Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Dekster no i super! Cale szczescie 🙂 Gratuluje bardzo 🙂
Ale bol porodowy jest baaardzo indywidualny 🙂

Wysyp dzieciatek jest naprawde  🤣
O tak oddechy! Ja nauczyłam się oddychać przy okresach bo bywało,że mdlałam z bólu to kontrola oddechu mi bardzo pomagała.Przy mocnych skurczach to faktycznie bardzo pomaga.Nie wiem czy tu pisałam,Ale z miesiąc temu żona mojego wujka urodziła w samochodzie pod szpitalem.Cala akcja trwała może z pół h  😎
Możecie polecić jakąś nianię video? Najlepiej, żeby nie była na baterie tylko żeby można było ładować ją jak telefon.
Dekster gratulacje! Ekspresowy poród.
U mnie wody zaczęły się sączyć dzień przed porodem, a w dniu porodu chlusnęły jak na filmach. Godzinę później zaczęły się skurcze.
ash   Sukces jest koloru blond....
15 grudnia 2019 09:14
D+A, my mamy Vtech. Jest ładowana normalnie kablem ( a kamera na stałe na kablu). Model vm2251
Dzięki. Czyli kamera może pracować tylko na kablu czy też jest opcja pracy na akumulatorze bezprzewodowo?
D+A, ja mam aventa, nienormowany modelu, pamietam ze około 600zl kosztowała i służy nam już przy 2 dziecku idealnie.
ash   Sukces jest koloru blond....
16 grudnia 2019 10:50
[quote author=D+A link=topic=74.msg2902662#msg2902662 date=1576405934]
Dzięki. Czyli kamera może pracować tylko na kablu czy też jest opcja pracy na akumulatorze bezprzewodowo?
[/quote]

Tylko na kablu.
Bezprzewodowo używany aplikacji Niania3G na telefonach
Dzięki za info. Chyba jednak wolałabym móc obie części używać bezprzewodowo.
Help czy ma któraś podgrzewacz lovi 4 w 1 i powie jak to używać? Jestem za głupia na to.Przykladowo jak mam zimna wode i chce ja sobie wstawić do podgrzewacza żeby miała 40c za powiedzmy 3h i z kąd mam wiedzieć ile w danym momencie woda ma temperaturę?

Halo halo mamy wcześniaków! Czy Wasze kolejne dzieci tez rodziły się wcześniakami?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 grudnia 2019 21:04
rtk, co tam u was?
Rośniemy. Maks wazy już 2850g i teoretycznie jutro powinien się rodzic. Póki co, wyglada ze jest dobrze. Jesteśmy już po trzech kontrola okulisty - za każdym razem wychodzi retinopatia I stopnia, wiec teoretycznie jest ok, bo podobno nie ma ona wpływu na widzenie w tej postaci. Usg bioder, przezciemiaczkowe ok. Słuch badany WOŚPowym sprzętem tez ok. Przed nami jeszcze jutro kontrola u fizjoterapeuty, może się więcej dowiem na ile jest ok, a co wymaga rehabilitacji. W styczniu przed nami kontrola neurologa, potem laryngolog. Młody bardzo dobrze znosi te wizyty. Nie wiem co jeszcze nas czeka i czego mogłabym się spodziewać, nie widzę odchyleń od normy bo to moje pierwsze dziecko i nie mam porównania. To, co jest pewne, ze baaaardzo chętnie je, rośnie i przybiera na wadze ;-)
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 grudnia 2019 22:08
Super! Bardzo się cieszę, że ładnie je, bo u wcześniaków to często problem  😍
Tez się cieszę, że ładnie je  🏇

Ja mama wcześniaków - tak, moje kolejne dzieci też rodziły się wcześniakami, w sensie jedno kolejne. Ale jak wpiszesz w wyszukiwarkę, to można znaleźć wiele dyskusji na ten temat i jest mnóstwo historii. To pewnie wypadkowa przyczyn wcześniejszego porodu (u mnie akurat pęknięcie błon w obu przypadkach, przyczyny nieznane), jak i szczęścia(?).
Rtk super czytać, że tak dobrze sobie radzicie 🙂 Pamiętam, że robiłaś rozeznanie w monitorach oddechu - dasz znać, na który w końcu się zdecydowałaś w zestawieniu z dostawką Chicco?
rtk, pięknie rośnie 😀
A jeśli chodzi o wczesniactwo. To drugie dziecko nie musi być wcześniakiem. Koleżanka pierwsze dziecko urodziła w 30 tyg. A drugie do 41 tyg siedziało w brzuchu i nie chciało wyjsc😉

A my dziś 6 m-cy kończymy. I oficjalnie przesiedlismy się do spacerówki, bo młody nie mieści się w gondoli  😂 no i zaczyna siadać i mało mi przedwczoraj nie wypadł.
Dziewczyny, wbijam się z pytaniem, bo pewnie jesteście obeznane z tematem, a ja się nie znam zupełnie🙁 Chcę dla rocznej dziewczynki kupić konika na biegunach. Czy takie coś będzie ok? Ktoś miał takiego i testował? https://mamabrum.eu/p/18/501/pluszowy-bujak-na-biegunach-zyrafa-konik-z-siedziskiem-konie-na-biegunach-zabawki.html Wiem, że na takiego dużego to jeszcze za wcześnie, ale może taki z oparciem byłby ok? Mała siedzi, chodzi i ogólnie chyba jest dość ogarnięta mobilnie😉 Błagam, pomóżcie!🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
18 grudnia 2019 20:07
Breva, moja uwielbia konika bujanego z Little Tikes (taki plastikowy- nie za piękny, ale jest super). Do mnie te „krzesełkowe” nie przemawiają i nie wiem czy są wygodne dla dziecka, które samo się buja. Szczerze mówiąc to wszystko zależy od dziecka czy dana zabawka się sprawdzi czy nie. Kinga oprócz tego plastikowego ma jeszcze drewnianego z Lidla z poręczą i z tamtego w ogóle nie chce korzystać.
Breva my mamy tego: https://m.ceneo.pl/54038828 jest przefantastyczny, a Adam korzysta z niego intensywnie już od długiego czasu 😉
rtk super że mały chętnie je i rośnie. Zanim się obejrzysz bedzie już małym człowieczkiem a nie kurczaczkiem.

Dziewczyny jak u was wygląda lub wyglądało, usypianie 5-miesięczniaków?
Dzięki dziewczyny!
Kaarina, raz po 5 min spał, raz 1h lulania i bujania przy piersi. A teraz coraz gorzej😉
ash   Sukces jest koloru blond....
19 grudnia 2019 12:49
Kaarina, usypianie 5 miesieczniaka... zasypia w mig a śpi 30 minut
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
19 grudnia 2019 14:41
KArinaa zazwyczaj usypianie przy piersi/ 10 min tatowego bujania, zdarzają się ekstremalne sytuacje, że podczas zabawy sama uśnie. Anioł nie dziecko. Śpi ok 2 godzin.
Myślałam że tylko ja bujam i bujam...inaczej nie zaśnie. Jak odpowiednio wcześniej to zrobię, to po 5 minutach śpi. Niestety jest praktycznie nieodkładalna.... Na palcach jednej ręki policzę dni, kiedy odłożona nie obudzi się po 10 minutach.  🙄 To mija?
ash   Sukces jest koloru blond....
19 grudnia 2019 15:45
Kaarina, moja odłożona śpi max 30 minut, choć mojej mamie ostatnio spała ponad 2h jak byłam u fryzjera ( może częściej muszę wychodzić i ją zostawiać) 🙂
karinaa moja ma ponad rok i nadal zasypianie to bujanie chyba ze auto albo wózek. No ale u nas zawsze był z tym meeega problem i przespana noc to wciąż dla mnie abstrakcja. Trafił mi się typowy hnb- ta jej wrażliwość mnie kiedyś wykończy
Dziewczyny, spokojnie! Kiedyś się hajtną i bujanie przejmą mężowie 😀
breva mamy dokładnie takiego + nasz ma jeszcze kolka wiec jest Bujak/jezdzik. Lili dostał na roczek i najpierw się bujala a teraz jezdzikuje wiec ogólnie uwielbia 🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się