jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

seczuanowa, jeździłam bardzo silną kobyłę, w zasadzie każdy pytał czy to ogier  😉 Na nią cuda działało językowe, metalowe wpierw a potem warczał plastik językowy.

majeczka jak skoki?



seczuanowa, jeździłam bardzo silną kobyłę, w zasadzie każdy pytał czy to ogier  😉 Na nią cuda działało językowe, metalowe wpierw a potem warczał plastik językowy.


https://www.febro.pl/product-pol-2380-Wielokrazek-Trust-Inno-Sense-jezykowy-2-5-kolka.html

No właśnie nad tym językowym wielokrążkiem myślałam.
seczuanowa, u tej klaczy się super sprawdziło mi tego typu wędzidło
Wpadam z pytaniem  :kwiatek:

Jaka jest kolejność coraz mocniejszego wędzidła? Chodzi mi o taką  listę od najdelikatniejszego do najmocniejszego.
angelika95, nie ma takiej listy, bo każde wędzidło działa mocniej na inną część pyska konia.
Tu poniżej dobrze masz wytłumaczone:
http://wedzidla.pl/czas-realizacji-zamowienia

Jest tam tabelka z oznaczeniami, jakie na co konkretnie działa i jak mocno.

majeczka   Galopem przez życie!
26 listopada 2019 15:37
Wczorajsze skoki in plus ale w poniedziałek mam gimnastyke wiec to nie do konca miarodajne. W srode parkurowe to juz bedzie mozna cos okreslic wiecej
A Windereny są dopuszczone na zawodach ujeżdżeniowych?  👀
Generalnie wędzidła proste są dozwolone, i takie zrobione z syntetyków już od dawna też są dozwolone tylko chyba nie każdych boków możesz używać.

Napisane że w kiełznach pojedynczych jest że dozwolone są:

"Wędzidło proste. Dozwolone także ze „swobodą języka” i oliwkowymi pierścieniami"


https://www.pzj.pl/sites/default/files/przepisy/A_Przepisy_PZJ_2016_ostateczny_od02052016.pdf
Też się zastanawiam nad tymi winderenami, bo mój koń super chodzi na prostych wędzidłach. Tylko nie wiem, do czego porównać te rodzaje giętkości? Które będzie pomiędzy prostym giętkim nathe a standardowym plastikiem?
anai, pisałam wyżej w tym wątku po rozmowe z panem Winderenem. To giętkie się gnie o 180 Stopni jak Poponcinni , a to mniej giętkie nie poddaje się tak bardziej.
Tam jest super flexi, flexi, sztanga i ujezdzeniowe  do wyboru. Sztanga na twardość flexi?
Sztanga to nie flexi. Flexi się trochę wygina, a sztanga sztywna jak beton
anetakajper, dziękuję. O to mi właśnie chodziło.
anai,  pałki masz 2 rodzaje:
1) super felxi - będzie powiedzmy jak poponcini
2) flexi będzie powiedzmy jak np. Beris standard
3) sztanga -> sztywna jak pisze anetakajper,
4) ujeżdżeniowe to tylko munsztukowe z tego co wiem
majeczka   Galopem przez życie!
30 listopada 2019 22:42
Sztanga nie sprawdziła mi się - miałam z kimberwick i okazała się za mocna (nawet bez podpięcia), będe próbować flexi z innymi bokami bo niestety z D koń miał mnie w poważaniu w parkurze 🙂 Bawił się świetnie, ja trochę mniej :P
a mógłby ktoś podpowiedzieć czy te wędzidła winderen trzymają rozmiar? czy może wypadają ciut mniejsze/większe? biję się z myślami czy nie zaryzykować... tylko rozmiarówka kończy się na 14 i nie wiem czy nie okaże się zbyt małe dla nas... :/
Przyszło dziś moje wędzidło winderen, wszystko fajnie, ale po chwili radości zauważyłam dziurkę z boku :


Rozumiem że to nie standard, mam pecha i dostałam z wadą?
No z wadą, nie powinno mieć żadnego uszczerbku :P Moje też dziś przyszło i spoko, choć za tyle kasy i peanów na cześć marki oczekiwałam top produktu, a metalowe elementy a to ostrawe, a to nierówne. Na szczęście nic od końskiej strony, no ale i tak. Jutro zobaczymy co koń na to.
Dostałam odpowiedź że taki ich urok... Brak mi słów.
Dziwne, obsługa jest zazwyczaj bardzo miła... Dziwi mnie, że nie zaproponowali wymiany na inny egzemplarz..
Dobra, okazuje się, że będąc podjaraną nie zauważyłam, że ja również mam dziurę przy logo 🤣 Zobaczymy jak kolejne, bo muszę wymienić - okazało się za małe :/ Mój koń nosi 12,5 normalnie, czasem nawet 12, więc zamówiłam 12,5 winderena, a tu się okazuje, że oni chyba mierzą cały ścięgierz, a nie od kółka do kółka... Muszę więc wymienić na 13,5 i znowu czeeekaaaać :/
budyń, no własnieokazuje się, że flexi 12,5 tak mają 😉 mogli o tym wspomnieć w opisie. Mierzyłam dziś moje ma dokładnie 12,5 od kółka do kółka, mam D. Moje pasuje , na pewno jest to materiał przyjazny koniowi, bo mój wrażliwiec pyskowy przyjął je bardzo pozytywnie.
wysłałam do Winderena pytanie o to jak mierzą długość ścięgierza i oto odpowiedź:
"Maja tyle samo miejsca na pysk. w wersji ze śliniankami odległość jest mierzona od ślinianki do ślinianki a w wersji bez ślinianek, od miejsca gdzie zaczyna się bok do następnego boku"
Ja na mojego czekam. Zobaczymy co przyjdzie. 😉
Dajcie znać jak sie sprawują bo jestem zainteresowana.
anil22, mam flexi. Wrażenie mam takie, że koniowi bardzo pasuje to tworzywo, z którego jest zrobione wędzidło. Chodzi bardzo fajnie. Jeśli będzie  mu dalej pasowało, zapewne dokupię jeszcze inne boki.
anai a jakie boki są w standardzie? I czy 14,5 cm jest dostepny?
majeczka, a jak u Ciebie parkur wypadł?
Dostałam odpowiedź że taki ich urok... Brak mi słów.


anai, nie przepraszają i nie chcą wymienić 😲? 
Za cenę za którą trzeba zapłacić za to wędzidło to powinno być bez takich „wad” i każde jedno powinno mieć taki sam „urok”. Jak się chce istnieć jako brand z wyższej półki to trzeba się do tego przyłożyć, bo detale są istotne w budowaniu wizerunku jaki i jego utrzymaniu. U mnie, jako potencjalnego klienta, Winderen ma teraz minusa i nie wzbudził mojego zaufania.
Oferta pelhamów Winderena wygląda super, mam tylko takie pytanie: czy te czanki są zapinane na jakiś zatrzask, gwint czy co to tam jest? Chodzi mi o wytrzymałość tego zapięcia boków w wersji pelham, tak czysto teoretycznie: jadę w teren, koń mi się płoszy, wpada w panikę i ponosi, ja muszę mocniej zadziałać wodzą. Czy łączenie, a dokładnie samo zapięcie czanek wytrzyma?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się