KOTY

Temat: drapak. Marzy mi się taki z naturalny, z ładnie obrobionego drewna. Tylko nieduży, bo wszystkie które znalazłam wyglądają jak małe drzewa 🙁 może ktoś ma taki? Więcej gdzie dostać takie cudo?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
26 listopada 2019 10:34
Słuchajcie, ile czasu może trwać docieranie się kotów? Mówimy o sytuacji kiedy w domu, w którym mieszka 10 letni rezydent pojawia się kociak. U mnie mija półtora tygodnia takiego miksu. Stary dalej nienawidzi kociaka :P Syczy na nią, warczy, czasem strzeli łapą przez łeb. Zastanawiam się jak długo jeszcze to może potrwać. Tudzież czy jest możliwość, że nigdy nie zaakceptuje towarzystwa?
Wizja, normalnie to raczej po 2 miesiącach przechodzi, ale może być, że nigdy, zależy od charakteru.
Sąsiedzi mają taki zestaw i pół roku już nie przeszło, więc chyba nigdy nie będą się lubić.
U mnie zawsze trwało dokacanie 2 tygodnie i wielka miłość była wszystkich ze wszystkimi.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
26 listopada 2019 13:00
Diabełek z Doris dotarli się po kilku tygodniach. Ogryzek z nimi po kilku latach. Nieśmiałek z Diabełkiem i Doris dość szybko, ale z Łatkiem i Ogryzkiem nadal drą koty. Tzn. ona drze japę, jak oni na nią spojrzą. Ogryzek z Łatkiem docierają się po prawie roku.
Jak radzić sobie z kotem z FiV? Mam 4 sztuki. Wszystkie miały za młodu testy negatywne. Dziś z jednym pojechałam do weta, (apatyczny, dużo śpi, więc mnie zaniepokoiło) poprosiłam o badanie wirusowe i okazuje się, że nabył FIV. Koty wychodzące. Jestem załamana 🙁
Niby żyją zgodnie ze sobą, ale nie mam jak ich rozdzielić, boję się, że wszystkie mi się zarażą 🙁
W tygodniu pojadę porobić badania reszcie, zdrowe postaram się oddać 🙁 choć serce mi się pokruszy na kawałeczki
efeemeryda   no fate but what we make.
26 listopada 2019 17:59
Megane
Przede wszystkim nie powinien już wychodzić  🙁
Całkiem niezłe efekty daje koci interferon.
A co z pozostałymi kotami, bywalcami domu? Wszystko pokastrowane oprócz młodego, który idzie pod nóż jeszcze w tym roku 🙁 (ma około 5 mcy) 🙁
Edit: one żyją raczej na zewnątrz, na zimę sprowadzają się do domu, pozostała część roku to tylko jedzą w domu. Ciężko więc określić, że są wychodzące, raczej okresowo przychodzące 🙁 mieszkamy na wsi, więc stodoła i łąki są ich królestwem.
efeemeryda   no fate but what we make.
26 listopada 2019 19:40
Moim zdaniem nieetyczne względem innych kotów jest wypuszczanie FIV dodatnich. Pozostałe zbadaj jak najszybciej i tak samo, jeśli dodatnie to nie wypuszczaj.
Pan ze zdjęcia jest w trakcie diagnostyki. Narazie wiemy o sztywności w stawach biodrowych i zwyrodnieniem bądź uszkodzeniem kręgosłupa w odcinku krzyżowo-lędźwiowym. Objawia się to ciągłym skuleniem, dużą bolesności w trakcie siadania i wstawania. po konsultacjach z ortopedą i teraz tylko czekamy na piątek i wizyte u neurologa. obecnie na lekach p.b. i w trakcie dalszej diagnozy. Waga tego malucha (mimo, że schudł ostatnio) to 5850 i niestety 1000 musimy zjechać. Jest kastratem i do jedzonka dostaje Royal Canin Sterilised plus mokre jedzonko felixa. Trzeba mu zmienić dietę by schudł ten kilogram. Jaką karmę suchą i mokrą polecacie? karmię tym dwa kocury kastraty i po za tym, że rudy jest grubaskiem wszystko jest si.
Mi kiedyś przy bardzo grubym kocie wet polecił Hills Metabolic. Rozważam nawet powrót, bo mój kot aktualnie waży 7 kg i jakbym mu nie ograniczała żarcia, to nie chce schudnąć  😵
efeemeryda   no fate but what we make.
11 grudnia 2019 07:46
Hill's Metabolic, Royal Satiety - te karmy mają większą zawartość włókna stąd szybsze uczucie "najedzenia", ale zadziałają tylko jeśli będą wydzielane co do chrupka, jeśli będzie jadł do oporu to nic nie pomoże.
Saszetki Felixa to sam syf, jakbyś dawała kotu macdonalda  😉
Jak poznać czy kot nie jest za gruby? Czy już samo to że się zastanawiam nad tym może oznaczać że jest za gruby? 😉 Mój Maniut zawsze ważył 5,5 kg, po ostatniej przeprowadzce od marca nie ma towarzysza więc trochę mniej się rusza i utył do 6 kg. Zmniejszyłam mu nieco porcje, ale zastanawiam się czy nie powinnam go nieco odchudzić.
u mojego objawia się to np. obwisłym brzuchem  😡 a w jego przypadku według lekarza lepsza jest lekka niedowaga niż nadwaga żeby odciążyć te stawy i kręgosłup. Suchą karmę mam wstępnie wybraną, co polecacie z mokrych ?
efeemeryda   no fate but what we make.
11 grudnia 2019 10:13
z mokrych najlepiej też satiety royala i musisz dokładnie przeliczyć dawkowanie, jeśli użyjesz suchej i mokrej tej samej firmy to na opakowaniu masz rozpisane dokładnie ile czego podawać, w przeciwnym razie musiałabyś sama obliczać o ile zmniejszyć porcję suchej, żeby móc podawać mokrą. Moim zdaniem gra nie warta świeczki.
Mellsii22, obwisły brzuch u kota to nie jest nadwaga...

Edit:
https://www.koty.pl/dlaczego-kot-ma-obwisly-brzuch/

magda no trzeba podotykać i wyczuć czy kot ma warstewkę tłuszczu pod skórą , czy kości są wyczuwalne czy nie , bo wiadomo teraz koty mają puchatą sierść i mogą mylnie wyglądać na grubsze.
Ja bym zrezygnowała ze wszelkich zbożowych karm i dała dobrą bezzbożówkę. Węglowodanami kota nie odchudzisz.
Ja to bym przełożyła na BARF, ale wierzę , że przy kotach nie każdmu się chce, bo jednak jest z tym sporo zabawy. Jednak da się łatwo sterować tłustością mieszanek oraz wielkością porcji. Moje koty wyglądają jak atleci,mimo że teraz ogród mają zamknięty.
Perlica U mojego kota ten "obwizły brzuch" jest kwestią nadwagi a nie kieszonki. To akurat wiem również od weterynarza. Ta kieszonka jest taka "luźna" a u mojego normalny regularny obwisły bebzon  🤣
Pytanie o odchudzanie chyba trzeba zacząć od pytania:
Jak karmisz kota? Ile razy dziennie? Ile razy mokrego, ile suchego?
Czy wiesz ile je dziennie - np suchego?

I jak je Twój kot - rzuca się na suche, że wyjada miskę? Czy suche raczej podjada?

Zapewne patrzyłabym jaki skład ma karma.
Ja mogę polecić sposób podobny jak u ludzi - podzielenie na małe posiłki.
Przy kotach, które nie wsysają całego suchego od razu - podawałabym je co jakiś czas. Ja np rano wsypuję do miski suche, tyle aby koło 14 koty już wyjdały. I czekały grzecznie do 17:30, aby dostać znów troszkę i dosypkę na noc, ale taką, aby rano już było pusto.

Jednego kota musiałam karmić dosłownie co 1 godzinę jak byłam w domu, bo kot był wstanie wessać wszystko, a później wymiotowała z przejedzenia, co było bardzo niewskazane dla jej trzustki i nerek. Więc co 1 -2 h kot dostawał dosłownie 9 chrupek, albo 1/6 saszetki.
Dla niego lepiej będzie pewnie mniej a częściej.

Perlica, kości wyczuwalne bezproblemowo, Wg poniższego obrazka jest raczej w idealnej formie, ale jednak na samym brzuchu ma tłuszcz i jak siedzi to widać sadełko. Na pewno będę pilnować żeby więcej nie utył, ale też zastanawiam się czy lekko go nie odchudzić (wiem że to trudne ale z drugiej strony chyba lepiej jak będzie mniej ważyć niż w stanie górnej granicy bycia w sam raz).
magda, a czy to sadełko czy właśnie kieszonka tłuszczowa? Jeśli masz kota w skali w idealnej formie to po co kombinować?
Na moje sadełko zdecydowanie, urosło mu w stosunku do tego co miał kiedyś. On ma 10 lat i kombinuję tylko po to by miał jak najlepiej.
Hej, czy ta karma ma dobry skład? Ma bardzo dużo mięsa ale czy reszta jest okej?
https://kelpi.pl/applaws-cat-adult-chicken-with-extra-salmon-karma-z-kurczakiem-i-lososiem-dla-kota-7-5kg.html
efeemeryda   no fate but what we make.
17 grudnia 2019 19:05
To bardzo dobra karma
super, w takim razie zamawiam 🙂
Sonkowa, moje na Applawsa powiedziały "ofuj!"
I nasikały mi na łóżko 😁
To tak gwoli ostrożności przy wyborze wielkości opakowania.
Koty hodowlane karmione były u hodowcy Purizonem i tylko Purizon nadal jedzą.
Zaś Bolek wzięty z podwórka jedząc Purizon, dorobił się pięknych kup. Wcześniej, długo po tym podwórku miewał zbyt luźne kupy, czasami nawet płynne sraczki. Powoli, stopniowo, na Purizonie wszystko się unormowało.
efeemeryda   no fate but what we make.
18 grudnia 2019 10:08
moje zaś się oba posrały po Purizonie i sadziły takie bąki, że się nie dało z nimi wytrzymać  😁 😁
Ja przerobiłam z moimi też Purinę PP i tak się oba drapały, że myślałam, że ich zepsułam na stałe. A żarły ją jak tuczniki.
Moje kocury jedzą suche z Feringi, bardzo im smakuje już ktoryś miesiąc z kolei. Purizon też jak najbardziej na plus 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się