to jest juz wydarzenie :P

Fakt, póki co mierzenie widziałam raz i to na szczecińskim mikro lotnisku, na "normalnych" dużych nikt tego nie robi. 🤣

To super, że nie ma znaczenia, zaczęłam wątpić, bo nigdy nie widziałam kogoś z dwiema takimi samymi torbami, z których jedna jest jako darmowa podręczna, a druga rejestrowana. 😀
Tym razem pomocy potrzebuje ja. Pomimo dużego doświadczenia w tanim lataniu, kompletnie nie wiem jak zorganizować lot z dzieckiem.
Leciał ktoś z wózkiem typu gondola? Jak to zorganizować? Za to powinnam zapłacić. Widzę ze niemowlę leci za darmo, ale co z wózkiem? Torba do wózka? Za co się dopłaca? Dziecko leci na rękach u rodzica?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 lutego 2020 10:40
Wózek oddajesz przed wejściem na pokład.

Takiego malucha najbezpieczniej jednak w łupinie wsadzić do samolotu. Juz teraz chyba większość lini poleca to, bo taki pas na brzuchu dziecka do najlepszych rozwiązań nie należy. Ale kazdy tu musi dla siebie zdecydować. Na stronach lini  szukaj info.
Macie jakies doswiadczenia z reklamacjami/prosbami o zwrot za bilety w Raianair? Odwolalam jutrzejszy lot do Mediolanu po ostatnich doniesieniach o koronawirusie, i okazuje sie ze skoro lotow nie odwolali, to zwrot sie nie nalezy. Owszem,  nie ma takiej opcji w regulaminie, ale to raczej sytuacja szczegolna, i mysle o odwolywaniu sie. Jest sens?
iwona, ja rezygnuje z wyjazdy do Rzymu za tydzień, bilet wizzair. Nie sądzę, żeby cokolwiek dało się odzyskać. Musielby odwołać loty...
Bardziej mnie zastanawia czy dostanę zwrot za noclegi :/
No to mamy ten sam problem 🙁 ja raczej
bede dzialac, wiec i info wrzuce tu jak cos bedzie wiadomo. Z noclegiem mam to samo, wykupilam opcje, ze do 3 dni przed rezygnacja jest darmowa, ale wiesci o wirusie byly 2 dni przed moim wylotem, wiec koszty kolejne mam...
Jest tak, ze zwrot za bilet  musi byc poparty dokumentacja medyczna, ze jest sie tak chorym, ze nie mozna leciec. A co jesli jest ryzyko, ze nie wrocisz bo z gory wiadomo, ze takie ryzyko (duze) jest?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się