konie małopolskie

montana   małopolskie
20 marca 2019 14:21
Ten po Hattricku padł w 2012 roku.
Tego po Askarze brak w tegorocznym wykazie.
Stoi fizycznie w Stajni Zakàtek w Niedrzwicy Dùżej pow. Lubelski
Teoretycznie miał kryć
montana   małopolskie
22 marca 2019 07:38
galopada_   małoPolskie ;)
26 marca 2019 10:51
trochę naszej młodzieży 😉

Dolina Snów (Justus - Druzja po Baryt) ur.2016



Leon  😍
DiCaprio (Justus - Delia po Bajt)
Ur.28.03.2016r.




Zosia moja ulubienica z tego rocznika 😉
Jesienna Zorza (Sentender - Jurata po Przedświt XIII-4) ur.2015r.



i jeszcze Józek na dodatek 😉

Justus (Bekas - Przedświt XIII-4)

Drodzy revoltowicze, potrzebuję lekkiej pomocy.
Chodzi mi o znalezienie informacji na temat jednego konia młp.
Ale to bardziej na priv.
Z góry dziękuję za pomoc
montana   małopolskie
12 maja 2019 19:13
montana, o matko, jaki podobny  😲. Zobaczyłam zdjęcie i zanim przeczytałam opis to pomyślałam, ooo wygląda jak Bon.
Pursat   Абсолют чистой крови
13 maja 2019 13:30
montana, gratulacje!
Wie ktoś coś o ogierze Batman po Arcusie?
Kochani jest na forum ktoś kto ma konia od klaczy Isadora po Huf od Iga?
Poszukuje info o srokatym ogierze Paradoks hodowli Janowskiej.

Na bazie koni jest wzmianka o sprzedaży ogiera do Francji - ktoś się orientuje więcej do czego/kogo koń trafił?
I czy on jest uznawany jako młp czy jako sp? Bo chyba go gdzieś 'po drodze' przekształcili?
montana   małopolskie
21 lipca 2019 21:00
świetne 🙂 Poręba to on czy ona ?
montana   małopolskie
22 lipca 2019 07:52
Dzięki, Poręba klaczka.

Był ktoś z Was na czempionacie w Opatowcu ?

Wie ktoś coś o ogierze Batman po Arcusie?


A co chcesz wiedzieć ? Nie zaznaczył się szczególnie w hodowli koni małopolskich, w rasie pozostawił mniej niż 10 sztuk potomstwa, żadne z nich nie ma wpisu do Księgi Głównej, więc nie bardzo jest o czym mówić.
Janowski Paradoks po Hipokryta jest sp.


U mojej klaczy w paszporcie ma wpisaną rasę małopolski. Klacz z 2002 roku, jest jej dziadkiem.
Ktoś ma info dlaczego 'przerobili' go na sp?
Poszukuję wszelkich informacji na temat klaczy Akustyka po Jung od Asturia
Ktokolwiek zna, ktokolwiek widział
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 listopada 2019 12:36
[quote author=montana link=topic=98.msg2879597#msg2879597 date=1563739243]
Janowski Paradoks po Hipokryta jest sp.


U mojej klaczy w paszporcie ma wpisaną rasę małopolski. Klacz z 2002 roku, jest jej dziadkiem.
Ktoś ma info dlaczego 'przerobili' go na sp?
[/quote]

Nie pamiętam w którym roku ale wprowadzono że do czwartego pokolenia nie może być innych raz niż młp, oo czy xx a on ma wlkp
Alvay ja się dobrze znam z hodowcą tej klaczy, potrzebujesz kontaktu?
Re- volto czy ktoś się orientuje co do losów ogiera El Bonillo? Stałam z nim w stajni, gdy był 4latkiem i wygrał chempionaty w wkkw, a jako 6 latek w ujeżdżeniu - chyba. Chyba, że mi się pomyliło z tym ujeżdżeniem.
Piękny koń, bardzo mi się podobał i z ciekawości pytam: Czy on ma jakieś potomstwo w Polsce? Krył w ogóle?
Później zmieniłam stajnię i jakoś kontakt się urwał.
Wg. bazy koni El Bonillo ma tylko 4 szt. potomstwa z 2013 i 2014 r., a wyniki:

2008
3m ZT Boguslawice

2009
MISTRZ POLSKI koni 4-letnich we WKKW
III V-ce MISTRZ POSLKI koni 4-letnich w ujeżdżeniu

2010
I V-ce MISTRZ POLSKI koni 5-letnich we WKKW
II V-ce MISTRZ POLSKI koni 5-letnich w ujeżdżeniu

2011
MISTRZ POLSKI koni 6-letnich w ujeżdżeniu

Video link:


Edit: Już wiem, co było dalej:

Małopolski ogier El Bonillo uznany w Anglo European Studbook

29 stycznia 2014 · Kategoria: Teraz Polskie Konie, · Rasa: m

El Bonillo (Berlin Bej m – Egzema m po Przedświt XIII‑4 x) został wyhodowany przez Jana Zubera, a jako 4‑latek trafił w ręce Katarzyny Papajak, która z powodzeniem startowała na nim w dyscyplinie WKKW i ujeżdżenia, zdobywając m.in. medale Mistrzostw Polski Młodych Koni.
Pod koniec 2013 roku El Bonillem zainteresował się kupiec z Belgii. Jako warunek zakupu postawił uznanie go w Anglo European Studbook (AES). W tym celu ogier został zgłoszony na próbę dzielności ogierów organizowaną w Holandii. Konie zgłaszane były do 3 kategorii użytkowych (skoki, ujeżdżenie, WKKW), w których odbywała się ocena. El Bonillo był jedynym spośród ok. 30 koni ocenianym pod kątem WKKW oraz jedynym przedstawicielem rasy małopolskiej. W pierwszej kolejności odbyła się prezentacja w ręku (pokrój i ruch), następnie pokaz w korytarzu (skoki luzem i ruch luzem koni ujeżdżeniowych) oraz próba skoków pod siodłem, podczas której El Bonilla dosiadał jego nowy jeździec Janus Archie.
Po pomyślnym wyniku próby El Bonillo otrzymał licencję hodowlaną AES i trafił w ręce Evy Vanwijnsberghe, która wiąże z nowym koniem poważne plany sportowe.
dzięki za odpowiedź,

no tak, ale co dalej z nim? Słuch zaginął? Czy coś za granicą startuje?
Ciekawe jak sobie radzi potomstwo 🙂
Wg Horsetelex ma też 3 potomstwa z 2016 i 2017r wpisane do Zangersheide
Poszukuję ogiera małopolskiego, niedużego z dobrym charakterem i urodziwego z wysyłką nasienia świeżego. Coś w typie og. Dwór, ale chętnie innej maści 😉
Ktoś coś? 🙂
Też jestem ciekawa kto w ogóle oferuje nasienie świeże w tej rasie, bo nie będzie dużego wyboru.
Podobno Stajnia Borysiuk ( Jurand po Arcus ), wg oferty dostępne jest też świeże Harpuna po Askar.
No i SK Walewice oferują wysyłką świeżego, ale czy coś poza Dworem ?
Emark i Tanges z Janowa ? https://skjanow.pl/ogiery-2020/
z Sierakowa też mozna było kupić nasienie, tam stoi lub stał Armani, nie wiem tylko czy jest jeszcze w tym roku bo chyba był na sprzedaż
armara polecam Jaśmina, wysyłali nasienie (z trzy lata temu, nie wiem jak teraz) bardzo żywotne. Jak byłam go oglądać to ładne to, ładnie się rusza i w głowie normalnie. Żrebak po nim też ma dobrą głowę i niebrzydki jest.

https://www.bazakoni.pl/jamin-frazes-jutrzenka
Fahra, montana
Dziękuję, ale z tego co wiem niestety Jaśmin zmienił lokalizację.
Harpun to może być pomysł 🙂

blucha
Znam Armaniego, bardzo go lubię, ale troszkę za duży jest do tej akurat klaczy  😉
bo to do montany było skierowane 🙂 Armani wysoki, niewysoki z bardzo dobrą głową niestety bez mozliwości wysyłki nasienia to Wareg.
bo to do montany było skierowane 🙂 Armani wysoki, niewysoki z bardzo dobrą głową niestety bez mozliwości wysyłki nasienia to Wareg.


A gdzie Wareg stacjonuje 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się