strzyżenie / golenie koni

Domiwa komplet czyli góra i dół. Przy czym rok temu zamówiłam i przyszły mi tępe, więc postanowiłam dać do ostrzenia... Niestety efekt równie mizerny
Pytanie równie apropo ostrzy ale do Heinigera.
Na co wpływa ilość ząbków górnych, tych mniejszych ostrzy z zestawu?
Mamy ostrza w stajni 31F/23 a jak widzę ostrza 31F/15 to w opisie jest strzyżenie na tą samą długość tylko tych ząbków mniej... Na co wpływa ich zmniejszona ilość?
BlueHorse - też nie wiem, co to za różnica, ale ja mam w większości właśnie 31F/15 😉
domiwa - do końskiego Bassa powinny pasować Heinigery 🙂
Teoretycznie im więcej ząbków tym lepsze, bardziej dokładne.
Mam 23 i 15 i nie widzę za bardzo różnicy w użytkowaniu.
Jaka maszynkę polecacie do własnego użytku na 1 konia golonego Max 3 razy w roku ??
Mam Camry i nie ukrywam ze zaczyna mnie męczyć golenie ponad 2h .. 🙁 chętnie zostawiłabym ja do ogolenia głowy i detali. Szukam czegoś niedrogiego najlepiej na kablu co zda egzamin. Jakieś opinie na temat np końskiego Bassa ?
Angeel i somebody dzięki 😉
Co polecacie do golenia głowy i nóg? Koń dość nerwowy jeśli chodzi o te okolice. Myślałam o liveryman Harmony, jakieś opinie?
Ja mam do głowy, nóg i detali Lister Adagio. Bardzo dobrze się sprawuje i jest cicha. Do ”grubszej” roboty mam Heinigera xperience i jest ok.
Marce Liveryman nie ufam. Mam złe doświadczenie za kupę kasy. Miałam model Black Beauty przez jakieś dwa dni. Nie dosyć, że zepsuła się po ogoleniu pierwszego konia, to do tego nie zdążyłam jej zareklamować, bo ktoś mi ją ukradł z tylnego siedzenia auta wybijając szybę samochodu 😤. To była cholernie wkurzająca podwójna szkoda materialna.
My też mamy tego małego Listera, sama mam z Aliexpres za jakies 70zł taka do psów i bardzo polecam. Już żyje 3 lata i nawet ze 4 razy goliłam nią całego konia (biedny  😂 ).

czeggra1 ale musiałaś się troche ucieszyć że ukradł zepsute, nie powiesz 😀
Zorilla, oczywiście 🤣 i mam nadzieję, że sku....syn pokaleczył sobie to złodziejskie łapsko wybijając mi szybę w samochodzie  😤.
Cześć
Czy mogę prosić o pomoc w wyborze maszynki do głowy/nóg:
1. [[a]]https://www.groomershop.pl/pl/p/Andis-AGC-2-Super-Brushless-cicha%2C-profesjonalna-maszynka-z-silnikiem-bezszczotkowym%2C-ostrzem-1%2C5mm-i-zestawem-nasadek/5126[[a]]
2. https://animalia.pl/waldhausen-hair-clipper-maszynka-do-strzyzenia-bezprzewodowa/szczegoly/31108/#opis

Czy ktoś z Was ma te maszynki? Chodzi mi przede wszystkim o grzanie się oraz jakość ostrzy. Przy tej Waldhausen nie ma informacji z jakiego materiału są wykonane, ani nie znalazłam noży zastępczych, w jakiej są cenie.

Drugie pytanie: czy noże do Constanta Kerbl 31/15 pasują do Heiniger 31/15? (wyglądają podobnie jeśli chodzi o mocowanie).
Zgred Ja mam Andisa, gole nią 3x calego często nie końca doczyszonego swojego rudzielca i po tym trzeba ostrzyć. Groomer shop robi to za 30zł. Często też jest promo ze jak kupisz maszynkę to 3 ostrzeżenia gratis. Troszkę się grzeje jak koń jest brudny, ale nie jakoś bardzo. Poza tym super maszynka, cicha, poręczna i co dla mnie najważniejsze lekka.
[quote author=Rudzielc_23 link=topic=36.msg2906055#msg2906055 date=1578776567]
Zgred Ja mam Andisa, gole nią 3x calego często nie końca doczyszonego swojego rudzielca i po tym trzeba ostrzyć. Groomer shop robi to za 30zł. Często też jest promo ze jak kupisz maszynkę to 3 ostrzeżenia gratis. Troszkę się grzeje jak koń jest brudny, ale nie jakoś bardzo. Poza tym super maszynka, cicha, poręczna i co dla mnie najważniejsze lekka.
[/quote]

Rozumiem, że masz małego Andisa? tego co podałam w linku z ostrzami ceramicznymi?

Ja strzygę konie "zawodowo" i używam dużej maszynki do tułowia, szyi. Chcę kupić małą maszynkę do golenia szczegółów. W większości wypowiedzi na temat Camry powiela się informacja, że jest spora różnica między długością sierści pozostawianą przez Camry, że goli do zera. Pytanie czy 1,5 mm w przypadku Andisa (małej) komponuje się z długością sierści pozostawianej przez ostrza 31/15 Constanta/Heiniger  (niby między 2-4 mm). Czyli mała Andis nie grzałaby się w przypadku golenia szczegółów, tak podejrzewam....

Czy ktoś ma małą Waldhausen?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 stycznia 2020 10:32
Ta maszynka Waldhausen to praktycznie to samo co Camry i goli również krótko. Nawet jak się ją ustawi na 2 mm to goli na ok 1,5 mm. W tym przypadku nie ma sensu przepłacać.
Zgred Tak, mam małego andisa ale ostrze stalowe nie ceramiczne. Niestety nie mam porownania czy 1,5 mm tego ostrza będzie takie samo jak w Heniger. Kiedyś miałam Henigera ale nie obie jednocześnie.
Słuchajcie, czy ktoś z Was miał taki przypadek, że ostrza w maszynce przestały się ruszać, a maszynka pracowała?
Sprzedałam jakiś czas temu maszynkę Constanta Rodeo Kerbl
https://konik.com.pl/p/784/7522133/maszynka-do-strzyzenia-constanta-rodeo-kerbl-black-friday.html?gclid=Cj0KCQiA9orxBRD0ARIsAK9JDxRrCoIgmdauEj1VDwoF80fkzl4nBG8MDjhOAgKxkGUhRi0eBdaxCLUaAkcWEALw_wcB

Dzwoni dziś do mnie nowy właściciel, że ogolili pół konia i noże przestały się przesuwać. Nigdy nie miałam takiej sytuacji. Jaki może być tego powód?
Chyba najlepiej wysłać do serwisu...
Niby oliwili, po zmianie noży pracowała jakiś czas i to samo, silnik pracuje a noże stoją...
Słuchajcie, czy ktoś z Was miał taki przypadek, że ostrza w maszynce przestały się ruszać, a maszynka pracowała?
Sprzedałam jakiś czas temu maszynkę Constanta Rodeo Kerbl
https://konik.com.pl/p/784/7522133/maszynka-do-strzyzenia-constanta-rodeo-kerbl-black-friday.html?gclid=Cj0KCQiA9orxBRD0ARIsAK9JDxRrCoIgmdauEj1VDwoF80fkzl4nBG8MDjhOAgKxkGUhRi0eBdaxCLUaAkcWEALw_wcB

Dzwoni dziś do mnie nowy właściciel, że ogolili pół konia i noże przestały się przesuwać. Nigdy nie miałam takiej sytuacji. Jaki może być tego powód?
Chyba najlepiej wysłać do serwisu...
Niby oliwili, po zmianie noży pracowała jakiś czas i to samo, silnik pracuje a noże stoją...


Może nie czyścił jej? Czasami jak wlezie za dużo włosa to po prostu się robi taki syf, że silnik pracuje a noże już niekoniecznie - ja tak miałam z baardzo mocno zasyfioną maszynką.
Ile koni średnio wychodzi do ogolenia na jednym ostrzu Listera? Bez ostrzenia w międzyczasie.
Mi sie udaje ok 8-9 jak sa czyste.a tak to ok 6-7
Dzięki! Czyli to nie ja przesadzam i mam rację. 😜
Kiedy poznam że kiwak w maszynce już się zużył i trzeba wymienić? Ostrza przestaną się poruszać?
Zastanawiam się nad kupnem maszynki. Nie mam konia, ale zdarza mi się być poproszoną o ogolenie konia. Może jest to dość sporadycznie, ale jakbym miała tą maszynkę, to może i bym rozważyła wrzucenie oferty o goleniu. No w każdym razie chciałabym,żeby ta maszynka była w rozmiarze Listera Star, czyli nie za duża, nie za mała, że w razie czego bez problemu przejadę całe ciało, ale nogi i głowę też. Plus żeby własnie była taka, że jakby co to rok sobie przeleży, a jak będzie trzeba to ogoli x koni w sezonie i w żadnym z tych przypadków nie padnie. Jakieś pomysły? Ja się w ogóle nie orientuję w innych niż Listery, bo miałam w pracy tylko Stara i Legend a małą Andisa.🙂
flygirl Andis ma też końskie ostrze które jest szersze niż to co dają w standardzie. Tym małym ostrzem super goli się głowę i nogi. Ja moją używam 3x w ciągu zimy. W lato tylko do szczotek i kłębu. Mam już ją trzy lata i trzyma się super. Nie wiem jedynie jak zachowała by się jak by się ją używało częściej.
Do właścicieli Bassa i nie tylko! Moja maszynka w końcu działa jak należy, jednak była jakaś część do wymiany, czego producent, do którego odsyłałam maszynkę do przeglądu już kilka miesięcy temu nie wychwycił... Polecam serwis w groomer.com, akurat mam rzut beretem, ale jak ktoś nie z Krakowa to też można skorzystać z ich usług. Poza tym skutecznie ostrzą (i w przystepnej cenie), a wcześniej próbowałam w dwóch innych miejscach i niestety efekt był mizerny.
Cześć. Szukam porady. Mam 15 letnią kobyłę. Nie goliłam jej wcześniej i pewnie golona nigdy w życiu nie była. Jednak, w tym sezonie zimowym zaczęłam się nad tym zastanawiać. Stoimy w stajni z halą, nie pracujemy ciężko jednak 5-6 razy w tygodniu kobyła chodzi pod siodłem.
Gillian   four letter word
21 marca 2020 16:38
Ogolić, zaderkować, nie filozofować.
Zgadzam się z Gilian.

Jedyne pytanie to nie golilas cala zime i chcesz golic na wiosne? Czy tylko ja nie rozumiem logiki?
Zorilla, Jakiś w tym problem? Też ogoliłam jakieś dwa tygodnie temu - całą zimę koń nie pracował intensywnie, a luzacko i spokojnie, ale gdy wrócił do roboty, to futro zaczęło przeszkadzać.

MalinaZGryzina, Mocno się poci? Czy tylko trochę? Jeśli nie chcesz golić całej i boisz się o tą angielską stajnię, to zawsze możesz ogolić w trace clip albo blanket (nie wiem czy te rodzaje golenia mają polskie odpowiedniki), tylko nie orientuję się w praktyce jak wygląda wtedy derkowanie.
Cały ogolony koń = musisz mieć odpowiednie derki, żeby kobyła nie marzła.
Gillian   four letter word
21 marca 2020 20:29
Ja czasami golę na wiosnę bo nie chce mi się przechodzić przez żmudny proces linienia :P
Gilian, to rozumiem jak najbardziej. tyle ze zrozumialam ze w zimie nie byl golony, ale moze jak Sankaritarina mi uprzejmie podpowiedziala nie pracowal w zimie za mocno o czym nie pomyslalam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się