wasze ulubione seriale

Facella   Dawna re-volto wróć!
28 grudnia 2019 14:24
Tyle ze w książce smok paszczą nie ruszał. Porozumiewał się myślami.
Brak odwzorowania z książki - beee
Wierne odwzorowanie - beee
Nie dogodzisz 😁
efeemeryda, w sieci jest wszystko 😀iabeł: Na chomiku chociażby 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 grudnia 2019 15:13
drugi sezon You jest świetny! dużo lepszy niż pierwszy
A ja mam mieszane uczucia co do drugiego sezonu You. Ogólnie uważam, że jest gorszy, bo bardziej chaotyczny, szybki, za dużo się dzieje i zdecydowanie mniej prawdopodobny, niż pierwszy. Love jest fajniejszą bohaterką niż była Beck, ale nie podoba mi się fabuła - szczególnie dwa ostatnie odcinki. Łącznie z zakończeniem. Ja się zawiodłam  🙁

Teraz czekam na drugi sezon Sex Education.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
28 grudnia 2019 16:07
drugi sezon You jest świetny! dużo lepszy niż pierwszy


właśnie zaczynam  😍
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 grudnia 2019 16:41
dla mnie pierwszy sezon był nudny. Tzn. był dobrze zrobiony, ale nudny. A ten mnie zaskoczył. Zakończenie nie zwaliło z nóg, ale przynajmniej nie do końca wiedziałam, co się wydarzy 😉
A ja do tej pory oprócz wiedzy że coś takiego jak Wiedźmin istnieje (książki, gra, stary serial) po obejrzeniu netflixowego serialu się wkręciłam i bardzo mi się podobał  😍 Szkoda, że trzeba tak długo czekać na drugi sezon...
Nadal niezmiennie polecam Uwięzone, właśnie lecimy z trzecim sezonem  😍  postać Zulemy to dla mnie absolutny majstersztyk!
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 grudnia 2019 19:16
kortina, ja też nie mając nic wspólnego z Wiedźminem mam ochotę w końcu przeczytać 🙂 serial mi się podobał. Nie porównywałabym go do Gry o tron (jeśli chodzi o efekty), bo budżet nie ten (GoT na jeden odcinek pierwszego sezonu miał tyle ilu tu cały sezon)  😉
A ja dopiero teraz wzięłam się za drugi sezon Dark, bo dopiero teraz miałam na to przestrzeń w głowie (oczywiście wleciał binge watching i 8 godzin bez przerwy, no bo jak niby inaczej). I kurczę, ależ jestem pod wrażeniem! Ten serial jest dopracowany do najmniejszego szczegółu i totalnie nic nie jest bez powodu. Drugi sezon jest IMO jeszcze lepszy od pierwszego, twórcy polecieli już po bandzie z hermetyzmem i symboliką  😜 I chapeau bas za to, że w niczym się nie pogubili i nie ma tam żadnych luk. Po pierwszym sezonie dałam już 10/10, więc teraz brakuje mi już skali a chciałabym podwyższyć ocenę 🙁 Czekam na czerwiec i na trzeci sezon jak na szpilkach! To jest zdecydowanie mój ulubiony serial ever i najlepszy, jaki widziałam w życiu.

No i jak zwykle - casting w tym serialu zachwyca każdorazowo, jacy oni są wszyscy idealnie podobierani.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
29 grudnia 2019 20:25
Jestem w trakcie 2 sezonu You, na razie mam mieszane uczucia, ale coś mnie ciągnie dalej 😉
Atypowy -absolutnie suuuuper!
Też czekam na Sex Education, w kolejce Rick i Morty i wiedźmin  😉
Mandalorian - nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie! Niestety, pierwszy sezon się skończył i pozostaje mi czekać na drugi do, bodajże, przyszłego roku :<

Wataha - ktoś ogląda? Drugi sezon był średniakiem w moim odczuciu, ale trzeci nadrabia 😀 Mam milion teorii XD

Mroczne materie - bardzo fajnie zrobiony 🙂 Książek nie czytałam, oglądałam jedynie Złoty Kompas. Mam nadzieję, że będzie sezon drugi, bo kolejnych filmów się nie doczekałam 🤣
Ja oglądam Watahę i też sądzę, że drugi sezon był taki se, ale trzeci póki co już wyższa półka. 😀
kortina, ja też nie mając nic wspólnego z Wiedźminem mam ochotę w końcu przeczytać 🙂 serial mi się podobał. Nie porównywałabym go do Gry o tron (jeśli chodzi o efekty), bo budżet nie ten (GoT na jeden odcinek pierwszego sezonu miał tyle ilu tu cały sezon)  😉

Nieprawda. Budżet Wiedźmina to 70-80 mln dolarów, co daje ok 10 mln na odcinek przy 8 odcinkach. Budżet Gry O Tron to 50-60 mln dolarów, a odcinków 10.
Skad te dane?

Ja znalazlam takie:
GOT 8 sezon - 15mln na odcinek - dla korekty 🙂
Wiedzmin caly sezon dokladnie nie wiadomo ale ca 6-8mln 🙂
Dla porównania podałam budżet 1 sezonu GOT. W kilku opracowaniach już spotkałam się z tym dementi, głównie recenzje, ba filmowych stronkach.
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 grudnia 2019 20:07
Ale to trochę bez sensu porównywać pierwszy sezon serialu z wyczekiwanym, ósmym sezonem absolutnego hitu serialowego.
Zobaczymy jaki będzie budżet na odcinek Wieśka przy ósmym sezonie i wtedy będzie można porównywać z GOT.
Tak, jasne - ale serio nigdzie nie widzialam budzetu wiedzmina w kwocie kilkudziesieciu mln.
6-8mln tak - za caly sezon.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 grudnia 2019 22:14
espana, skąd dane o takich kwotach na Wiedźmina?  👀 Na logikę pierwsze sezony to zwykle sezony testowe - nikt o zdrowych zmysłach nie włożyłby 70 mln na test 😉

Wiadomo, że film o Wiedźminie miał mieć budżet w wysokości 30 mln dolarów. Netflix z pewnością nie wyłoży takich pieniędzy na 1. sezon. Według szacunków „Pulsu Biznesu” firma Platige Image i Tomasz Bagiński w przypadku pierwszej serii mogą liczyć na kwotę około 6 mln zł. Jeśli jednak serial spodoba się widzom, a wyniki oglądalności będą dla włodarzy Netfliksa satysfakcjonujące, budżet serialu może oscylować na poziomie nawet 20-30 mln dolarów za sezon. To oczywiście wstępne i najbardziej optymistyczne szacunki.
Np tu czy tu
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 grudnia 2019 00:50
Czytałaś w ogóle te artykuły? Słowo „rumour” powtarza się w każdym z kilka razy, brak podanych źródeł...
To drugie to forum jakies, nie traktowalabym jako zrodlo informacji...
Tez mi sie nie chce wierzyc w utopienie takiej kwoty na 1wszy sezon. W dodatku tworcy caly czas powtarzali ze beda madrze traktowali budzet zeby wystarczylo na potwory i walki.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
31 grudnia 2019 08:27
Wataha - ktoś ogląda? Drugi sezon był średniakiem w moim odczuciu, ale trzeci nadrabia 😀 Mam milion teorii XD


Ja oglądam i wątpię w życie z każdą minutą bardziej  😉 wszystko od czapy..  😁 Ale oglądam bo po pierwsze lubię wkręcać się w takie nierealne akcje i podobnie jak Ty snuć teorie spiskowe  😀 A po drugie lubię rozkminiać sobie miejsca w których toczy się akcja i bawi mnie jak aktor wchodzi gdzieś i wychodzi po minucie w miejscu 50 km dalej  😁



I czekam na powrót Chirurgów po świątecznej przerwie, też paździerz, ale lubię ich  🏇 ktokolwiek to jeszcze ogląda? 😉
kermit   Horses horses everywhere ..
31 grudnia 2019 08:52
Wiedźmin = cycki, cycki i cycki  👀

Było to moje pierwsze spotkanie z tematem, nie czytałam, nie widziałam i nie grałam więc porównania nie mam.
Jako miłośnik GOT...obejrzałam chętnie ale bez szału. Oceniam na 6/10
W ostatnim odcinku oczekiwałam czegoś więcej ale zasnęłam kilka razy... 🤔 więc albo straciłam wątek/wątki albo odcinek był naprawdę słaby ?
Dla mnie Wiedźmin to gniot pełen dłużyzn. Obejrzałam 4 odcinki i to wszystko, do czego byłam w stanie się zmusić. Natomiast denerwuje mnie ilość reklam – wszędzie reklamy Wiedźmina, do urzygu.
Tak, jasne - ale serio nigdzie nie widzialam budzetu wiedzmina w kwocie kilkudziesieciu mln.
6-8mln tak - za caly sezon.

Za taką kasę to ciężko czasem zrobić niezależny film co to trwa 90min, a nie serial fantasy na 8 odcinków z lokacjami, kostiumami i efektami specjalnymi. 🙄
O czym Wy tu w ogóle mówicie? Pojęcie o kosztach jakiejkolwiek produkcji filmowej to raczej jest żadne.
Skończyłam drugi sezon You. Z niecierpliwością czekam na trzeci.

drugi sezon You jest świetny! dużo lepszy niż pierwszy

Popieram!   :emota200609316: 

Mój mąż w pierwszym po kilku odcinkanch skapitulował, a od drugiego nie mógł się oderwać.
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 stycznia 2020 20:59
Moje odczucia względem Wiedźmina ładnie ujął w słowa Ma Gałęzi na swoim kanale - płasko wizualnie (przez co kompletmie brak charakteru i wyrazu), nudne prowadzenie scen (glowa, głowa, bijatyka) do tego linie czasowe zbyt poszatkowane by bez czytania łatwo ogarnąć i się zainteresować postaciami. A wystarczyło zapytać się kolegów od Darka jak to zrobić dobrze 😉 nie porwało mnie kompletnie, jest sporo lepszych seriali, nawet na Netflixie - a potencjał w historii ogromny.
You zaczęłam oglądać po oglądaniu zachwytów nad drugim sezonem, na razie 'moze być' ale z tego co piszecie to dotrwam do końca pierwszego 😀
no i świąteczne odkrycie - Życie z samym sobą. Pojrchana historyjka z Paulem Ruddem, krociutkie odcinki (30min?), czasem śmieszne, czasem prawdziwe. Przyjmie nam się do śledzika i serniczka machnęło cały sezon :P
Ja właśnie oglądam  od wczoraj drugi sezon You, 5 odcinek zaczynam i ŁO. Faktycznie dużo lepszy niż pierwszy. Coś czuję, że jutro skończę :P

Co do Wiedźmina jeszcze - zaskakująco sporo opinii widzę, że ludzie nie mają problemów z ogarnięciem czasu i historii, mimo że nie czytali książek. I zastanawiam się jakim sposobem, bo ja czytałam 50 razy i miałam problemy :P Niby miał to być tylko wstęp i przedstawienie świata i postaci, ale gdybym wcześniej nie wiedziała kim są, to bym niezbyt ogarnęła, co się w ogóle dzieje. No i np. W OGÓLE nie zostało wyjaśnione czym się zajmuje wiedźmin, lol.
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 stycznia 2020 22:03
budyń, ja w końcu (chyba) mniej więcej ogarnęłam kto kim jest z głównych bohaterów i kiedy leci która linia czasowa (z tym ciut gorzej...) ale przyznam ze kurcze w sumie to nie wiem, która to była Triss np 😁 no i to ustalenie co kiedy i dlaczego było zdecydowaniem frustrujące i irytujące zamiast wciągające. Za dużo za szybko się działo, za dużo nowych postaci i konceptów na raz żeby jeszcze mieć szansę się skupić na liniach czasowych. Mam wrażenie, że ten 1 sezon to przeleciał szybciej niż dwa odcinki ostatniego sezonu GOT 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się