Derki

Meise, derka PE to derka Premier Equine:
https://www.premierequine.co.uk/horse-rugs-coolers-sheets-c102x3068296

Właśnie skończył się Black Fridayi nie ma już za dużo przecen niestety.

Codziennie jest jakaś inna rzecz na -20%, ale to trzeba być na bieżąco, jeśli ktoś coś potrzebuje... Ale zaraz styczeń i wyprzedaże.
Do nas leci Titan, podobnież niezniszczalny.

Zawiodłam się bardzo plandeką z BR, Passion. Przemoknięta kompletnie po 3 godzinach deszczu i już z dziurą, mimo że to 1200D. A w dwóch mooocnooo budżetowych derkach przez rok nic (obie 600D).
Sivrite, ale na BF było 35%, więc różnica spora.
Sivrite, ale na BF było 35%, więc różnica spora.

A no... A jak z ciekawości zajrzałam w wakacje w Returned Goods i znalazłam derkę -50% w "moim" rozmiarze, to jak się facet zawsze czepia, że coś klikam, to siedział jak cicho i pozwalał zamawiać na środku plaży. 😀
Plus na koniec sezonu też są -50, właśnie w styczniu. W zeszłym roku wymieniali swoje ochraniacze, dość dobrze znane i lubiane i bez żadnych kruczków -50%. Bo akurat wymieniają je na inne modele. Tak samo derki, latem chyba 4 modele 100 gramów były na -40%, bo też wycofywali kolekcję. I w obu wypadkach to nie były 3 derki XXL i 2 na kucyka, normalnie 2-3 tygodnie były jeszcze dostępne we wszystkich rozmiarach. Więc u nich naprawdę warto czekać na te zmiany kolekcji.

EDIT: Mea culpa! Ta promocja świąteczna, że codziennie jest zniżka na co innego to -30%. Dziś np. jest kurtka, ale wczoraj była derka stajenna 450 gramów.
Szukam turbo niezniszczalnej derki padokowej 200g. Mój koń szanuje derki, ale w nowej stajni ma hardkorowego niszczyciela w stadzie i efekt jest taki, że 2 derki poszły w strzępy w ciągu tygodnia... Pryskanie preparatami nie pomaga, a zabranie ze stada ni wchodzi w grę. Pomóżcie w co celować.
Szukam turbo niezniszczalnej derki padokowej 200g. Mój koń szanuje derki, ale w nowej stajni ma hardkorowego niszczyciela w stadzie i efekt jest taki, że 2 derki poszły w strzępy w ciągu tygodnia... Pryskanie preparatami nie pomaga, a zabranie ze stada ni wchodzi w grę. Pomóżcie w co celować.

Z zeszłego tygodnia wpis...

anetakajper jak kupowałam pierwszą PE to też tak myślałam. W stadzie były dwa konie, które rozwalały derki sobie nawzajem. Kantary szły w parę godzin a derki... no cóż, szybko. Oni po prostu stali we dwóch i ciągnęli się za te derki. Zaryzykowałyśmy z koleżanką i kupiłyśmy titany. Na obu derkach ani śladu nie było zabaw - a bawili się dalej zawzięcie. Dla mnie te titany są w takich sytuacjach niezniszczalne.

EDIT: A tu jeszcze z dziś...

Mam również delikwenta rozbieracza, z tym, że ma już 7 lat i się nie nauczył. Jednej zimy zniszczył mi derek na 2000 pln, bo golony to gołego zostawić nie mogłam.
Koń zjadał derkę po bokach, normalnie rodzierał i wyciągał wypełnienie, także ściągał ( mimo pasów krzyżowych).
Rozwiązanie?
Kupiłam wszystkie tylko PE, tylko 1200den. Popróbował, ale te derki są tak mocne, że zostały rysy tylko i przestał.
Myślałam, że już się nauczył, a że jest w treningu u zawodnika to minęło trochę czasu zanim przywiozłam derki jego, a zawodnik już ogolił i założył swoją derkę- nie PE. Oczywiście po nocy dostałam fot zdjętej derki, obsikanej z ywgryzionym wypełnieniem od środka, bo jak się rozebrał to jeszcze ją zjadł od środka 😉


Z tego samego powodu ją zamówiłam, ale jeszcze nie mogę się wypowiedzieć. Jak potrzebujesz coś tak mocnego, to możesz chyba też kupić plandekę, żeby było trochę taniej i ubrać na derkę stajenną?
mój głos też na PE titan.
Przewertowałam ostatnie 10 stron wątku.
Interesuje mnie impregnacja derek. Ktoś tu pryskał... ciekawa jestem efektów.

Muszę jakoś pomóc kilkuletnim derkom villa horse - po deszczu konie jeszcze są suche ale derki nasączone, strasznie długo schną 🙁

Muszę ubrać całorocznie pastwiskową staruszkę, bo nie zarasta i jak była młoda to sobie radziła, a teraz potrafi się na deszczu telepać. Zamówiłam derkę waldhausena 1200, ale i tak boję się, że przy całodobowym deszczu nie da rady i chciałabym zabezpieczyć dodatkowo jakimś impregnatem.

Macie coś sprawdzonego?
Szaraduszka, NIKWAX TXDIRECT Spray-On, znajdziesz na Allegro. Nowa derka przemokła mi przy pierwszym deszczu, po praniu i wypryskaniu tym na razie (odpukać!) nie. Psikać na dworze, bo można oczadzieć. Oo Duuużo, ja wzięłam od razu dwa opakowania. Wypsikać najlepiej nową i po każdym praniu i dużym deszczu.
Sivrite jedna butelka starczy na derke 155cm? Czy lepiej kupić od razu 2?
Sivrite jedna butelka starczy na derke 155cm? Czy lepiej kupić od razu 2?

Ja zużywam jakąś 1/5 na psikanie, więc jeśli dwa razy upierzesz w sezonie, to powinna styknąć.
Dzięki. Znalazłam litrową butelkę za 75zł,  bardziej się opłaca. I starczy na dłużej  😉
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 grudnia 2019 11:46
Czy to normalne, że jakiś czas po zdjęciu derki z konia robi się ona lekko wilgotna w środku?
Zdejmuję z konia to podszewka polarowa jest suchutka, a po kilkunastu minutach zaczyna jakby parować :/
Derka prana i impregnowana w pralni
Czy to normalne, że jakiś czas po zdjęciu derki z konia robi się ona lekko wilgotna w środku?
Zdejmuję z konia to podszewka polarowa jest suchutka, a po kilkunastu minutach zaczyna jakby parować :/
Derka prana i impregnowana w pralni

Normalne. Jak zdejmujesz, to jest cieplejsza niż otoczenie, ogrzana od konia i ma większą wilgotność niż powietrze (skóra poci się zawsze, bez względu na temperaturę, pot paruje, a pod derką nie ucieka, tylko paruje w derkę), więc jak tę parę wodną ochłodzisz na powietrzu, to się skrapla. Na wszystkim, co jest ciepłe i wystawisz na chłód skropli się lub zresublimuje woda.
Fuck, w końcu się studia przydały przy koniu.
Jeśli chcesz ją potem założyć, żeby nie była mokra, np. po jeździe, to ja derkę składam, żeby się aż tak nie wychładzała.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
10 grudnia 2019 12:47
Doszła moja Weatherbeeta: https://www.weatherbeeta.co.uk/weatherbeeta-comfitec-plus-dynamic-combo-neck-medium-lite . Mam wrażenie, że nie miałam jeszcze w ręku tak pancernej i zarazem lekkiej derki. Bucasy są ciężkie jak diabli, podobnie Horze. Zobaczymy, jak się sprawdzi. Wzięłam 155 cm, mogłaby być ciut krótsza, ale jest ok. Przede wszystkim jestem ciekawa, jak sprawdzą się poduchy na kłębie.
Sivrite dzięki. Rozważam jeszcze Nikwaxa do impregnacji namiotów, bo może byłby mocniejszy

Znalazłam litrową butelkę za 75zł,  bardziej się opłaca. I starczy na dłużej  😉


Ten jest chyba do prania, nie bezpośredniego pryskania.
Ja polecam derki z Decahtlonu,  mam taką
https://www.decathlon.pl/derka-padok-allweather-light-id_8278005.html
i po całym dniu deszczu, sucha po spodem

Jest jeszcze taka z wypełnieniem 
https://www.decathlon.pl/derka-padokowa-allweather-200--id_8366323.html
Zamierzam kupić i przetestować. Ten materiał to niby 600 den, ale inny niż w większości derek,  taki bardziej gładki.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
10 grudnia 2019 15:17
Polecicie jakąś derke padokowa bez wypełnienia, ewentualnie na polarze dla ruchliwego kuca? Rozmiar 95 i koniecznie z rozcięciem na łopatkach (mam mniejszą dla drugiego ale bez tych rozcięć i układa się to to fatalnie). Tak do 300zł jak się uda to będzie super 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 grudnia 2019 15:21
Sivrite super to opisałaś, dzięki!! 😀
Wpadam tylko rzucić, że dziś Titan 200 z kapturem w PE na -30%. Dwie osoby chyba były zainteresowane.
Robaczek M., w PE jest promka na kucowa derkę bez wypełnienia. 300 z hakiem kosztuje. Ja bym brała...
Witam. Mam pytanie do osób posiadających derki Bucas power turnout-jak wygląda rozmiarówka?Dla konia noszącego 145-155cm lepiej kupić większy czy mniejszy rozmiar Bucas?np. Horze 145 jest ciut za mała,a eskadron 145 w sam raz. Dziękuję za pomoc
Tufatka, 155
Chyba też kupię tą Bucasa 150 g bo już gramatury tych derek mnie osłabiają.
Kupiłam 300 g York Calista na większe mrozy i Horsenjoy 200 gr z podwyższoną szyją na teraz.

Przyszły derki i York 300 jest cieńszy i lżejszy od tej Horsenjoy  😤

Cholera wie jaką teraz ubrać do w spranej 200 kobyła jest ciepła a chciałam tylko dodać podwyższoną szyję dla komfortu bo w nocy temperatury spadły a kobyła całą dobę na wietrznym padoku. Mają otwartą stajnię do której mogą wchodzić  a i tak wolą stać przy balocie z sianem..


Na gramaturach Yorka to chyba w ogóle średnio można polegać... Znajoma kupiła stajenną 300g która w dotyku przypominała 50g.
Właśnie na tej Yorka nie było podanej gramatury na żadnej metce - więc chyba to jest po prostu 200 gr a sprzedają jako 300 gr..

ewelin_n to oddaj lub wymień na inną.
Tufatka, ja mam 145 na konia 145 i jest mocno dolegająca. Na twoim miejscu wzięłabym 150 albo 155, bo chyba mają rozmiary co 5cm.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi :kwiatek:
Czy derka Masta Avante Plus 100 jest przeciwdeszczowa?? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym.

edit: znalazłam
Chyba mi się okazja trafiła za 170zł nowa.
Znacie takiego gagatka który nie toleruje derki polarowej?
Moja kobyłka dostaje szału jak ma derke polarowa na jazdę.
Chce ja ja najszybciej zrzucić,  na zawodach jak schodzilam z parkuru i widziała mojego luzaka z derka to szału dostała i nie mogłam zjechać. Później swirowala jak chcieli mi ja nałożyć.
Co innego nakładać po treningu? Może być tak że polar jej nie pasuje?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się