paznokcie, żele, tipsy

epk ja robię, ale w salonie... w ogóle słyszałam, że tytan w domu kiepsko wychodzi, może kwestia materiałów ?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 października 2019 16:26
Robiłam tytan jakiś czas, ale koniec końców przerzuciłam się na tytanową bazę i cała reszta hybrydowa. Moja laska od paznokci porzuciła tytan, nie robił szału, a i często w ogóle nie trzymał się na końcówkach.
Czemu hybryda mi pęka i odłazi już na drugi dzień po jej zrobieniu? nie moczę rąk, nie używam detergentów...

Używam lampy 48W LED, primera bezkwasowego semilac, bazy semilac lub biedronkowej lub jeszcze jakiejś tam innej firmy, lakiery też biedra albo semilac.
Spróbuj bez primera. Płytka musi też być dobrze zmatowiona i odtłuszczona. Nakładaj pierwsza warstwę bazy ultracienko.
Jak wątek odkopany to powiem. Może komuś się przyda.
Kilka lat miałam przedłużane na akrylu. I bywało że się akryl gdzieś bokami odklejał lekko, dochodziło do zapowietrzenia i kończyło się odłamywaniem tego akrylu.
Myślałam że akryl się odłamuje bo paznokieć odrasta i po prostu pora robić nowe.
Laska namawiała mnie na zmianę na żel a ja " nie" i " nie". Bo nie znałam żelu.
Ale ja głupia byłam!
Teraz już pół roku noszę żel i żadnych odklejań, żadnych zapowietrzeń, żadnych złamań.
Żel bez porównania lepszy w moim przypadku niż akryl.
Żałuję że tyle lat byłam głupia i nie chciałam tego żelu wypróbować.  😡
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 października 2019 17:22
Żel jest jednak duzo bardziej elastyczny niz akryl czy tytan. 😉
Wiedziałam o tym. Pytanie....co mnie opętało żeby się upierać że " nie chcę"?  😵
Odkryłam " odciskanie folią aluminiową". Czemu tak późno?
Podejrzewam że teraz przez kolejne miesiące niczego innego już nie będę sobie robić, jak tylko odciskać różnego koloru folie.


Tunrida, fajne są takie od razu ze wzorkami, ale to wtedy najlepiej jeszcze z warstwą takiego kleju do nich. Odciska się je wtedy po całości, nie losowo, ale widać, że to folia. I te wzorki są naprawdę ładne czasami.
Pomyślę i o tym. Z tym że ja lubię jak coś jest niesymetryczne. Więc i takie wzorki musiałabym wybierać.
A kiedy coś świeci i nie ma w tym symetrii to jestem szczęśliwa.
I to folia to u mnie strzał w dziesiątkę.
Pomyślę i o tym. Z tym że ja lubię jak coś jest niesymetryczne. Więc i takie wzorki musiałabym wybierać.
A kiedy coś świeci i nie ma w tym symetrii to jestem szczęśliwa.
I to folia to u mnie strzał w dziesiątkę.

Wystarczy odbić ten wzorek krzywo na każdym paznokciu. :P
To jak mi się znudzi folia to będę odbijać wzorki.  😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
11 grudnia 2019 15:04
Folia jest mega, uwielbiam ją 😀
Czy pieczenie i ból podczas utwardzania żelu w lampie to coś normalnego, czy oznaka że coś poszło mocno nie tak?
Normalne.
Ja trzymam tak długo, dopóki daję radę, a jak już nie daję, to wyciągam na sekundę czy dwie i znów wkładam.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 stycznia 2020 19:26
Czy pieczenie i ból podczas utwardzania żelu w lampie to coś normalnego, czy oznaka że coś poszło mocno nie tak?


Tak jak wyżej, jest to normalne. Im więcej żelu/bazy na paznokciu tym piecze bardziej. Cząsteczki z żelu zaczynają się ruszać, jest tarcie i się nagrzewa.

Nie cierpie tego, a dziś znów przez to przechodziłam :P
Ok, uspokoiłyście mnie 😉
Urwałam większość paznokcia na 2 dni przed imprezą i manicurzystka mi dziś jednego dosztukowywała...bez potrzeby na pewno nie będę tego powtarzać  👿
Laski, czy któraś z Was chciałaby przygarnąć kilka lakierów hybrydowych (Semilac i NeoNail) - nie wiem jak z jakością, bo nie używam od roku. Oddam za koszty wysyłki  :kwiatek:
Podeślę wieczorem albo jutro zdjęcia.
Przerzuciłam się totalnie na manicure tytanowy, więc stoją i sie kurzą 😉

prosze modów o wyrozumiałość  :kwiatek:
Martita   Martita & Orestes Company
24 stycznia 2020 09:59
kolebka PW  :kwiatek:
Kto wie jak to się nazywa i gdzie to można kupić?
Poza tym używa któraś z Was?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 lutego 2020 22:51
To zapewne jedwab z włókna szklanego, na pewno można kupić na ali.
emptyline   Big Milk Straciatella
20 marca 2020 22:45
Dziewczyny, czy któraś może mi polecić jakąś niedrogą frezarkę? Czy ta mała z NeoNail jest okej (czy może da się ciut taniej)? No i kolejna rzecz to baza...potrzebuję czegoś czym mogę nadbudować trochę paznokcie, bo moje mają  idiotyczny kształt. Zwykła baza z NeoNail trzyma mi się bardzo dobrze no ale nie pozwala na 'wyrzeźbienie' paznokcia. Czy może ta Cover Base Protein Cream albo Revital Fiber będzie lepsza?
A próbowałaś nałożyć drugą warstwę bazy, grubszą i przed włożeniem do lampy odwrócić dłoń wierzchem do dołu na kilka sekund? Mnie to pomagało na kształt, baza zbiera się wtedy na środku trochę, robiąc brzuszek.
emptyline   Big Milk Straciatella
21 marca 2020 12:06
Tak, ale u mnie potrzeba więcej rzeźbienia - paznokcie rosną mi trochę do góry, a zwykła baza jest jednak zbyt płynna.
emptyline, ja jestem zachwycona bazami kauczukowymi z Didier. Mam dwie, jedną przezroczystą a drugą barwioną i bardzo fajnie nimi się ogarnia kształt - szczególnie ta przezroczysta jest dość gęsta. Ja mam straszne bruzdy (głębokie) na paznokciach a potrafię tym zrobić gładziutką płytkę.
emptyline   Big Milk Straciatella
21 marca 2020 12:55
epk, troszkę się boję nowej firmy (NeoNail mam już dobrze sprawdzone), bo przy ostatnim testowaniu czegoś nowego dostałam uczulenia, ale skoro jesteś bardzo zadowolona to może jednak warto spróbować. :kwiatek:
emptyline, ja musiałam coś znaleźć, bo mi wszystko złazi z paznokci po 3-4 dniach. Jakbym nie odtłuszczała i nie cudowała. A te kauczukowe nawet jak się ciut odkleją to są mega elastyczne - i potrafią przetrwać dodatkowe kilka dni bez uszczerbku. No ale przede wszystkim lepiej się trzymają i wg mnie przez tą elastyczność nic się z nimi nie dzieje nawet jak przywalę / zegnę mocno paznokieć.
emptyline   Big Milk Straciatella
21 marca 2020 13:26
epk, to mi się akurat wszystko dość dobrze trzyma, zwłaszcza jeśli użyję primera, tylko no problem mam z samym kształtem. 🤣
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 marca 2020 17:55
emptyline mega  polecam Ci proteinową baze z Neonail. Moja kosmetyczką jest nią zachwycona i moje paznokcie też 😉 normalnie gdy miałam robione na super hard bazie i hard topie to i tak odpadały po 2 tygodniach i robił się bałagan z paznokciami..
A na tej trzymaja się lekko min 3 tygodnie, przy końskim trybie życia 😉 sama baza w sobie jest mocno gęsta, z tym, że trzeba przetestowac na sobie bo podobno moze delikatnie szczypać w trakcie utwardzania, ja np nie mam zupełnie problemu 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
21 marca 2020 18:10
Pati2012, szczypanie przeżyję! Dzięki! :kwiatek: Zamawiam więc jednak tę proteinową z NeoNail - fajnie bo występuje też w odcieniach nude więc dodatkowo mam kolor w jednej cenie. No i jeśli jest faktycznie gęsta to idealnie, właśnie tego mi potrzeba.

A ktoś może mi podpowiedzieć coś na temat frezarek? Nigdy nie korzystałam więc nie wiem czy mi podpasuje, ale nie chciałabym kupić totalnego bubla.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się