Jakie pasze dajecie swoim koniom?

A jak mam sieczke z lucerna i olejem, musli light pro linen, pro line pasza Pencil i zamowilam wyslodki buraczane zbilansowane pro linen jak byscir ułożyły tą dietę żeby przybrała na masie przy średniej pracy konia?


https://www.facebook.com/mr.equifeed/
Polecam te konkretnie osoby z Prolinen.
I tak, da rade online. Dostaniesz ankietę do wypełnienia - bardzo fajną, nieskomplikowaną ale sensowną. Jak coś to zdjęcia konia podeślesz. I dostaniesz naprawdę dobrze ułożoną dietę. Co więcej dostosowaną do twojego portfela. Serio. Nie wciskają paszy i dodatków aby zarobić.
Bardzo mi pomogli. W zasadzie zmieniając już od jakiegoś czasu pasze i dodatki nadal trzymam się wytycznych i szkieletu stworzonego przez nich. Dali mi tak fajne materiały- tak dobrze rozpisaną i wyjaśnioną dietę, że umiem sobie sama spokojnie to, co potrzeba zmodyfikować.
Kotbury- bardzo dziękuję za pomoc. Odezwę się dziś do nich  🙂
Witam. Wpadam z pytaniem o pomoc...
Mam 3,5 latka który poszedł w lekką robotę i zaczął mi jechać z wagi... Dostaje aktualnie 1,5m owsa i 1,5m gniecionego jęczmienia plus siano do woli do tego witaminy na stawy i ogólne.
Szukam coś na 3 posiłek w dni w które idzie do pracy. Otręby pszenne ok 1kg plus lucerna? Potrzebuję coś co nie grzeje w głowę, bo koń ma wystarczająco dużo energi.
Jak trzeba bilansować otręby węglanem wapnia? Ile węglanu na ile otrąb? Chciałabym go trochę podtuczyć.
secretary, to może wysłodki?
secretary, - a możesz ogólnie wprowadzić trzy posiłki? Konie ogólnie lepiej przyswajają mniejsze porcje, ale częściej. Ja swojego w zeszłym roku podkarmiałam właśnie wysłodkami i byłam zadowolona, moja mamcia swojego raowca też na wysłodkach trzyma i nie grzeją w garnek.
Mogę dawać trzy posiłki, nie ma problemu z tym. Właśnie wysłodek bym nie chciała bo raz że trzeba moczyć i dwa nie ma nikogo kto by dopilnował czy są dobrze namoczone... No i nie chce, żeby jadł mniej siana. Koleżanki koń jak zaczął dostawać wysłodki to przestał jeść siano, czekał tylko za korytem, a wcześniej jadł normalnie i się nie dopominał treściwego...
secretary, - to ja bym zaczęła od rozbicia dawki na trzy posiłki i dorzucenia lucerny do każdego. Do tego może regularnie mash?
Jeśli chodzi o wysłodki to jest obecnie na rynku całkiem spory wybór szybkich wysłodków - ja mam takie co na gorąco robią się 15 minut, na zimno 40, ale rozumiem argument. Otręby pszenne też musisz moczyć, do tego bilansować, no i średnio podawać tak same, na mięśnie może lepiej ryżowe? Lub po prostu gotową paszę? Z bardziej budżetowych moje konie ładnie przebierały na sukcesie i mebio bulid-up.
Otręby pszenne dostaje koń koleżanki, a ona jest codziennie i podaje sama wiec mogłaby też dawać mojemu i wiem, że da dobrze. Dlatego pytałam ile węglanu wapnia na np 1kg otrąb.
Jeśli chodzi o gotowe pasze, to mebio nic nie dał, a koń był na nim 4 mies, jedynie co to poprawiła się sierść, a jeśli o ryżowe to było ok tydzień dwa, później widział duchy. Potrzebuje coś nie grzejącego w łepetyne 🙁
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 grudnia 2019 05:32
A Nuba ProMass? Z tym, że to też trzeba zalać wodą i chwile odczekać (ja zalewałam mocno ciepłą i po chwili było rozmoczone)
Ja promassa  zdawałam na sucho i nic się nie działo. W opisie stoi, że można podawać na mokro jak ktoś woli, ale nie jest to obowiązkowe.
Robaczek M. nie trzeba, można zalać wodą  :kwiatek:  moja koleżanka podawała na sucho i tak jak po ryżowych konia nosiło, tak na promassie z efektów była zadowolona, bo i przytył i pozostał spokojny  👀

ja osobiście podaje na mokro i mój wybrzydzający koń bardzo to lubi  😅
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 grudnia 2019 06:50
Ooo to nawet nie wiedziałam 🙂 podawałam Seniorce z małą ilością zębów, więc nie przyjmowałam do wiadomości, że można podawać w formie innej niż papka 🙂
Monetka na tej paszy pięknie się zaokrągliła, sierść błyszcząca, a i musiała być smaczna bo kto jak kto ale ona miała królewskie podniebienie 🙂
A ile tej Nuby pro mass na konia 550-600kg? Przy karmieniu 1,5kg owsa i 1,5 kg jęczmienia plus tą garść sieczki do posiłku każdego. ewentualnie zejdę trochę z owsa...
Po ryżowych słyszałam, że zależy od konia i właśnie wpływa dziczejąco na większość.  👀 a on musi sie wyciszyć też.
A stosował ktoś Pavo nerv control? Pomaga wyciszyć i skupić konia na robocie?
Szukam paszy wysokoenergetycznej, na przybranie masy ale z niską zawartością cukrów i skrobi, ktoś coś? 👀
aronka

https://masterspolska.pl/produkt/kern-fok-pasza-dla-koni-przyrost-masy/ tylko 29 procent skrobi i 7 procent cukru
Hmmm.... zastanawia mnie to promass. Zerknęłam na skład i są to głównie otręby pszenne. Plus trochę lucerny, słonecznika i siemienia. Trudno mi „kupić” ta idee.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 grudnia 2019 20:34
To taki fajny, lekki posiłek, bez zapachu szczególnego, co w naszym przypadku było wskazane. Ja zalewałam mocno ciepła wodą, robił się fajny gluciasty posiłek. Myśle że to alternatywa dla meszu, później dawałam z rozmoczonymi trawokulkami. Z tym że ja nie miałabym odwagi podać na sucho, to jednak troche puchnie, no i otręby pszenne nie przemawiają do mnie jeśli chodzi o suche jedzenie 🙂
Podobny skład ma też taki granulat z Saracena ale Moneta znacznie chętniej jadła Nube.
aronka, Hoveler Pur Sport, Green Power Eggersmann
aronka, - natur musli solo od hippoveta? Niby dedykowane dla koni otyłych, ale polecane do budowania pasy mięśniowej. Dla mnie to fajna, wysokozmineralizowana pasza, skrobia 6%, cukier 7,8%, energia 12,5 MJ/kg, bez owsa w składzie.
A.kajca   Immortality, victory and fame
14 grudnia 2019 23:40
Na allegro.pl pojawiły się pasze marki Morando. Ktoś coś?
Kochane podrzućcie jakieś pasze dla starych ochwatowców, bo ja wypadłam z ochwatowego obiegu.

Głównie chodzi o wysoką zawartość minerałów a nie tylko energię.

A.kajca   Immortality, victory and fame
21 grudnia 2019 18:09

Na allegro.pl pojawiły się pasze marki Morando. Ktoś coś?

Ponawiam pytanie. Naprawdę nikt nic nie wie? Nie słyszał? Nie potrafi nic powiedzieć na podstawie info z etykiet?

A pasze marki Dynavena? Sklep konik.com.pl ma kilka w ofercie. Interesuje mnie konkretnie koncentrat "ACTIV'20".
Ja bardzo wam dziękuję za pomoc :kwiatek:
Teraz jeszcze przychodzę z prośbą od koleżanki dla konia bez energii. Ciężko jest go rozbujac, przy poganianiu kładzie uszy i się wkurza, w ternie też nie jest do przodu. Walach ma 9 lat jest przebadany,fizjo itd więc problem nie leży w zdrowiu,ale to taki osobnik. Na zawodach na parkurze gaśnie,ciągle trzeba pilnować, jakby brakowało mu siły. Coś mocno oddającego energii możecie polecić?
Enduroboy, wrzody wykluczone? A co je teraz?
Ja bardzo wam dziękuję za pomoc :kwiatek:
Teraz jeszcze przychodzę z prośbą od koleżanki dla konia bez energii. Ciężko jest go rozbujac, przy poganianiu kładzie uszy i się wkurza, w ternie też nie jest do przodu. Walach ma 9 lat jest przebadany,fizjo itd więc problem nie leży w zdrowiu,ale to taki osobnik. Na zawodach na parkurze gaśnie,ciągle trzeba pilnować, jakby brakowało mu siły. Coś mocno oddającego energii możecie polecić?

Spróbujcie Cavalora Kick Up. U mnie działał jak redbul na reklamie
1 m owsa  czyli 800 gr
0,5 m musli sport to wychodzi ok 500gr
W razy dziennie, siano rano i wieczorem, cały dzień na padoku.
Strasznie tyje, przerzucila go na trociny bo wyjadal słomę z pod siebie i już w ogóle miał ogromny brzuch.
To są dawki na posiłek, czy na cały dzień?
Na posiłek,  2 razy dziennie
Enduroboy, To bardzo mało treściwego, bo miarka owsa to może być 600-700 gram, zależy od partii owsa.
Czyli 2x700gram to tylko 1400 gram.
Pół miarki muesli to jest 400 gram, tzn. Też zależy jakie to muesli dokładnie, jakiej firmy ?
Ile waży ten koń ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się