pensjonaty w okolicach trójmiasta

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 listopada 2019 14:31
klaudiabolusiowa, owcza ma szkółkę
Stajnia u richerta w sulminie ale od dłuższego czasu miejsc brak , ale maja być budowane boksy angielskie .

Boksy angielskie buduje od ponad dwóch lat jak nie dłużej 😀
Prawda , prawda , trochę to trwa ale ja stoję tam już ponad 7 lat i teraz widac , ze coś rusza do przodu bo leżą już drzwi , kraty do boksów 🙂Także , może bliżej celu 😀
Zembria, co do dr Kingi Wojszel to powterdzam, ze świetna jest od zębów ale już na macierzyńskim to od ponad roku nie jest 😉  jedynie ma inny nr tel.
Misiu, Ale tam słyszałam jest tragiczna kurzawka. Znałam parę osób które tam stały bądź prowadziły treningi i słyszałam że ani placu ani hali nie polewa się woda. Nigdy.
Z podlewaniem różnie bywa , ale raczej nie jest to w zwyczaju . Na pewno hala jest częściej podlewana niż plac , teraz jest tez ogrodzony trawiasty maneż pod lasem ale nie jakiś super równy . Wszędzie są jakieś mankamenty niestety .
Trójmiejski wątek i okolice! Zlinczujcie mnie za off’a, ale tutaj dostanę rzetelną odpowiedź. Kto dysponuje w trójmieście pijawkami lub w okolicach, godny polecenia, z jakimś terminem w miare szybkim? Za jakikolwiek kontakt będę wdzięczna.  🙇
Wydaje mi się, że Aneta Worontkiewicz ma.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 listopada 2019 22:48
Polecam pytać wspomnianą Anetę Worontkiewicz. Pijawek nie hoduje, ale zamawia medyczne z dobrym terminem realizacji.
Pytanie od znajomej. Jak obecnie wygląda sytuacja w La Scalli? Mają pensjonat? Jakie warunki? Atmosfera? Dalej są sytuacje że jest mało siana, słomy, mocno wydzielane I stajnia zamykana o 19? Takie informacje zaslyszalam, sama nie byłam tam nigdy więc naprawdę nie wiem.
Chodzą słuchy że zamyka się jakaś stajnia w Koleczkowie. Czy może ktoś potwierdzić która?
Z tego co słyszałam piąte przez dziesiąte to w Lubiczówce, najemca miał się zmienić. Sportowa szkółka Kazimierczaka już tam nie funkcjonuje, wrócili na hipo. Raczej wątpie aby Lubiczówke zamykali, najwyżej nowy najemca czy jakies kolejne rewolucje. Co do reszty nie wiem
Ja trochę odbiję na weterynarie, kogo polecacie w pomorskim od oczu? mamy nawracające problemy  🍴
Czy ktoś stał w stajni Nad Jeziorem w Chwszczyno/Osowa ?? Chodzi mi o opinie hotelu dla koni.
dea   primum non nocere
19 listopada 2019 22:57
Ja trochę odbiję na weterynarie, kogo polecacie w pomorskim od oczu? mamy nawracające problemy  🍴

Ania Woźniak. Współpracuje z Martą Warzechą, sama ma konia z problemem okulistycznym. Nas prowadzi i kontroluje na bieżąco (choć szczęśliwie ostatnio nic się nie dzieje, odpukać), Marta oglądała moje zwierzę dwa razy przez tych hmm chyba z 10 lat.
Moon   #kulistyzajebisty
20 listopada 2019 06:11
Również polecam panią Anię. Nam nawet niejako "ściągnęła" panią Warzechę do kulistego oka ;-)
Nam niestety Pani Warzecha nie pomogła, Ani jeszcze wtedy nie było. Z doświadczenia polecam  jedynie Panią Paschalis z Warszawy. Ma mega doświadczenie, jak pojechałam z koniem do Warszawy to specjalnie z macierzyńskiego przyjechała do nas.
Wracam do tematu pensjonatu 🏇 🏇

Przejrzałam kilka stron i aż się zdziwiłam, że nikt o tej stajni nic nie powiedział. Co prawda jest troche daleko, ale jak ludzie z Gdańska do Borcza dojeżdżają to pewnie tam też dojadą. Mianowicie - Stajnia Dżygit ([[a]]https://ogloszenia.re-volta.pl/stajnia-dzygit--wolne-boksy-w-nowo-powstalej-stajni-dobry-dojazd-20km-od-obwodnicy-trojmiasta/o/158507/?szukaj=d%C5%BCygit&kodkm=10&sortowanie=0[[a]])
Pojechaliśmy tam z mężem zobaczyć pensjonat przypadkiem, bo byliśmy w stajni obok w Kleszczewie, która okazała się totalnym dnem i szkoda było czasu marnować. Pojechaliśmy z partyzanta, bez żadnej zapowiedzi i oboje się zakochaliśmy.
Właściciel to przemiły młody człowiek, który całe swoje życie poświęcił dla koni. Aż miło się z nim rozmawia. Pastwisk jest tyyyyyle, że ostatnio konia nie mogłam znaleźć 😀 Stajnia zwala z nóg. Ogromne boksy (mamy wielkopolskę, która ma 175 cm i ona w tym boksie to normalnie biegać może), automatyczne poidła, karmienie według zaleceń, czyszczone codziennie. W końcu przestalam się stresować, że przyjadę i mój koń będzie stał na gnoju. Kiedy bym nie przyjechała to w boksie samemu się można położyć, jest tak czysto. Konie stoją do oporu na zewnątrz, a na noc każy ma siatkę pełną siana.
Plac do jazdy to jest w ogóle jakiś kosmos. 30x70, położony dren, piasek z fizeliną. W budowie jest kryty lonżownik i ma stanąć w najbliższym murowana hala 35x70m. Na razie jest odkryty lonżownik, ale myślę, że niedługo przywitamy ten kryty. W życiu nie byłam tak spokojna o mojego konia. I naprawdę warto pojechać ten kawałek dalej. Mój mąż, który miał dość stajni po ostatniej, sam zaczął proponować wyjazd.

Do tego, jak na taką stajnię z prawdziwego zdarzenia jest tam naprawde kameralnie. Właściciel stroni od plotek, nie wdaje się w niepotrzebe konflikty i zawsze słuzy dobrą radą. Z dodatkowych udogodnień jest ogrzewania szatnia, siodlarnia zamykana na drzwi z kodem, pełen monitoring i toaleta ładniejsza niż u mnie w domu  😜 😜
Kobył zadowolony jak nigdy, a ja w końcu mam spokojną głowę.
Też byłam ostatnio w Dżygicie, po raz pierwszy 😉 Zawoziłam tam konia w hotel. I też byłam zachwycona 🙂 Super wrażenie robi też dbałość o szczegóły w kontekście tego, że ośrodek tak naprawdę jest dopiero w trakcie budowy. Jest potencjał  💃
Bo tak się składa, że to naszego konia wiozłaś na pensjonat  🏇 Sawana pozdrawia😀
Mnie też zdobyły takie male rzeczy, jak to, że każdy boks ma swoje własne, osobno włączane oświetlenie,  więc wieczorem można sobie oświetlić tylko boks😀
Właściciela miałam okazje poznać osobiście i już tutaj pisałam o tej stajni. Mój przyjaciel jest w tę stajnie mocno zaangażowany, robią tam z Mateuszem jakies pokazy i takie tam. Chłopak na prawdę chce jak najlepiej, jednak dla mnie nadal za daleko i juz blizej Borcz, niż przez te zadupia jeździć do Mateusza. Jednak gdyby byli bliżej lub w jakimś miejscu z lepsza droga to na pewno już bym tam stała z koniem 🙂
Czy ja wiem czy takie zadupia. My z Gdyni wjeżdżamy na obwodnicę i cały czas prosto, potem w sumie też prosta droga przez Kleszczewo i jesteśmy na miejscu. Jedziemy gdzieś ok. 30 minut, więc mogło być gorzej. Aczkolwiek faktycznie bez auta to nie ma szans, żeby tam dojechać. Z Gdańska jest ok. 38 km, faktycznie więcej więcej o 10 km niż do Borcza, ale bliżej niż np do Barłomina. Ja na pewno będę polecać to miejsce. Trochę się ostatnio po stajniach najeździłam i ciężko coś znaleźć
Oczywiście stajnia warta polecenia, dla mnie po prostu jako osobie, której ciężko znaleźć czas na sen to te 10km robi już ogromną różnice.
Inwazja a jaki jest koszt pensjonatu?
650zl bodajże ? Tez oglądałam stajnie, wszystko na plus, tylko właśnie dojazd 🙁
Misiaki z Trójmiasta i okolicy, czy ktoś z Was korzysta z wizyt osteopaty? Potrzebuję dość pilnie wezwać do konia, ale nie wiem, do kogo uderzyć, może kogoś możecie polecić? Albo ktoś korzysta regularnie i można się doczepić? Ewentualnie możemy spróbować kogoś ściągnąć w kilka osób 🙂
Halo halo, czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi z jakich sprzyczyn chcą sprzedć Goszyn ten pod Starogardem Gdańskim? Przydałyby się też ogóle informacje o stajni, jak zaplecze wygląda, ile boksów, co to za dobudówki wkoło budynków. Może ktoś tam stacjonował?


Przyczyny ja znam. Dzierżawiący przestał stajnie dzierzawic, zaczął inna. A właściciele zrezygnowali z koni kilka lat temu z powodu rezygnacji z jeździectwa syna 😉
Kasija właściciel to miał akurat kilka różnych wersji czemu sprzedaje stajnie 😀 zachwalał cuda na kiju, a teren przede wszystkim błotnisty i stromy... Kupa pieniędzy do inwestycji w samą stajnie plus na dzierżawę łąk wkoło , które jednak raczej do dzierżawy nie są ale do kupienia.
A już myślałam, że tylko Nam naopowiadał tyle bajek. Raz, że dzierżawca przestał dzierżawić, raz, że go wyrzucił. On sam faktycznie zakończył historie z końmi podobno, ale bajek o samym dzierżawiącym nasłuchaliśmy się za wsze czasy. No i jak za tę cenę to naprawdę dużo trzeba włożyć, również w sam dom.
A wie ktoś co się dzieje ze stajnią w Boroszewie? Z tego co wiem jakiś dobry rok temu ówczesny dzierżawca zrezygnował. Ktoś to przejął?

Dzierżawa stajni to ciężki temat, nikt nie będzie inwestował w nie swój obiekt jakiejś dużej kasy, a właściciele zazwyczaj chcą tylko dostać kasę i ich nic nie obchodzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się