Derki

Moon   #kulistyzajebisty
27 listopada 2019 06:27
Lov, co prawda my nie stoimy w angolu, ale zakładam kaptur jak pizzzzzzzga. Ostatni weekend zlekka przymroziło o poranku i wiało takim nieprzyjemnym wiatrem zimnym i zastałam Kulistego wciśniętego w zasłonięty róg padoku, gdzie chował przed wiatrem za krzaczorami :/ Więc dostał cieplejsze wdzianko.
Lov   all my life is changin' every day.
27 listopada 2019 08:11
Moon, u was zawsze piiiiizdzi, byłam wczoraj i zdecydowanie Poznań cieplejszy 😁
Lov, kaptur? Niegolony, ale zaderkowany, więc z sierścią jakby był golony ostrzem 3 mm / ogolony w stajni stoi bez kaptura, na padok kaptur jak temperatura spada do ok 0. Bądź jak jest troszkę cieplej, ale wieje, czy jest mokro i nieprzyjemnie itd. Kaptury różnej grubości oczywiście, też zależnie od temperatury.
Moon   #kulistyzajebisty
27 listopada 2019 09:46
Lov, to inaczej: jak u nas łeb zaczyna urywać 😁
+ tak jak klami pisze: jak jest tak nieprzyjemnie - że zacina, zawiewa, podwiewa.
Diakonka Bucas ma derkę stajenna z podszyciem polarowym. Bucas Celtic stay dry, stosuje się je głównie jak masz przypoconego konia to od razu zarzucasz i nie martwisz się o zmianę derki.
Używałam we wszystkich wersjach na jednego konia. Właścicielka konia kochała ja nie trzymam swojego konia w polarze dłużej niż do wysuszenia.
A ja koniec końców zdecydowałam się na kolejną derkę Horseware  😵 Jednak nie ufam już rozmiarom innych firm  😵
Co robicie, jeśli nie macie przypinek do kaptura, a chcielibyście założyć? Widywałam konie z po prostu zapiętym, nieprzypiętym ani do kantara ani do derki i nie zsuwały się, ale czy to bezpieczne? Nie zroluje się?

EDIT: Literówka.
Draskaeb Bucas Celtic-warstwa spodnia moze przypominać polar ale to jest taki raczej meszek Stay Dry o zaawansowanych właściwościach technicznych. Producent rekomenduje narzucać taka derke nawet na spoconego konia bo ten materiał bardzo szybko odprowadzi wilgoć pozostając suchym od strony konia + ma właściwości antybakteryjne.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
27 listopada 2019 22:40
Diakonka Bucas ma derkę stajenna z podszyciem polarowym. Bucas Celtic stay dry, stosuje się je głównie jak masz przypoconego konia to od razu zarzucasz i nie martwisz się o zmianę derki.
Używałam we wszystkich wersjach na jednego konia. Właścicielka konia kochała ja nie trzymam swojego konia w polarze dłużej niż do wysuszenia.


O super! Grubszej stajennej, która mogę zarzucić na mo mokrego konia tez potrzebuje 🙂
A jakieś inne niż Bucas Celtic możecie polecić?
Diakonka, - a caball? Robią na kolarze też, ja mam ich model pattern, w życiu nie miałam lepiej uszytej derki, sprzączki porządne, krój top, mam trzeci rok i wygląda jak nówka po wypraniu 🙂
Co robicie, jeśli nie macie przypinek do kaptura, a chcielibyście założyć? Widywałam konie z po prostu zapiętym, nieprzypiętym ani do kantara ani do derki i nie zsuwały się, ale czy to bezpieczne? Nie zroluje się?

EDIT: Literówka.

Caball uszył mi kaptury zapinane pod derki na podobnej zasadzie jak koszulki pod derkę. Mam 2, ale tylko jeden jest zapinany jak koszulka i tylko ten działa... drugi wędruje 🙁
Nique z tym rozmiarem to jest tak ze brałam 145, ale zwierzę chyba mi dojrzało i teraz biorę 155. Jak np HKM 145 jest wiecznie rozchełstana na klacie to już 145 Waldka nie. Tylko teraz w tyłeczku jak by się mniej miejsca zrobiło i biorę większe.
Rudzielc_23 ja już nie wiem 😀 Wolałam nie ryzykować, bo wyjeżdżam na tydzień i nie miałabym kiedy odsyłać. Może po powrocie jeszcze na jakąś się skuszę.
Nique ja wczoraj upolowałam w bergo 100g (taką akurat porwał z kolegą zacnie) plus kaptur do niej (z polarem) za 225 zł
Ja cały czas się rozglądam za tym Waldhausenem - może będą jeszcze te bordowe jak wrócę 😀 Póki co cieszę się kolejnym Horsewarem w dobrej cenie (też 100g 😀).
ooo właśnie tą bordową kupiłam, a pasują mi one bo stosunek jakości do ceny jest dobry. To i tak dwa sezony max wytrzyma bo one z kolegą lubią sobie podrzeć  👿
No właśnie u nas jak na razie ten Horseware 1200D to jedyna derka która daje radę i nadal wraca z pastwiska w całości (inne już dawno byłyby podarte...).
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
28 listopada 2019 12:36
Czy ktoś zamawia cos z PE i chce połączyć zamowienie? Derki -35%

edit: Czym podszyte są derki z PE? Da radę założyć na nie do końca wysuszonego konia?

Mój kon nosi rozmiar derek 155, czy z PE mam brac 6'6 czy 6'9?
Diakonka, ja bym brała 6’9
Diakonka, a ja 6'6", jak wzięłam sobie z górką, bo był między rozmiarami, to utonął...
Raczej nie założysz na mokrego konia, pod spodem jest syntetyczna podszewka. Chyba że mówisz o stajennych, to ja nie znaju, może mają inne.
Diakonka, mój koń prawie 180 cm w kłębie i długi (derki polarowe eskadrona XXL) ma z pe derki 6.9. Są idealne. Podszyte są jakimś materiałem śliskim.
Moje dwa kasztany noszą obecnie tylko PE i właśnie rozmiar 6’6. Derki 155 cm byłoby za duże dla nich, a 145 ciut przy małe.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
28 listopada 2019 18:19
Sivrite a inne derki jaki ma rozmiar?

Czyli 6,9 to 160 a 6,6 to "niecale" 155, bardziej 150, nadal nie wiem co wybrać :P
Sivrite a inne derki jaki ma rozmiar?

Czyli 6,9 to 160 a 6,6 to "niecale" 155, bardziej 150, nadal nie wiem co wybrać :P

Ja kupowałam w ogóle mniejszy rozmiar, ale mierzyłam zgodnie z wytycznymi producenta na stronie. Oni dziwnie mierzą, bo od mostka do guza kulszowego i z tego jest brany rozmiar. I jak wylądował pomiędzy, ale bliżej większej, to bałabym się go w niej zostawić w nocy, że się zaplącze. Oo
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
28 listopada 2019 18:49
Sivrite, a jaki masz rozmiar innych derek?
Sivrite, a jaki masz rozmiar innych derek?

Mam 135 i zamówiłam 6'0", w której utopił się jak cholera. Ona wypada chyba nawet większa niż 145, ale może tak się ułożyła przez tę podwyższaną szyję. Była dosłownie ze 20 cm za długa. Ale 5'9" na owady jest idealna... Nie tylko ja narzekam na ich rozbieżność rozmiarówek, czasami co model to inna. :P Ale rozmiarówka ogólnie raczej zaniżona, jeśli liczyć po tym, co na stronie producenta.
Moja kobyła nosi 155 wszystkie derki a PE wyjściowe ma 6’6. Topi się w 6’9.
Moje oba noszą derki 155 a z PE titany 6.6. W 6.9 oba tonęły. Teraz wzięłam 6.9 cellulara ale dlatego, że z 6.6 kaptur jest za krótki...Sama derka na bank będzie za długa we wszystkie strony 🙁.
To chyba bardzo zależy nie tylko od długości ale i ogólnej masy oraz budowy łopatek.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
28 listopada 2019 22:26
Może wezmę 2 i jedną zwrócę, hmm.. Ktoś zwracał do PE?  Pokrywają koszty?
Te derki z PE nawet po obniżce są dużo za drogie. Za tą cenę to ja muszę kupić ze dwie derki bo mój Topas i tak po jakimś czasie zedrze derkę z siwej :/
Dla niego nie ma derki nie do rozerwania :/ a ta siwa pinda na to pozwala  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się