kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

Może uda Ci się dostać Heviran? Jest w tabletkach, jest i maść. Lub Aciclovir, Herpex, Hascovir, Zovirax - wszystko zawiera acyklowir, chyba nie wszystko jest na receptę.
budyń, ja ostatnio też załapałam, chociaż za dzieciaka niby chorowałam.  😜
Przepisano mi heviran i zalecono psikanie octaniseptem, kupowałam też jakąś piankę na swędzenie, ale jej używałam mało, tylko przez kilka dni, głównie na twarz, nazywała się PoxClin czy jakoś tak (polecili w aptece). No i plus leki na gorączkę, lekarz wskazał konkretnie paracetamol. Ja akurat nie używałam niczego więcej, dbałam w miarę możliwości o higienę tych krost i dużo odkażałam octaniseptem (kup od razu też duży :P).
Współczuję, paskudna choroba.
Wpierdzielam heviran i myję się mydłem siarkowym, nic mnie nie swędzi praktycznie, więc tyle dobrego. Mam tylko nadzieję, że do niedzieli zejdzie mi choć na tyle, by na 120% nie zarażać, tfu tfu 🙄
Dzięki za podpowiedzi, przyda się 🙂
Pomylka. Aczkolwiek na ospe zaleca sie tez kapiel w nadmanganianie potasu (a z drugiej strony lepiej tego nie namaczac zbytnio). I jest w aptece taka biala masc zasuszjaca
Czytałam o tym, o gencjanie, o occie - tylko ja nie mam wanny :P Także zostanę przy leku i tej siarce, nie chcę przesadzić. Pochwaliłam się, że nie swędzi, no to już dziś coraz gorzej :/ Dzięki mamo, żeś mnie zawsze izolowała od chorych 🤣
Dwa pytania.

Po pierwsze zmiana węchu/poczucia smaku. Nie u mnie, u starszego mężczyzny. Zapachy, jak mówi, stały się bardziej odrzucające (np. "autobusowy", który wcześniej nie był miły, ale teraz zmusza do wysiadania). Niektóre smaki wyraźniejsze – np. gorzki (np. bułki z sezamem, dla innych neutralne, wydały się gorzkie). Gdzieś się z tym zwrócić? Coś się narzuca?
Zapachowstręt miewałam przy migrenie, ale tutaj to nie pasuje.

A druga sprawa to żelazo... Łykam sobie suplement (Feroplex, w buteleczkach), dawkuję po mału, z przerwami. Kiedyś się zatrułam suplementując, więc teraz się cykam. Ale próbuję. Objawy typu ból w brzuchu, wzdęcia nie są mocne, nie są ciągle, zresztą nimi się mało przejmuję. Ale zaczęłam miewać delikatne mdłości. I trochę nie wiem, co dalej. Na zbadanie, czy już tego żelaza jest dosyć, chyba za wcześnie. Przerwy robię w braniu (takie dzień, dwa, trzy), ale nie wiem, czy to wystarczy. Jakieś doświadczenia, pomysły?

(edit poprawiłam nazwę supla)
Zmiana węchu/smaku jest przy pewnych nowotworach mózgu jako pierwszy objaw. Ale to tak wiesz 😉 Ja tak miałam przy moich problemach hormonalnych, gdy konowały podejrzewały u mnie menopauzę. Może coś w ten deseń? Ja cały czas czułam kwaśny zapach. Dodatkowo pewnie choroby typu Alzheimer/PArkinson/itp.

A po co suplementujesz żelazo?
Diagnozy sieciowe, wiadomo, samo zło i straszenie. Ale trzeba pewnie neurologa rozważyć. I może endo.
Żelazo biorę, bo mam niskie wyniki (żelazo, ferrytyna).
Ale masz anemię z niedoboru żelaza? Generalnie z suplementacją to nie jest tak hop siup i nie zawsze ma sens. Nie zawsze niedobory wynikają z niedoborów 😁
Musisz napisać coś więcej 🙂 Generalnie zacząć od początku chyba.
moja tesciowa ma to samo z zapachami, wydrukowala sobie diagnoze ze to pewnie parkinson i jakies badania ze przy takich zaburzeniach wechu zostalo jej 5 lat zycia 🤣 Neurolog i MRI to podstawa. Jej nic niby nie wyszlo, dostala jakies tabletki i w sumie chyba troche sie cofnelo ale nie jestem pewna.
Ale masz anemię z niedoboru żelaza?

Ostatnie wyniki: HGB 12 (11-18), żelazo 32 (60-180), UIBC 277 (112-346), TIBC 309 (228-428), ferrytyna 5.
Hemoglobina buja się w przedziale 10,9-12. Żelazo stopniowo maleje.
Dorzucić coś z morfologii? MCV i MCH poniżej normy, MCHC na granicy.

Nie jem ptaków i ssaków, ale w czasach mięsnych też miałam problem z żelazem. Więc mam małą motywację do befsztykowania. Wolałabym pietruszkę, buraki itp. i suple. Tylko sezon niepietruszkowy (no i szału nie robi), a suple to jak piszę (a, nazywa się to Feroplex). Chciałabym chociaż do końca opakowania dojść i sprawdzić, czy one w ogóle działają. Chociaż pewnie po pierwszym opakowaniu to wcześnie.
Teo ja jestem typowo mięsożerna, często jem mięso z najwyższą zawartością żelaza (dzikie) a i tak nie przyswajam. Wiecznie niedokrwistość. Pod groźbą wlewów dożylnych 1-2 razy w roku robię kurację Sorbifer Durules po 2 opakowania. To lek, nie suplement, na receptę. Ładnie mi się po tym żelazo podnosi.
espana, no właśnie. Gdybym miała pewność, że po mięsie mi się poprawi, to bym mogła wprowadzić do jadłospisu wołowinę (mam dostęp do łąkowej i pewnej). Ale tak to wolę nie.

Ten mój preparat to też na receptę, jakoś z rozpędu opisywałam jako suplement, a nawet na pudełku napisane, że lek. 40 mg w 20 fiolkach. Piję po pół fiolki, robię przerwy dzień-dwa. Jak próbowałam pobrać regularniej, żeby szybciej mieć temat z głowy, to mnie zaczęło mdlić po obudzeniu. Nie pamiętam po którym specyfiku trafiłam na SOR z wymiotami i omdleniami, bo to już dawno było, ale się teraz cykam przy każdym 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 grudnia 2019 16:15
Mój 44 letni brat ma Parkinsona i uwierzcie zmiana smaku i zapachu to nie jest jeden z pierwszych objawów 😉
Nikt nie napisał, że pierwszy, tylko żeby brać pod uwagę. 🙂

Ja też miałam wiecznie anemię, czy jadłam, czy nie jadłam mięsa. Więc nie szłabym tą drogą 🙂
Czy miałaś objawy niedoborowe? Jakie żelazo miałaś wcześniej? Poziomy? A jak RBC jako całość?
Lov   all my life is changin' every day.
20 grudnia 2019 21:08
Pytanie do mądrzejszych, ja oczywiście nie mam kiedy do lekarza iść...

Rok temu, na przełomie listopada i grudnia wyszło mi kilka bąbli, jak po ugryzieniu komara, na udzie, ciut niżej biodra. Na lewym więcej, na prawym trochę mniej. Na początku właśnie wyglądało i swędziało jak po komarze, ale długo się trzymało. Zaczęłam smarować hydrokortyzonem, część zeszła, zostały trzy największe ułożone w linii prostej. Po hydrokortyzonie zrobiły się takie mini ranki, z 3 miesiące się badziewie goiło, trochę blizny zostały jak po przypaleniu papierosem.
Spokój był do zeszłego tygodnia, bo po roku 😵 wyszło mi to samo. W międzyczasie nic, kompletnie zero, a teraz znowu. O tyle mądrzejsza byłam, że nie smarowałam, przestało swędzieć i teraz w miarę schodzi.
Ale za cholerę nie wiem, co to może być. Jakby uczulenie na proszek, jedzenie, to chyba w przeciagu roku też by się pojawiło? Ktoś mnie oświeci?
Kontaktowe na jakiś ciuch, który zakładasz tylko zimą? Spodnie z nitami albo jakaś aplikacją metalową nitką na biodrach?
Lov   all my life is changin' every day.
20 grudnia 2019 21:42
kenna, nic takiego, od dłuższego czasu większość dnia to bryczesy mam na tyłku. Jeansy czasami, ale nawet jeszcze termospodni nie wyciągnęłam z szafy :/
Ułożenie śladów w linii prostej może sugerować ugryzienie pluskwy. Spałaś gdzieś w obcym miejscu?
Lov   all my life is changin' every day.
21 grudnia 2019 10:42
Cień na śniegu, też o tym myślałam wtedy na początku, regularnie śpię w obcych miejscach, ale po roku by się powtórzyło? :/
W mieszkaniu, w którym teraz mieszkamy od dwóch lat, pluskwy pogryzły mnie jeden raz. I więcej się to nie powtórzyło, mimo że ograniczyłam walkę z nimi do odkurzenia wersalki, na której śpię.
Więc wszystko jest możliwe  😉
Czy kwestionariusz Q-ASC albo jakies testy określające, czy sie jest w spektrum autyzmu, sa dostępne w necie?
Czy któraś z Was stosowała szczepionkę Uro Vaxom przeciwko nawracającym infekcjom dróg moczowych - opinie, wrażenia  :kwiatek: ?

Mam dość zapalenia pęcherza co najmniej kilka razy do roku  🙇  żrę probiotyki, wtykam sobie też dla pewności, śpię bez majtek, bielizna tylko bawełniana, po stosunku NIGDY nie mogę się poprzytulać tylko śmigam się umyć... Już nawet nie wycieram się ręcznikiem zwykłym na dole po kąpieli, a papierowym. Partner zdrowy jak kuń, badał posiew.
kolebka, kiedyś też tak małam, do dziś nie wiem co było przyczyną, ale samo przyszło i samo poszło...
Gillian   four letter word
31 grudnia 2019 09:58
kolebka, miałam podobne objawy przy uczuleniu na spermę. Dodatkowo oczywiście inne super wkurzające objawy, ale te ciągnące się w nieskończoność zapalenia pęcherza pamiętam. Do zbadania przeciwciała przeciwplemnikowe i jak masz dobrą wypłatę to UROGIN3 - u mnie w Synevo kosztuje około 400zł, robi się z wymazu.
Perlica u mnie to melodia co najmniej kilku ostatnich lat  🙇  zresztą nie tylko pęcherz, raz byłam w termach i po wyjściu z sauny poszłam się ochłodzić zimną wodą, dwa dni później byłam na oddziale urologicznych z silnym zapaleniem nerek, które dodatkowo kiepsko filtrowały i chcieli mnie zostawić na obserwacje  🤔wirek:

Zapalenie pęcherza miałam też z 5 lat temu na sylwestra, jak siedziałam niedaleko okna = zimno w tyłek.

Serio już mam opad wszystkiego, słodkiego nie jem za wiele bo nie jestem fanem, piję 1.5l wody w samej pracy (8h) plus herbatki, w domu też...  🙇

Gillian  OMG zabiłaś mnie kobieto tym, że można mieć uczulenie na spermę  😵  jak to się... leczy  😁 ? dzięki za trop, poszukam 🙂  UROGIN3 to co to za badanie ?
kolebka ja polecam preparaty z d-mannozą odkąd stosuję problem się skończył. Z tym że u mnie zapalenie związane tylko z sexem i dietą wege.
kolebka, rozumiem co piszesz, bo moja siostra zmaga się z ciągłym zapaleniem pęcherza.
U nas w Polsce nikt nie umiał jej pomóc, patrzyli jak na wariatkę. Ona mieszka od kilku lat w Szwajcarii na szczęście i tam jej pomogli, miała zabieg wstrzykiwania czegoś w pęcherz ( nie pamietam co to było= chyba botoks?), żeby powiększyć pojemność pęcherza. Ten zabieg musi powtarzać co kilka lat i to pomogło.
Co ciekawe jeden lekarz powiedział, że są badania, że ludzie którzy mają zawsze stopy zmagają się z tym problemem, ale nikt nie znalazł jeszcze przyczny....
Gillian   four letter word
31 grudnia 2019 10:33
kolebka, w moim przypadku wystarczyła zmiana partnera i obecnie na przykład nic się nie dzieje, potwierdzają to badania lab.
Wyślę Ci broszurkę na pw 🙂
ludzie którzy mają zawsze stopy zmagają się z tym problemem

wyszło przekomicznie  😂

Nie wiem czy u mnie nie jest problem w pęcherzu właśnie, ze dwa razy jak byłam na usg dopochwowym to lekarze pytali czy chcę się wysikać. A ja że hmm nie, nie czuje parcia; a na usg pęcherz wypełniony. Może to jest przyczyna ? Do toalety chodzę co 3h jakoś.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się