Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

[quote author=Szalona😉 link=topic=48.msg2870727#msg2870727 date=1559645972]
Kobiety! Jaki okap wybrać??? Mamy kuchnię z salonem, metraż dość duży, więc potrzebne coś cichego o dobrej wydajności? Polecicie coś?

Resztę sprzętu mam z grubsza wybraną i mimo że nie chciałam to wszystko z Elektroluxa, bo mi funkcje najbardziej pasowały... 😵

Edit.szemrana czy ta twoja lodówka to wcześniejszy model tej:
https://m.euro.com.pl/lodowki/samsung-rb41j7839sr.bhtml?
Jeśli tak, to ona faktycznie ma te 130l zamrażalnika? Bo nigdzie nie idzie obejrzeć jej na żywo a sprzedawca nie potrafił wytłumaczyć jak to możliwe przy tych wymiarach lodówki 🙄
[/quote]

Bo te lodówki mają cienkie ścianki. .
Właśnie zmierzyłam ich grubość i wyszły mi niecałe 4 cm.
Nie wiem gdzie pochowali agregaty ale wszystkie szuflady zamrażarki są duże.
Zazwyczaj jedna z szuflad w lodówkach jest płytka. W Samsungu wszystkie są duże.
Przez tą "cienkość" obudowy robi się bardzo pakowna.
Link który podałaś to następca mojej.
Czas spelnic kolejne marzenie-ekspress do kawy. Ale taki jak w kawiarniach, kolbowy w wersji mini-z jedna kolba, spieniaczem do mleka w jednym. Widzialam że są w sklepiach RTV EURO AGD.
Co polecacie, jakiej firmy do 1000 zl? Nie chce sama kupowac, by nie kupić kota w worku.
Padła mi płyta elektryczna. Chciałabym wymienić ją bna indukcję-czy możecie polecić jakąś konkretną? Szukam takiej standardowej na 4 palniki.
Bischa  mój K poleca (pracował dwa lata w tej sieci sklepów 😀 ) ogólnie DeLonghi, są solidne i trwałe a do tysiaka to spokojnie kupisz - w tych tańszych to tylko espresso można robić, a w lepszych jest i capuccino i late, mają spieniacz.
Temat odkurzacza piorącego ktoś przerabiał? Warto się w ogóle w to bawić takim sprzętem nie profesjonalnym, cy lepiej raz na miesiąc płacić miłemu panu za ogarnięcie kanapy? I drugiemu panu za pranie tapicerki w samochodzie; )
Odkopuję - po 15 latach moja pralka chyba ma dość (a na pewno ja mam dość jej awarii 😉) i szukam nowej.
Na co zwrócić uwagę? Są teraz jakieś super fajne programy, funkcje, coś co Wam się przydaje? Jakiś konkretny model polecacie?
Ważnym kryterium jest cena, chciałabym w granicach 1500 zł
Libella, nie myślałaś o pralko-suszarce? Przy dziecku, to super sprawa.
Pralkę do 1500zł polecam Electrolux EW6F427WP PerfectCare, zamówiłyśmy mamie i jest zadowolona.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 grudnia 2019 16:24
Tylko za ta cene nie kupi sie porzadnej pralko-suszarki  😉
Mieszkając w mieszkaniu trochę żałuję że nie kupiłam pralko-suszarki, bo faktycznie przy dziecku by się przydała. Pralkę mam do zabudowy Beko i nawet jestem zadowolona choć jedynym minusem.jest to, że nie każdy program można skrócić. A skrócenie programu jest mega przydatne. Zależało mi też na możliwości wyboru temperatury i szybkości wirowania. Finalnie mimo miliona funkcji używam może czterech i tylko zmieniam właśnie wirowanie lub temperaturę.
rybka   Różowe okulary..
22 grudnia 2019 19:01
Miesiąc temu umarła mi pralka i kupiłam pralko-suszarkę:https://mediamarkt.pl/agd/pralko-suszarka-candy-smart-csws-485tdr-5-s

Jestem nią zachwycona!
Moja pralka niszczy mi spodnie ala dżinsowe wszelkie  🙄 ktoś ma koncepcję co jest nie tak? Mam samsunga eco bubble, piorę w 40 stopniach. Za dużo? Za długie prania? Za duże obroty wirowania? Nowa pralka, spodnie wywrócone na drugą stronę, a mają koszmarne przetarcia. Ostatnio po pierwszym praniu nowe spodnie wyjęłam tak zniszczone że nie założę ich już  😵
Raczej to jest coś z pralką nie tak,  może jakaś wada w bębnie/fartuchu/gdzieś? Jeżeli nowa pralka to bym reklamowała, mój samsung eco nie robi nic takiego, musiałaś trafić na felerny egzemplarz.
O, dzięki! Złożę reklamację w takim razie. Ale spodni mi nikt nie odkupi a kilka par zniszczonych mam :/
Libella, nie myślałaś o pralko-suszarce? Przy dziecku, to super sprawa.
Pralkę do 1500zł polecam Electrolux EW6F427WP PerfectCare, zamówiłyśmy mamie i jest zadowolona.

Myślałam, ale właśnie różne opinie słyszałam o tych pralko-suszarkach... Ale może faktycznie warto to rozważyć i ewentualnie dołożyć. Koiarzycie jakieś konkretne modele/marki, nie za miliony? 😉
Rybka dzięki, zerknę na nią!
A czy ktoś ma pralkę z tą funkcją "pupil"? Faktycznie wyciąga kocie kłaki? 😉
Ja jestem na etapie szukania pralko-suszarki, dwa oddzielne sprzęty mi się niestety nie mieszczą. Na razie waham się między Samsungiem a Hooverem ale to już 2x wiecej niż 1500 zł.
Libella, idealnie jest mieć 2 osobne sprzęty, no ale nie zawsze jest miejsce.
Cricetidae, mam pralko-suszarkę Hoovera, model sprzed 5 lat. Plusem dla mnie jest 9kg wsadu prania i ustawienie temp 50 stopni. Minusem- brak możliwosci ustawienia temperatury suszenia, sa 2 programy- sztuczne i bawełna, a reguluje się czas. Ostatnio zaczęła piszczeć przy suszeniu, jeszczcze nie sprawdzałam przyczyny, może być drobiazg.
Yegua no właśnie, na dwa osobne sprzęty kompletnie nie mam miejsca... A czy te rzeczy z pralko-suszarki nie wychodzą jakieś mocno wygniecione? Nigdy nie miałam do czynienia z takim sprzętem, a staram się jak najmniej prasować 😉
Libella, no własnie podobno są takie prawie wyprasowane i miękkie 😉
yegua, ja wybieram między [url=https://www.euro.com.pl/pralko-suszarki/hoover-awdpd-496lhr-1-s.bhtml#opis]Hooverem[/url] a [url=https://www.euro.com.pl/pralko-suszarki/samsung-wd80k5a10ox.bhtml?from=gf&p=2999.00&cr=0&gclid=Cj0KCQiAxfzvBRCZARIsAGA7YMy-ge5wWhOAsPOroEocKhs23sisE9WpGu_2buo8L84o9PmMRVJSqikaAgIoEALw_wcB&gclsrc=aw.ds#opis]Samsungiem[/url].
Na korzyść Samsunga przemawia Eco Bubble i możliwość dołożenia prania w trakcie cyklu. Hoover ma fajne pranie parowe. Hoovera nie znam jako firmy ale te jego parametry też mi się podobają, tylko nie wiem czemu taka różnica w cenie między tymi dwoma pralkami 🙂.
pomyłka
Cricetidae, wyprasowane i mięciutkie z pralko- suszarki wyjdą tylko wtedy jeśli podzielisz swoje uprzednie pranie na 2 lub 3 cykle suszenia; przynajmniej moja preferowała taki stosunek. No i taka wbudowana suszarka ma zwykle sporo mniej programów i zwykle też są one dłuższe niż w samej suszarce (przypuszczalnie ze względu na wielkość bębna). Chociaż jakbym miała suszyć na tym rozkładanym metalowym cusiu albo w pralko- suszarce to zawsze wybrałabym to drugie, nawet z tymi wadami.
Wstrzeliłam się w temat...jestem na etapie kompletowania sprzętu do nowego domu. Przymierzam się do pralki i suszarki- osobno.Układ pralko-suszarka znam, nigdy więcej 🙂 mocno przyglądam się Hooverowi- ktoś ma sprzęt tej firmy? będę wdzięczna za opinie- mam miesiąc do wyposażenia kuchni 😀
Karla oo, a napiszesz dlaczego układ 2w1 nigdy więcej? Bo może pomożesz mi zaoszczędzić kilka stówek 😉
z moich 4letnich obserwacji:
-pranie gorzej uprane
-dziwny zapach ubrań po suszeniu i nigdy nie było tak dosuszone jak po samej suszarce
-przy zwierzętach w osobnej pralce zawsze miałam mniej kłaków na praniu niż w combo 2 w 1

jakieś takie to wszystko byle jakie- i pranie i suszenie🙁
Wiadomo, że oddzielne sprzęty są lepsze niż te łączone.
Nam w zasadzie wszyscy odradzali pralko-suszarki, więc szybko zrezygnowałam z tego pomysłu. Zdecydowałam się na samą pralkę, a suszarkę dokupimy może kiedyś, póki co bardzo sporadycznie odczuwam chęć jej posiadania 😉
Tyle, że ja o miejsce się nie martwię, bo byłoby gdzie ją ustawić (pamiętajcie też o opcji, że suszarkę można ustawić na pralce 😉 )
Natomiast jeśli ktoś nie ma szans na dwa sprzęty to może i jest to jakiś kompromis, ale wtedy na pewno baaaardzo dobrze trzeba się rozeznać w opiniach o konkretnych modelach.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
26 grudnia 2019 17:03
Bo sa juz bardzo dobre pralko suszarki ale one kosztuja wiecej niz pralka i suszarka osobno.

Serio ja nie wyobrażam sobie wiecej nie posiadania suszarki. To ważniejsze niz zmywarka dla mnie 😉
Coraz mocniej patrzę na tego Hoovera- pralka z suszarką 2700, pralka sama 1900, suszarka 2300. Nie mam jakiś wielkich ograniczeń budżetowych, ale też nie chciałabym ładować nie-wiadomo-ile na sprzęt agd.
Generalnie szukam suszarki z kilkoma trybami suszenia, cichej, minimum A+
Pralka też cicha, A+, raczej spora,z programami odkłaczającymi 😀 dobrze pioraca, wirowanie 1200 do góry, w tej chwili mam 15 letniego electroluxa pralkę i kombo Candy- pralkosuszarkę (dramat). Pralka musi mieć funkcje pary, prań krótkich, jak będzie uruchamiana zdalnie (wiem, że takie są) byłoby super- polecicie coś?
Dziewczyny jeśli chodzi o suszarkę ja mam tą:

https://www.euro.com.pl/suszarki/whirlpool-hscx80425.bhtml

Pralkę mam z tej samej serii. Suszy dokładnie, kłaki praktycznie wszystkie wyciąga. Ma ciężkie zadanie jedna i druga bo pracują na ciuchach casual, posłaniach/ ubraniach psich (od długich kłaków z podszerstkiem po igiełki dogowe), czasem na ciuchach weta terenowego (czyli obornik ze słomą, mamy niby do tego pralko- suszarkę, ale czasem te ciuchy się jakoś wymieszają). Głośność- ja je słyszę przy dużych ładunkach, ale też nie puszczam ich codziennie, żeby mi to jakoś wybitnie przeszkadzało. Ciuchy wychodzą suche, pachnące i mięciutkie. Nie suszę w ogóle nic poza suszarką, więc przebiegi od roku ma niezłe i daje radę. Raz na kwartał robię odświeżenie bębnów w jakimś specyfiku i nic mi tam nie śmierdzi itd. Może nowocześniejsza pralka do codziennych ciuchów byłaby lepsza, ale piorę głównie bawełnę i poliestry do biegania/ jazdy na rowerze i w zupełności wystarcza.
A czy ktoś miał do czynienia z suszarką, ale do warzyw/owoców? 😀 Na co zwrócić uwagę? Ile kasy przygotować, żeby sprzęt nie zepsuł się po roku?
Ja mam w domu z silvercrest z Lidla taką z czasem i ustawieniem temperatury i jest super 🙂 do codziennych rzeczy starcza chociaż ma tylko 5 półek, mogłaby mieć 6.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się