PSY

Biorąc pod uwagę dwie ostatnie strony to...polisę ubezpieczeniową 😉
epk, 🤣 ale trafiłam 😀 To pies mojej siostry, może nie jest kynologiem/hodowcą z trzeciego pokolenia, ale raczej wszyscy są zadowoleni i bezpieczni.
Tak czy siak - jakby ktoś miał jakieś pomysły, to ja poproszu.
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 listopada 2019 11:25
Myślę, że jakiś kupon do wykorzystania w sklepie robiącym sprzęt do Obi (patyki, koziołki i inne) zawsze będzie mile widziany, siostra dokupi sobie wtedy co jej akurat potrzeba 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 listopada 2019 12:22
Ja bym się ucieszyła z kuponu do sklepu Rauki, ale malinom nie są chyba potrzebne fancy zabawki 😁 collision course robi fajne rzeczy do obi 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 listopada 2019 13:48
Collision Course i Wood Dog robią koziołki, które obowiązują na zawodach więc myślę że tam warto taki kupon zakupić 🙂 Rauki też fajne, dobre szarpaki, pytanie faktycznie czy malina ich szybko nie zabije 😁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
30 listopada 2019 14:01
Ja bym poleciła raczej IPO sklep, tam są zabawki, które wytrzymają malinie. Taki szarpak z rauki to nie dla takich piesków 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 listopada 2019 14:38
no, mi by było szkoda to dać malinie 😁
ale Wood Dog jest super opcją - aport można sobie spersonalizować (to jest takie coś, co bym chciała, ale szkoda mi kasy na takie pierdoły, ale jakby ktoś mi dał, to chętnie 😀 ), albo kupić oprócz akcesoriów do treningu, np. wieszak na medale, albo smycze 🙂

swoją drogą, poznałam dziś owczarka holenderskiego, ale świetne zwierzę 💘
A ja byłam dziś na wystawie i mój pies się fajnie bawił z miłym Malinem.
Ogólnie jestem zdruzgotana poziomem właścicieli: przed wejściem do budynku wielka kupa na chodniku, pod drzwiami, ale po co posprzątać. Na terenie obiektu, w sensie trawie,  wielkie gówna bo po co posprzątać i tam. Koszmar.
W środku naszczane także... ja tego nie pojmuję.
Siedziałam na 1 piętrze, bo przynajmniej częściej było.
PumCass   zachowaj zimną krew!
30 listopada 2019 18:20
Hej, liczę na waszą twórczą pomoc, potrzebne imię dla suczki wilczkowej na literę E, wszelkie propozycje mile widziane 🙂
Wpadam tutaj po wywołaniu dyskusji na „forach belgowych” i z chęcią dodam coś od siebie jako posiadaczka 3-letniego maliniaka przygotowywanego do sportu (ipo) i startującego z sukcesami w tropieniu sportowym. Oczywiście przyznać trzeba racje tym, którzy pisali tutaj o rozróżnieniu linii show i linii użytkowych. Dodatkowo na podstawie doświadczenia, które zdobywam poprzez treningi z najlepszymi na świecie wysnuje jeszcze jeden podział: użytki, użytki do sportu i użytki cywilne.
Tendencje hodowania maliniakow ostatnio mocno ukierunkowały się na agresje w rasie. Nie mam kompetencji żeby twierdzić czy to dobrze czy nie ale o tych tendencjach mówi się głośno. I głośno tez trzeba powiedzieć, że na kupienie maliniaka do sportu z najlepszych hodowli szanse ma kilka może kilkanaście osób w Polsce. Nie do końca wiec wiemy o czym rozmawiamy. Mam maliniaka, który mimo tego że aktywnie pracuje w agresji i na silnym pobudzeniu jest ogólnie zrównoważony na co dzień. Zrównoważony nie znaczy normalny dla „Kowalskiego”. Większość ludzi by z takim psem po prostu nie wytrzymała. I nie dlatego, że nie dałaby sobie z czymś rady tylko dlatego że te psy bywają na maxa uciążliwe. Mówię o liniach, które maja w sobie agresje, lubią się konfrontować i lubią pracować. I co z tego że mój pies lubi dzieci, nigdy nic nie zniszczył, jest odwoływalny, uwielbia wszystkie psy jak wystarczy mały zapalnik żeby go uruchomić. Bo jest elektryczny. Widzi wszystko, jest szybszy od człowieka i często silniejszy. Generalnie mówi się, że większość malin w sytuacjach kryzysowych ucieka się do mięśni a nie do mózgu. Co jest często kłopotem w szkoleniu, ale przede wszystkim w życiu na co dzien. Mój pies doskonale wie, że ma iść przy nodze że ma nie szczekać w nocy na ludzi ale czasem jego mózg i elektryczność sobie z tym nie radzi i to jest bardziej na zasadzie szczęknięcie i natychmiastowego powrotu do nogi z mina „Boże wiem ze nie mogłem ale nie dałem rady”... odradzam ludziom maliniaki dlatego, że jest duża rozbieżność wśród różnych egzemplarzy tej rasy. Odradzam dlatego, że nie każdy chce myśleć 24/h o psie. Dlatego, że czasem zwykły posiadacz psa chciałby wyjść na spacer i nie martwić się, ze jego pies np zderzy się z drzewem czy wybije żeby na krawężniku bo zobaczy tam coś, co kształtem przypomina piłkę. Po prostu te psy oprócz wielu zalet maja również wiele wad ale przede wszystkim są SPECYFICZNE. Dla świetego spokoju ducha lepiej wybrać inną rasę albo porządnie poszukać odpowiedniego skojarzenia.
Perlica, jak wypadliście na wystawie?

Przychodzę się pochwalić, bo jestem bardzo dumna z mojego malucha. Po raz pierwszy w klasie junior, od razu na międzynarodówce i od razu V1, CAJC i BOJ. Wystawa byla ogromna, w sumie przez dwa dni 8 tysięcy zgłoszeń. Podobnie jak pisałaś, Perlica, tutaj też nie dla każdego było oczywiste, że po psie się sprząta. Ale poza tym organizacja dobra, kolejek nigdzie nie było, sporo przestrzeni między ringami. No i mnóstwo stanowisk ze sprzętem, wróciliśmy z nową obrożą, piłką planetą i smyczą wystawową.
fin a rozwiniesz co znaczą skróty V1, CAJC,bo ja nic nie ogarniam z tymi skrótami :-)
Tak po za tym to GRATULACJE , bo wiem co to jest BOJ :-)

U nas w sumie nuda :-)
lokata I Best Minor Puppy in Breed
A w Finale się nie pokazał chłopak całkiem, biegał jak bity pies z patologicznej rodziny , bo w piątek kot go podciął na śliskich panelach w domu i on się bał, że się rozjedzie, choć wszędzie była super wykładzina. Ogólnie najgorzej mu idzie z bieganiem w pomieszczeniach, a już po tym jak kot imieniem Rzezimierz ( ciekawe czemu takie imię ) podciął go już 2 razy to nie jest łatwo. Muszę ćwiczyć bieganie w pomieszczeniach tylko nie wiem gdzie prócz zajęć handlingu mogę biegać z psem jak debil w kółko.
Ustawianie ogarnia wzorowo i ja też się naczyłam.

Edit: nie działają mi emotikony i podkreślenie imion

V1 to výborný 1, czyli najwyższa ocena. CAJC nie wiem jak dokładnie się tłumaczy, jest to tytuł przyznawany psom z V1 (CAC u dorosłych). Żeby dostal czeskiego junior championa musí dostać 3x CAJC 😀 No i BOJ - Best of Junior.
Czyli Vyborny to u nas ocena doskonała.
Ja w mojej klasie to na razie mam wybitnie obiecująca, bo inna skala niż powyżej 9 miesiąca.

A co to jest CAC? Ja tylko słyszałam o CWC oraz CACIB.
Perlica, CAC to CWC, z tym, że cwc to polska nazwa po prostu (Certyfikat Wystawowego Championa), a CAC używane we wszystkich innych krajach (Certificat d'Aptitude au Championnat), CACIB (Certificat d'Aptitude au Championnat International de Beauté) - międzynarodowy. Tak w skrócie 😉
MaiiaF dzięki,  teraz rozumiem.
wracając do maliniaków tu można posłuchać o tym, dlaczego ich nie kupować. Ja też przeszłam fazę na maliniaka, szczęsliwie szybko mi przeszło
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 grudnia 2019 08:39
czy tylko ja nigdy nie miałam fazy na malinę  😁

przychodzę z pytaniem: czy ktoś oprócz Siriusa i Rauki robi szarpaki ze sztucznym futerkiem, które jest puchate i piłką? 👀
takie o:
http://siriusdog.pl/pl/p/SIRIUS-STRATO/132

w większości są albo takie biedne futerka albo naturalne (te odpadają, bo szarpak ma być do rzucania)
madmaddie, Zayma?
Ale mnie zawiedli w sumie, bo chciałam piłkę z futrem w środku, ale nie na amortyzatorze, a na sznurku żeby lepiej turlała się rzucona i napisali, że nie zrobią , a wydawało mi się że nic prostszego.

Czy takie jajko się wogóle turla rzucone?
http://siriusdog.pl/pl/p/-Sirius-Smocze-Jajo/235

madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 grudnia 2019 09:29
Zayma już nie robi personalizowanych zabawek
madmaddie, mi napisali, że nie robią w tym roku , ale żeby śledzić stronę.
madmaddie, Zayma?
Ale mnie zawiedli w sumie, bo chciałam piłkę z futrem w środku, ale nie na amortyzatorze, a na sznurku żeby lepiej turlała się rzucona i napisali, że nie zrobią , a wydawało mi się że nic prostszego.

Czy takie jajko się wogóle turla rzucone?
http://siriusdog.pl/pl/p/-Sirius-Smocze-Jajo/235


Perlica z tego co wiem, kazda (prawie? moze sa wyjatki o ktorych nie wiem  :kwiatek🙂 zabawka z amortyzatorem bardzo ogranicza mozliwosc turlania sie pilki, wiec ja bym powiedziala ze nie.
uleska, tak samo mi się wydaje, Ale nie ma nigdzie piłki ażurowej na sznurku  🤔wirek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 grudnia 2019 11:21
a nie możesz sobie sama zaczepić tego sznurka?
madmaddie, mogę, ale piłki ażurowej z futrem też nie ma...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 grudnia 2019 13:40
napisz do Siriusa, mi personalizowali zamówienia
madmaddie, spróbuje napisać.

Mój cudniaczek z wystawy:
O, to ja przy okazji też się pochwalę fotką, bo rozpływam się nad moim dzieciakiem. Na tym zdjęciu wygląda dorośle, a w domu kradnie skarpetki i staniki 😁

fin, mega poważny Pan Pies!

Mi się tak podoba mój pies, że nie mogę znaleźć mu póki co żadnej wady  vs wzorzec. Poprzednie moje psy też były ładne, ale tak mi się nie podobał nigdy ani doberman, ani seter angielski, ani pudel, ani ON babci.
Muszę też przyznać, że na BIS mojej kategorii piękna była sunia Saluki ( zajęła 2 miejsce) i chyba obiektywnie ładniejsza od mojego 😉

Nie mogłaby być sędzią chyba, bo na BIS w życiu nie byłabym obiektywna, bo mam swoje upodobania co do ras jak i maści.
Myślicie że sędzia na BIS czy BOG jest obiektywny?
Nie mogłaby być sędzią chyba, bo na BIS w życiu nie byłabym obiektywna, bo mam swoje upodobania co do ras jak i maści.
Myślicie że sędzia na BIS czy BOG jest obiektywny?

Hodowczyni mówiła, że z welshami nie ma co chodzić na BIS, bo w całej jej historii wystawowej, na międzynarodówkach i krajowych tylko raz widziała walijczyka na pudle. My dostaliśmy BOJ, więc mogliśmy iść dalej, ale zrezygnowaliśmy. Okazało się, że dobrze, bo wygrał pomeranian, więc Peanut na bank nie wpisywał się w gust sędziego. Wg mnie tu chodzi przede wszystkim o gusty sędziów, bo nie wyobrażam sobie jak merytorycznie porównać charta, teriera, owczarka, bordera i jakieś małe włochacze. W ramach jednej grupy FCI to jeszcze rozumiem, ale całościowo ze wszystkich psów to już nie bardzo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się