Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

halo mi owen kompletnie nie leży i nie pasuje do czaszki, a samshield już tak  👀


a najbardziej to bym chciała kask firmy kask, ale mnie nie stać  👀 😜
charlieeee,  A mi właśnie Owen Super, a Samshield jakoś nie pasuje.

Kask jest super i pasuje mi bardzo, ale jednak wolę GPA.
Mi akurat Oweny dobrze leżą na głowie, ale raz że głowa zapaca mi się w nich niemiłosiernie, a dwa, że mam drobną twarz i wyglądam w tych kaskach jak w hełmofonie.
Bardzo lubię Uvexy za nieprzepoconą głowę, lekkość, wygodę, łatwość dopasowania i dobry wygląd w nich 🙂.
Miał ktoś do czynienia z kaskiem ked? Chodzi mi o wentylację i przewiewność. Przymierzyłam ten:
https://www.gnl.pl/kask-uvex-exxential-ii.html
i ten:
https://www.gnl.pl/kask-ked-paso.html
i nie wiem. Niby ked na głowie leży lepiej i tańszy. Poratuje ktoś opinią po dłuższym użytkowaniu? zaraz czas odsyłać a ja dalej głupia nie wiem  👀
SzalonaBibi, kedy są spoko. Gdyby nie konieczność zmiany na ujeżdżeniowy - nigdy nie zmieniłabym firmy.
Jeszcze rozgryź sobie regulację wewnętrznej uprzęży, bo daje sporo możliwości, naprawdę można i wyglądać i nie czuć kasku na głowie.
Dzięki ci dobra kobieto  :kwiatek: Jeśli przewiewny to chyba przy nim zostanę. Ja mam taką nadwrażliwość, że nawet w czapce mi "za ciężko". Na co dzień może w kasku nie jeżdżę, ale są sytuacje gdzie muszę. A szykuje mi się stadko pracowe na wiosnę do zajazdki. A na surówkach dzikich to nawet nie myślę z gołą głową.
Czy użytkuje ktoś kasku FP fusion? Nie bardzo potrafię wyszukać o nim info.
Mój obecny jabu  😁  po kilku latach już się wyrobił trochę i zaczyna na głowie leżeć nieco mniej stabilnie niż kiedyś. Rozglądam się za kaskiem do typowo rekreacyjnej jazdy (powiedzmy do 500zł), nie mam jakiś wielkich wymagań. Byleby był w miarę estetyczny i nie wyglądał jak ganek na głowie, fajnie jakby był głęboki. No i co najważniejsze, musi być mały. Obwód mojego łebka to 52 i nie chciałabym na pewno czegoś z bardzo dużą regulacją typu 52-58 bo to już wróży efekt garnka  😁. Pomyślałam o tym FP bo wizualnie całkiem mi się podoba a akurat w dużej promocji go widziałam właśnie w najmniejszym rozmiarze.
Chyba, że macie jakieś inne pomysły?
Ja bym radziła coś innego. Wszystkie macane fair playe są takie... styropianowe.
Można znaleźć fajniejsze kaski w średniej cenie, choćby wspomniane kedy czy właśnie Uvex.
Ale także horze czy horka. Czy covalliero, a nawet casco, jeśli dziecięcy.
A może spraw sobie "hamerykański" Troxel?
A jeśli chcesz taką klasyczną formę, jak ten FP, to weź sobie jakiś knightsbridge z kraemera.
W podobnym stylu jest jeszcze Harry's Horse, też lepszy do FP.
Ja na taki rekreacyjny kask, w średniej cenie polecam Uvexa, mam, sprawdza mi się bardzo fajnie, wygodny,z regulacją, dobrą wentylacją. 🙂
W końcu się zdecydowałam i padło na KED Allegra,  czy ktoś miał może do czynienia z tym kaskiem?
Nosze od kilku lat 🙂 jestem bardzo zadowolona.
Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jaka konfiguracja kasku GPA pojawia się w sesji zdjęciowej Fera ? Uprzedzając pytanie. Firmy pytałam, odesłali do zawodniczki która też nie pamięta. 😉
Przykładowa fota z tej sesji: fotka
na moje to zwykła mucha tylko w wersji carbon.
mils   ig: milen.ju
18 grudnia 2019 09:09
Klami wersja carbon po prostu. 🙂 Jak podoba Ci się taki połysk, to zerknij na wersję glossy na stronie GPA. Klasyczny carbon w modelu First Lady 2X jest na stronie w konfiguracji ze skórzanym daszkiem, ale jak najbardziej możesz sobie skonfigurować na wersję ze "zwykłym", natomiast od razu zwykły daszek jest w wersji 4S i Concept.
mils, pogubiłam się. Muszę przysiąść pooglądać. Dzieki za wyjaśnienie. Właśnie ten taki hmmm niejednolity połysk carbon mi się podoba.
mils   ig: milen.ju
18 grudnia 2019 21:43
Klami musisz tylko zerknąć w konfiguratorze jak daszek w carbonie wygląda, bo z tego co pamiętam to jest już bez połysku. Daszek z połyskiem jest w glossy. 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
18 grudnia 2019 22:20
Skoro o First Lady 2x mowa. Mam problem z moim kaskiem. Mam skorupe 58 do tego cienkie gąbki na rozmiar 58 i grubsze na 57. Te grubsze uzywam bo z cienkimi jest za duzy. No i tutaj jest problem. Po włożeniu kask lezy idealnie , kiedy glowa sie troche rozgrzeje to zaczyna mi leciec na nos. Skorupy 57 nie wscisne na glowe, no moze wcisne ale uciska mi wszedzie gdzie może. Co teraz? Moze mam glowe nie taka? Generalnie mam strasznie grube wlosy wiec moze tu lezy problem? Kombinować jakoś z gąbkami?
mils, dzieki za info.


A z innej beczki pytanie. Charles Owen? Jak się sprawują itd.?
Klami, - ja mam Owena prawie 3 lata, używam na codzień, nic mu nie jest, blinguje pięknie, zamsz nie wyblakł. Wewnętrzną szmatkę piorę w pralce bez skrupułów. Mam model Elumen8.

A z innej beczki pytanie. Charles Owen? Jak się sprawują itd.?


Głowa się w nim poci. Marna wentylacja.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 grudnia 2019 18:47
Myślę powoli o zmianie swojego kasku. Do tej pory miałam stary model uvexa i jest super  😀 a teraz zastanawiam sie pomiedzy podstawowym, nowym uvexem albo Casco choice. Co jest lepsze?
Jak z wentylacją w casco?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 stycznia 2020 20:55
ponawiam pytanie, ktoś coś? 
Pati2012, mikołaj mi zasponsorował uvex exxential i jestem zachwycona. Komfort noszenia nieporównywalny z niczym (no, chyba, że z moim drugim, "wyjściowym" uvexem). Porównanie z casco mogę ocenić tylko wizualnie- w casco wyglądam fuuu.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
04 stycznia 2020 20:23
Pati2012 myślę że kaski są porównywalne, znajome mają te kaski i obie polecają, więc myślę że kwestia, w którym będziesz się lepiej czuła i wyglądała plus z tego co pamiętam casco ma większą gamę kolorystyczna.
Moon   #kulistyzajebisty
20 stycznia 2020 09:51
Słuchajcie, pytanie okołokaskowe :P - Gdzie i czy w ogóle dostanę jakiś ładny pokrowiec na kask? W sensie, nie worek, tylko takie coś e... ładniejszego, porządniejszego?
Mój samshieldowy worek właśnie już wygląda jakby z Iraku wrócił, a niekoniecznie podoba mi się kingslandowa torba na kask za myliony monet 😉

W nowej kolekcji kasków Harry's Horse widziałam taki ładny pokrowiec z zamkiem, ale to podejrzewam, że tylko i wyłącznie do danego modelu kasku dodawany jest :P
mils   ig: milen.ju
20 stycznia 2020 10:08
Moon KEP ma coś, co wygląda bardzo porządnie, ale swoje kosztuje. 😉 W GNL znajdziesz na pewno.

edit. dopisek.
Moon, a takie?
https://bremferohorses.pl/pl/p/Torba-na-kask/119
https://arcus-konie.pl/kask-torba-na-kask-p-11872.html (ten mam w komplecie z kaskiem i jest ekstra!)
https://animalia.pl/br-torba-na-kask-lub-cylinder-classic-czarna/szczegoly/39304/

Choć niewiele tańsze znowu od Kingslanda, ale zawsze coś 😉

edit. O mamo, te z KEPa za 8stów prawie  🍴
To KL taniutki  😁
mils   ig: milen.ju
20 stycznia 2020 18:59
Oho, ja znalazłam na niecałe 300. 👀
Moon   #kulistyzajebisty
20 stycznia 2020 19:52
Dzięki laski, myślałam bardziej o... pokrowcu takim niż o torbie z rączkami, oczywiście teraz kurrrrdę nie mogę znaleźć fotki, która mi mignęła gdzieś na fejsie/insta :P
Poszukaj w Decathlonach/innych sportowych, są pokrowce na kaski (narciarskie np  :hihi🙂 już od 15zl, jeśli nie zależy Ci na końskim logo  😉
Chociaż dalej nie mam pojęcia o jakie Ci chodzi  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się