Yoga - przygotowania, ćwiczenia, wszystko o

smarcik ja tez swoja sprzedalam 😡
smarcik, bralabym, ale przeplacimy na wysylce do Szkocji 😉
Ale sprzedajesz, bo jak rozumiem z powyzszych postow - nie uzywasz? Gdybys miala jednak potrzebe uzywac, to bys polecila?  🤣
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 października 2019 17:56
Właściwie to właśnie ją wysyłam  😂 ale tak jak napisałaś - ja jej nie używam od kiedy zmieniłam pracę, wstyd się przyznać ale nie mogę pogodzić tego czasowo  😡 przyznam też, że nie mam porównania do innych polecanych, profesjonalnych mat typu Manduka itp także ciężko mi powiedzieć która jest fajniejsza (na pewno Joy in me jest najpiękniejsza, inne marki nie mają takich ładnych wzorów). Wcześniej używałam jakiejś bylejakiej maty z decathlonu, więc w tym skromnym porównaniu Joy wypadła oczywiście lepiej 😉 W Polsce to raczej mata z górnej półki, nie wiem jak w Szkocji?  Może tam jest inny wybór? 👀
honey, powiem Ci, że jeśli idzie o te wszelakie maty to wszystkie mają zwolenników i przeciwników. Choć chyba manduka ma najmniej krytycznych głosów. Maty szukam od jakiegoś czasu, ogólnie dość sporo o różnych czytałam i opinie bardzo często są bardzo skrajne. Ostatecznie ciężko się w tym połapać, chyba trzeba po prostu spróbować. Choć ceny oczywiście zniechęcają do takich prób na ślepo...
Manduka w funtach tez droga. Do wyboru od reki mam jeszcze firmy: Sweaty Betty I Lululemon (to jest tu popularne), w cenie podobnej co te Joy...

Ja tez nie moge znalezc czasu na zajecia, ale fizjoterapetka mi kazala chociaz robic w domu, bo musze rozciagac plecy.

edit: chyba jednak wezme Manduke, bo znalazlam za ok 50£, teraz nie wiem czy meczyc sie dalej na karimacie i czekac na black Friday, czy jednak zamowic poki mam motywacje 😀
Ja miałam Joy in Me i mam tez Manduke pro wiec moge porównać. Dla mnie JiM była za cienka i bolała mnie głowa w staniu na głowie. Nie dawała mi tez odpowiedniego oporu i poczucia bezpieczeństwa w innych pozycjach. O ile przy spoconych dłoniach i stopach czułam sie stabilnie, tak odpadła dla mnie w setu bandhasanie, w ktorej opieram sie na głowie i z czubka głowy przerolowuje sie głębiej w pozycje. Kauczuk Manduki dawał mi większy opór, na JiM ślizgałam sie, a w tej pozycji to troche niebezpieczne.
Pytanie trochę obok jogi, bo o medytację- czy miał ktoś z Was do czynienia z vipassaną i mógłby się podzielić wrażeniami?
Hej, czy polecacie matę Manduka SuperLite Travel? Bardzo zależy mi na naprawdę dobrej przyczepności (nie tylko jak się stopy i dłonie spocą jak to w przypadku mat z mikrofibry Joy In Me na przykład)
Akana_, ja kupiłam oststnio mate kauczukową i jest nieporównywalnie lepsza od tych z mikrofibry i innych tworzyw. Przyczepność jest świetna.
Akana_ ta mata ma dobra przyczepnosc, ale jest tez bardzo, bardzo cienka. Pod tym wzgledem jest dla mnie kompletnie nieuzytkowa.
ashtray, ja mam od kilku miesięcy Joy in me ale przy wolniejszym flow albo jak typowo się skupiam na konkretnych asanach ślizgam się, nawet pies z głową w dół to walka z samym sobą. Niestety nie pocę się na tyle, żeby się do niej dobrze przyczepić a spryskiwanie wodą z kolei mam wrażenie, że też nic nie daje.

Tę matę z manduki planowałam jako opcję 2w1 - żeby ją kłaść na joy in me i zabierać wygodnie w podróże w przyszłości. Ogólnie nawet sama Joy in me jest mi niewygodna np. do stania na głowie, zawsze muszę podłożyć sobie złożony ręcznik, więc nawet nie ma opcji że na Manduce bym ćwiczyła bez podkładki. Ja wrażliwa jestem na twarde powierzchnie 🙁
Także głównie kwestia przyczepności mnie interesuje, bo na pewno nowej maty do domu sobie nie kupię jak tyle wydałam na joy in me, a i tak chciałam kupić taką którą można złożyć w kostkę, więc pomyślałam że mogę kłaść jedną na drugą w domu. Nie wiem czy to dobry pomysł
vissenna   Turecki niewolnik
23 lipca 2020 10:53
Odkopuję.

Chciałabym zacząć przygodę z jogą.
Szukałam czegoś, co mogę robić w domu, bo niestety bieganie w centrum czteromilionowego miasta to nienajlepszy pomysł.

Nigdy nie miałam nic do czynienia z jogą i szukam jakiegoś kanału YT/książki w PDF (nie mieszkam w Polsce), która wprowadziłaby mnie w ten temat.
Nie chcę na początek inwestować w miliony kursów/trenera, bo nie mam pojęcia czy mi ten rodzaj ruchu podejdzie.
Wszelkie sugestie mile widziane.
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Wyprobuj Portal Yogi..W Polsce maja chyba najfajniejsza oferte. Niedlugo wkroczy jeszcze Omline, prowadzona przez mojego kolege. Youtube'y tez sa spoko,tylko na takim portalu masz duzo informacji zebranych w jednym miejscu i jest to b.praktyczne 🙂
Polecam również portal yogi
Grupa na fb z darmowymi sesjami na żywo w soboty. Jest kilka zapisanych:
https://www.facebook.com/jogauzrodel/
Gosia Mostowska na YouTube jest extra 😍 Sama z nia cwicze w domu.
ashtray, ja też ją uwielbiam, uspokaja mnie jej usposobienie 🙂
I jest całkowicie za darmo, w dodatku moim zdaniem spory wybór od 10 minut porannej jogi po 50 min.
Tez jestem za Gosia! Zreszta same mi tu ja polecilyscie, za co po raz kolejny dziekuje  :kwiatek:
kapisz Ban permanentny
30 maja 2022 11:15
spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 maja 2022 16:24
kapisz, słabo robisz ten marketing szeptany 🤣.0245627520171E+34;
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 maja 2023 12:47
Odgrzebuje!

Szukam torby na matę, ale nie worka, do którego wejdzie tylko mata, ale i pasek i coś więcej.

Na zajęciach widziałam, że łaski mialy taki wieksze torby, a na allegro sama małe.

Gdzie szukać?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się