Kącik Rekreanta (część XII) 2019

Maisie, piękny!  💘 zdrówka życzę!
meise też swojego nauczyłam paru rzeczy za pomocą marchewki lub glosu i dzisiaj jest to moją wygodą 🙂
To i ja się pochwalę.
Tu kobyłka z końca czerwca, zaczyna kłusy po operacji. Totalnie roztrenowana.

A tu aktualne zdjęcie.

Jeśli tyle można zmienić w 5 miesięcy (praktycznie w 3, bo od lipca wpadło nam jeszcze 2 miesiące L4), to ja nie wiem, co będzie za rok 😲
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
06 grudnia 2019 08:14
Przemiany koni są super, szczególnie jak przebywa się z nimi na co dzień i nagle znajdzie się zdjęcie sprzed x czasu i zonk 😁 Ja jestem ciekawa jaki progres zrobi kobyła moja, bo z jej chęcią do pracy to jeśli tylko przytyje to będzie top maszyna 😜

My również pozdrawiamy, ja się trochę obijam, Rudy pracuje pod moimi dwoma znajomymi ucząc je co i jak z tym jeździectwem, a mi serce puchnie jak ludzie go chwalą, że fajne konisko i że dużo można z jazdy na nim się nauczyć 😍
Nieśmiały screen z ostatniego treningu z nowym trenerem, który jest ekstra 😁
[quote author=_kate link=topic=102498.msg2901266#msg2901266 date=1575618516]
Maisie, piękny!  💘 zdrówka życzę!
[/quote]

Dziękuję  😍

anil22, u mnie zdecydowana reakcja tylko w sytuacji, gdzie koń widzę, że się droczy albo testuje (np wczoraj miałam zaaplikować ten Cabi Glue, wcześniej szorowałam długo kopyta i on stwierdził, że więcej nie będzie już stał na trzech nogach i przywiercił kopyto do posadzki, bo on już nie da 😉). Ale np tak jak mieliśmy problem z ogłowiem i któraś z Was wrzuciła filmik do jakiegoś pana naturalsa, który tłumaczył, że koń się boi wkładania czegoś do pyska. Okazało się, że mój koń musiał kiedyś dostać wędzidłem po zębach i bał się okropnie tego momentu. Problem zlokalizowałam szybko i błyskawicznie rozwiązałam wkładając wędzidło delikatnie i z wyczuciem. Koń od razu zaufał mojej ręce, teraz sam się nadstawia do ogłowia, a wcześniej rzucał głową na wszystkie strony  😲 nie karciłam go za to, tylko cierpliwie czekałam aż wróci głową do mnie i opłaciło się, w tym momencie już od tygodnia, albo więcej zakładamy ogłowie koncertowo  😎

A czemu mówisz, że stałaś się za miękka po ciąży?

lillid, jaka dupka  💘 za rok to Eurosport 😀 a w ogóle to niezwykle urodziwa kobyłka, gorzka czekolada  🙂
Meise ta dupka mnie najbardziej cieszy 😍 chciałam kobyłce sprawić w prezencie tylny napęd dopiero na 6-te urodziny, ale chyba zrobię to przy najbliższym przekuciu - powinno jej to pomóc usiąść na tyłku.
Idziemy, jak burza!
Gratki, gratki, to jak się okujecie to w ogóle będzie sztos  🙂 a co to jest dokładnie, po czym? Jaka rasa, wzrost, wiek?
Ma 5,5 roku, wzrost 168 cm, sp z dużym dolewem pełnej krwi.
link do bazy koni
meise bo mu odpuszczam za dużo,  czasem też boję się zaryzykować bo wiem, że w domu czeka na mnie córeczka.  W tym starciu dziecko wygrywa 😉 ale problem rozwiązałam trenrka będzie korygować i ryzykować za mnie.
lillid wow super zmiana
lillid, o mamo, od lat znam dobrze jej matkę 🙂.
anil22  :kwiatek: dziękujemy 🙂

epk ja nie miałam okazji poznać, ale niech zgadnę - najchętniej poruszałaby się tylko galopem? 😎
lillid piękna kobyłka. Pad z pierwszej fotki to Caball? Jaki to kolor?  :kwiatek:
Fokusowa dziękujemy 🙂 tak, to Caball, kolor "jeans"
lillid, a niekoniecznie, w ogóle kłus ma lepszy niż galop 🙂. Generalnie ma całkiem dobrą głowę i jest miłym koniem.
epk, witaj w klubie - też mi się jej głowa bardzo podobała 🙂 Bardzo fajny konik, mam nadzieję, że córka też.
Świat jest mały 😀
Córka też ma bardzo dobrą głowę, ale w nowej dla siebie sytuacji i w otoczeniu obcych ludzi potrafi pokazać, na co ją stać 🤣 przy weterynarzach regularnie świecę za nią oczami. Generalnie jest bardzo współpracująca i wybaczająca błędy, choć bywa też nadpobudliwa i potwornie marudna. Ot, typowa baba 😎
Także trochę koń dla konesera, ale ja jestem w niej absolutnie zakochana.
lillid,  chciało się mieć babę to się ma. A jak się nie chciało to też się ma  😀iabeł:
lilid, piękna  😍. Cieszę się, że babę widzę bo byłam ciekawa. Efekt pracy też super 🙂.
Sorry za offtop, ale wiedziałam, że ktoś tu pisał o obsesji na temat jednorożców! maluda - w Empiku, ale to dwa lata temu... Ale w zeszłym roku dokupiłam na stronie kolejne dwa na zapas, bo jest tak cudowny  😁 Więc sprawdź na stronie, może jeszcze mają. Ja mam ogółem obsesję jednorożców i mam milion pierdół z tym motywem - od kubków, przez kapcie, skarpety, kosmetyczki, pudełka na biżuterię, notatniki, breloki, a na opasce na oczy skończywszy  😁 😁 🤔wirek: 🤔wirek:


Darolga, pisałaś co prawda, że masz kapcie, ale widziałaś co się ostatnio pojawiło? Masz TAKIE kapcie?  🤣 🤣
FurryMouse, gdzie je dostać ?
Klami, CCC  😉
FurryMouse, dziekuje!!!
lillid, pięknie się zrobiła! 💘 Praktycznie inny konik. 🙂 Takie przemiany są świetne, oby tak dalej. Jak się jest na co dzień w stajni to się tak tego nie zauważa. 🙂
Hermes, o matko, ale przeszkoda! Ten Twój Rudy to jest urodzony skoczek, bosko wygląda w tym skoku.  😍
anil22, mnie też trenerki przez bardzo długi czas tłumaczyły, że nie można odpuszczać i że dla konia gorzej go rozpuścić niż być stanowczym w odpowiednich sytuacjach, ale rozumiem Cię, bo to tak ciężko temu swojemu słoneczkowi nie odpuścić, zwłaszcza jak masz jeszcze z tyłu głowy co się może stać, a w domu tak jak piszesz maluch czeka. Myślę, że pomysł żeby trenerka korygowała konia jest bardzo dobry, wszyscy będą zadowoleni. 🙂
FurryMouse, kapcioszki są sztosik! 🙂 Mam jednorożcowe też ale nie aż takie wypasione. 🙂

A u nas na koniec roku duże przemiany, odpuściło mi we łbie w końcu i okazało się, że i usiąść w galopie potrafię nieźle (jak na swój poziom oczywiście) i poskakać parkur na odznakę brązową też się uda. Na piątkowym treningu zrobiliśmy ogromne postępy w skokach, przestałam się aż tak bać wysokości i udało mi się pierwszy raz w życiu pojechać przeszkody po łuku (co wymagało ode mnie patrzenia zaraz po przeszkodzie na kolejną, a cały czas mam duży problem z tym, że jadę z głową w dół i patrzę pod siebie :P ).
Jakby ktoś miał ochotę zobaczyć co u nas to tutaj link do krótkiego filmiku: https://www.instagram.com/p/B6DXfYuB-D0/

A oprócz tego zaczynamy już powoli świąteczne chillowanie, dzisiaj mój koń zamienił się w renifera i może być zaprzężony do sań Mikołaja. 😀






UnicornWitch piękne zdjecia 😍 tylko śniegu brakuje 😁
borkowa., dzięki! 🙂 Liczyliśmy, że coś spadnie, ale zrobiło się 10 stopni. 😉 Mamy piękną wiosnę tej zimy, choć z drugiej strony lepiej się jeździ więc nie ma co narzekać. 🙂
UnicornWitch sesja dopracowana w kazdym detalu, mega  😁

My wczoraj pojechaliśmy spontanicznie na typowe zawody towarzyskie za stodołą  😁 a tak naprawdę to zrobić trening w innym miejscu i sprawdzić jak koń zareaguje na ten pomysł (jedyną podróż jaką odbył to z Hiszpanii do Anglii i po paru miesiącach spowrotem). Zachowywał się naprawdę świetnie, wlazł do przyczepy jak po sznurku, na rozprężalni chodził lepiej niż w domu. Na czworoboku trochę zrzedła mu mina ale i tak jestem z niego baardzo zadowolona. Podarł trochę japkę do kobył a tak poza tym to był w anielskim nastroju przytulnej białej kuleczki.  😜

feno, super wyglądacie, pro normalnie! 🙂 W ogóle białe konie są takie śliczne jak są tak wypucowane do zawodów. 🙂 Jak Wam się czworobok jechało?
feno czasem konie potrafią nas pozytywnie zaskoczyć  😁
UnicornWitch super zdjęcia. Też mi sie taka sesja marzy.
anil22, dzięki! 🙂 U nas akurat jest taki świetny pan fotograf, który przyjeżdża do nas robić fotki za bardzo bardzo spoko stawkę, więc na pewno jeszcze skorzystamy (marzy mi się teraz hippie sesja na wiosnę, hihi 😉). Zdjęć co prawda nie obrabia, ale robi takie spoko, że nie trzeba, a jedna stylizowana sesja nam na razie wystarczy. 😀
Także bierz choćby koleżankę z aparatem i do dzieła, bo to super pamiątka! 🙂

Btw. ustaliłyśmy termin brązowej odznaki na koniec kwietnia!  🏇 😵 Bardzo się cieszę i trochę się boję. 😉 Mam nadzieję, że podołam (bo o konia się nie martwię, to mądra dziewczyna). Chcę wyjechać jeszcze na 2 treningi do tego ośrodka co będę zdawać, żeby księżniczka się zaznajomiła z halą itd. zobaczymy co to będzie... 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
19 grudnia 2019 10:13
UnicornWitch, śniegu brakuje! 😜 Kciuki za odznakę, jak to kwiecień to może uda się już na placu, a nie na hali, bo widziałam że masz naprawdę mikrą halkę 😉

feno, obłęd w ciapy! Wincyj fot, masz filmik z przejazdu? Aaaaw, piękności! 😍 😍

A my... dotarliśmy w końcu na zawody 🤣 🏇 Stylowo nie jestem z siebie zadowolona, w sobotę jechało mi się nawet nieźle, byliśmy 9/68 koni. W niedzielę zapodałam wizję do stacjonaty, chciałam zrobić efektowne salto, ale Kuli "podał" mi siodło pod tyłek, więc nie dość że skończyliśmy na czysto, to jeszcze wylądowaliśmy na 5 miejscu  🤣 byłoby pewnie jeszcze lepiej jakbym nie jechała do Gdańska przez Warszawę w tej II fazie... 😜
Na filmikach (na insta, jak ktoś ciekaw :P) widzę cały czas za dużo dziubania, urwał nać 😫 Ale Kuli kulał się super, pewnie skakał, atakował płotki, mimo że w niedzielę jeszcze w stajni stresik go dopadł i nie chciał dojeść obiadu. 🤔 Ot taki emocjonalny Kuli.
Mam silne postanowienie noworoczne by zacząć w końcu ogarniać te Ptki, zobaczymy ile wyjdzie.
Mam lekko wariackie ostatnie dni do świąt, tak więc już teraz - całemu kącikowi - wesołych i spokojnych świąt i ZDROWEGO Nowego Roku :kwiatek:




Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się