Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 listopada 2019 21:43
Julie, ja jestem bardzo za i trzymam kciuki za nobla 🙂
Nobla w jakiej dziedzinie? Chemii, Fizyki czy literatury?
Chyba pokojowego, a moze nawet i podworkowego. Akademia Szwedzka ustanowi nowa dziedzine.
Proponuję nagrodę Bubla - za całokształt osiągnięć.

Szkoda, że nasza laureatka nie może się rozdwoić. Teraz idzie w naukę, a pracownia krawiectwa historycznego porasta kurzem i pajęczynami. Pracownia Florystyczna Indianki, założona dawno temu, nie doczekała się nawet prostej kompozycji z kaktusa, kawałka drutu i sznurka. Leży odłogiem blogów kilkadziesiąt (ostatnio naliczyłam ich 84, ale to już pewnie nieaktualne), aż żal. No ale - talentów bez liku, a czasu wciąż za mało. Niepowetowana strata, dla Polski i świata. I te obrazy olejne, i w liczbie mnogiej ogrody, bryczki konne, padoki, elektryczne zagrody; te śmiałe kandydatury, szaty i konfitury, nowele i powieści, bajecznej i ważkiej treści, te poematy angielskie, dyliżanse i włosy anielskie - to wszystko jak krew w piach - zmarnowane. Nie będzie nam tych cudów nigdy widzieć dane. Zaprawdę powiadam - okrutni bogowie, zbyt wiele talentów dali jednej białogłowie. Elegię tę żałosną pragnę zakończyć parafrazą dzieła literackiego, w którym autor miał na myśli, że mu smutno i żal:

Wielkieś mi uczyniła pustki w sercu moim,
pani Najczystsza Szklanko, tym odejściem w świat nauki swoim.
Pełno nas, a jakoby nikogo nie było -
z jednym, acz wielkim ego, tak wiele ubyło.
Tyś za wszytki mówiła, za wszytki śpiewała,
Wszytkiś w Internecie kąciki zawżdy pobiegała.

To tego, to owego wdzięcznie oczerniając
I onym swym uciesznym blogiem zabawiając.
Teraz wszytko umilkło: szczere pustki w necie,
Nie masz już zabawki, nie masz nic w tablecie;

Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje,
A serce swej pociechy darmo upatruje.


Chlip.
Mam nadzieję, że Kochanowski mi wybaczy.

KBP aka RPH

A zbiórka zdechła i leży.

Nobla w jakiej dziedzinie? Chemii, Fizyki czy literatury?

Przecież to oczywiste - ekonomii.
Ha!  miała pomysł, przez chwilkę:
                                                                                                                                                                                                        "Postanowiłam stworzyć sobie stronę, która będzie gromadziła materiały szkoleniowe w interesujących mnie dziedzinach sztuki i rzemiosła"

W tym celu stworzyła https://akademiasztuki.blogspot.com/ 

I na tym się skończyło, jak zwykle
Tu nie ma "sporu zwaśnionych stron". Przynajmniej nie w sądzie. W sądzie jest sprawa o znęcanie się nad zwierzętami i na obsługę prawną tej sprawy jest zbiórka.
Sprawa tego typu potrzebuje obsługi prawnika ?
Chyba co najwyżej po stronie pani R.
rollnick, z mojego doświadczenia wynika, że aby taka sprawa się nie rypła i była przypilnowana - wskazany jest oskarżyciel posiłkowy. Tak niestety działa nasz wymiar sprawiedliwości.

Masz doświadczenie w tego typu sprawach? Jesteś mi w stanie pokazać jakąś wzorowo załatwioną bez udziału oskarżyciela posiłkowego? Bo w PL dopóki ktoś kogoś nie zamordował, to łatwe te sprawy nie są.

„Ostatnio zainteresowałam się genetyką, a to jest tak ciężki temat, że szok. Nic nie rozumiem na razie. Przyswoiłam sobie tylko terminologię, ale w ogóle tego nie widzę jak to działa. Odczuwam brak ilustracji I wizualizacji budowy genów.”
Kreatywna syfiara z genialną myślą hodowlaną, 17 lat mieniąca się nadchodoffczynią... ostatnio się zainteresowała genetyką 😵


No dobra, kończymy.
Brakuje 3300 zł, mamy10 dni.
R-v ma ponad 4 tyś zarejestrowanych użytkowników.
Co to dla nas... Wyskakujmy z drobnych.

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/adwokatkoni
desire   Druhu nieoceniony...
21 listopada 2019 13:41
Julie, :kwiatek:

Ja tylko pragne dodac, ze ptaszki cwierkaja iz bzdurny i bezpodstawny wniosek o zmiane sedziego w sprawie owiec i koz zostal odrzucony. 😉 🙂
Kolejnego terminu dokonczenia ostatniej rozprawy z przesluchan swiadkow niestety jeszcze nie ma. 🙁


Indi, przeciagasz jak mozesz, ale sprawiedliwosc w koncu zwyciezy i i tak za wszystko odpowiesz!
No dobra, kończymy.
Brakuje 3300 zł, mamy10 dni.
R-v ma ponad 4 tyś zarejestrowanych użytkowników.
Co to dla nas... Wyskakujmy z drobnych.

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/adwokatkoni


Tak jest Julie !  😅
Wow! 😍
Szacun Dance Girl i druga durna pipo z re-volty, kimkolwiek jesteś. :kwiatek:
Stan "otrzeźwienia" nie ma racji bytu, jak się patrzy na te zwłoki i ledwo żywe konie z żebrami i kręgosłupem na wierzchu...
Jeszcze tylko 1300.  😀

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/adwokatkoni
Gillian   four letter word
22 listopada 2019 12:24
i ode mnie coś poszło, ahoj!
Damy radę !
Należy się tym zwierzakom.

„Izabella Redlarskapiątek, 22 listopada 2019 02😲1😲0 CET
A to bliskie klakierki Kozłowskiej i beneficjentki jej kradzieży. Obiecała im adopcje moich koni i się biedaczki sprezyły, aby nie musiały koni zwracać.”

Pani Izo, może powtórzę jeszcze raz, bo chyba myśli pani o tylu rzeczach, że proste fakty umykają. Wpłaciłam pieniądze, żeby te zwierzęta nie wróciły do Auschwitz, które pani im zgotowała. I będę się zajmować tą sprawą do końca.

Jednak tych pani chabet nie chcę za nic na świecie, bo bym miała do utrzymania bezwartościowe dla mnie konie. Zostawiam to fundacjom i domom adopcyjnym. Ja używam koni do jazdy i startów w zawodach. Pani myśl hodowlana nadaje się co najwyżej na kosiarki do trawy.
I ode mnie coś wpadło, aż mi wstyd że tyle zwlekałam  😡 Najważniejsze żeby Indiana nie mogła już skrzywdzić żadnego zwierzaka!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 listopada 2019 20:55
Proszę bardzo o wypełnienie mojej króciutkiej ankietki do magisterki. Bardzo, bardzo, bardzo potrzebuję wypełnień, bo muszę uzbierać 300  odpowiedzi w 2 tygodnie.
Ankieta zajmuje max 4 minuty:
https://psychodpt.fra1.qualtrics.com/jfe/form/SV_cGzyKNZGtwZGAv3
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
23 listopada 2019 21:52
Ankieta wypełniona 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 listopada 2019 21:56
Strzyga, zrobione 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 listopada 2019 22:04
Biczowa, maleństwo,  dziękuję, ratujecie mi życie! to już kolejne 300 osób, które muszę przebadać i uciekam się teraz do spamowania wszystkich fanpejdży na facebooku, które znam :P
Wypełnione. Powodzenia!
O co chodzi z tą kwotą zbiórki? Miało być 10 000 i oczywiście jest... Ale skąd, że brakuje 650 zł do kwoty 10 700?!
Julie, a to nie przypadkiem prowizja serwisu?
chyba tak, wyglada na prowizje
desire   Druhu nieoceniony...
24 listopada 2019 08:43
Julie, adwokat chce 10 tys, serwis niestety prowizje 😉
7%z tego, co pamiętam. 🙂
Jasne. 🙂
Jeżeli te psy do niej wrócą, to nasze prawo, sądownictwo, jest naprawdę chore.
Watrusia, to nie polskie prawo i sądownictwo tylko niestety lokalna władza samorządowa. Psy postanowił oddać pan wójt gminy Krzysztof Locman, ten sam którego opluwa non stop i ten sam, który umarza jej notorycznie podatki. Ten sam, który nie płaci za utrzymanie koni.

Postanowił zwrócić psy zapewne jako gest empatii wobec sadystki, zupełnie nie mając empatii wobec psów. Gdyby mieszkał w mojej gminie to bym stanęła na głowie, żeby go nie wybrali w kolejnych wyborach.

Taki niestety czasem poziom polskiego samorządu terytorialnego. Jestem tylko ciekawa, czy pan wójt odwiezie te psy sam czy kogoś wynajmie za gminne pieniądze.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 listopada 2019 22:38
A ona się psów nie zrzekła?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się