Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.

kolebka, ja jakoś na początku studiów przeszłam kurację Izotekiem (ok. 10 lat temu). Przez jakiś czas cera była naprawdę fajna, jednak po kilku latach problem wrócił. Teoretycznie powinnam co jakiś czas powtarzać kurację. Nie zdecydowałam się na powtórkę ze względu na kategoryczny zakaz zachodzenia w ciąże. Teraz teoretycznie mogłabym powtórzyć, bo nie jestem w związku, ale nie chce mi się męczyć mając w głowie, że efekt nie jest super trwały.
Dziewczyny, czy któraś z Was używa pełnej pielęgnacji twarzy z The Ordinary?


Ja robię przymiarki, ale coś nie mogę dojść do Douglasa 😂 Jestem ciekawa czy ten hype jest tego warty. Jeśli pierwsza się zaopatrzysz to daj znać jakie masz wrażenia.
Dziewczyny, czy któraś z Was używa pełnej pielęgnacji twarzy z The Ordinary?


Nie wiem co to znaczy pełna pielęgnacja, ale ja używam kwasu hialuronowego i serum pod oczy z kofeiną, i oba produkty oceniam dobrze, a nawet bardzo dobrze biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny. Serum pod oczy jest bardzo wydajne. Kwas ładnie naciąga i wygładza skórę. Na pewno kupię kolejne.
ewuś  Wiem, że niektórym to cholerstwo wraca :/ Jak teraz wygląda Twoja cera, trądzik wrócił taki sam?
Ja tydzień bez izo po 13 mies - codziennie z obawą patrzę w lustro! Wolałabym już nie mieć do czynienia z izo, czytam o jakiś ziółkach i dietach na trądzik, ale laski to już nawet Totalną Biologię Jureczka Zięby polecają  😂

ooo, też jestem ciekawa tych kosmetyków z The Oridinary, na grupach o leczeniu trądziku jest teraz totalny szał na to...
Ja właśnie kilka dni temu kupiłam te kosmetyki The Ordinary, o których pisała espana- serum z kwasem hial. i pod oczy z kofeiną. To co mogę napisać pozytywnego po chwilowym użytkowaniu to nie uczuliły mnie, a bardzo często mam ten problem 🙂 Poza tym, żaden z tych kosmetyków nie nadaje się do samodzielnego używania- tzn i jedno i drugie serum za słabo nawilża. Nakładam je, a po chwili dokładam krem na twarz i pod oczy. Czy jakiekolwiek efekty zauważę okaże się za jakiś czas 🙂
Dokładnie, oba kosmetyki stosuję pod krem, można także mieszać je z kremem, mają dość rzadką konsystencję - jak to serum.
Ok, to ja podzielę się pierwszym wrażeniem - używam od półtora tygodnia następujących produktów: peelingu kwasowego z kwasami AHA 30% + BHA 2%, serum nawilżającego z kwasem hialuronowym, kremu nawilżającego z kwasem hialuronowym + mam także bazę pod makijaż The Ordinary. Jestem baaaardzo pozytywnie zaskoczona, ale od początku używam wszystkich zgodnie z zastosowaniem. Cera niesamowicie mi się uspokoiła, mam problem z przebarwieniami a przy odrobinie potu, kurzu, zmiany temperatury itd. na twarzy robią mi się cuda-wianki. Odkąd używam The Ordinary widzę różnicę w nawilżeniu i właśnie w tym, że cera przestała mi wariować. Bałam się trochę peelingu kwasowego, bo mam wrażliwą i atopową cerę, ale ten okazał się strzałem w 10. Mam zamiar dokupić jeszcze produkt do mycia twarzy/demakijażu i maskę do twarzy. Poużywam dłużej i napiszę jakąś bardziej dokładną recenzję  🙂
infantil,
ja jestem tego peelingu bardzo ciekawa i już go prawie kupiłam, ale pani w Douglasie mnie pogoniła, że w ciąży nie można. No nic, już niedługo :P
Wysypuje mnie na twarzy od jakiegoś czasu, nie mogłam dociec przyczyny i w końcu zajarzyłam - wysypuje mnie przed samym okresem. Nie mogłam tego skojarzyć, bo z reguły wysypana byłam non stop, ale w zeszłym cyklu niemal mi zeszło i z dnia na dzień znowu miałam nakrapianą twarz, wtedy mnie olśniło. Jako, że z syfiastą twarzą nie mam żadnego doświadczenia, bo nigdy, nawet jako nastolatka nie miałam trądzików ani pryszczy, nie mam zielonego pojęcia, jak się z tym walczy. 🙇 Mam coś nakładać? Przed, w trakcie, po okresie, cały czas? A może suplementować? Iść do dermatologa? 👀 Pojęcia nie mam jak się za to zabrać. 😜 A boli mnie to tym bardziej, że skoro już nie mogę się malować na co dzień, to wypadałoby mieć chociaż gładką twarz, zwłaszcza, że nie mam 14 lat. 😵
Wysypuje mnie na twarzy od jakiegoś czasu, nie mogłam dociec przyczyny i w końcu zajarzyłam - wysypuje mnie przed samym okresem. Nie mogłam tego skojarzyć, bo z reguły wysypana byłam non stop, ale w zeszłym cyklu niemal mi zeszło i z dnia na dzień znowu miałam nakrapianą twarz, wtedy mnie olśniło. Jako, że z syfiastą twarzą nie mam żadnego doświadczenia, bo nigdy, nawet jako nastolatka nie miałam trądzików ani pryszczy, nie mam zielonego pojęcia, jak się z tym walczy. 🙇 Mam coś nakładać? Przed, w trakcie, po okresie, cały czas? A może suplementować? Iść do dermatologa? 👀 Pojęcia nie mam jak się za to zabrać. 😜 A boli mnie to tym bardziej, że skoro już nie mogę się malować na co dzień, to wypadałoby mieć chociaż gładką twarz, zwłaszcza, że nie mam 14 lat. 😵

Iść do dobrego dermatologa, który zrobi Ci dokładne badania z krwi przed postawieniem diagnozy. Obserwowałam kiedyś dziewczynę na Instagramie, która wrzucała jakie ona miała badania zrobione przed rozpoczęciem kuracji przeciwtrądzikowej, jeśli chcesz dokładnie wiedzieć to poszukaj u niej na profilu, nazywa się acne_odnowa 🙂
Z mojego doświadczenia z problemami skórnymi wynika, że problem często leży w gospodarce hormonalnej. Szczególnie jeśli chodzi o pogorszenie stanu cery przed miesiączką.
Graba.   je ne sais pas
16 grudnia 2019 09:10
Pomocy! Potrzebuje coś na rozszerzone pory. Mam wrażenie, ze jest 100 razy gorzej ostatnio i mam duże dziury. Jakie maski/kremy/zabiegi? Używam na codzień effeclar duo +, wiec moim jedynym problemem są te pory...
mils   ig: milen.ju
31 grudnia 2019 09:36
Dziewczyny mam pytanie, takie w sumie złożone chyba i nie bardzo wiedziałam, gdzie je zadać. Od jakiegoś czasu (ze 3 tygodnie jakoś?) używam na noc na twarz oleju z dzikiej róży. Na dzień krem Ziaja Med na dzień/noc, wyciszający rumień. Wcześniej użyłam tego kremu kilka razy, zapomniałam o nim i teraz do wróciłam. Od jakiegoś 1,5 tygodnia robią mi się pryszcze, których nie miałam już długi czas poza pojedynczymi niespodziankami. Możliwe, że to przez olej albo krem? Wątpię w to, no ale... W diecie nic się nie zmieniło. Po Nowym Roku pędzę na badania oczywiście.
Moze byc przez jedno lub drugie. Skora tlusta albo mieszana moze sie nie polubic z olejami. Skora moze sie zapychac. Moze byc tez tak, ze olej sam w sobie nie robi krzywdy, ale skora rano nie jest wystarczajaco dobrze oczyszczona po nim. A o Zaji juz od jakiegos czasu mowi sie, ze ma bardzo kiepskie sklady kosmetykow. Nie wiem jak akurat ten krem, ale warto pogrzebac w internetach za opiniami i analiza skladu.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 grudnia 2019 10:52
Ta Ziaja jest kiepska, na rumień polecam Mój krem nr 2 z fitomedu  😉
mils   ig: milen.ju
31 grudnia 2019 11:36
Dzięki dziewczyny. Moja cera zawsze fajnie reagowała na olej Jojoba, dlatego skusił mnie z dzikiej róży ze względu na sporo wit. C. Zawsze jakoś tak mi się wydawało, że takie ropne pryszcze to hormony albo syfne jedzenie, ale że kosmetyki to raczej "łagodniejsze" zmiany wywołują jak już.
Dziewczyny uzywajace The Ordinary- nadal jestescie zadowolone?

Mam od miesiaca peeling AHA 30% + BHA 2% i serum Granactive Retinoid 2% in Squalane i moja cera nigdy nie wygladala tak zle 🤔 Srodek twarzy mam caly wysypany- czolo, nos, okolice ust, broda. Od kilku miesiecy mialam bardzo ladna cere, ogarnieta, a mniej wiecej od czasu kiedy zaczelam uzywac tych kosmetykow jest bardzo zle. Stosuje zgodnie z zaleceniami. Czytalam gdzies ze po kwasach czasami wysypuje dopoki skora sie nie przyzwyczai/nie oczysci. Ale po miesiacu chyba juz powinno byc lepiej...
ashtray, To retinoid. Ja też mam pogorszenie, jeszcze liczę, że to chwilowe. Nie wiem do końca jak wyznaczyć sobie ten moment, kiedy jednak tzreba będzie powiedzieć dość, to nie dla mnie.

Garść (spora) informacji:

http://www.ewaszalkowska.com/2015/06/retinoidy-wszystko-co-musisz-wiedziec.html
http://biochemiaurodyblog.blogspot.com/2016/09/jak-poaczyc-kuracje-retinolem.html?_sm_au_=iVV4Vq3FDJ4MHDHVqMcGvKQHqBHRW
Używam The Ordinary trzeci miesiąc i nigdy nie miałam cery w tak rewelacyjnym stanie jak aktualnie. Tylko że u mnie od początku te kosmetyki działały cuda, nie miałam żadnego problemu.
ekhem dziekuje pieknie! :kwiatek: Podejrzewalam tego gagatka wlasnie. Myslalam jednak, ze moze olej (jest daleko w skladzie, aczkolwiek to serum jest troche tluste i oleiste), bo moja skora z olejkami sie bardzo nie lubi. W takim razie odstawiam i lecze ta katastrofe.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 stycznia 2020 19:36
Gdzie kupujecie (online) naturalne kosmetyki?
Ja ostatnio kupiłam od polskiego producenta w ich sklepie internetowym - Naturativ. Naprawdę fajne, ale po kilku tygodniach mnie uczuliły, więc mój facet je wykańcza.

Kremdelakrem
Mileco
Pojedyncze marki kupuje też na Minti.
JARA, wizaz24.pl zawsze używam.
JARA najczęściej w econaturals albo ekodrogeria.
1. Peeling kawitacyjny - w domu lub u kosmetyczki. Ktoś korzysta regularnie i opisze efekty? Zastanawiam się nad kupieniem urządzenia do domu.

2. Kosmetyki Ziaja Pro. Sama ziaja ma raczej słabe składy, ja nie przepadam. A jak z tą serią pro? Widze potencjał w 3 produktach:
Maska rozpulchniająca skórę, serum z ceramidami do kawitacji i maska algowa uspokajająca. Jak ktoś miał konkretnie te, to będę wdzięczna za opinie ale ogólnie o marce też poczytam.
efeemeryda   no fate but what we make.
12 kwietnia 2020 10:36
Wpadam z zapytaniem  😉
Czy któraś z Was nie widziała może gdzieś zniżki na kosmetyki Miya ? Wczoraj mignęło mi 20% rabatu, ale nie potrafię teraz znaleźć  😵  :kwiatek:
efeemeryda kod: zostajewdomu  😉
efeemeryda   no fate but what we make.
12 kwietnia 2020 12:06
Dziękuje !  😍
Hanexxx, a Tisane, Carmex, Blistex nie pomagają na suche usta ? A probowałaś balsamu Nuxe, mimo, że drogi to podobno działa cuda.
Dziwne, że na suchych ustach błyszczyki również ci nie służą, powinno być ciut lepiej niż przy pomadkach. Ja mogę polecić blyszczyk Eveline z olejkiem arganowym. Gęsty, długo się trzyma i nie wysusza🙂
Bardzo lubie ten błyszczyk CIACH ale chyba na spierzchniete usta polecam najbardziej na świecie zwykły miód, działa cuda albo maseczke z awokado 🙂
ja miałam bardzo CIACH fajny do cieniowania, chyba że ja go źle używam a to już inna para kaloszy 😀
Bardzo kiepski spam.
Viss.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się