preparaty na stawy

Zamiast kolagenu może Wit C.
tak, wiadomo. Ale kolagen jest ważnym elementem budulcowym. Jaki jest efekt podawania supli  i ziół , które pomagaja w tworzeniu kolagenu, czy wystarcza to?
Próbowaliśmy na pstrykania w stawach kiedyś  kolagenu, żelatyny, efektu nie było. Jak poszedłem w Wit i minerały, nie pstryka. Kolagen może być ale bez dodatków raczej marny efekt.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 grudnia 2019 21:19
Kolagen powinno się właśnie podawać z witaminą c
Sama witamina c jako coś na stawy to chyba mało trafiony pomysł... a tego kopytmemu raczej nie brakuje
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
24 grudnia 2019 09:00
nagana, właśnie obecnie kobyła od kilku tygodni dostaje Boswellę i jest ok 🙂 Chyba nie będę już kombinować z szukaniem suplementu stawowego, przynajmniej przez najbliższy czas.
Witam wszystkich 🙂 ja również bardzo proszę o opinie. Chcę kupić coś dobrego na stawy dla konia-11 lat, startuje w zawodach skokowych. Nie miał nigdy żadnych problemów jednak chciałabym zacząć coś dawać zapobiegawczo. Bardzo proszę o opinie co kupić czy ten CORTAFLEX jeśli tak to który bo są chyba różne? W płynie, w proszku?
Witam wszystkich 🙂 ja również bardzo proszę o opinie. Chcę kupić coś dobrego na stawy dla konia-11 lat, startuje w zawodach skokowych. Nie miał nigdy żadnych problemów jednak chciałabym zacząć coś dawać zapobiegawczo. Bardzo proszę o opinie co kupić czy ten CORTAFLEX jeśli tak to który bo są chyba różne? W płynie, w proszku?
Msm+vit C w formie proszku, jak podawać? Na opakowaniu jest tylko ilość miarek ale gdzieś czytałam że msm trzeba rozpuszczać w wodzie i podawać na mokro.
Ktoś korzystał z połączenia MSM + wit. C z HorseLine?
Reklama
W ilu wątkach jeszcze będziesz spamować?  🤬
Gillian   four letter word
14 lutego 2020 11:10
wszystkie chyba zgłosiłam 😉
Clode, chyba przeoczyłaś wątek o piasku w oku?  Przecież magnetoterapia zimnym polem piasek ten błyskawicznie usunie. Daj szansę koniom z piaskiem w oczach.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
10 marca 2020 16:58
Możecie polecić jakiś preparat dla młodego konia? Kucu gwałtownie podrósł i co jakiś czas strzelają mu stawy w kłusie. Za miesiąc skończy 3 lata.
Druga kucka dostaje https://cortaflex.pl/produkt/cortaflex-ha-regular-strength-powder-500g-zapas-na-2-m-ce podawać mu też to czy możecie polecić coś innego? Coś łagodnego dla brzucha, bo mamy podejrzenie wrzodów.
Robaczek M., ja jestem fanką tego https://bonekare.eu/front_content.php?idcat=7
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
10 marca 2020 19:31
paa a nie wiesz może czy dostane  to gdzieś w Polsce czy trzeba zamawiać od producenta?
Robaczek M., da się zakupić poprzez wielu wetów ponoć, popytaj.
Robaczek ja polecam Calphormin 😉
U mojej kobyły jakiś czas temu stwierdzono zapalenie więzadła pierścieniowego, oraz pęcinowej pochewki ścięgnowej ścięgien zginaczy kończyny miednicznej prawej, będące prawdopodobnie wynikiem podklinicznego uszkodzenia brzeżnego ścięgna zginacza głębokiego palca.
Podaliśmy kwas hialuronowy do pochewki. Oprócz tego suplementuje ją kolagenem i boswelią z Horseline pro.
Ale, chciałam zapytać o jakiś TOP produkt, który pomaga w tworzeniu się mazi i naprawdę działa „cuda”. Będę niezmiernie wdzięczna za każdą propozycję 🙂
Mojej klaczy przy problemach ze stawami pomógł suplement sa stawy Horsemix Arthrofos Dolfos nastąpiła znaczna poprawa po dłuższej suplementacji. Nie wiem na ile pomoże przy barrdziej zaawansowanych zmianach ale przy umiarkowanych problemach świetnie sobie poradził. Wcześniej leczyliśmy ją lekami od weterynarza i poprawa następowała tylko w trakcie brania leków, które tanie nie były. Wolę ją suplementować skoro wielkiej różnicy nie widzę 🏇
U Oprócz tego suplementuje ją kolagenem i boswelią z Horseline pro.
Ale, chciałam zapytać o jakiś TOP produkt, który pomaga w tworzeniu się mazi i naprawdę działa „cuda”. Będę niezmiernie wdzięczna za każdą propozycję 🙂


Kiedyś jak czytałam sporo o tych suplementach to często padał produkt MOBILITY HCC
Jako taki top top.
U mojej kobyły jakiś czas temu stwierdzono zapalenie więzadła pierścieniowego, oraz pęcinowej pochewki ścięgnowej ścięgien zginaczy kończyny miednicznej prawej, będące prawdopodobnie wynikiem podklinicznego uszkodzenia brzeżnego ścięgna zginacza głębokiego palca.
Podaliśmy kwas hialuronowy do pochewki. Oprócz tego suplementuje ją kolagenem i boswelią z Horseline pro.
Ale, chciałam zapytać o jakiś TOP produkt, który pomaga w tworzeniu się mazi i naprawdę działa „cuda”. Będę niezmiernie wdzięczna za każdą propozycję 🙂


Też słyszałam o Mobility HCC pozytywne opinie, ale osobiście nie stosowałam. Ale za to u nas parę koni dostawało Pentosan ściągany ze Stanów.
Pentosan fajna sprawa na wszelkie zwyrodnienia. Podawałam przez rok (kuracja co 6 miesięcy) mojemu emrytowi i naprawdę widać było lepszą jakość ruchów.

Mobility HCC należy podawać regularnie, jeśli występuje duży problem. A to dość droga zabawa. Podawałam profilaktycznie, ze wzgledu na wiek, kurację robiłam co 4-5 miesiący i podawałam przez miesiąc .

Z rzeczy które u mnie się sprawdziły na zwykłe lepsze "smarowanie" u mojego 18 latka to... żelatyna spożywcza. Daje codziennie 3 łyżki (na allegro można kupic za ok. 30 zł kg) i naprawdę przestało strzykać 😀
[s]Co warto podać na okres leczenia urazu ścięgna? Wet wspominał o cortaflex/MSM. Macie coś sprawdzonego? :kwiatek[/s]:

Edit. Sorki nie ten wątek  🙄 :kwiatek:
Nie wiem czy ktoś z was już próbował, ale ja polecam bardzo suplement firmy CIACH Spam
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
14 sierpnia 2020 13:45
Cześć.
Co polecicie o bardzo silnym działaniu wspomagającym dla starszego konia ze zwyrodnieniami. Z takich o standardowym działaniu dostawał MSM, Bosewlię, kiedyś dostawałam Sizarol w czasie rekonwalescencji, zastanawiam się co jeszcze obecnie jest polecane. Ma wrzody żołądka, więc czarci pazur odpada.
https://arcus-konie.pl/dromy-artro-suplement-wspomagajacy-stawy-p-2389.html
u mnie sprawdził sie na kilku koniach, a w Arcusie akurat masz promocje na tą firme 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
14 sierpnia 2020 17:22
O, widzisz, firmę Dromy też zawsze sobie chwaliłam. Wypróbuję, dziękuję 🙂
Moja kaleka-zwyrodnieniowec teraz stoi na Chondro+HA z HorseLine PRO. Też podejrzany wrzodek, więc u nas czarci odpadał. Jak dla mnie - sprawdza się super. Ma chyba jedno z większych stężeń składników aktywnych w dziennej dawce, w porównaniu do innych supli, które przeglądałam. Wcześniej staliśmy na wspomnianym Dromy, ale nie było aż tak fajnego efektu jaki mamy teraz, więc zdecydowanie ja i 18letnia emerytka z potężnymi zwyrodnieniami śmiało polecamy 🙂 Chociaż korci mnie, żeby następną kurację zrobić suplami na stawy od Science Suplements. Czy ktoś próbował?
Cześć pytanie mam nadzieje ze ktoś mądrzejszy pomoże. Nie wiem, który preparat wybrać dla 17,5 letniego wink fryza ze zwyrodnieniem stawu koronkowego(. Lincoln - Glukozamina dla koni GLUCOSAMINE PREMIER CONCENTRAT( 20 g zawiera 5100mg glukozaminy, 1800mg MSM i 600mg witaminy C ) czy Glukozamina dla koni Plus 15000 GOLD LABEL( 30 g zawiera siarczanu glukozaminy 10,000 mgm, 5000 mgm hydrolizowanego kolagenu, 1650 mgm M.S.M. i 500 mgm witaminy )skład podobny choć GL jakoby trochę bogatszy. Ktoś stosował któryś z preparatów? Jak z długo podawać w jakich seriach preparat ma działać bardziej profilaktycznie. Z góry dziękuje  duży uśmiech
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się