kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

blucha,  - paszport nie jest dowodem własności, istotna jest umowa sprzedaży lub darowizny. Chcę mieć to 100% prawnie i legalnie załatwione, wierz mi, ja już się w życiu nadziałam kilka razy na to, że papier jest papier i lepiej go mieć.
Tak wiem, konie dalej często sprzedaje się na gębę i z gotówką do ręki, ale to nie oznacza, że formalnie jest to ok. Na gębę to ja płacę jego rachunki od dawna 😉 Tu bardziej chodzi o akt prawny.


Ja przepisywałam swojego po ukończeniu 18. lat (umowa darowizny). Postaram się w weekend poszukać mojej umowy i Ci wyślę 🙂
Sonkowa, - dziękuję :kwiatek: Ja mam trochę więcej niż 18, ale właśnie o taką sytuację mi chodzi.
blucha, - np. na zapisy i podatki, żeby się nie wkopać przed skarbowym 😉 Dla mnie paszport jest mniej istotny niż umowa, z paszportami różne kwiatki widziałam.
keirashara

Spisujesz z mamą umowę darowizny, że mama daruje Ci konia x o wartości kwoty y. Jeśli wartość konia jest mniejsza niż 9.637,00 zł - nie trzeba tego faktu zgłaszać do Urzędu Skarbowego.
Więc najlepiej wpisz mniejszą wartość.

Podpisana przez obie strony umowa darowizny jest wystarczającą przesłanką, żeby Ci w Związku przepisali konia.

edit pomyłka błędna kwota  😉
Pierwsza grupa podatkowa to osoby z najbliżej rodziny, w przypadku których kwota wolna od podatku wynosi 9637 zł. Limit ten dotyczy sumy wszystkich otrzymanych darowizn od tej samej osoby na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

W ramach pierwszej grupy wyróżnia się grupę 0, do której należą małżonek, zstępni (np. syn, córka, wnuki, prawnuki), wstępni (np. matka, ojciec, dziadkowie), pasierb, rodzeństwo, ojczym, macocha. W przypadku tej grupy wszystkie darowizny bez względu na ich wartość mogą być zwolnione od podatku pod warunkiem zgłoszenia zaistniałego faktu do urzędu skarbowego. Mamy na to sześć miesięcy od dnia powstania obowiązku podatkowego.

Ja bym zgłosiła i miała święty spokój 😉
Iskra de Baleron, - zamierzam zgłosić 🙂
Iskra de Baleron

Masz rację - pomyliłam kwoty.
Zgłaszasz na druku SD-3 plus ksero umowy darowizny.


ewelin_n, - dziękuję bardzo :kwiatek:
Druk SD-Z2 jest dla zerowej grupy

SD-3 wypełnia reszta lub jak jest po terminie
pestka

Masz rację SD-2Z, ja się dziś już nie odzywam bo plotę głupoty  😉
Przepraszam, dopiero kończę robotę i nie wiem jak się nazywam..
Chcę rozpocząć pracę z końmi w ręku na kawecanie. Jako, że mam ograniczony budżet  😉 to póki co na skórzany kawecan sobie nie mogę pozwolić.
Czy takie zastosowanie kantarka sznurkowego ma zbliżone działanie? https://www.facebook.com/beeandthehorse/photos/a.2394162230800627/2394167064133477/?type=3&theater
Czy warto jednak zainwestować w choćby taśmowy kawecan?
Chcę rozpocząć pracę z końmi w ręku na kawecanie. Jako, że mam ograniczony budżet  😉 to póki co na skórzany kawecan sobie nie mogę pozwolić.
Czy takie zastosowanie kantarka sznurkowego ma zbliżone działanie? https://www.facebook.com/beeandthehorse/photos/a.2394162230800627/2394167064133477/?type=3&theater
Czy warto jednak zainwestować w choćby taśmowy kawecan?


Mając do wyboru kawecan taśmowy a sznurkowy halter zdecydowałam się na kawecan. Jedyne co to jak budżet mi się zwiększy to planuję kupić skórzany z metalową wstawką w nachrapniku.
Czy konie mogą jeść daktyle ?
Kupiłam, żeby zobaczyć czy lubię i się okazały nie w moim guście  🙄
Tak samo z tzw mieszanką studencka ? ( orzechy, rodzynki, migdały)
Wolałabym dać koniom lub kurom niż wyrzucić.
Daktyle i rodzynki tak. Gdzieś czytałam, że w krajach arabskich daktyle bywają stałym elementem w końskim żywieniu.
Orzechów i migdałów bym nie ryzykowała.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 listopada 2019 19:24
Dobra potrzebuje podpowiedzi, bo z koleżanka zglupialysmy.
Tydzień temu mojej kobyle spuchł łeb, najpierw w okolicach policzków, później do paszczy. Dostała dwa dni wapno, zeszło. Dzisiaj koń koleżanki, tez spuchła mu morda, w okolicach kącika mordy i język. Panika tel do weta, stan podgorączkowy. Dostał wapno, zeszło. Gdzie szukać przyczyny? Macie jakiś pomysł?
Obydwoje byli wtedy osowiali, nie mieli apetytu, ale moja chociaż jadła, koń koleżanki w ogóle nie chciał.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 listopada 2019 20:25
Hermes, zołzy?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
24 listopada 2019 20:33
hermes coś uczulajacego w sianie albo na łące? Albo worki powietrzne?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 listopada 2019 20:34
Strzyga, no właśnie chyba raczej nie, bo zołzy to bardziej węzły atakują, a tu po prostu paszcza była spuchnięta.
Hermes, jakaś reakcja alergiczna. Coś w sianie / coś na padoku ? Na żadne stany chorobowe typu zołzy na pewno bym nie stawiała, bo takie rzeczy nie schodzą tak o, po podaniu sobie jednego wapna.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
25 listopada 2019 08:33
Klami, no właśnie obstawiamy reakcje alergiczną, ale za cholerę nie wiemy o co chodzi. Wszystkie konie dostają to samo. Nawet się zastanawiałyśmy czy możliwe jest po jakimś ugryzieniu pająka coś takiego, ale chodzą na dwóch różnych padokach. Bo jakby sianokiszonka miała w sobie coś uczulającego to reakcji dostałyby tylko dwa konie i to w odstępie tygodniowym?
Hermes, - tak, reakcja alergiczna jest indywidualna
A może coś smarowałyście/pryskałyście tym samym? Czy konia czy sprzęt?
Odczyn alergiczny nie musi się pojawić w miejscu kontaktu.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
25 listopada 2019 18:54
halo, no właśnie nic absolutnie nie było smarowane, zagadka to dla nas nadal 😁
Czym można zastąpić wazelinę przy granulowanym siarczanie w leczeniu zgniłych strzałek ?
albo inaczej czego na pewno nie używać ?
Mam maści rozgrzewające, chłodzące, krem nawilżający dla ludzi, maść ichtiolową, maść witaminową.
Z chemii jestem noga, nwm z czym siarczan może źle zareagować.
kup cabi glue.
Gillian   four letter word
29 listopada 2019 18:08
Dokładnie. Po prostu kup Cabi.
Szukam czegoś jak najtańszego.
A nie możesz kupić tej wazeliny za 3 zł? :P
[quote author=budyń link=topic=1412.msg2900444#msg2900444 date=1575051223]
A nie możesz kupić tej wazeliny za 3 zł? :P
[/quote] albo bez wazeliny. Dolać trochę wody i na wacik i na strzałke.
Budyń - Nie mam sklepu na wsi, który ma wazelinę.
Majowa -Dziękuję, takie proste a nie wpadłam na to.
Sonika

Maść witaminowa bedzie ok. Ja robie z kremem nivea albo pastą cynkową
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się