ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Wypadłam z tematu przepisów, regulacji itd. Zresztą zawsze szłam w typowe kolory marynarek, więc mnie to mało interesowało, ale hmm... zakochałam się w tej marynarce.... jak ma się taki wzór marynarki do przepisów ? Mowa o skokach oczywiście.
https://www.equishop.com/pl/fraki-jezdzieckie-damskie/15039-frak-pinstripe-damski.html
Moim zdaniem jest ok. Jeżdżą w różnokolorowych.
Klami, zgodnie z najnowszymi przepisami w skokach "nie ma ograniczeń kolory marynatki jeździeckiej", przy czym przepisy ogólne już to ograniczają do czarnych, czerwonych, zielonych, granatowych, niebieskich, brązowych i szarych. Frak z linku jest granatowy więc raczej nie ma problemu. Ja bym się nie przyczepila 😉
_Gaga, dziękować. 😉
mam pytanie, chce przedłużyć ubezpieczenie NNW, ostatnio wystawili mi je na rok. Teraz mam problem, bo wyskakuje mi tylko opcja ubezpieczenia do końca roku, jak to możliwe??
Gillian   four letter word
25 września 2019 13:18
Bo teraz tak jest 🙂 ubezpieczasz się na cały rok od 1 stycznia do 31.12 🙂
https://pzj.pl/node/16700496
Ale bez sensu... 🙄
Gillian   four letter word
25 września 2019 15:04
Nie do końca, jak się nad tym głębiej zastanowić 🙂
Hej, wpadam ostatnimi czasy z coraz dziwniejszymi pytaniami. Do tej pory wydawało mi się, że żeby wystartować na zawodach regionalnych (B) w jakiejś mikro klasie typu LL60 potrzebuję BOJ, ostatnio jednak rozmawiając z koleżanką dowiedziałam się że do klasy L nie potrzebuję odznaki, z czego by wynikało że mikro klasy mogę jeździć też na regionalkach, jako że średnio ufam tej znajomej w temacie przepisów, to wpadam z pytaniem, to prawda? :kwiatek:
tak
halo, jak to? możesz rozwinąć? coś się zmieniło? Do licencji przecież trzeba mieć BOJ?
Perlica, od 2 (?) lat do licencji wstępnej nie trzeba mieć odznaki
Odznaka srebrna potrzebna jest do 3 klasy sportowej. Przepis wszedł uchwałą PZJ, niestety znalezienie go na stronie graniczy z cudem 🙁
_Gaga, ale numer! A dlaczego tak ? To chyba był dobry przepis żeby takie podstawy zdać.
Perlica, ee z pytanie "dlaczego" proponuję kierować się do PZJ, nie do mnie 😉
_Gaga, no to było pytanie retoryczne  😀
Jak to jest z badaniami? Gdzieś wyczytałam, że są ważne rok, a lekarz mi zawsze wystawiał na pół. Skończyłam już magiczne 23 lata jakiś czas temu i muszę za nie płacić, więc pytanie czy to jest takie widzimisię przychodni, coś się zmieniło i nie ogarneli czy to ja coś źle zrozumiałam? Jak jest szansa, to ja bym chciała jednak na rok mieć spokój 😉
keirashara, w 2019 były wystawiane na rok, jak jest w 2020 nie mam pojęcia, ale te przepisy były zmieniane kilka razy, więc się to zmieniało.
Na rok jest jeśli lekarz uważa, że nic ci nie dolega, bo nie ma obowiązku ci dawać na rok.
Perlica, - tylko że mi nigdy nic nie dolega, a oni chyba od zawsze wystawiają na pół roku i już 🙄
keirashara, tak, od zeszłego roku mogą być wystawione na rok, chyba, że lekarz uzna inaczej (wtedy na pół).
No i do 23 rż może wystawiać lekarz rodzinny, powyżej już tylko medycyny sportu.
Dzięki, będę się pytać po prostu czy może mi tam rok wpisać :kwiatek: Możliwe że sami nie wiedzą. Od tylu lat tam dygam i zawsze było wszystko git, chyba nie powinni mieć zastrzeżeń.
keirashara, po prostu jak dają na pół roku to musisz przyjść 2 razy, więc zarobią dwa razy więcej.
Jak jeździłam wyścigi czyli sto lat temu to wtedy też były na rok.
Perlica, - wiem, wiem... ale ja ostatnio robiłam na początku zeszłego roku, a jeźdzcy stanowią zdecydowaną mniejszość klientów 😉 Liczę, że się uda. Wcześniej było mi to mniej nie na rękę, bo nie płaciłam, a każdy powód do nie pojawienia się w szkole czy na uczelni był dobry 😁 Zwykle też robiłam tak, że szłam przed pierwszymi zawodami w sezonie otwartym i do ostatnich było akurat, na zimę po prostu wrednie nie robiłam, ale mam współdzierżawczynie, koszty wyjazdów nam się dzielą i aż żal nie pojechać czegoś halowego. Póki zwierz w formie trzeba korzystać, a ujeżdżenia w okolicy jakoś specjalnie dużo nie mam 😉 W moim wojewodztwie całe dwa razy do roku, w ościennych z raz na miesiąc/dwa... 🙄 Więc kombinuje, wolę ten fundusz wydać na pasze dla konia niż bezsensowne badania.
Nojec   dom na skraju niczego
10 stycznia 2020 08:58
Szybkie pytanie. Jak koń miał szczepienie normalnie raz do roku, a teraz chcę zacząć z nim startować to wystarczy że w tym roku zaszczepię dwa razy i nie muszę już się bawić w szczepienie bazowe, przypominające etc?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 stycznia 2020 10:30
Według mnie, jesli nie miał zrobionej bazy to mogą tego nie uznać
Szybkie pytanie. Jak koń miał szczepienie normalnie raz do roku, a teraz chcę zacząć z nim startować to wystarczy że w tym roku zaszczepię dwa razy i nie muszę już się bawić w szczepienie bazowe, przypominające etc?

Jeśli wcześniej miał całą bazę (2 szczepienia podstawowe w odstępie 92 dni i jedno przypominające do 7 miesięcy po drugim podstawowym), a potem ma udokumentowane co rok, to możesz przejść na szczepienia co pół roku.
Nawet lepiej. Koń musi być zaszczepiony do pół roku przed zawodami. Więc jeśli Twojemu koniowi wypada szczepienie np. w kwietniu, potem masz sezon zewnętrzny i w halowym już nie chcesz brać udziału, to do listopada startujesz na swoim corocznym. I to też jest w porządku. Jak będziesz chciała w styczniu, to wtedy musisz powtórzyć.
Dokładnie jak pisze Sivrite, .

Lov   all my life is changin' every day.
13 stycznia 2020 09:50
Czy na CSI2* W (Kraków) potrzebny jest paszport FEI? Z tego co pamiętam, do 2* wystarczyło mieć licencję FEI, a dzisiaj PZJ nnapisał do mnie maila, że na Kraków potrzebny paszport. Coś im się rypnęło, czy kwestia 'W' coś zmienia?
Czy na CSI2* W (Kraków) potrzebny jest paszport FEI? Z tego co pamiętam, do 2* wystarczyło mieć licencję FEI, a dzisiaj PZJ nnapisał do mnie maila, że na Kraków potrzebny paszport. Coś im się rypnęło, czy kwestia 'W' coś zmienia?

1. Every Horse entered for any Competition at CIMs (see Appendix E) in a country other than
the country of the Horse’s residency, and all Horses entered for other CIs, FEI
Championships, Regional, Olympic Games and Paralympic Games, at all times, must have
an official, valid FEI passport, or a national passport approved by the FEI and inserted inside
an FEI Recognition Card.
2. Notwithstanding the paragraph above, Horses taking part in CIMs (see Appendix E) and in
CSI-P in their country of residence are not required to have a FEI Passport or FEI Recognition
Card as mentioned in paragraph 1. All such Horses must be properly registered with the FEI
and identifiable.

CSI2* są zawodami CIM. Appendix E w Showjumping wymienia:
CSI1* & CSI2*, CSIYH1* & CSIYH2*

Proszsz.
A jak to jest z opłatami za licencję klubu? Jeśli wykupuję ogólnopolską w PZJ to czy muszę też płacić za regionalną w WZJ?
Czy za zawodnika/konia też trzeba płacić dwa razy?  👀
Puma, nie trzeba, starczy ci PZJ, o ile jesteś w klubie który ma opłaconą ogólnopolską.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się