Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Gillian   four letter word
27 listopada 2019 08:37
Gdyby ktoś był ciekawy - testuję nowy wytwór Chrupki pod tytułem Golden Fiber. Z opisu wynika, że jest to pasza o wysokiej zawartości włókna w postaci wysłodków niemelasowanych, suszu jabłkowego i siemienia lnianego. W praktyce - pasza ma postać granulatu, które ma tendencję do rozwalania się na drobne frakcje. Podaje się na mokro. Podane dawkowanie nie jest zbyt ekonomiczne ale ja potrzebuję jako dodatek lub 4 posiłek więc daję dużo mniej. W postaci suchej ma zapach raczej o niczym, zalane wodą zaczyna mega apetycznie pachnąć (przynajmniej dla mnie). Nie zwiększa objętości po zalaniu. Mój koń wrzodek, ostatnio dość kapryśny przy jedzeniu, wyjadł wszystko elegancko. Zobaczymy co dalej. Na razie wygląda nieźle. Obczajam jeszcze parametry techniczne.
A.kajca   Immortality, victory and fame
02 grudnia 2019 06:48
avee dołączam do pytania
Ale Nuba poszła w górę....  😵 🙄

Chwalicie na necie, to handlowcy czytajo! 😉 😉 😉
Hej. Niestety nie wiem czy ja mam pecha czy poorostu tak jest... Mianowicie:kupiłam sieczke prolien i trudno nazwać to sieczka z lucerny... Żółta zdrewniala, nawet patyki były.... Niestety starsze u nie podałam tego. Natomiast kupiłam tańsza sukcesu i jestem niesamowicie zadowolona. Widać że są to suszone młode zielone rośliny a nie jakaś żółta słoma twarda. Pachnie niesamowicie🙂
Sieczka Sukcesu jest genialna. Mnie zastanawia tylko, czy jest ktoś kto karmi ich paszą? Jakoś dłużej? Są tego zadowalające efekty w ogóle?
Jakoś zawsze tak podejrzliwie spoglądałam nawet na te pasze  😉
U mnie też wszystkie worki Sukcesu były bardzo spoko. Na dnie trochę pyłu, ale ja i tak dolewam oleju do żarcia, to nie pyli.

Aktualizacja Nuby - chwilę było lepiej z proporcją sieczki do granulatu, ale w połowie worka znowu zrobił się granulat z sieczką...
PUMA. Ja karmię sukcesem już od 2 lat granulatem podstawowym, sieczke też lubię. Wystarczy parę kapek oleju i nie pyli. Mesz też jest spoko. Lśniące kuleczki są 🙂. Zimą dokładam standardowe wyslodki ze zwykłego sklepu z pasza i dla zwierząt gospodarskich. ZDJ NA PRIV MOGĘ WYSŁAĆ. 🙂 koni 🙂
Ja karmię sukcesem.
Puma, - ja nie karmię, ale karmiłam kiedyś i jest to całkiem uczciwa, budżetowa pasza. Moja mamcia daje swojemu mash od sukcesa, prosty składem, ale fajny. Odkarmiałam sukcesem swojego konia po chorobie, karmiłam za czasów posiadania klaczy-matek.
Dla mnie jest obecnie o tyle niekorzystny, że potrzebuje paszy, która uzupełni minerały, da wolno uwalnianą energię i nie będzie tuczyć przy tym, no i tu jest klops już, bo granulat sportowy od nich mojego elegancko zaokrąglał 😉 Sieczke zmieniłam ze względu na dostępność (jakoś w styczniu były z tym problemy), jakość zawsze była ok, mashu używam też innego, ale ze względu na to, że czasem potrzebuje zalać na zimno - szczególnie w lecie, w zasadzie całe lato robiłam na zimno, bo były takie temperatury, że po prawie 2h dalej był za ciepły do podania 🙄
Zamówiłam jakiś czas temu mesz agro-vital bo był bezbłędny i... dupa.
Tak jak kiedyś był to smakowity kleisty glut z przewagą siemienia tak to teraz to jakaś kurde mąka grubomielona.
Koń tego jeść nie chce, w ogóle się to nie klei.. 👿 👿 👿
Dla mnie jest obecnie o tyle niekorzystny, że potrzebuje paszy, która uzupełni minerały, da wolno uwalnianą energię i nie będzie tuczyć przy tym, no i tu jest klops już, bo granulat sportowy od nich mojego elegancko zaokrąglał 😉


Jaki to konkretnie granulat sportowy?
Szukam jakiejś rozsądnej paszy budżetowej bo w tego smoka trochę trzeba tego ładować 😀
Zna ktoś może jakąś w przyzwoitej cenie dla konia giganta, którego ciężko utrzymać przy prawidłowej wadze?
Siwaa, - sukces sport, pellet po prostu 😉 Nazwy mają akurat bardzo proste 🤣
Całkiem nieźle wypada też mebio bulid-up, moje smoki wypełniał i pachnie tak, że sama bym sobie mlekiem zalała i zjadła 😁 1
Co sądzicie o paszach sukces?
Chodzi mi głównie o musli, są w fajnej cenie i zastanawiam się nad zakupem bo i przesyłkę miałabym darmową a to już coś  😀

edit.
kotbury ja mam mash od agro vital ten jabłkowy, zamawiałam jakoś miesiąc temu. Owszem nie klei się jakoś super, ale ma sporo róznych "rzeczy" i swietnie pachnie. Koń go je z chęcią.
Ja sie przerzucilam z sukcesu na agrovital, bo mi bardziej sklad pasowal. Kobyly hodowlane i młodzież dostaja hoof complete i wyslodki, plus dodatki.

kotbury ja mam mash od agro vital ten jabłkowy, zamawiałam jakoś miesiąc temu. Owszem nie klei się jakoś super, ale ma sporo róznych "rzeczy" i swietnie pachnie. Koń go je z chęcią.

Dokładnie ten sam. Też go lubiłam za różne dodatki ale teraz jest głównie frakcja sypka- mielone zborza. Siemienia jak na lekarstwo...
kotbury w dodatku podrożał  😫

Czy jest różnica dla koni miedzy sieczką dłuższą np z sukcesu a sieczką bardzo krótko siekaną ?
Czy działa ona w ten sam sposób? Zawsze zamawiałam tą sukcesową, ale z racji że podrożała (jak wszystko) szukam zamiennika i znalazłam ale jest ciachana prawie na pyłek i nie wiem czy jest sens taką podawać.
Sieczka nie może być krótka- bo koń zacznie ją łykać.
Włókna muszą być na tyle długie aby koń żuł.
Dzięki za odpowiedź 😉 zostane przy sukcesie
avee dołączam do pytania


Zamówiłam i dzisiaj ma przyjść, to dam znać  😉
kupiłam ostatnio sieczkę sukcesu już po podwyżce i mi się nie podoba, nie jest taka fajna jak kiedyś i też jest siekana na max 5cm kawałki....
Rudzielc_23 no ja mam jeszcze 3/4 worka sieczki sukcesowej ze "starej partii" i jeszcze jest ok. A nie chce się pakować w koszta droższej sieczki, bo tu sieczka, musli, jakieś otręby itd itp i robi się milion monet na pasze dla konia, a ja potem jem tynk ze ściany na koniec miesiąca  😂  😵
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
05 grudnia 2019 08:31
azazu93, a może sieczka z hovalera? Za worek 18 kg płacę 80 złociszy i starcza na dłuuugo nawet przy dwóch koniach. 🙂
Hermes sukces i tak wyjdzie taniej  😉
Gillian   four letter word
05 grudnia 2019 08:57
Dokładnie, worek jest ogromny, sieczka długa, ekonomia level master.
A może ktoś karmił sieczką firmy Bogusławie ? 20kg z wysyłką wychodzi na 79zl wiec tez cena fajna.

Hermes dzięki za podpowiedź, musze zobaczyć czy w sklepie na miejscu czy jest ta sieczka, jakby była to pewnie zakupię  😀

edit. poprawka 😉
azazu93, zamawiałam raz i nigdy więcej nie zamówię. Ta sieczka jest prasowana, wydobycie jej z worka, oderwanie garści z tego balota to nie lada wyzwanie. Do tego jakość pozostawia wiele do życzenia, z jednej strony grube badyle z drugiej dużo pyłu, konie nie chciały tego jeść. No chyba, że miałam wyjątkowego pecha i trafił mi się jakiś felerny balot.
Z sieczek sukces jest najbardziej  ekonomiczny i jakościowo naprawdę fajny, za 30 zł za worek 10 kg - biorę dwa worki, przesyłka 22 zł i mam zapas na co najmniej dwa miesiące.

Dostałam tydzień temu prosto od producenta - zielona i pachnąca  😉
Czy ktoś z Was karmi/ karmił Spillersem  Shine + Conditioning mix? Moje dwa pracujące są na tym od 2 tygodni i trudno mi powiedzieć coś o kondycjonujących właściwościach, ale koniska mają fajną, dobrą energię do pracy.
Przeglądam wątek i chyba Spillers ostatnio jest mało popularny? Jakieś powody?
Moon   #kulistyzajebisty
05 grudnia 2019 10:59
czeggra1, wydaje mi się, że to kwestia dostępności w sklepach. Jak myślę o Spillersie to na myśl przychodzi mi tylko, na polskim rynku - Animalia. I też nie zawsze, niektóre ich pasze mają na zamówienie, a wiadomo że czasem potrzeba na już i wybiera się inną marką.
Chwilę Kulisty stał na Spillersie, podczas rozruchu u Ponii, ale raczej ciężko mi określić czy ta pasza działała, czy nie, bo wtedy konia oglądałam tylko weekendowo 😉
czeggra1, w Polsce Spillers jest nie popularny, nie wiem czy jest dystrybutor wogóle. Kiedyś mi ktoś proponował, jakieś 10 lat temu dystrybucję na mój region z zyskiem 4 grosze na worku czy coś takiego, więc umarłam ze śmiechu  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się